Najlepszy grill elektryczny Bosch

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaki jest najlepszy grill elektryczny Bosch w 2020 roku?

 

Lato to okres, gdy częściej myślimy o posiłkach na powietrzu. Dobrym rozwiązaniem jest zakup grilla. Lecz mamy tak wiele modeli i rozmiarów, że trudno się zdecydować na konkretny model. Postanowiliśmy, zatem przybliżyć Państwu temat tych urządzeń. Ponieważ najbardziej popularne obecnie stają się grille elektryczne, więc skupimy się na tym rodzaju sprzętu.

 

 

Przede wszystkim do wyboru mamy grill z płytą grzewczą lub rusztem. Pierwsze rozwiązanie ma płytę z rowkami, w których zbiera się, a następnie jest odprowadzany tłuszcz. Płyty te z zasady są pokryte substancją utrudniającą przywieranie do niej pożywienia, a po zakończeniu posiłku można je wyjąć i umyć w zmywarce. Grill z rusztem jest bardziej podobny do tradycyjnego modelu, jednak tłuszcz kapie na grzałkę urządzenia, co powoduje jej zabrudzenie, a grzałki niestety w zmywarce nie umyjemy.

Wielkość urządzenia będzie warunkować, czy kupimy grill stołowy, czy wolnostojący. Grille stołowe, jak nazwa wskazuje, ustawiamy na stole i tam, razem z biesiadnikami oddajemy się grillowaniu. Ma on tę zaletę, że mamy wszystko pod ręką i nie trzeba przerywać rozmowy, aby przypilnować szaszłyczka. Jednak ilość osób, które podejmiemy potrawami z grilla, ze względu na jego małą powierzchnię grzejną, będzie niewielka.

Grille stojące ustawiamy na tarasie, czy w ogrodzie. Tu mamy dużą powierzchnię grzejną, więc nasze przyjęcie może być na wiele osób. Jednak musimy takiemu urządzeniu zabezpieczyć sporo miejsca do przechowywania, gdy podczas zimy będzie czekało na kolejny sezon.

Kolejna sprawa to decyzja, czy chcemy grill otwarty, czy zamknięty. Miłośnicy tradycji zapewne wybiorą grill otwarty, bo takie były grille węglowe używane od lat. Taki rodzaj urządzenia pozwala nam cieszyć się widokiem pieczonego mięsa i rozkoszować jego zapachem. Wadą natomiast to, że trzeba mięso od czasu do czasu obracać, aby przypiekło się równomiernie. Grill zamknięty działa w taki sposób, że mięso układamy na jednej płycie grzejnej i dociskamy je drugą płytą. Pieczone mięso taką metodą będzie doskonale i równo upieczone, ale czar dawnego grillowania nie zagości podczas imprezy.

Wybierając odpowiednie urządzenie musimy również zapoznać się z jego mocą. Jeśli będzie ona wysoka, to grill nagrzeje się błyskawicznie, a także szybko upieczesz przygotowane pożywienie. Grille elektryczne dostępne na naszym rynku mają moc od 800 W do nawet 2500 W

 

 

Bosch TFB3302V

Najważniejsze zalety

Urządzenie posiada duży zakres regulacji temperatury, w skali od 1 do 5, przy czym temperaturę ustawiamy płynnie. Dodatkowo model ten się bardzo szybko nagrzewa i jest gotowy do pracy, a obsługa jest łatwa i intuicyjna. Dodatkowo użytkownik po zakończeniu grillowania bardzo szybko demontuje płyty grilla, które następnie myje w zmywarce.

 

Najważniejsze wady

Użytkownicy podają, że model ten nie został wyposażony w zbiornik na tłuszcz i nie ma gdzie nadmiar jego ściekać, a dodatkowo po otwarciu górnej pokrywy tłuszcz z niej kapie. Dodatkowo z powodu plastikowych zawiasów, urządzenie jest dość delikatne i trzeba zwracać uwagę, aby zawiasów nie uszkodzić.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Elektryczny grill kontaktowy Bosch TFB3302V charakteryzuje się maksymalną mocą 1800 W i ma powierzchnię grzejną o wymiarach 220 x 310 mm. Mamy tu zintegrowany wyłącznik do uruchamiania i wyłączania urządzenia, a także płynną regulację grzania. Użytkownik ma tu do wyboru trzy metody grillowania: z grillem zamkniętym, otwartym, oraz z “funkcją piekarnika”. W formie otwartej górna płyta opiera się o rozkładaną nóżkę. O pracy urządzenia informuje użytkownika lampka kontrolna, która zapala się po włączeniu grilla. Natomiast regulator posiada skalę od 1 do 5, ale jest to kwestia informacyjna, bo temperaturę reguluje się płynnie. Model ten został wyposażony w wyjmowane płyty grzejne, które również można regulować w zakresie ułożenia ich wysokości w grillu.

 

Płyty te w formie ruchomego rusztu można ustawić na dwóch różnych wysokościach. Są one wykonane z aluminium prasowanego i pokryte specjalną powłoką utrudniającą przywieranie żywności, mają rowek odprowadzający tłuszcz w trakcie grillowania. Płyty te, po skończonym posiłku, można wyjąć z urządzenia, aby dokładnie umyć w zmywarce. Waga tego modelu wynosi 4 kg, a jego wymiary to szerokość 39 cm, głębokość 32,5 cm, oraz wysokość 12 cm, a długość przewodu zasilającego wynosi 1,4 m. Grille elektryczne Bosch TFB3302V są wyposażone w świadectwa homologacji CE i VDE, a także wyposażone w zabezpieczenie w formie ogranicznika temperatury, który nie pozwoli na przegrzanie i spalenie się urządzenia.

 

Dla bezpieczeństwa użytkownika uchwyty grilla są wykonane z materiału, który się nie nagrzewa. Materiał obudowy to lakierowana na kolor srebrny stal. Ten dobry i tani grill elektryczny Bosch jest sprzedawany wraz z instrukcją obsługi w języku polskim, a także kartą gwarancyjną producenta, który gwarancji udziela na 24 miesiące. A po pracy można złożyć urządzenie do łatwiejszego przechowywania. Urządzenie jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią od czasu do czasu pogrillować, a jednocześnie nie chcą wydawać zbyt dużej kwoty na urządzenie. Model ten bowiem możemy zakupić za niespełna 200 złotych.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status