Najlepszy mikser kuchenny Zelmer

Ostatnio aktualizowane: 29.05.20

 

Jaki mikser kuchenny Zelmer wybrać?

 

Mikser kuchenny to urządzenie, bez którego mało kto potrafi funkcjonować. Z jego pomocą można szybko i łatwo przygotować nie tylko wszelkiego rodzaju ciasta, ale również ciekawe desery czy dodatki do posiłków. Dzięki temu poradnikowi przekonasz się, jak znaleźć najlepszy dla siebie model. Na końcu umieściliśmy też ranking trzech interesujących propozycji firmy Zelmer.

 

 

Zelmer to jedna z najstarszych marek w Polsce. To jednocześnie jeden z wiodących producentów drobnego AGD, który każdego dnia ułatwia życie i gotowanie. Cechą charakterystyczną oferowanych artykułów gospodarstwa domowego jest wyjątkowa trwałość, dobra jakość wykonania oraz niezawodność. Dla wielu osób dużą zaletą oferowanych przez markę urządzeń jest też ich klasyczne i eleganckie wzornictwo.

Jeżeli planujemy znaleźć najlepszy mikser kuchenny Zelmer w 2020 roku powinniśmy najpierw zdecydować, jaki rodzaj takiego urządzenia najbardziej nas interesuje. Do wyboru mamy modele stacjonarne i ręczne. Te pierwsze składają się z misy (jest ona podstawą) oraz przymocowanego do niej na stałe korpusu z końcówkami, które można dowolnie zmieniać. Zwykle takie miksery mają bardzo dużą moc, są wyjątkowo wytrzymałe i kosztują dość sporo. Dlatego też wciąż dużą popularnością cieszą się produkty ręczne, które są o wiele tańsze. Tego typu modele składają się z przenośnego korpusu, do którego mocuje się końcówki.

Bez względu na to, jaki rodzaj miksera kuchennego wybierzemy, musimy zwracać szczególną uwagę na jego moc. Ten parametr określa maksymalną wydajność energetyczną sprzętu, a więc im wyższy on będzie, tym dłużej produkt będzie mógł działać bez żadnych przerw. Moc zależy od tego, w jakim celu z urządzenia będziemy korzystać. Jeśli planujemy z jego pomocą wyrabiać lekkie ciasta, sprzęt o mocy do 400 W powinien okazać się wystarczający. Z kolei mikser do wyrabiania cięższych ciast czy sosów powinien mieć nieco wyższą moc, powyżej 400 W.

Poza mocą zawsze starajmy się sprawdzać poziomy regulacji prędkości. Dzięki nim możemy dobrać najbardziej efektywną liczbę obrotów. Zwykle miksery mają 4 lub 5 poziomów regulacji i zmienia się je skokowo lub płynnie.

Jeśli chodzi o takie urządzenia, ważne jest też to, co znajduje się w komplecie. Zadbajmy, by wybrany model miał w zestawie kilka wymiennych końcówek, dzięki czemu okaże się on bardziej praktyczny.

 

 

Miksery kuchenne Zelmer – ranking

 

 

Zelmer ZHM0861S 381.61 Symbio

 

Zelmer ZHM0861S 381.61 Symbio to mikser wyposażony w stojak z misą obrotową, która ma pojemność 3 litrów. Urządzenie ma moc 400 W, wyróżnia się ono aż 5-stopniową regulacją mocy. Regulacja obrotów jest w tym przypadku mechaniczno-skokowa.

Prezentowany przez nas produkt ma kompaktowe rozmiary, dlatego też z pewnością nie będzie on przeszkadzać nawet w kuchni o niewielkim metrażu. Za sprawą obrotowej misy i wahadłowego ruchu stojaka, niczego nie trzeba wykonywać ręcznie, gdyż urządzenie wszystko zrobi za nas. W komplecie znajdują się mieszadła, trzepaki oraz tarcza do przecierania, a więc to urządzenie jest bardzo praktyczne.

Konsumenci docenili ten model głównie za dobrą jakość wykonania i estetyczny wygląd. Ma on na tyle dużą moc, aby z jego pomocą można było przygotować różnego rodzaju ciasta, inne desery, bądź sosy do posiłków.

 

 

 

 

Zelmer ZHM1264L

 

Mikser kuchenny o nazwie Zelmer ZHM1264L to urządzenie z misą umieszczoną na stojaku. Ma ono moc 400 W, a więc dzięki niemu można szybko przygotować deser czy nawet posiłek dla niemowląt. Ten sprzęt z pewnością przyda się w każdej kuchni i będzie prezentował się na blacie czy półce wyjątkowo estetycznie ze względu na obudowę utrzymaną w jasnej kolorystyce.

Producent dołączył do zestawu trzepaki, łopatki, a nawet kubek miksujący. W efekcie, tych elementów nie trzeba już kupować oddzielnie, co mogłoby nas narażać na dodatkowe koszty. W komplecie znajduje się także specjalna nasadka miksująca wykonana z plastiku, dzięki której można przygotować sosy czy kremy, bez ryzyka zachlapania ściany lub mebli.

Konsumenci przekonują, że najlepsze miksery kuchenne Zelmer to sprzęty niezawodne i przydatne w wielu różnych sytuacjach. Taki też jest ten konkretny model. Ze względu na dużą moc można dzięki niemu zmiksować ciasto, przygotować pyszny deser, czy nawet pełnowartościowy posiłek.

 

 

 

 

Zelmer 481.4 Expressive

 

Pod nazwą Zelmer 481.4 Expressive skrywa się kuchenny mikser ręczny o mocy 400 W, który może okazać się wyjątkowo praktyczny. Wyróżnia go prosty, a jednocześnie bardzo elegancki design, dlatego przypadnie on do gustu osobom, które przywiązują wiele uwagi do wyglądu urządzeń używanych w domu.

Ten produkt ma pięciostopniową regulację prędkości, dlatego łatwo możemy dostosować jego moc do zadania, które nas czeka. Rączka tego modelu została pokryta antypoślizgowym materiałem, dlatego manewrowanie nim jest wyjątkowo komfortowe i łatwe (nawet, gdy mamy mokrą dłoń).

Jak wynika z krążących w sieci opinii, jest to mikser kuchenny Zelmer w dobrej cenie, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Producent dołączył do zestawu trzepaki ułatwiające ubicie piany oraz tarczę do przecierania, z pomocą której można rozdrobnić ugotowane wcześniej składniki. Dla wielu konsumentów dodatkową zaletą jest również mała waga produktu, w efekcie trzymająca go dłoń nie męczy się zbyt szybko.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status