fbpx

Najlepszy elektryczny grill ogrodowy

Ostatnio aktualizowane: 18.06.19

 

Jaki elektryczny grill ogrodowy wybrać?

 

Posiadacze przydomowych ogródków, często poszukują grilla ogrodowego, któż, bowiem nie lubi w letni wieczór posiedzieć w ogrodzie, przy pachnącej karkówce piekącej się na grillu? Jaki zatem kupić model? Jak znaleźć najlepszy elektryczny grill ogrodowy w 2019 roku. To właśnie postaramy się zrobić i doradzić naszym czytelnikom, co kupić, aby być zadowolonym ze swojej decyzji.

 

 

Najlepsze elektryczne grille ogrodowe – Grill ogrodowy może być z rusztem, na którym pieczemy produkty, lub z płytą, ze specjalnymi żłobieniami. Grill z rusztem, to klasyczna konstrukcja grilla, o takiej konstrukcji są wszystkie grille węglowe. Tu pod rusztem znajduje się grzałka elektryczna, która zamiast węgli piecze potrawy.  Grill z płytą to konstrukcja, w której tłuszcz ścieka w wyżłobieniach płyty do specjalnego zbiornika. Gdy zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj, aby płyta była wykonana z materiału, do którego nie będą przywierać potrawy.

Grille również mogą być wolnostojące, lub stołowe. Te pierwsze mają rozmiary od niewielkich po duże gabaryty. Mogą, więc służyć do przygotowania potraw dla wielu osób. Modele stołowe z reguły są mniejsze, ustawia się je na stole biesiadnym i obsługuje podczas przyjęcia.

Kolejną sprawą do rozważenia jest, czy lepsza będzie dla nas wersja grilla zamkniętego, czy otwartego. W przypadku urządzeń elektrycznych, gdzie nie ma potrzeby wentylacji powstającego dymu, można zastosować wersję grilla zamkniętego. Jednak taki model mniej już przypomina grill tradycyjny, bo przygotowywane jedzenia kładziemy na jednej płycie grzejnej i przyciskamy je płytą\

z góry. Pieczenie następuje, więc szybciej niż w tradycyjnym grillu, jednak nie ma już przyjemności celebrowania przygotowań. Grill otwarty, to konstrukcja zbliżona do tradycyjnego grilla węglowego, jedyna różnica to sposób grzania rozwiązany za pomocą grzałki elektrycznej zamiast węgla drzewnego.

Elektryczne grille ogrodowe w dobrej cenie – moc. Skoro decydujemy się na zakup grilla elektrycznego, należy się pochylić nad jego mocą. Jaka będzie właściwa, aby nie zużyć zbyt dużej ilości prądu, ale też nie czekać wieków na przygotowanie potrawy? Na rynku są dostępne grille o mocy zaczynającej się od 800 W do mocy wynoszącej 2500 W. Gdy nie przewidujesz dużych przyjęć ogrodowych, a powierzchnia Twojego rusztu też jest średniej wielkości, to możesz skupić się na modelach w okolicach 1500 W. Generalnie grill od 1000 W do 1400 W to koszt zakupu około 130 złotych, takie z mocą do 2000 W można zakupić za około 200 zł, natomiast mocniejsze modele zaczynają się od kwoty 350 złotych.

 

 

Elektryczny grill ogrodowy – Ranking

 

 

Weber Stand Q1400

 

Weber Stand Q1400, to grill elektryczny, który można użyć w ogrodzie, bądź na tarasie czy balkonie. Jest to solidna konstrukcja wykonana z aluminium – zarówno kocioł, jak i pokrywa. Ruszt o wymiarach 43 x 32 cm został pokryty porcelanową emalią. Dwie boczne półki stanowią udogodnienie podczas przygotowywania potraw. Można na nich ustawić żywność przygotowaną do grillowania, lub naczynie, na które zdejmujemy gotowe potrawy. Model ten można ustawić pod względem mocy grzania, a maksymalna moc tego urządzenia wynosi 2,2 kW.

Pod rusztem model ten ma tackę, na którą spływa tłuszcz powstały podczas pieczenia. Tackę taką łatwo jest wyjąć, opróżnić z tłuszczu i umyć. Dodatkowo model ten został wyposażony w ramę odporną na wysoką temperaturę. Do wygodnego przenoszenia mamy tu specjalne uchwyty, a całość jest osadzona na wysokich, stabilnych nóżkach. Waga tego urządzenia wynosi 13 kg, a jego wymiary wynoszą 121,4 x 102,5 x 60 cm.

Do urządzenia jest podpięty kabel zasilający o długości 1,8 m. Użytkownicy przekazują, że jest to model solidny, wykonany z solidnych materiałów i posiada czytelną instrukcję obsługi.

 

 

 

 

Severin PG 2792 

 

2500 W mocy ma grill Severin PG 2792. Duża powierzchnia grillowania, wynosząca 41 x 26 cm pozwoli na skuteczne przygotowanie wielu potraw. Model ten jest wyposażony w chromowany ruszt, który można ustawić na dwóch wysokościach względem paleniska, jest łatwy do wyjęcia i oczyszczenia po użyciu. Urządzenie zostało wyposażone w regulator temperatury, którą użytkownik ustawia w zależności od wymagań grillowanej potrawy.  

Dodatkowo mamy tu wyłącznik bezpieczeństwa oraz lampkę kontrolną informującą o włączeniu urządzenia. Ruszt ten został wyposażony w specjalny zbiornik wody umieszczony pod rusztem i grzałką, która parując nie pozwala na zasychanie rusztu i zmiękcza wszelkie zanieczyszczenia, co wpływa na łatwość ich usuwania. Dodatkowo ruszt można umyć również w zmywarce.

Model ten, został skonstruowany w taki sposób, aby zminimalizować powstawanie dymu. Dodatkowo jest wyposażony w osłonę przed wiatrem i posiada półkę pomocniczą na akcesoria. Wysokość stojaka wynosi 73 cm, szerokość grilla to 78 cm i głębokość to 45,5 cm, a jego waga wynosi 6,1 kg. Osoby używające tego modelu przekazują, że jest to model godny polecenia, dobrze wypieka, szybko się nagrzewa i łatwo myje.

 

 

 

 

Hyundai GR 004

 

Hyundai GR 004 to grill ogrodowy o mocy, 2000 W, któremu można regulować temperaturę w sposób płynny. Wymiary tego urządzenia wynoszą 620 x 560 x 370 mm, a waga to zaledwie 3,3 kg. Model ten doskonale sprawdzi się przy obróbce cieplnej takich potraw, jak mięsa, ryby, warzywa, czy tosty. Mamy tu chromowany ruszt o wymiarach 45 cm x 22 cm, który został wyposażony w osłonę przeciwwiatrową.

Ruszt ten można ustawić na dwóch wysokościach względem paleniska. Urządzenie zostało również wyposażone w zasilający przewód elektryczny o długości 0,9 m, a także sygnalizację świetlną informującą o podłączeniu urządzenia do prądu. Aby całość dało się łatwo przestawiać, producent zaopatrzył swoje urządzenia w izolowane uchwyty, za pomocą których można je bezpiecznie przenosić.

Pod rusztem została umieszczona półka, która pozwala na przechowywanie potrzebnych akcesoriów. Użytkownicy uważają, że model ten jest prosto obsługiwać, a także poddawać konserwacji. Jednak uważają również, że należy on do modeli o delikatnej konstrukcji.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status