Najlepszy elektryczny spieniacz do mleka

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jaki elektryczny spieniacz do mleka wybrać

 

Spieniacz do mleka jest idealnym dodatkiem do każdej kuchni należącej do osoby, która lubi cieszyć się smakiem ulubionych napojów kawowych w domowym zaciszu. Oczywiście, możemy wybrać ekspres do kawy, który posiada już wbudowany spieniacz, jednak jest to urządzenie znacznie droższe. W poniższym tekście zaprezentujemy kilka popularnych modeli elektrycznych spieniaczy oraz wskażemy cechy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

Niezależnie od różnic w budowie, wszystkie spieniacze działają w bardzo podobny sposób. Przestrzenna struktura białka zawartego w mleku jest pod wpływem działania sprzętu niszczona, po czym następuje również szybkie napowietrzanie mleka. Na rynku są dostępne zarówno sprzęty podgrzewające, jak i te ubijające zimną piankę.

Ogólnie rzecz biorąc, spieniacze można podzielić na 3 różne typy, tj. ręczne, tłokowe i elektryczne. Elektryczne, na których się skupimy, to obecnie najbardziej zaawansowana grupa tego typu urządzeń, a ich cena może wahać się od kilkudziesięciu do aż kilkuset złotych. Takie sprzęty są jednak bardzo wygodne i to zwykle ten typ spieniacza wybiera większość konsumentów. Elektryczna końcówka oraz podgrzewana podstawka dają dużą swobodę w kuchni. Najlepszy elektryczny spieniacz do mleka w 2020 roku w wersji z naczyniem ma funkcję spieniania na ciepło i zimno, a do tego zabezpieczy mleko przed wykipieniem.  Możesz też wybrać model ręczny zasilany za pomocą baterii AA. Przez wzgląd na niewielkie wymiary jest to urządzenie niezwykle wygodne podczas podróży, jednak jednorazowo można nimi spienić mleko dla maksymalnie dwóch osób. Ponadto w sklepach znajdziesz też spieniacze indukcyjne, odpowiednie do restauracji, gdyż pozwalają jednorazowo przygotować dużą ilość spienionego mleka.

Wybierając spieniacz sprawdź jego pojemność – ile pianki pozwala jednocześnie przygotować. Jeśli chcesz wykorzystywać sprzęt nie tylko do ubijania, ale też podgrzewania mleka istotne będą posiadane przez niego opcje pracy. Wiele osób zauważa też, że najlepsze elektryczne spieniacze do mleka są łatwe w pielęgnacji.

 

 

Elektryczny spieniacz do mleka – ranking

 

 

Sencor SMF 2020WH 

 

Sencor SMF 2020WH to elektryczny spieniacz do mleka niezbędny w kuchni każdego smakosza kawy. Prosty, a zarazem elegancki design produktu sprawi, że będzie idealnie pasował do niemal każdej kuchni. Dzięki takiemu urządzeniu będziemy mogli cieszyć się ulubionym cappuccino czy latte w domowym zaciszu.

Produkt wyposażono w silnik o mocy 450 W, który zapewni nam szybką i efektywną pracę. Propozycja Sencor ma 3 automatyczne tryby pracy: spienianie mleka z podgrzewaniem i bez podgrzewania oraz podgrzewanie mleka bez spieniania, dzięki czemu mamy maksimum kontroli i możemy przygotować niemalże wszystkie napoje wymagające ciepłego lub spienionego mleka. Finalna temperatura mleka wynosi 68 st. C i jest regulowana przez wbudowany termostat. Wnętrze modelu zostało pokryte nieprzywierającą powłoką, która ma za zadanie zapobiegać przypaleniu mleka i ułatwić czyszczenie. Również w tym celu spirala grzewcza została zakryta.

Przezroczyste fragmenty powłoki usprawniają kontrolę pracy urządzenia. Aby zapewnić komfort użytkowania również osobom niesłyszącym zastosowano wygodną kontrolkę świetlną pracy. Konsumenci zgodnie twierdzą, że jest to model wart swojej ceny.

 

 

 

 

MPM MKW-03M 

 

Kolejny model, który chcielibyśmy zaprezentować to MPM MKW-03M. Wykonany ze stali nierdzewnej sprzęt dzięki swojemu nowoczesnemu, minimalistycznemu designowi idealnie wpasuje się w wystrój modernistycznej kuchni. Produkt daje nam wybór spieniania w 3 różnych trybach, a efekty uzyskamy już po kilku sekundach.

System termoizolacji zapewniony przez zastosowanie podwójnych ścianek w dzbanku daje użytkownikowi wydłużony czas, w którym utrzymana zostanie odpowiednia temperatura mleka. Model pozwala nam wybrać pomiędzy spienianiem na zimno lub ciepło, w zależności od naszych aktualnych potrzeb. Możemy także zdecydować się na funkcję podgrzewania z mieszaniem.

Ten model jest w stanie jednorazowo spienić aż 500 ml produktu. Obrotowa podstawa i antypoślizgowe nóżki zapewniają urządzeniu stabilne podparcie, a lampki monitorujące stan pracy dają nam maksimum kontroli. Aby zagwarantować konsumentom najlepsze efekty produkt wyłącza się automatycznie. W komplecie znajdziemy także wymienne nakładki do spieniania i mieszania mleka. Produkt cieszy się bardzo pozytywnymi recenzjami ze strony konsumentów.

 

 

 

 

Botti CRM8002 

 

Botti CRM8002 to elektryczny spieniacz do mleka w  dobrej cenie. Z jego pomocą bez problemu przygotujemy pyszne napoje na bazie kawy, takie jak latte czy frappe. To urządzenie marki Botti gwarantuje nam szybkie przygotowanie mlecznej pianki w zaledwie parę chwil.

Model ten wyposażono w silnik o mocy aż 600 W. Dzięki temu jego praca jest bardzo szybka – doskonałe efekty możemy uzyskać już po 90 s, a maksymalny czas jego pracy to 150 s. Maksymalna osiągana temperatura mleka to 65 st. C. Produkt ma 4 różne funkcje pracy: spienianie z podgrzewaniem lub na zimno, samo podgrzewanie oraz funkcja “Latte Art”. Maksymalnie możemy podgrzać 260 ml, a spienić 160 ml. Aby zapobiec przypaleniu zastosowano miękki przycisk włącz i wyłącz z automatycznym wyłącznikiem oraz podwójną osłonę nieprzywierającą.

Urządzenie wyróżnia się ciekawym designem i jest dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych, przez co stanowi idealny dodatek w nowocześnie urządzonej kuchni. Użytkownicy chwalą sobie prostotę obsługi i cichą pracę spieniacza.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status