Najlepszy mini piekarnik wolnostojący

Ostatnio aktualizowane: 19.04.19

 

Jaki mini piekarnik wolnostojący wybrać?

 

Mini piekarnik jest przydatnym urządzeniem w kuchni, w której chcemy zaoszczędzić nieco miejsca. Możliwości tego typu sprzętów są zróżnicowane, gdyż mogą one służyć zarówno do pieczenia, jak i grillowania czy zapiekania, natomiast nie wszystkie modele są wyposażone we wszystkie te funkcje. Zanim rozpoczniesz poszukiwanie właściwego urządzenia, koniecznie zapoznaj się z niniejszym poradnikiem, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Na końcu znajdziesz także ranking, w którym zamieściliśmy trzy najlepsze mini piekarniki wolnostojące.

Nabywając nowy przyrząd, na pewno warto sprawdzić jego moc. Jeśli upatrzony piekarnik jest wyposażony w regulator mocy, najlepszym wyborem jest model, który daje możliwość płynnej regulacji w najszerszym zakresie. W sprzedaży dostępne są tzw. „opiekacze” o mocy 400 W, a także urządzenia zbliżone do klasycznego piekarnika o mocy od 1800 W do 2000 W. W tych drugich można bez problemu przeprowadzić proces pieczenia mięsa, pizzy, ciasta czy pieczywa. Pojemność tego typu sprzętów wynosi od 8 do 42 litrów.

Mini piekarnik zazwyczaj jest zasilany energią elektryczną i wyposażony jest w grzałki. Optymalnym wyborem jest ogrzewanie zarówno od góry, jak i dołu z możliwością wyłączenia dowolnej grzałki. Pozwoli nam to na równomierne pieczenie potraw i zmniejszy ryzyko przypalenia. Nie bez znaczenia jest również wielkość piekarnika. Przed zakupem warto sprawdzić wymiary zewnętrzne, aby mieć pewność, że mini piekarnik zmieści się w przeznaczonym dla niego miejscu. Istotna jest także wielkość wewnątrz, która podpowie nam, jakie naczynia zmieścimy do środka.  

Co więcej, najlepszy mini piekarnik wolnostojący w 2019 roku wyposażony jest w szereg dodatkowych akcesoriów. Mają one określony rozmiar, co pozwala zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni. Są to ruszt, blacha, czasem także rożen oraz uchwyty do wyjmowania gorącej blachy. Miejmy na uwadze także możliwości, które rozszerzają funkcjonalność przyrządu. Może być to grill, rozmrażanie, wypiekacz do chleba, podtrzymanie temperatury potraw, zmienna wysokość tacek czy termoobieg.

 

 

Mini piekarniki wolnostojące – Ranking

 

 

Camry CR 111

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Camry CR 111. Jest to wysokiej jakości mini piekarnik elektryczny, posiadający ruszt i brytfannę do pieczenia.

W urządzeniu z łatwością upieczemy mięso, ciasta, zapiekanki, pizzę i inne dania wymagające wysokiej temperatury. Posiada on dwie możliwości sposobu podgrzewania: tylko z góry lub jednocześnie z góry i z dołu. Grzałki tego modelu wykonane zostały z wysokiej jakości, wytrzymałej stali nierdzewnej, zapewniającej ich trwałość i niezawodność.

Sprzęt wyposażony jest w timer oraz sygnał dźwiękowy, który informuje o upłynięciu konkretnego czasu. Sprawia to, że nie musimy obawiać się o przypalenie potrawy. Jego duża pojemność wynosząca 43 litry pozwala na przygotowanie dużych porcji lub pieczenie dwóch produktów jednocześnie. Moc urządzenia wynosi 2000 W, a jego wymiary to szerokość – 58 cm, głębokość – 34 cm i wysokość – 33,5 cm.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie na temat tego modelu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Użytkownicy doceniają piekarnik przede wszystkim za prostotę obsługi, łatwe czyszczenie oraz szybkość nagrzewania.  

 

 

 

 

Severin TO 2058

 

Jeśli szukasz wysokiej jakości mini piekarnika, w którym bez problemu upieczesz pyszne dania, model Severin TO 2058 powinien Cię zainteresować.

Jest to mini piekarnik o mocy 1800 W i pojemności 42 l. Jego powierzchnia jest emaliowana i odporna na działanie wysokich temperatur. Posiada on 4-stopniowy przełącznik regulujący sposób grzania, który może odbywać się od góry, od dołu, jednocześnie od góry i od dołu, z termoobiegiem lub bez.  Regulacja temperatury urządzenia jest możliwa w zakresie od 60 do 230 stopni. Model ten wyposażony jest również w 120-minutowy czasomierz z sygnałem dźwiękowym zakończenia opiekania oraz lampkę kontrolną.

Wraz z urządzeniem, otrzymujemy szereg dodatkowych akcesoriów, takich jak rożen do mięsa i drobiu, kamień do pieczenia pizzy o średnicy do 29 cm czy ruszt do pieczenia. Wymiary zewnętrzne piekarnika to szerokość – 52 cm, głębokość – 43 cm i wysokość – 36,5 cm.

Mimo, iż jest to zdecydowanie najdroższa propozycja w naszym zestawieniu, jest ona pozytywnie oceniana przez konsumentów. W swoich opiniach podkreślają oni, że piekarnik cicho pracuje, ma estetyczny wygląd i jest wygodny w użytkowaniu.

 

 

 

 

Optimum PK-2222

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Optimum PK-2222. Ten mini piekarnik wolnostojący w dobrej cenie ma moc wynoszącą 1500 W i pojemność 22 l.

Model ten wyposażony jest w regulowany termostat, który umożliwia ustawienie temperatury w zakresie od 60  do 240 stopni. Posiada on również minutnik do 60 minut oraz sygnał informujący o końcu pieczenia. Dzięki temu nie musimy martwić się, że przygotowywane danie się przypali.

Wymiary zewnętrzne sprzętu to wysokość – 28,3 cm, szerokość – 47,4 cm i głębokość – 39 cm. Zapewnia on cztery możliwości pieczenia: grzałką górną, grzałką dolną, jednocześnie grzałką górną i dolną lub grzałką górną i rożnem. W zestawie otrzymamy blachę do pieczenia, tacę i ruszt.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity artykuł dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadły do gustu szybkość nagrzewania, łatwość obsługi i wydajność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...