Najlepszy mikser/robot kuchenny

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jaki mikser/robot kuchenny wybrać?

 

Robot kuchenny jest jednym z najbardziej przydatnych urządzeń w każdej kuchni, które ułatwia wiele prac związanych z gotowaniem. Liczne gospodynie domowe nie wyobrażają sobie przygotowywania obiadu, czy pieczenia ciasta bez swojego miksera. Nie tylko wymiesza on wszystkie składniki, ale również pomoże je rozdrobnić, utrzeć czy ubić pianę. Oferta rynkowa tego typu sprzętów jest bardzo szeroka, a producenci prześcigają się w mnogości wzorów, funkcji i dodatków. Aby nieco ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci jaki model wybrać. Na końcu znajdziesz również ranking, w którym zamieściliśmy trzy najlepsze roboty kuchenne.

 

 

Pierwszym parametrem, na jaki warto zwrócić uwagę przy zakupie nowego urządzenia, jest jego moc. Nasz wybór powinien być uzależniony od rodzaju wykonywanych prac w kuchni. Na przykład, lekkie ciasta, takie jak biszkopt, możemy bez problemu przygotować sprzętem o mocy do 400 W. Natomiast cięższe ciasta, w tym sernik lub drożdżowiec, wymagają już większej mocy, powyżej 400 W. Moc robotów kuchennych dostępnych na rynku zazwyczaj mieści się w przedziale od 100 W do 1500 W.

Nie bez znaczenia jest także regulacja prędkości, którą możemy zmniejszać lub zwiększać na dwa sposoby: skokowo lub płynnie. W przypadku regulacji skokowej, odpowiednią prędkość wybiera się przy pomocy suwaka lub pokrętła. Regulacja płynna odbywa się przy użyciu przycisków „+” oraz „-”, odpowiednio zwiększających lub zmniejszających prędkość.

Miejmy na uwadze również akcesoria dołączone do urządzenia, w tym przede wszystkim mieszadła. Oprócz standardowych, możemy spotkać końcówki z szeroką taśmą, hakowe, gruszkowe, ubijające, ucierające czy miksujące. Każda z nich pozwala na przygotowanie masy o różnej konsystencji i strukturze. Sprawdźmy również pojemność oraz materiał, z jakiego została wykonana misa. Może być ona metalowa lub plastikowa. Parametry te są istotne również w przypadku dołączonego rozdrabniacza kielichowego. Poza tym najlepszy mikser w 2020 roku wyposażony jest w misę z pokrywką, która ułatwi przechowywanie. Nie bez znaczenia jest także poziom hałasu, jaki emituje sprzęt. Na rynku dostępne są urządzenia wytwarzające od 64 do 77 dB(A).

 

 

Miksery roboty kuchenne – Ranking

 

 

Zelmer ZHM0861S 381.61 Symbio

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Zelmer ZHM0861S 381.61 Symbio. Jest to bardzo funkcjonalne urządzenie, z którego każda gospodyni domowa będzie zadowolona.

Model ten wyposażony jest w stojak z pojemną, 3-litrową, plastikową misą. Pomaga ona w dokładnym wymieszaniu wszystkich składników, bez konieczności trzymania miksera. Robot posiada również kubek miksujący, dzięki któremu szybko i łatwo przyrządzimy wszelkie sosy i zupy-kremy.

Zestaw zawiera mieszadła standardowe oraz hakowe, przydatne do wyrabiania cięższych ciast. Do kompletu dołączona została również łopatka, przy pomocy której z łatwością wygarniemy zawartość z misy, a także plastikowy kubek do odmierzania składników.

Moc przyrządu wynosi 400 W. Posiada on 5-stopniową, skokową regulację prędkości oraz funkcję turbo, pozwalającą na chwilowe włączenie maksymalnej liczby obrotów. Konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest on solidnie wykonany. Dodatkową zaletą jest jego bogate wyposażenie dodatkowe.

 

 

 

 

Bosch MFQ36490

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Bosch MFQ36490. Jest to funkcjonalne urządzenie o mocy 450 W, które pozwala na długą i wydajną pracę.

Mikser posiada ergonomiczny i miękki uchwyt, zapewniający komfort i wygodę użytkowania. Dzięki stojakowi z misą jego obsługa jest niezwykle prosta – wystarczy jedynie uruchomić urządzenie, aby dalej samo mieszało składniki. Model ten może pracować  na 5 różnych prędkościach ze zróżnicowaną ilością obrotów.

Wraz z mikserem do zestawu dołączono 2 końcówki do ubijania i mieszania, 2 stabilne haki do zagniatania ciasta, końcówkę miksująca ze stali szlachetnej, pojemnik z miarką, łopatkę do wyjmowania zawartości z misy oraz rozdrabniacz z wyjmowanym ostrzem. Wymiary sprzętu to 15,4 cm x 20,8 cm x 7,4 cm.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat tego modelu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego oryginalny design oraz łatwość w użytkowaniu.

 

 

 

 

Zelmer 381.7 ZHM0807S

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także modelu Zelmer 381.7 ZHM0807S. Jest to robot kuchenny w dobrej cenie, dzięki któremu w krótkim czasie przygotujemy ulubione dania i desery.

Model ten posiada 5-stopniową regulację prędkości, którą możemy dopasować do przygotowywanej potrawy. Moc 400 W pozwala na dokładne wymieszanie wszystkich składników w krótkim czasie, a antypoślizgowa rączka sprawia, że manewrowanie mikserem jest bezpieczne. Dużym ułatwieniem jest także zabezpieczenie mieszadeł przed ich przypadkowym wyjęciem podczas pracy.

Zestaw zawiera standardowe trzepaki, końcówki hakowe, tarczę do przecierania warzyw i owoców oraz kubek miksujący o pojemności 0,5 litra.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego sprzętu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym, użytkownikom przypadła do gustu jego wysoka jakość i funkcjonalność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status