Najlepszy ekspres do kawy De’Longhi

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Gorąca kawa o poranku to dla wielu osób przyjemny czas. Aby napój smakował jak najlepiej, musi być odpowiednio przygotowany i w tym bez wątpienia pomogą dostępne na rynku ekspresy marki De’Longhi. Najwięcej dobrych opinii zdobył model Magnifica S ECAM 22.110.B i to on znalazł się na pierwszym miejscu w prezentowanym przez nas rankingu. Urządzenie ma dużą moc, więc działa efektywnie. Ekspres do kawy wyposażono w regulowany adapter pozwalający na przygotowanie napoju w różnych kubkach. Konsument może wsypać do zbiornika nie tylko ziarna, ale też zmieloną kawę, w zależności od tego, na co ma ochotę. W sprzęcie można też zastosować filtr do wody chroniący przed osadzaniem się kamienia. Do naszego zestawienia wybraliśmy też ekspres do kawy De’Longhi ECAM 22.360.B. Ma on funkcję regulacji stopnia zmielenia kawy. W modelu zastosowano wytrzymałe i niepodatne na zniekształcenia młynki.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki ekspres do kawy De’Longhi wybrać?

 

Każdy kawosz marzy o rozkoszowaniu się ulubionym napojem w dowolnym momencie. Aby samodzielnie przygotować kawę, która smakuje jak przyrządzona w najlepszej kawiarni, należy zaopatrzyć się w dobry ekspres ciśnieniowy. Niestety decyzja o kupnie właściwego sprzętu nie należy do łatwych, gdyż na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu urządzeń. Aby podpowiedzieć Ci, czym kierować się podczas zakupów, przygotowaliśmy ten poradnik. Na końcu zamieściliśmy również ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze ekspresy do kawy Delonghi.

 

 

De’Longhi to włoskie przedsiębiorstwo, specjalizujące się w produkcji artykułów gospodarstwa domowego, takich jak frytkownice, czajniki, grille oraz, przede wszystkim, ekspresy do kawy. Podstawową wartością firmy jest niezawodność, dlatego wszystkie urządzenia przechodzą rygorystyczną kontrolę jakości. Ponadto wiele uwagi poświęca się eleganckiemu designowi sprzętów.

Wybierając nowy ekspres automatyczny, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego moc, od której zależy czas, w jakim przyrządzimy ulubioną kawę. Im jest ona większa, tym proces przebiega szybciej. Na rynku dostępne są urządzenia o mocy mieszczącej się w przedziale od 800 W do 1500 W.

Istotne jest także ciśnienie wytwarzane podczas pracy sprzętu. Do wyboru mamy ekspresy niskociśnieniowe, których maksymalne ciśnienie wynosi 4 bary, a ich czas pracy może wynosić nawet do 15 minut, oraz ekspresy wysokociśnieniowe. Te drugie parzą kawę znacznie szybciej, gdyż potrzebują około 30 sekund, a ich maksymalne ciśnienie to 9 barów. Tego typu przyrząd umożliwia przygotowanie espresso oraz kawy z pianką.

Najlepszy ekspres do kawy De’Longhi w 2020 roku wyposażony jest także w płytę podgrzewającą. Dzięki niej utrzymamy ciepłą kawę przez długi czas. Przy zakupie miejmy na uwadze także rozmiar urządzenia. Generalnie ekspresy charakteryzują się dużymi gabarytami, dlatego zastanówmy się, gdzie postawimy urządzenie i czy przygotowane miejsce będzie wystarczające.

Podczas kupna zwróćmy uwagę także na rozmiary pojemników na wodę i kawę. Im będą one większe, tym rzadziej będziemy musieli je uzupełniać. Jednak z drugiej strony, kawa pozostawiona na dłuższy czas może stracić swój aromat, a woda może nie nadawać się do picia.

 

 

Ekspresy do kawy De’Longhi – Ranking

 

 

De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B. Jest to automatyczny ekspres do kawy, przy pomocy którego przygotujemy pyszną kawę we włoskim stylu.

Ciśnienie parzenia produktu wynosi 15 bar, a moc urządzenia to 1450 W. Wyposażone jest ono w nowoczesny system grzewczy Termoblok, dzięki któremu napoje są przygotowywane w idealnej temperaturze, a sprzęt cicho pracuje i szybko się nagrzewa. Model ten posiada także młynek z 13-stopniową regulacją mielenia, który pozwoli korzystać z różnych odmian kawy. Co więcej, wbudowany system spieniania mleka umożliwia przygotowanie napoju z kremową, gęstą pianką.

Urządzenie umożliwia przygotowanie 2 espresso jednocześnie z wykorzystaniem kawy ziarnistej lub mielonej. Adapter jest regulowany (86 mm – 142 mm), co sprawia, że możemy wykorzystać filiżanki różnej wielkości.

Konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest on solidnie wykonany. Dodatkową zaletą jest to, że urządzenie samodzielnie się wyłącza i pozwala oszczędzić energię.

Magnifica S ECAM 22.110.B to dobry ekspres do kawy De’Longhi do 1200 zł. Jego moc wynosi 1450 W. Sprzęt jest dostępny w kolorze czarnym i srebrnym.

Zalety
System grzewczy Thermoblock:

W urządzeniu wykorzystano system grzewczy Thermoblock, który gwarantuje odpowiednią temperaturę przygotowywania różnego rodzaju kaw. W dużym stopniu wpływa to na ich smak.

Kawa ziarnista lub mielona:

Użytkownik może użyć do przygotowania napoju nie tylko kawę ziarnistą, ale też mieloną w zależności od tego, co aktualnie znajduje się w jego kuchni i jakie ma preferencje.

Regulowany adapter do kawy:

Ekspres wyposażono w adapter z regulowaną wysokością (86 mm do 142 mm), więc można przygotować pyszny napój zarówno w niewielkiej filiżance, jak i większym kubku.

Łatwa obsługa:

W wielu komentarzach powtarzają się opinie na temat łatwego systemu obsługi urządzenia.

Filtr do wody:

Jeśli chcemy, możemy wyposażyć sprzęt w dobrej jakości filtr wody, który zabezpieczy przed osadzaniem się kamienia wewnątrz ekspresu, co nie tylko wpłynie dobrze na jego wytrzymałość, ale też smak kawy.

Wady
Głośność pracy:

Podczas przygotowywania napoju maszyna wydaje głośny dźwięk. Bywa to szczególnie uciążliwe rano, kiedy inni domownicy jeszcze śpią.

 

 

 

 

De’Longhi ECAM 22.360.B

 

Warto przemyśleć zakup ekspresu do kawy De’Longhi ECAM 22.360.B o mocy 1450 W. Jest on wyposażony w 1,8 l zbiornika na wodę i 250 g pojemnik na kawę. Dokładne wymiary sprzętu to: wysokość – 34 cm, szerokość – 23,8 cm i głębokość – 43 cm. Jego ciśnienie jest równe 15 barów.

W urządzeniu zastosowano system Thermoblock gwarantujący odpowiednią temperaturę przygotowywania kawy. Wykonany z dobrej jakości materiałów młynek nie jest podatny na uszkodzenia i można regulować jego prędkość, tak aby przygotować idealny dla siebie napój. Ekspres ma funkcję spieniania mleka. Pojemnik na mleko można myć w zmywarce, więc jego czyszczenie nie jest czasochłonne.

Konsumenci wybierają ten produkt, ponieważ wyróżnia go wysoka jakość. Ekspres umożliwia przygotowanie różnego rodzaju kaw. Sprzęt jest estetycznie wykonany, a jego obsługa nie sprawia kłopotów. Filtr zmiękczający wodę skutecznie zabezpiecza przed osadzaniem się kamienia.

Ekspres do kawy De’Longhi ECAM 22.360.B ma moc równą 1450 W. Jego wymiary to: wysokość – 34 cm, szerokość – 23,8 cm i głębokość – 43 cm.

Zalety
Możliwość przygotowania 2 kaw jednocześnie:

Prezentowane urządzenie daje możliwość przygotowania 2 espresso jednocześnie, co okazuje się przydatną opcją, kiedy chcemy zjeść wspólnie śniadanie, a nie mamy za dużo czasu.

Automatyczne wyłączanie:

Ekspres do kawy ma funkcję automatycznego wyłączania, co pozwala zaoszczędzić energię i jednocześnie gwarantuje bezpieczeństwo. Użytkownik musi tylko ustawić czas, po upływie którego urządzenie ma się wyłączyć.

Samoistne odkamienianie:

Sprzęt ma funkcję automatycznego czyszczenia i odkamieniania. Nie trzeba tracić czasu na robienie tego samodzielnie. Pielęgnacja urządzenia jest więc bardzo prosta.

Funkcjonalność:

Ekspres jest uznawany za funkcjonalny m.in. dlatego, że ma regulowaną moc kawy, spienia mleko i można dostosować wysokość adaptera do wielkości kubka.

Wady
Tacka:

Konsumenci przyznają, że tacka, na której stawia się kubek stosunkowo szybko się rysuje, co nie wygląda dobrze.

 

 

 

 

De’Longhi Eletta Cappuccino Top ECAM 45.760.W

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także modelu De’Longhi Eletta Cappuccino Top ECAM 45.760.W. Jest to nowoczesny ekspres automatyczny, przy pomocy którego przygotujemy kawę espresso, cappuccino, latte macchiato lub caffe latte.

Produkt ten wyposażony jest w innowacyjny system spieniania mleka oraz 13-stopniową regulację mielenia ziaren. Dzięki funkcji „Moja Kawa” zapamiętuje on preferencje użytkownika odnośnie rodzaju i wielkości kawy. Poza tym posiada on również wyświetlacz LCD oraz dedykowane przyciski, dzięki którym jego użytkowanie jest niezwykle proste.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na jego temat, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim oryginalny design ekspresu oraz łatwość w użytkowaniu.

Moc ekspresu do kawy De’Longhi Eletta Cappuccino Top ECAM 45.760.W wynosi 1450 W. Ciśnienie pompy wynosi 15 barów.

Zalety
Regulacja mielenia:

Użytkownik może w łatwy sposób regulować mielenie kawy. Dostępnych jest aż 13 stopni, więc możliwości wyboru są spore.

System podgrzewania filiżanek:

Ekspres do kawy ma funkcję podgrzewania filiżanek, dlatego możemy łatwo sprawić, że nasz napój będzie dłużej ciepły.

Wyświetlacz LCD:

Na sprzęcie znajduje się dobrze wykonany wyświetlacz LCD, który jest czytelny. Menu w języku polskim to również duży plus, ponieważ nikt nie ma problemu z tym, aby wszystko zrozumieć i tym samym szybko wybrać preferowane ustawienia.

Wady
Spienianie mleka:

Wykonany przez kupujących test ekspresów do kawy De’Longhi wykazał, że zastosowany w urządzeniu spieniacz mleka słabo działa.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Produkty te nie są już dostępne

 

De’Longhi Dedica EC 680.M

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu De’Longhi Dedica EC 680.M, Jest to ekspres do kawy De’Longhi w dobrej cenie, który dzięki kompaktowym rozmiarom zmieści się w każdej kuchni. Wymiary tego modelu wynoszą: szerokość – 14,9 cm, głębokość – 33 cm, wysokość – 30,5 cm.

Urządzenie wyposażone jest w system grzewczy Termoblok. Szybko się nagrzewa i przygotowuje napoje w odpowiednich temperaturach. Posiada ono także filtr z podwójnym dnem, który zapewnia gęstą warstwę pianki. W zestawie znajdują się 3 odrębne filtry: do parzenia jednej lub dwóch filiżanek kawy, a także do stosowania wygodnych saszetek E.S.E. Co więcej, sprzęt zawiera system podgrzewania filiżanek.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego urządzenia zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadła do gustu jego wysoka jakość, funkcjonalność i pojemność.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aisza
Aisza
1 year ago

Ja od kilku miesięcy mam ekspres ciśnieniowy DeLonghi model 650.75ms. Z wyborem marki nie miałam żadnego problemu, bo wszyscy doradzali mi DeLonghi, gorzej natomiast było z wyborem konkretnego modelu…sporo tego jest 🙂

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  Aisza

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status