Najlepszy ekspres do kawy na kapsułki Tchibo

Ostatnio aktualizowane: 05.06.20

 

Jaki ekspres do kawy na kapsułki Tchibo wybrać?

 

Kawa z ekspresu ma niepowtarzalny smak i aromat, a urządzenie pozwala ją szybko i wygodnie zaparzyć. Bardzo popularnym typem są ekspresy na kapsułki, które wystarczy włożyć do specjalnego pojemniczka, włączyć przyrząd i po chwili cieszyć się ulubionym napojem. Dużą zaletą jest to, że sprzęt jest łatwy w obsłudze, działa szybko, a kapsułki mogą mieć różne smaki. Jak wybrać dobry produkt? Zapraszamy do lektury naszego poradnika oraz zapoznania się z rankingiem.

 

 

Jedną z najbardziej znanych firm produkujących ekspresy na kapsułki jest Tchibo, jest to niemieckie przedsiębiorstwo, które oferuje różnego rodzaju kawę i produkty związane z jej piciem. Pod logo marki prowadzone są również kawiarnie i sklepy. Ekspresy Tchibo cieszą się dużą popularnością wśród smakoszy kawy, gdyż są łatwe w obsłudze i mają atrakcyjny design.

Kupując nowe urządzenie, warto przyjrzeć się zbiornikowi na wodę. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem byłby zakup ekspresu z pojemnikiem, który pomieściłby wodę na przygotowanie kawy dla całej rodziny. Jednak ekspresy na kapsułki są niewielkie, dlatego pojemność zbiornika to zazwyczaj od 0,5 litra do 1,3 litra. Jeśli chcemy przygotować dwie filiżanki napoju jednocześnie, zdecydujmy się na sprzęt z większym zbiornikiem i możliwością włożenia dwóch kapsułek.

Istotne jest również ciśnienie sprzętu, które decyduje o tym, jak mocna i aromatyczna jest kawa. Wyróżnia się ekspresy niskociśnieniowe (do 3 barów) oraz wysokociśnieniowe (ok. 15-18 barów). Najlepsze ekspresy do kawy na kapsułki Tchibo mają również funkcję spieniania mleka, dzięki której możemy cieszyć się smakiem kawy z pyszną pianką. Nie zapominajmy również o wyglądzie urządzenia, który powinien współgrać z wystrojem wnętrza naszej kuchni.

Najlepszy ekspres do kawy na kapsułki Tchibo w 2020 roku ma także szereg funkcji dodatkowych, wśród których najbardziej praktyczne są regulacja mocy napoju, automatyczne odkamienianie i czyszczenie, możliwość przygotowywania innych napojów, automatyczne wyłączanie czy filtrowanie wody. Wygodne są również wyjmowane pojemniki na zużyte kapsułki oraz ruchome tacki ociekowe, które ułatwiają czyszczenie.

 

 

Ekspresy do kawy na kapsułki Tchibo – Ranking  

 

 

Tchibo Cafissimo MINI Classy 

 

Tchibo Cafissimo MINI Classy to nowoczesny ekspres do kawy na kapsułki, który zachwyca oryginalnym designem oraz ciekawą kolorystyką. Produkt ma kompaktowe wymiary (29,8 cm x 18 cm x 22,3 cm), jednak jest w stanie pomieścić nawet duże kubki czy szklanki do latte macchiato.

Urządzenie ma system trzech stopni parzenia kawy oraz zintegrowaną funkcję odkamieniania. Za pomocą jednego przycisku możemy przygotować kawę filtrowaną, caffè crema i espresso. Każdorazowo mamy też możliwość dobrania ciśnienia parzenia. Produkt jest w stanie przygotować również herbatę.

Ekspres ma zdejmowaną podstawę oraz składany stolik na filiżanki, co pozwoli nam dopasować sprzęt do każdej wielkości szklanki. Podstawa produktu jest magnetyczna, dlatego łatwo ją ustawić. Wielkość zbiornika tego modelu to 650 ml i mieści on do 4 kapsułek.  Miłośnicy kawy cenią urządzenie przede wszystkim za łatwą obsługę oraz elegancki design.

 

 

 

 

Tchibo Cafissimo Pure 

 

Godnym polecenia modelem ekspresu na kapsułki jest Tchibo Cafissimo Pure. Przy jego pomocy możemy przygotować pyszne espresso, caffè crema, a także klasyczną kawę i herbatę. Obsługa produktu jest bardzo łatwa, gdyż wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby cieszyć się smakiem ulubionego napoju.

Urządzenie ma zintegrowany pojemnik na zużyte kapsułki (pomieści około 6 sztuk), a także wyjmowaną tackę ociekową, umożliwiającą zmieszczenie wyższych szklanek i kubków. Na uwagę zasługuje również prosty, klasyczny design, który sprawia, że ekspres pasuje do klasycznego i nowoczesnego wystroju wnętrza.  

Ten ekspres do kawy na kapsułki Tchibo w dobrej cenie ma zbiornik na wodę o pojemności 1 litra, który także możemy wyjąć. Po upływie około 9 minut sprzęt samoczynnie się wyłącza, dzięki czemu jest także energooszczędny. Osoby, które zakupiły urządzenie, cenią je za łatwość czyszczenia, ładny wygląd i nieskomplikowaną obsługę.

 

 

 

 

Tchibo Cafissimo HD8603/21

 

Twojej uwadze polecamy ekspres do kawy na kapsułki Tchibo Cafissimo HD8603/21. Jest to łatwe w obsłudze urządzenie, które wymaga naciśnięcia jednego przycisku do zaparzenia ulubionego napoju. Możemy wybrać espresso, caffè crema, kawę klasyczną, latte macchiato lub cappuccino.

Jest to doskonała alternatywa dla ekspresów przelewowych lub ciśnieniowych. Ma zintegrowany pojemnik na mleko, co sprawia, że przygotowanie mlecznej pianki odbywa się bardzo szybko. Zbiornik jest wyjmowany, dlatego możemy go łatwo umyć lub przechować w lodówce.

Przygotowując kawę, możemy zdecydować o jej ilości dzięki specjalnemu programatorowi. Za sprawą wyjmowanej półeczki na filiżanki możemy zmieścić pod dyszą także wyższe kubki i szklanki. Produkt ma zintegrowany pojemnik na zużyte kapsułki, co ułatwia jego czyszczenie. Dużą zaletą jest również to, że samoczynnie się odkamienia. Użytkownicy podkreślają też, że dzięki niewielkim wymiarom (29,5 cm x 19,5 cm x 39,5 cm) ekspres można zmieścić w każdej kuchni.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status