Najlepszy elektryczny grill ogrodowy

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Marzy Ci się elektryczny grill ogrodowy, ale nie wiesz, na jaki produkt się zdecydować? Jeśli potrzebujesz pomocy, przejdź do lektury naszego rankingu, w którym znajdziesz wiele ciekawych, a co najważniejsze sprawdzonych modeli. Do zestawienia wybraliśmy sprzęty cieszące się dużym uznaniem użytkowników. Weber Stand Q1400 to elektryczny grill ogrodowy, który uplasował się na 1. miejscu. Model jest dostępny w zestawie z odpowiednio wyprofilowanym stojakiem gwarantującym maksymalną stabilność. Sprzęt zajmuje stosunkowo mało miejsca, więc można ustawić go także na niewielkim tarasie. Ze względu na to, że grill wyposażono w specjalną tackę, na którą spływa tłuszcz nie musimy poświęcać dużo czasu na jego czyszczenie. Zaletą jest także estetyczny wygląd produktu. Jeśli jednak nie jesteś przekonany do zakupu prezentowanego modelu, poznaj pozostałe propozycje. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się elektryczny grill ogrodowy Severin PG 8523. Ma on chromowany ruszt, który wykazuje odporność na działanie wysokiej temperatury.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki elektryczny grill ogrodowy wybrać?

 

Posiadacze przydomowych ogródków, często poszukują grilla ogrodowego, któż, bowiem nie lubi w letni wieczór posiedzieć w ogrodzie, przy pachnącej karkówce piekącej się na grillu? Jaki zatem kupić model? Jak znaleźć najlepszy elektryczny grill ogrodowy w 2021 roku. To właśnie postaramy się zrobić i doradzić naszym czytelnikom, co kupić, aby być zadowolonym ze swojej decyzji.

 

 

Najlepsze elektryczne grille ogrodowe – Grill ogrodowy może być z rusztem, na którym pieczemy produkty, lub z płytą, ze specjalnymi żłobieniami. Grill z rusztem, to klasyczna konstrukcja grilla, o takiej konstrukcji są wszystkie grille węglowe. Tu pod rusztem znajduje się grzałka elektryczna, która zamiast węgli piecze potrawy.  Grill z płytą to konstrukcja, w której tłuszcz ścieka w wyżłobieniach płyty do specjalnego zbiornika. Gdy zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj, aby płyta była wykonana z materiału, do którego nie będą przywierać potrawy.

Grille również mogą być wolnostojące, lub stołowe. Te pierwsze mają rozmiary od niewielkich po duże gabaryty. Mogą, więc służyć do przygotowania potraw dla wielu osób. Modele stołowe z reguły są mniejsze, ustawia się je na stole biesiadnym i obsługuje podczas przyjęcia.

Kolejną sprawą do rozważenia jest, czy lepsza będzie dla nas wersja grilla zamkniętego, czy otwartego. W przypadku urządzeń elektrycznych, gdzie nie ma potrzeby wentylacji powstającego dymu, można zastosować wersję grilla zamkniętego. Jednak taki model mniej już przypomina grill tradycyjny, bo przygotowywane jedzenia kładziemy na jednej płycie grzejnej i przyciskamy je płytą\

z góry. Pieczenie następuje, więc szybciej niż w tradycyjnym grillu, jednak nie ma już przyjemności celebrowania przygotowań. Grill otwarty, to konstrukcja zbliżona do tradycyjnego grilla węglowego, jedyna różnica to sposób grzania rozwiązany za pomocą grzałki elektrycznej zamiast węgla drzewnego.

Elektryczne grille ogrodowe w dobrej cenie – moc. Skoro decydujemy się na zakup grilla elektrycznego, należy się pochylić nad jego mocą. Jaka będzie właściwa, aby nie zużyć zbyt dużej ilości prądu, ale też nie czekać wieków na przygotowanie potrawy? Na rynku są dostępne grille o mocy zaczynającej się od 800 W do mocy wynoszącej 2500 W. Gdy nie przewidujesz dużych przyjęć ogrodowych, a powierzchnia Twojego rusztu też jest średniej wielkości, to możesz skupić się na modelach w okolicach 1500 W. Generalnie grill od 1000 W do 1400 W to koszt zakupu około 130 złotych, takie z mocą do 2000 W można zakupić za około 200 zł, natomiast mocniejsze modele zaczynają się od kwoty 350 złotych.

 

 

Elektryczny grill ogrodowy – Ranking

 

 

Weber Stand Q1400

 

Weber Stand Q1400, to grill elektryczny, który można użyć w ogrodzie, bądź na tarasie czy balkonie. Jest to solidna konstrukcja wykonana z aluminium – zarówno kocioł, jak i pokrywa. Ruszt o wymiarach 43 x 32 cm został pokryty porcelanową emalią. Dwie boczne półki stanowią udogodnienie podczas przygotowywania potraw. Można na nich ustawić żywność przygotowaną do grillowania, lub naczynie, na które zdejmujemy gotowe potrawy. Model ten można ustawić pod względem mocy grzania, a maksymalna moc tego urządzenia wynosi 2,2 kW.

Pod rusztem model ten ma tackę, na którą spływa tłuszcz powstały podczas pieczenia. Tackę taką łatwo jest wyjąć, opróżnić z tłuszczu i umyć. Dodatkowo model ten został wyposażony w ramę odporną na wysoką temperaturę. Do wygodnego przenoszenia mamy tu specjalne uchwyty, a całość jest osadzona na wysokich, stabilnych nóżkach. Waga tego urządzenia wynosi 13 kg, a jego wymiary wynoszą 121,4 x 102,5 x 60 cm.

Do urządzenia jest podpięty kabel zasilający o długości 1,8 m. Użytkownicy przekazują, że jest to model solidny, wykonany z solidnych materiałów i posiada czytelną instrukcję obsługi.

Elektryczny grill ogrodowy Weber Stand Q1400 ma następujące wymiary: 103,5 cm x 60 cm. Jego waga wynosi 13 kg.

Zalety
Regulator temperatury:

odel wyposażono w bezstopniowy regulator temperatury, który jest łatwy w obsłudze i pozwala na przygotowanie idealnie wypieczonego mięsa i warzyw.

Stojak:

Model wyposażono w bezstopniowy regulator temperatury, który jest łatwy w obsłudze i pozwala na przygotowanie idealnie wypieczonego mięsa i warzyw.

Łatwe czyszczenie:

Prezentowany sprzęt jest łatwy do utrzymania w czystości. Jest on sprzedawany w zestawie z tacką, do której spływa tłuszcz. Po zakończeniu grillowania wystarczy ją zdemontować i wyczyścić.

Kompaktowe wymiary:

Grill zajmuje stosunkowo mało miejsca, więc nie powinniśmy mieć żadnych problemów z jego przechowywaniem. Urządzenie można ustawić nawet na małym balkonie czy niewielkim tarasie zachowując miejsce na stolik i krzesła.

Krótki czas przygotowywania jedzenia:

Użytkownicy zapewniają, że czas przygotowywania mięsa na grillu Weber Stand Q1400 jest krótki.

Wady
Kabel zasilający:

Model jest dostępny z kablem zasilającym o długości równej 1,8 m. Zdaniem niektórych osób jest on za krótki.

 

 

 

 

Severin PG 8523 

 

Wybrany do naszego zestawienia elektryczny grill ogrodowy Severin PG 8523 jest chętnie kupowany przez użytkowników, ponieważ jest on dostępny w niskiej cenie. Wysokość stojaka wynosi ok. 73 cm, a powierzchnia grilla mierzy: 37 cm x 23 cm. Moc urządzenia to ok. 2300 W. Czas przygotowywania jedzenia nie jest zbyt długi.

Grill ma chromowany ruszt, który nie niszczy się na skutek działania wysokiej temperatury, a dodatkowo łatwo utrzymać go w czystości. Istnieje możliwość wyjęcia rusztu i elementu grzewczego. W skład kompletu wchodzi osłona przeciwwiatrowa. Obudowę sprzętu zrobiono z emaliowanej stali, na której nie pojawia się korozja. Grill ma regulator temperatury i lampkę kontrolną ułatwiającą sterowanie.

Produkt cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników, którzy zachwalają wysoką jakość wykonania produktu i jego estetyczny design. Atutem jest to, że stojak został odpowiednio wyważony, tak aby przypadkiem nie doszło do przewrócenia się urządzenia.

Severin PG 8523 to bardzo dobry elektryczny grill ogrodowy do 200 zł. Moc urządzenia wynosi ok. 2300 W.

Zalety
Osłona:

W zestawie znajduje się osłona chroniąca jedzenie przed podmuchami wiatru. Osłonę można bez problemu zdjąć np. w celu jej dokładnego umycia.

Blat roboczy:

Prezentowany grill elektryczny ma przydatny blat roboczy, na którym można ustawić jedzenie, sosy czy inne dodatki, których będziemy potrzebować w trakcie grillowania. Półka jest przydatna, jeśli nie mamy żadnego miejsca do tego, aby ustawić jedzenie.

Wyłącznik bezpieczeństwa:

Korzystanie z urządzenia jest w pełni bezpieczne m.in. dzięki mikrowyłącznikowi, który sprawia, że po wyjęciu grzałki dochodzi do automatycznego wyłączenia sprzętu.

Regulator temperatury:

Test elektrycznych grilli ogrodowych wykazał, że zastosowany w modelu Severin PG 8523 regulator temperatury działa płynnie i jest precyzyjny.

Wady
Mało miejsca na przygotowanie jedzenia:

Minusem może być to, że urządzenie pozwala na przygotowanie jedzenia tylko dla ok. 4 osób. Dlatego też nie zawsze sprawdza się w trakcie imprez.

 

 

 

 

Steba VG 250 

 

Jeśli chcesz kupić dobrej jakości elektryczny grill ogrodowy, poznaj opis Steba VG 250. Jest to urządzenie, które szybko nagrzewa się do określonej temperatury, a w związku z tym pozwala na szybkie przygotowanie pysznego obiadu dla Ciebie i Twojej rodziny. Moc sprzętu wynosi ok. 1800 W, a płyta grzewcza ma średnicę równą 40 cm. 

Do wykonania grilla elektrycznego wykorzystano m.in. lite żelazo, które nie jest podatne na zniekształcenia, które często pojawiają się pod wpływem działania wysokiej temperatury. Płyta grillowa jest pokryta nieprzywierającą powłoką, co ułatwia jej późniejszą pielęgnację. W skład zestawu wchodzi aluminiowa pokrywa z otworem umożliwiającym odprowadzanie pary.

Konsumentom podoba się to, że nadmiar tłuszczu jest odprowadzany do specjalnego pojemnika, więc nie trzeba poświęcać dużo czasu na czyszczenie grilla. Zaletą jest również to, że w trakcie grillowania nie powstaje zbyt dużo dymu i intensywnego zapachu, który mógłby przeszkadzać naszym sąsiadom.

Elektryczny grill ogrodowy Steba VG 250 ma płytę o średnicy równej 40 cm. Moc urządzenia wynosi 1800 W.

Zalety
Komfort użytkowania:

Konsumenci przyznają, że do zakupu sprzętu zachęca ich to, że można go używać nie tylko na stojaku, ale także jako grill stołowy. W związku z tym możemy przyrządzać potrawy także zimą w zaciszu naszego mieszkania.

Pojemnik na tłuszcz:

Model ma specjalny pojemnik na tłuszcz, który ułatwia czyszczenie. Nie trzeba się martwić, że na powierzchni grilla za każdym razem będzie pojawiać się trudna do usunięcia powłoka.

Szybkie nagrzewanie:

Zgodnie z zapewnieniami producenta sprzęt bardzo szybko się nagrzewa, dlatego czas przygotowania smacznego obiadu jest krótszy.

Wady
Pokrywa:

Model jest sprzedawany w zestawie z aluminiową pokrywą, na której powierzchni pojawiają się zarysowania.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Severin PG 2792 

 

2500 W mocy ma grill Severin PG 2792. Duża powierzchnia grillowania, wynosząca 41 x 26 cm pozwoli na skuteczne przygotowanie wielu potraw. Model ten jest wyposażony w chromowany ruszt, który można ustawić na dwóch wysokościach względem paleniska, jest łatwy do wyjęcia i oczyszczenia po użyciu. Urządzenie zostało wyposażone w regulator temperatury, którą użytkownik ustawia w zależności od wymagań grillowanej potrawy.  

Dodatkowo mamy tu wyłącznik bezpieczeństwa oraz lampkę kontrolną informującą o włączeniu urządzenia. Ruszt ten został wyposażony w specjalny zbiornik wody umieszczony pod rusztem i grzałką, która parując nie pozwala na zasychanie rusztu i zmiękcza wszelkie zanieczyszczenia, co wpływa na łatwość ich usuwania. Dodatkowo ruszt można umyć również w zmywarce.

Model ten, został skonstruowany w taki sposób, aby zminimalizować powstawanie dymu. Dodatkowo jest wyposażony w osłonę przed wiatrem i posiada półkę pomocniczą na akcesoria. Wysokość stojaka wynosi 73 cm, szerokość grilla to 78 cm i głębokość to 45,5 cm, a jego waga wynosi 6,1 kg. Osoby używające tego modelu przekazują, że jest to model godny polecenia, dobrze wypieka, szybko się nagrzewa i łatwo myje.

 

 

Hyundai GR 004

 

Hyundai GR 004 to grill ogrodowy o mocy, 2000 W, któremu można regulować temperaturę w sposób płynny. Wymiary tego urządzenia wynoszą 620 x 560 x 370 mm, a waga to zaledwie 3,3 kg. Model ten doskonale sprawdzi się przy obróbce cieplnej takich potraw, jak mięsa, ryby, warzywa, czy tosty. Mamy tu chromowany ruszt o wymiarach 45 cm x 22 cm, który został wyposażony w osłonę przeciwwiatrową.

Ruszt ten można ustawić na dwóch wysokościach względem paleniska. Urządzenie zostało również wyposażone w zasilający przewód elektryczny o długości 0,9 m, a także sygnalizację świetlną informującą o podłączeniu urządzenia do prądu. Aby całość dało się łatwo przestawiać, producent zaopatrzył swoje urządzenia w izolowane uchwyty, za pomocą których można je bezpiecznie przenosić.

Pod rusztem została umieszczona półka, która pozwala na przechowywanie potrzebnych akcesoriów. Użytkownicy uważają, że model ten jest prosto obsługiwać, a także poddawać konserwacji. Jednak uważają również, że należy on do modeli o delikatnej konstrukcji.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir