Najlepszy filtr do wody na kran

Ostatnio aktualizowane: 26.05.20

 

Jaki filtr do wody na kran wybrać?

 

Zacznijmy od pytania: po co filtrować wodę z kranu?

Od kiedy Polska należy do UE, regulacje prawne dotyczące jakości wody pitnej są bardzo rygorystyczne. I rzeczywiście, jakość wody kranowej zdecydowanie polepszyła się w ostatnich latach. Są miasta, w których władze zapewniają, że można ją pić „prosto z kranu”. Jednak nawet jeśli woda spełnia normy w jej ujęciu, to podczas drogi wodociągiem do naszych kranów zbiera różnego rodzaju zanieczyszczenia. Nie ryzykujemy być może ciężkim zatruciem, ale jest ona niesmaczna. Woda powinna być krystalicznie przejrzysta, bezwonna i  bezsmakowa. Jeżeli chcemy pić właśnie taką wodę, możemy ją uzyskać poprzez filtrowanie.

 

 

Dobrym rozwiązaniem jest filtr do wody na kran. Jest to sprzęt bardzo niewielkich rozmiarów, który instaluje się na wylewce kranu. Filtr nie przeszkadza w korzystaniu z normalnego strumienia wody. W obudowie filtru umieszczony jest wkład filtrujący węglowy lub mechaniczno – węglowy.

Węgiel aktywowany absorbuje chlor i jego związki, pestycydy, a także związki organiczne. Filtr mechaniczny zatrzymuje natomiast ciała stałe – piasek, drobiny rdzy i zawiesiny.  Najlepsze filtry do wody na kran zatrzymują niemal 100 procent zanieczyszczeń. Dobrym rozwiązaniem są także filtry instalowane pod zlewozmywakiem. Zwykle mają niewielkie rozmiary, ale jednak musi znaleźć się na nie miejsce.

Pamiętajmy, że każdy wkład filtrujący ma określony okres skuteczności i należy wymieniać go według zaleceń producenta. Poniżej przedstawiamy kilka modeli filtrów, które naszym zdaniem są godne uwagi. Z pewnością spośród nich wybierzecie dla siebie najlepszy filtr do wody na kran w 2020.

 

 

Filtry do wody na kran – ranking

 

 

Aquaphor Faworyt

 

Filtr do wody Aquaphor Faworyt to filtr do montażu pod zlewozmywakiem. Jest on niewielkich rozmiarów, ale charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością wkładu – efektywnie filtruje do 12 kubików wody, a także zapewnia szybkie tempo filtrowania – 2,5 litra na minutę. Odporność na działanie ciśnienia wynosi do 20 atmosfer.

Filtr ten znacznie ogranicza obecność w wodzie szkodliwych substancji, takich jak: związki chloru, metale ciężkie, fenole, pestycydy i produkty ropopochodne. Oprócz korzystnych aspektów zdrowotnych, poprawia  oczywiście smak wody.

Obudowa filtru wykonana jest ze stali nierdzewnej, co chroni go przed uszkodzeniami i korozją. Zarówno montaż, jak i wymiana wkładu filtrującego jest prosta i nie powinna stanowić problemu. Aquaphor Faworyt współpracuje z wkładami filtrującymi Aquaphor B150 i Aquaphor B150B.

Klienci, którzy kupili filtr do wody Aquaphor Faworyt, są zadowoleni z jakości wody uzyskanej po przefiltrowaniu. Zaznaczają, że duża wydajność filtru sprawia, że można z niego korzystać nie tylko w domu, ale i w miejscach użytku publicznego.

 

 

 

 

Instapure F6 

 

Filtr do wody na kran Instapure F6 to popularny filtr do zamontowania na wylewce baterii nad zlewozmywakiem. Jego montaż jest prosty i nie wymaga użycia narzędzi. Wydajność jednego wkładu mechaniczno – węglowego wynosi 760 litrów. Zwykle należy go wymienić po około 3 miesiącach.

Filtr Instapure F6 ma estetyczny, nowoczesny wygląd. Jego korpus wykonany jest z tworzywa w kolorze białym, a przezroczysta obudowa wkładu umożliwia obserwację jego stopniowego zabrudzenia w miarę upływu czasu.

Wkład filtracyjny skutecznie usuwa z wody miejskiej zanieczyszczenia mechaniczne i chemiczne, takie jak: związki chloru, chloroform, pestycydy, piasek, rdzę i zanieczyszczenia przemysłowe. Do filtrowania należy stosować wodę o temperaturze do 38 stopni C.!

Instapure F6 to filtr do wody na kran w dobrej cenie, dlatego cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów.

Użytkownicy, którzy korzystają z filtru do wody Instapure F6, mają o nim bardzo dobrą opinię. Uważają, że jest on bardzo skuteczny, podnosi jakość i walory smakowe wody, a jego cena jest bardzo przystępna. Jest to filtr do wody „na każdą kieszeń”.

 

 

 

 

Instapure F2 

 

Filtr do wody na kran Instapure F2 to nieco droższa wersja filtra Instapure F6 (jednakże to nadal cena bardzo przystępna!). Filtr instaluje się  na wylewce kranu nad zlewozmywakiem. Instapure F2 posiada mechaniczno – węglową wkładkę filtrującą. Usuwa ona prawie 100 procent zanieczyszczeń z wody wodociągowej. Skutecznie redukuje chlor i jego związki, chloroform, rdzę, piasek, pestycydy, a także zanieczyszczenia przemysłowe. Wkładka filtrująca traci skuteczność po przefiltrowaniu 760 litrów wody i wówczas należy ją wymienić. Zwykle jest to okres około 3 miesięcy.

Instapure F2 służy do filtrowania zimnej wody. Nie można filtrować wody o temperaturze powyżej 38 stopni Celsjusza. Filtr posiada chromowany korpus, który sprawia, że prezentuje się on nowocześnie i ekskluzywnie. Obudowa wkładki wykonana jest z przezroczystego tworzywa. Sposób montażu jest prosty, bez użycia narzędzi.

Osoby, które zainstalowały w swoich domach filtr do wody na kran Instapure F2, zauważyły znaczną poprawę jakości wody. Uważają także, że ten model wygląda wyjątkowo dobrze w nowocześnie urządzonej kuchni, a jego cena jest niewygórowana.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status