Najlepszy filtr do wody pitnej

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Szukasz dobrej jakości filtra do wody pitnej? Jeśli tak, jesteś w odpowiednim miejscu. Na naszej stronie znajdziesz ranking, a w nim opisy najczęściej polecanych produktów. Wkłady, które znalazły się w zestawieniu, zdobyły dużo pozytywnych opinii konsumentów. Oznacza to, że spełniają oczekiwania użytkowników. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się filtr do wody pitnej Brita Maxtra. Produkt skutecznie usuwa z wody kamień, a tym samym ogranicza jego osadzanie się w czajnikach, żelazkach czy ekspresach do kawy. Zaletą wkładu jest to, że jego wymiana zajmuje dosłownie kilka sekund. Wszystko dzięki temu, że na obudowie produktu znajduje się praktyczny uchwyt. Produkt jest przyjazny środowisku – został zrobiony w 100% z materiałów, które podlegają recyklingowi. Z pewnością chcesz poznać opisy pozostałych filtrów do wody pitnej, dlatego też zachęcamy Cię do lektury naszego rankingu. Dafi Unimax to produkt, który uplasował się na drugim miejscu w zestawieniu. Ten wkład filtrujący jest skuteczny – usuwa z wody wszystkie szkodliwe substancje mogące zagrażać naszemu zdrowiu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki filtr do wody pitnej wybrać?

 

Kupowanie wody w butelkach przyczynia się do większego zanieczyszczenia środowiska, a poza tym jest dość kosztowne. Rozwiązaniem tego problemu, z którego korzysta coraz więcej osób, jest spożywanie wody z kranu. Jeśli chcesz cieszyć się smakiem dobrej wody z kranu, najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w najlepszy filtr do wody pitnej w 2020 roku. Aby ułatwić Ci zakup przygotowaliśmy nasz poradnik, w którym opisaliśmy kilka cennych wskazówek.

 

 

Dlaczego warto kupić taki produkt? W wielu przypadkach ciecz w kranie ma nieprzyjemny zapach i kolor, a do tego zawarte w niej składniki mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Nadmierna ilość chloru może również znacznie zmienić smak ulubionej kawy lub herbaty. Z kolei, jeśli w wodzie znajduje się za dużo węglanu wapnia, nasze sprzęty kuchenne stają się bardziej podatne na działanie korozji. Przedmiotem tego poradnika będą najlepsze filtry do wody pitnej, które możemy umieścić w dzbanku. Po wlaniu do naczynia cieczy, następuje jej oczyszczenie. Niezbędne jest jednak wymienianie wkładów. W zależności od częstotliwości eksploatacji i poziomu zanieczyszczenia wody, jeden filtr jest w stanie działać przez około 4 tygodnie.

Szczególnym typem filtra są modele węglowe, gdyż bardzo szybko poprawiają smak cieczy. Pochłaniają wszystkie nieprzyjemne zapachy, które przeszły do wody z rur hydraulicznych. Równocześnie, produkt dobrze usuwa bakterie, wirusy, zanieczyszczenia mechaniczne i pierwiastki chemiczne, takie jak azotany i fenole. Tego typu filtr najlepiej neutralizuje chlor, więc poprawiona zostaje też barwa cieczy.

W zależności od typu produktu, zmienia się również czas jego pracy. Znajdziesz w sklepach filtry, które potrzebują nawet 15 min, by oczyścić cały dzbanek wody z niepożądanych składników. Warto jednak zastanowić się nad inwestycją w nieco wydajniejsze produkty, które tę samą czynność wykonają w 2 minuty. Sprawi to, że korzystanie z dzbanka i znajdującego się w nim modelu będzie znacznie przyjemniejsze i wygodniejsze.

 

 

Filtry do wody pitnej – ranking

 

 

Brita Maxtra

 

Wszystkim, którzy poszukują zestawu filtrów do wody, polecamy Brita Maxtra. W opakowaniu znajdują się aż 4 produkty, z czego każdy wystarcza na około miesiąc użytkowania. Filtry są kompatybilne z wszystkimi markami dzbanków.

Zadaniem produktu jest poprawa jakości wody pitnej. W procesie filtracji zmniejszona zostaje ilość chloru oraz kamienia, co ma pozytywne skutki nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla domowych urządzeń. Do tego, neutralizowane są takie elementy, jak metale ciężkie i miedź, gdyż ich nadmiar w cieczy zmienia jej zapach i smak (również po przegotowaniu i dodaniu kawy, bądź herbaty).

Instalacja filtra w dzbanku jest prosta, gdyż podręczna zawleczka ułatwia jego wkładanie i wyciąganie. Poza tym wkład jest poddawany w 100% recyklingowi.

Duża wydajność pracy produktu oraz jego efektywność w eliminacji niemile widzianych drobinek w wodzie to główne zalety produktu. Konsumenci docenili również niewielkie koszty zakupu filtrów.

Filtr do wody pitnej Brita Maxtra jest przeznaczony do wszystkich dostępnych na rynku dzbanków marki Brita. W opakowaniu znajduje się 4 sztuki produktu.

Zalety
Skuteczna ochrona urządzeń domowych:

Jak wskazuje producent, stosowanie filtra do wody pozwala zapobiec osadzaniu się kamienia w urządzeniach domowych. W rezultacie mamy pewność, że np. nasz czajnik nie ulegnie zbyt szybko awarii.  

Zawleczka:

Produkt ma dobrze przemyślaną budowę. Z uwagi na to, że na obudowie znajduje się niewielka zawleczka, wymiana filtra jest wygodna. Uchwyt jest solidnie wykonany, co minimalizuje ryzyko jego zerwania.

Uniwersalność:

Brita Maxtra będzie odpowiedni do każdego rodzaju dzbanka pochodzącego z oferty producenta. Jeśli więc wymienisz dzbanek na nowy, a zostaną Ci filtry, będziesz mógł ich użyć.

Materiały podlegające recyklingowi:

Produkt jest wykonany z materiałów podlegających w 100% recyklingowi. Dlatego też jest on uznawany za przyjazny środowisku.

Smak wody:

Wiele osób potwierdziło, że po zastosowaniu filtra smak wody jest lepszy. Możemy więc po uprzednim przefiltrowaniu, pić wodę z kranu, bo usunięte są z niej różne zanieczyszczenia.

Wady
Wydajność:

Nieliczni konsumenci twierdzą, że produkt mógłby być nieco bardziej wydajny.

 

 

 

 

Dafi Unimax 

 

Wydajny wkład filtrujący Dafi Unimax to nowoczesny produkt. W celu użycia należy go umieścić w uprzednio zakupionym dzbanku. Następnie, po wlaniu wody, rozpocznie się proces jej oczyszczania. Producent zapewnia, że wkład może być używany w sprzętach takich marek, jak: ANNA, BRITA, ZELMER, DAFI, LAICA oraz AQUAPHOR.

Filtr cechuje się dużą efektywnością pracy, gdyż bardzo szybko usuwa nieprzyjemne zapachy i smaki z wody. Do tego, produkt usuwa chlor, którego nadmiar w ciecz negatywnie wpływa na florę bakteryjną żołądka i zmienia smak napojów. Używanie dzbanka z wkładem będzie miało również pozytywne skutki dla naszych urządzeń domowych, gdyż oczyszczona woda ma mniej kamienia. W konsekwencji, żywotność takich naczyń, jak czajniki czy garnki zdecydowanie się wydłuży.

W czasie pracy zneutralizowany zostaje nie tylko chlor, ale również metale ciężkie, których obecność w organizmie negatywnie wpłynie na stan zdrowia. Specjalna siatka zatrzymuje w wodzie osad z piany lub tłuszczów. Dodatkowo, według konsumentów, ten filtr do wody pitnej w dobrej cenie jest bardzo wydajny, gdyż potrafi oczyścić od 150 l do 200 l cieczy.

Dafi Unimax to bardzo dobry filtr do wody pitnej do 10 zł. Z jego pomocą można przefiltrować do 200 l wody (ok. 30 dni).

Zalety
Skuteczność:

Spora grupa konsumentów potwierdziła skuteczność prezentowanego filtra do wody. Usuwa on chlor, metale ciężkie, herbicydy i pestycydy. To daje pewność, że przefiltrowana ciecz jest czysta, a jej picie nie zagraża naszemu zdrowiu.

Wykonanie:

Z uwagi na to, że produkt wykonano z wytrzymałych materiałów, mamy pewność, że będzie nam służył przez długi czas.

Kamień:

Stosując Dafi Unimax, mamy gwarancję, że nie tylko poprawi smak i jakość wody pitnej, ale też na ściankach czy elementach grzejnych czajnika, żelazka czy ekspresu do kawy nie będzie osadzał się kamień.

Szybkość filtrowania:

Producent wskazuje, że filtracja 1 l wody zajmuje maksymalnie 2 minuty. Zdaniem Internautów jest to zadowalający wynik - nie trzeba zbyt długo czekać, aż woda będzie zdatna do picia.

Wady
Wymiana:

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że wymiana filtra nie jest wygodna.

 

 

 

 

Aquaphor Maxfor B100-25

 

Wkład Aquaphor Maxfor B100-25 to bardzo dobry filtr do oczyszczania wody, który należy umieścić w specjalnym dzbanku. Wlana do niego woda zostanie poddana procesowi oczyszczenia z nieprzyjemnych zapachów oraz niebezpiecznych substancji. Jest to uniwersalny model, który najlepiej współpracuje z produktami firmy AQUAPHOR. Producent zapewnia jednak, że wkład może być używany w innych dzbankach polskich marek.

Efektywność to główna zaleta produktu. Filtr w krótkim czasie neutralizuje zanieczyszczenia: chlorem, metalami ciężkimi, pestycydami oraz produktami ropopochodnymi. Poza tym produkt zapobiega rozmnażaniu się bakterii, które żyją w wodociągach. Filtrowanie zajmuje od 1 min do 2 min, co uwarunkowane jest twardością wody.

Za sprawą działania filtra nie tylko poprawi się stan zdrowia konsumenta, ale również zwiększy się żywotność sprzętów domowych. Spowodowane jest to neutralizowaniem działania kamienia, który zanieczyszcza takie naczynia, jak czajniki i garnki. Konsumenci uważają, że wkład jest nie tylko efektywny, ale również stosunkowo tani. Do tego używany do filtrowania średnio twardej wody (do 200 mg/l) będzie służył przez cały miesiąc.

Filtr do wody pitnej Aquaphor Maxfor B100-25 pozwala przefiltrować do 200 l wody. Produkt usuwa m.in. metale ciężkie, pestycydy, żelazo i chlor.

Zalety
Ogranicza nieprzyjemny zapach:

Filtr do wody pitnej skutecznie niweluje nieprzyjemny zapach wody. W efekcie, jeśli przygotujemy sobie kawę czy herbatę, możemy mieć pewność, że będzie miała ona ładny aromat, a tym samym smak.

Uniwersalność:

Produkt jest odpowiedni do różnych dzbanków filtrujących marki Aquaphor. Producent wskazuje również, że wkład będzie odpowiedni także do modeli innych firm, co zdecydowanie zwiększa możliwości jego zastosowania.

Redukcja kamienia:

Po pewnym czasie od pierwszego zastosowania można zauważyć, że na ściankach czajnika osadza się zdecydowanie mniej kamienia. Oznacza to, że filtr jest skuteczny.

Wady
Wydajność:

Pojedyncze osoby twierdzą, że wkład nie jest tak wydajny, jak zapewnia producent.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status