Najlepszy filtr do wody Brita

Ostatnio aktualizowane: 23.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki filtr do wody Brita wybrać? Odpowiedzi na to pytanie szuka wielu konsumentów. W związku z tym postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się dostępnym na rynku produktom i spośród wielu wybrać te, które odznaczają się największą skutecznością. W efekcie naszych prac powstał ranking wkładów filtrujących. Na pierwszym miejscu uplasował się model Brita Maxtra. Ten filtr do wody pasuje do dzbanków różnych producentów, dzięki czemu uznaje się go za uniwersalny. Do produkcji wykładu wykorzystano m.in. węgiel aktywny, który ma bardzo dobre właściwości – skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia i szkodliwe substancje z wody. Produkt cieszy się uznaniem także z uwagi na solidne wykonanie. Konsumenci doceniają również to, że filtr jest stosunkowo wydajny, więc nie musimy zbyt często go wymieniać. To pozwala zaoszczędzić nam nieco pieniędzy. Drugie miejsce w zestawieniu zajął wkład filtrujący Brita Maxtra PLUS. Ma on atest TÜV, który dowodzi, że do wykonania modelu wykorzystano dobre gatunkowo materiały.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki filtr do wody Brita wybrać?

 

Często zdarza się, że jakość wody w domach nie jest zbyt dobra. Można jednak łatwo temu zaradzić, gdyż przeważnie rozwiązaniem problemu staje się zakup specjalnego filtra. Dzięki niemu możemy bez obaw pić wodę z kranu, nie martwiąc się o zdrowotne konsekwencje. Każdy, kto zamierza kupić produkt tego typu, powinien zajrzeć do naszego poradnika. Umieściliśmy w nim nie tylko zbiór cennych informacji, ale i ranking 3 modeli marki Brita.

Brita to najpopularniejszy producent filtrów w Polsce oraz w wielu krajach na całym świecie. To on wyznacza nowe standardy w dziedzinie filtracji wody. Produkty tej marki cieszą się dużym zaufaniem konsumentów, ponieważ spełniają najwyższe standardy i wykorzystują nowoczesne technologie. Ponadto poprawiają one smak pitnej wody i neutralizują chlor oraz inne zanieczyszczenia, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Najprostszym sposobem na zapewnienie zdatnej wody do picia w domu jest zakup filtra dzbankowego. Zalewa się go wodą i czeka, aż płyn zostanie oczyszczony z wszelkich szkodliwych substancji. Choć ten proces nie odbywa się błyskawicznie, to i tak to rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze i mniej problematyczne niż montaż modelu nakranowego czy podszafkowego.

Najlepszy filtr do wody Brita w 2021 roku wyróżnia się dużą wydajnością. Najlepiej wybierać spośród produktów, których wydajność wynosi od ok. 100 l do 150 l wody. Wówczas nie będziemy musieli go tak często wymieniać, a więc możemy też sporo zaoszczędzić.

Pamiętajmy, aby wybrać filtr pasujący do naszego dzbanka filtrującego. Inaczej woda będzie źle filtrowana lub w ogóle nie będziemy mogli założyć wymiennego wkładu. Tę informację producenci zwykle umieszczają na opakowaniu. Dlatego tak ważne jest czytanie opisów i etykiet. Choć w takim przypadku nasze zakupy potrwają dłużej, to jednak możemy mieć pewność, że zakupimy odpowiedni model.

Najlepsze filtry do wody Brita powinny oczyszczać wodę nie tylko z chloru, ale też cynku, miedzi, żelaza oraz innych, niebezpiecznych dla naszego zdrowia zanieczyszczeń. Taki produkt sprawi, że woda będzie o wiele lepiej smakować. Przefiltrowanej w ten sposób wody można używać nie tylko do parzenia kawy czy herbaty, ale też gotowania potraw. Będą one bardziej aromatyczne i zdrowsze, poza tym na sprzętach elektrycznych i naczyniach nie będzie osadzać się trudny do usunięcia kamień.

 

 

Filtry do wody Brita – ranking

 

 

Brita Maxtra

 

Brita Maxtra to wkład filtrujący, który pasuje do wszystkich dzbanków Brita Maxtra. Pozwala on oczyścić wodę z kranu nie tylko z chloru, ale też metali ciężkich, w efekcie czego wszystkie ciepłe i zimne napoje będą smakować o wiele lepiej. Jedno opakowanie zawiera aż 4 filtry, dlatego jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Prezentowany produkt wyróżnia 4-stopniowa regulacja, dlatego możemy mieć pewność, że woda jest dobrze oczyszczona ze wszystkich szkodliwych substancji. Co więcej, w ten sposób da się skutecznie uniknąć powstawania osadu na kuchennych sprzętach, co mogłoby być źródłem ich awarii. Powyższy filtr należy wymieniać co miesiąc lub po przefiltrowaniu 150 l wody.

Jak mówią konsumenci, podstawową zaletą modelu Brita Maxtra jest łatwy montaż. Bez problemu można go wymienić na nowy i poradzi sobie z tym każdy. Poza tym powyższy filtr posiada międzynarodowy znak TUV oraz atest PZH, co świadczy o jego wysokiej jakości oraz skuteczności działania.

Opakowanie Brita Maxtra zawiera 4 filtry do wody. Każdy z nich wystarcza na przefiltrowanie ok. 100 l cieczy. Wkłady są odpowiednie do dzbanków różnych producentów.

Zalety
Węgiel aktywny:

Do produkcji modelu wykorzystano naturalny surowiec, jakim jest węgiel aktywny. Powstał on na bazie łupin z orzecha kokosowego. Składnik ten gwarantuje skuteczną filtrację i jest bezpieczny dla zdrowia.

Porowata struktura:

Węgiel aktywny ma porowatą strukturę, a przez to lepiej radzi sobie z usuwaniem szkodliwych substancji zawartych w wodzie.

Uniwersalność:

Jak zapewnia producent, prezentowane filtry będą odpowiednie nie tylko do dzbanków Brita, ale także produktów innych producentów. To czyni je bardziej uniwersalnymi.

Skuteczność:

Z wielu zamieszczonych w Internecie opinii wynika, że wkłady dobrze spełniają swoje zadanie. Skutecznie usuwają m.in. kamień z wody, dzięki czemu zyskuje ona o wiele lepszy smak niż dotychczas.

Wydajność:

Jeden produkt starcza na ok. 30 dni, co zdaniem konsumentów jest zadowalającym wynikiem.

Wady
Wymiana wkładu:

Niektórzy twierdzą, że wymiana wkładu filtrującego jest stosunkowo trudna. Zdaniem części osób może to wynikać z jego nie do końca dobrze przemyślanego kształtu.

 

 

 

 

Brita Maxtra PLUS 

 

Przedstawiamy Brita Maxtra PLUS, czyli filtr usuwający chlor, miedź oraz ołów z wody. Wspomniany produkt zapobiega również osadzaniu się kamienia na kuchennych urządzeniach, takich jak ekspres do kawy czy czajnik. Zakup prezentowanego modelu sprawia więc, że nie musimy tak często odkamieniać sprzętów, a jednocześnie zawsze mamy dostęp do czystej i dobrej w smaku wody.

Filtr Brita Maxtra PLUS pasuje do wszystkich dzbanków opisywanej marki posiadających podłączenie typu Maxtra Plus. To świadczy o jego praktyczności i uniwersalności. Produkt należy wymieniać co 30 dni lub po przefiltrowaniu 150 l wody.

Z opinii konsumentów można wywnioskować, że przedstawiony przez nas model charakteryzuje doskonała jakość i wysoka skuteczność. Wiele osób doceniło filtr Maxtra PLUS za wykorzystanie do filtracji surowców naturalnych, takich jak węgiel aktywny, który powstaje na bazie łupin orzecha kokosowego.

Brita Maxtra PLUS to wkład filtrujący o wydajności równej 100 l. Opakowanie zawiera 6 sztuk produktu. Model należy wymieniać co ok. 4 tygodnie.

Zalety
Atest:

Produkt ma atest niemieckiego instytutu jakości TÜV. Oznacza to, że do jego produkcji wykorzystano dobrej jakości materiały. Certyfikat jest również dowodem na skuteczność działania filtra.

Smak wody:

Produkt znacznie poprawia smak wody kranowej. Nie ma więc konieczności kupowania wody butelkowanej.

Pozwala pozbyć się kamienia:

Stosując regularnie Brita Maxtra PLUS można zauważyć, że na naczyniach czy czajniku nie osadza się kamień. W związku z tym zyskujemy pewność, że znajdującego się w kuchni wyposażenia nie trzeba będzie zbyt szybko wymieniać.

Redukcja zanieczyszczeń:

Produkt skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia z wody. Nie ma więc obaw, że ciecz mimo przeprowadzanego procesu filtracji będzie zawierała szkodliwe substancje.

Wady
Wydajność:

Konsumenci twierdzą, że wkład filtrujący nie jest tak wydajny, jak zapewnia o tym producent.

 

 

 

 

Brita Classic

 

Filtr noszący nazwę Brita Classic wyróżnia się 4-stopniową filtracją, za sprawą której oczyszcza wodę zarówno z chloru i metali ciężkich, jak również innych zanieczyszczeń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Zamontowanie produktu w dzbanku filtrującym sprawia, że woda staje się bardziej miękka, dlatego przygotowane potrawy czy napoje lepiej smakują.

Wydajność prezentowanego produktu wynosi od 100 l do 150 l, w zależności od twardości wody. Po przefiltrowaniu wspomnianej ilości płynu filtr należy wymienić. Co więcej, z jego pomocą można też bardziej zadbać o czajnik i inne, drobne sprzęty kuchenne, gdyż nie osadza się na nich kamień.

Brita Classic to produkt cieszący się dużą popularnością. Opinie na jego temat są bardzo pochlebne, a konsumenci twierdzą, że jest to filtr do wody Brita w dobrej cenie, który nikogo nie zawiedzie. Łatwo montuje się go w dzbanku filtrującym, a poza tym wystarcza na długo.

Model Classic to dobry filtr do wody Brita do 20 zł. Wydajność wkładu wynosi od 100 l do 150 l cieczy. Model usuwa z wody m.in. chlor czy aluminium.

Zalety
Redukcja kamienia:

Jeśli zdecydujemy się używać prezentowany filtr, już po kilku dniach zauważymy, że na ściankach naczyń czy czajnika nie osadza się trudny do usunięcia osad z kamienia.

4-stopniowa filtracja:

Dowodem na skuteczność działania Brita Classic jest 4-stopniowy system filtracji. Z wody usuwane są wszystkie szkodliwe substancje, co daje pewność, że jej picie jest bezpieczne dla zdrowia.

Przeznaczenie:

Produkt jest przeznaczony nie tylko do dzbanków Brita, ale też modeli innych marek.

Wady
Obudowa:

Filtr ma stosunkowo delikatną obudowę, dlatego w trakcie jego wkładania do dzbanka trzeba uważać, aby go nie uszkodzić.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status