Najlepszy grill elektryczny Tefal

Ostatnio aktualizowane: 19.04.19

 

Jaki grill elektryczny Tefal wybrać?

 

Grille elektryczne cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośników grillowania, gdyż gwarantują łatwe przygotowanie pysznych dań przez cały rok i co ważne – również w domu. W sprzedaży znajduje się bogata oferta tego typu sprzętów, co z pewnością nie ułatwia nam wyboru. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Na końcu znajdziesz także ranking, w którym zamieściliśmy trzy najlepsze grille elektryczne Tefal.

Tefal to znana na całym świecie marka, która słynie z produkcji naczyń pokrytych nieprzywierającą powłoką teflonową. W ofercie firmy znajdziemy nie tylko garnki i patelnie, ale również żelazka, roboty kuchenne, parowary, frytkownice czy grille. Najlepszy grill elektryczny Tefal w 2019 roku jest innowacyjny i dostosowany do wymagań użytkowników, którzy cenią sobie wysoką jakość i niezawodność.

Przed zakupem nowego sprzętu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest niewątpliwie moc urządzenia. Im będzie ona wyższa, tym krócej nagrzewa się grzałka. Dzięki temu będziemy mieli możliwość szybciej zaserwować pyszne dania. Istotny jest także włącznik. Niestety nie wszystkie modele dostępne na rynku wyposażone są w przycisk uruchamiający przyrząd lub kończący jego pracę – w tym celu należy wyjąć przewód z gniazdka. Jest to mniej wygodne i problematyczne rozwiązanie, dlatego warto zakupić model posiadający wspomniany element.

Miejmy na uwadze także pokrywę, która musi być dopasowana wielkością oraz powinna umożliwiać szybsze przygotowywanie dań. Zdecydujmy się także na model wyposażony w regulację temperatury, dzięki czemu dostosujemy ją do przyrządzanej potrawy, a tym samym uzyskamy lepszy smak.

Bardzo istotna jest także łatwość mycia grilla. Zakupione urządzenie powinno umożliwiać szybkie wyczyszczenie elementów z zastygłego tłuszczu, który może osadzić się w trudno dostępnych szczelinach. Warto zaopatrzyć się w model pozwalający na mycie niektórych części w zmywarce, co znacznie ułatwi nam pracę oraz zaoszczędzi czas i energię.

 

 

Grille elektryczne Tefal – Ranking

 

 

Tefal GC 305012 UC 600

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Tefal GC 305012 UC 600. Jest to grill elektryczny Tefal w dobrej cenie, za pomocą którego mamy możliwość przygotowania posiłków dla całej rodziny.

Urządzenie wyposażone jest w dwie pozycje pracy – grill mięsny oraz grill elektryczny. Takie rozwiązanie sprawia, że przygotujemy dowolne danie spełniające oczekiwania domowników. Model ten posiada także wyjmowaną tackę na wytopiony tłuszcz, dzięki której posiłek będzie zdrowy. Co więcej, aluminiowe płyty grilla pokryte są nieprzywierającą powłoką, zapewniającą możliwość smażenia bez dodatku tłuszczu.

Urządzenie jest łatwe w obsłudze. O jego gotowości informuje nas migająca lampka kontrolna. Wyposażone jest w termostat, umożliwiający regulację temperatury. Sprzęt można łatwo wyczyścić i przechowywać. Jego płyty i tacka są przystosowane do mycia w zmywarce, a dodatkowo istnieje możliwość jego pionowego postawienia.

Moc grilla wynosi 2000 W, a powierzchnia grillowania to aż 600 cm2. Dostępny jest on w kolorze srebrnym. Konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest bardzo wytrzymały i solidnie wykonany. Dodatkową zaletą jest to, że można go łatwo wyczyścić.

 

 

 

 

Tefal GC712D OptiGrill 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Tefal GC712D OptiGrill. Jest to grill elektryczny wyposażony w sześć programów, za pomocą których z łatwością przyrządzimy burgery, drób, kanapki, kiełbasę, czerwone mięso i ryby.

Urządzenie wyposażone jest we wskaźnik poziomu wysmażenia, który emituje sygnał dźwiękowy, gdy nasze danie jest gotowe. Posiada ono także czujnik, który wykrywa liczbę produktów umieszczonych na płycie i ich grubość oraz odpowiednio dostosowuje temperaturę i czas grillowania.

Sprzęt posiada płyty wykonane z wysokiej jakości odlewu aluminium pokryte powłoką z PTFE. Jego tacka na tłuszcz nachylona jest pod kątem 7°, co zapewnia efektywne odprowadzanie soków z grillowania. Zarówno płyty, jak i tackę, można myć w zmywarce, co znacznie ułatwia nam pracę.

Moc grilla wynosi 2000 W, a jego powierzchnia grillowania to aż 600 cm2. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego sprzętu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadła do gustu jego prosta obsługa oraz łatwość czyszczenia.

 

 

 

 

Tefal GC722D OptiGrill 

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także modelu Tefal GC722D OptiGrill. Jest to urządzenie posiadające 800 cm2 powierzchni do grillowania, co wystarcza na przygotowanie nawet do 8 porcji burgerów, kurczaka, kanapek, kiełbasek, wieprzowiny, owoców morza lub ryb.

Sprzęt wyposażony jest w regulację temperatury na 4 poziomach, aż 9 programów grillowania oraz technologię „Automatic Sensor Cooking”. Dzięki takim parametrom użytkownik ma nieskończoną ilość możliwości przyrządzania ulubionych potraw. Urządzenie samodzielnie wykrywa liczbę produktów umieszczonych na płycie i dostosowuje czas i temperaturę grillowania, dzięki czemu nie musimy wkładać wiele trudu w przygotowywanie dań.

Model ten posiada także wskaźnik poziomu wysmażenia, który pozwala na przygotowanie mięsa delikatnie, średnio lub mocno wysmażonego. Jego płyty wykonane są z odlewu aluminiowego i pochylone są pod kątem 7°, co pozwala na odprowadzanie soków i tłuszczu.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat modelu Tefal GC722D OptiGrill, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego trwałość i łatwość w użytkowaniu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...