Najlepszy garnek elektryczny do gotowania na parze

Ostatnio aktualizowane: 27.11.20

 

Jaki garnek elektryczny do gotowania na parze wybrać?

 

Gotowanie na parze zyskuje na popularności, ponieważ uchodzi za jeden z najzdrowszych i najbardziej dietetycznych sposobów przygotowywania potraw. Aby jednak móc wypróbować tę metodę i poznać jej zalety, musimy mieć odpowiedni garnek. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jaki model wybrać, a na końcu znajdziesz ranking trzech najlepszych produktów tego typu w dobrych cenach.

Na rynku dostępne są zarówno garnki tradycyjne, które stawia się bezpośrednio na kuchence gazowej, jak i modele elektryczne. Posiadają one specjalne pojemniki, do których wkłada się składniki potrzebne do przyrządzenia potrawy. W ich podstawie znajduje się natomiast specjalny zbiornik na wodę, który trzeba napełnić przed gotowaniem. Potem pozostaje nam tylko podłączenie urządzenia do prądu , ustawienie określonego czasu pracy i oczekiwanie na gotowy, dietetyczny posiłek.

Przed zakupem takiego elektrycznego garnka musimy sprawdzić, ile posiada on pojemników. Im więcej ich będzie, tym większą ilość składników będziemy mogli w nim jednocześnie ugotować. Standardowe modele wyposażone są najczęściej w trzy przezroczyste kasetki, a także trzy półki będące jednocześnie sitkami. Dzięki nim można dowolnie rozmieszczać składniki. Jeśli to nam nie wystarczy, możemy poszukać garnka, który ma dodatkowo mniejsze pojemniczki, służące do gotowania produktów sypkich, takich jak ryż czy kasza.

Podstawa zbiornika na wodę powinna być wykonana z wytrzymałego materiału, np. stali nierdzewnej. W niektórych modelach może być ona jednak wykonana z plastiku. Istotny jest również sam wygląd zbiornika. Dobrze, jeśli będzie miał lejek lub otwór do szybkiego uzupełniania wody. Dzięki temu nie trzeba odłączać urządzenia od prądu ani go rozkręcać.

Sama budowa to jednak nie wszystko. W przypadku urządzeń elektrycznych liczy się też kilka podstawowych parametrów, takich jak moc. Im większa będzie, tym szybciej będziemy mogli przygotowywać posiłki – wybierajmy więc modele o zakresie od 400 W do 2000 W.

Dodatkowe funkcje, które ułatwią nam obsługę elektrycznego garnka, to m.in. możliwość przyspieszonego startu. Dzięki niej urządzenie podgrzewa się do odpowiedniej temperatury do wytwarzania pary w zaledwie kilka sekund. Ciekawą opcją jest również automatyczny timer dający znać, kiedy dane składniki są gotowe oraz funkcja trzymania ciepła potraw nawet, gdy urządzenie jest już wyłączone.

 

 

Garnki elektryczne do gotowania na parze – ranking

 

 

Pyroflam 40522

 

Nasz ranking otwiera produkt Pyroflam 40522. Ten garnek elektryczny do gotowania na parze w dobrej cenie został wykonany z wysokiej jakości żaroodpornego szkła oraz ceramiki. W jego skład wchodzi jeden zbiornik na wodę, dwa pojemniki do gotowania potraw, a także szklana pokrywka. Można go używać zarówno na kuchence elektrycznej, jak i gazowej i ceramicznej, a także w mikrofali oraz piekarniku.

Ten model można stosować również jako tradycyjny garnek i przechowywać go w lodówce. Wysokość zestawu razem z pokrywką wynosi 26,5 cm, a średnica garnka i sita jest równa 21 cm. Z kolei pojemność użytkowa dolnej części garnka wynosi 2 litry. Elementy zawarte w zestawie odporne są nie tylko na niskie, ale też wysokie temperatury w zakresie od -40 st. C do 800 st. C.

Konsumenci doceniają ten produkt nie tylko za wysoką jakość wykonania, ale również możliwość mycia go w zmywarce. Dzięki temu model ten można z łatwością utrzymać w czystości. Ten najlepszy garnek elektryczny do gotowania na parze w 2020 roku pozwala przyrządzić zdrowe potrawy, które są pozbawione zbędnego tłuszczu i kalorii.

 

 

 

 

Pyrex 40438

 

Jako kolejne chcemy zaprezentować naczynie Pyrex 40438, składające się z ceramicznej podstawy ze zbiornikiem na wodę, dwóch żaroodpornych pojemników oraz pokrywy wykonanej z wysokiej jakości szkła. Model ten nadaje się do użytku na kuchence gazowej, halogenowej i elektrycznej, a także w mikrofali i piekarniku. Można go też bez obaw przechowywać w lodówce lub zamrażarce.

Wysokość urządzenia razem z pokrywą wynosi w tym przypadku 26 cm, a jego średnica to 21 cm. Ten garnek ma pojemność 2 litrów, jest również odporny na temperatury w zakresie od -40 st. C do 300 st. C (sama podstawa ma nieco większą odporność, nawet do 800 st. C). Naczynie można myć w zmywarce, jest wysoce odporne na zarysowania.

Konsumenci doceniają ten model za wysoką jakość wykonania, jak również możliwość łatwego i szybkiego przygotowania dobrych oraz dietetycznych potraw. Stosowanie tego urządzenia sprawia, że ryzyko przypalenia lub rozgotowania potrawy jest minimalne.

 

 

 

 

Orava MH-02

 

Następnie prezentujemy garnek Orava MH-02 o mocy 1500 W, który jest wielofunkcyjnym urządzeniem 8w1. Jest ono przeznaczone nie tylko do gotowania, ale także pieczenia, smażenia, a nawet frytowania, czyli przygotowywania potraw w głębokim oleju. Ma pojemność 5 litrów, do zestawu dołączona jest szklana pokrywa.

To elektryczne naczynie bardzo dobrze przewodzi ciepło i nadaje się do mycia w zmywarce. Posiada ono też płynną regulację temperatury oraz timer do 120 minut, który poinformuje nas, kiedy przyrządzona potrawa będzie gotowa. Nie trzeba go ustawiać na kuchence by zacząć gotować, wystarczy podłączenie do gniazda sieciowego.

Produkty tej firmy to najlepsze garnki elektryczne do gotowania na parze. Jak twierdzą konsumenci, ten model jest bardzo uniwersalny i pozwala przygotować wiele różnych potraw. Według nich nie trzeba kupować wiele różnych urządzeń, ponieważ ten garnek doskonale może je zastąpić.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status