Najlepszy czarny okap wyspowy

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Jaki czarny okap wyspowy wybrać?

 

Okap wyspowy to doskonałe rozwiązanie do kuchni z wyspą. Jest on nie tylko funkcjonalny, ale również estetycznie się prezentuje. Z tego względu może on z powodzeniem pełnić funkcję dekoracyjną. Aby taki produkt dobrze się sprawdzał, należy wybrać model o odpowiednich cechach. W poniższym poradniku doradzamy, na co zwrócić uwagę, robiąc zakupy. Dużym ułatwieniem może być też umieszczony na jego końcu ranking prezentujący 3 godne uwagi propozycje w czarnym, eleganckim i uniwersalnym kolorze.

 

 

Okap wyspowy daje lepsze oświetlenie niż zwykły model przyścienny, dlatego może być to świetny sposób na rozjaśnienie kuchni. Montuje się go do sufitu poprzez doprowadzenie komina do wentylacyjnego wyciągu. Produkty tego typu zwykle wyróżnia duża moc wynikająca z zastosowania większego silnika oraz elegancki design.

Uważa się, że najlepszy czarny okap wyspowy w 2019 roku powinien być przede wszystkim wydajny. Inaczej nie będzie mógł on dobrze pełnić swojej roli. Wydajność określa, jaką ilość powietrza urządzenie jest w stanie przefiltrować w ciągu godziny. Przeciętnie wynosi ona od 160 m3 na godzinę do 800 m3 na godzinę. Zawsze pod uwagę trzeba wziąć powierzchnię całkowitą kuchni oraz jej wysokość i na podstawie tych informacji wykonać obliczenia na podstawie wzoru: powierzchnia pomieszczenia x wysokość pomieszczenia x 6 (uzyskamy wówczas minimalną wydajność sprzętu). Jeśli we wzorze zamienimy 6 na 12, otrzymamy wynik odpowiadający maksymalnej wartości tego parametru.

Podczas wyboru odpowiedniego modelu nie należy zapominać o sprawdzeniu jego szerokości. Jej wartość nie może być mniejsza niż szerokość płyty grzewczej, nad którą okap zamierzamy zamontować. Często zaleca się, aby kupić produkt szerszy, aby mógł lepiej pochłaniać powietrze.

Nie bez znaczenia jest również sama stylistyka. Pod uwagę musimy wziąć zastosowaną przez nas koncepcję wystroju kuchni. Urządzenie w czarnym kolorze znacznie łatwiej będzie nam dopasować do reszty wyposażenia. Dużą rolę odgrywa jednak nie tylko barwa obudowy, ale też jej kształt. Do wyboru mamy tradycyjne kwadratowe modele lub też nieco bardziej fantazyjne, np. z zaokrąglonymi rogami czy przypominające podłużne słupy zwisające z sufitu. Niektóre sprzęty wyglądają jak kuchenne lampy, dlatego nie wyróżniają się na tle innych urządzeń czy mebli. W tej kwestii najwięcej zależy od tego, w jakim stylu urządziliśmy pomieszczenie, ale nie bez znaczenia są też nasze preferencje.

 

 

Czarne okapy wyspowe – ranking

 

 

Ciarko ORW Black 

 

Prezentujemy okap wyspowy Ciarko ORW Black, który zachwyca nowoczesnym i niezwykle oryginalnym designem. Jego prosta, cylindryczna obudowa w czarnym kolorze sprawia, że sprzęt da się z łatwością dopasować do większości kuchni. Urządzenie może pracować w dwóch trybach, czyli jako wyciągacz lub też pochłaniacz.

Wydajność powyższego okapu wynosi 767 m3/h. Jego szerokość to 39 cm, a średnica wylotu ma wartość 150 mm. Produkt został wyposażony w oświetlenie LED, a także podświetlany panel sterowania. Takie rozwiązanie pozwala dobrze doświetlić miejsce pracy, a także ułatwić obsługę prezentowanego modelu.

Na podstawie opinii konsumentów można wywnioskować, że jest to produkt bardzo dobrej jakości. Okap Ciarko ORW Black idealnie pasuje do eleganckiej kuchni i może być jej doskonałą ozdobą. Co więcej, urządzenie ma wydajny silnik oraz filtr przeciwtłuszczowy wykonany z aluminium, które zapewniają mu niezawodne działanie przez bardzo długi czas.

 

 

 

 

Toflesz OK-4 Sandy Island 40

 

Pod nazwą Toflesz OK-4 Sandy Island 40 skrywa się okap wyspowy o wydajności 700m3/h. Jego szerokość wynosi 40 cm, a poziom hałasu nie przekracza 64 dB. Oznacza to, iż nawet podczas ciągłej pracy powyższy model nie będzie przeszkadzać żadnemu z domowników.

Prezentowane urządzenie wyposażono w mocny silnik gwarantujący niezawodne działanie. Sterowanie Softi-Touch ułatwia jego obsługę, a poza tym zwiększa estetykę produktu. Sprzęt może pracować w dwóch trybach, czyli nie tylko jako pochłaniacz, ale również jako wyciąg. Zastosowany filtr aluminiowy można bez obaw myć w zmywarce, kiedy się zabrudzi.

Według konsumentów jest to czarny okap wyspowy w dobrej cenie. Może on zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby. Wszystko przez to, że jest to model bezawaryjny i bardzo skuteczny. Szybko usuwa opary, a dodatkowo neutralizuje nieprzyjemny zapach. Na uwagę zasługuje też sam design sprzętu. Ma on podłużną obudowę w czarnym kolorze i podświetlony panel sterowania.

 

 

 

 

Ciarko Black Slim W 90 

 

Ciarko Black Slim W 90 to okap wyspowy o klasycznej formie, który z pewnością będzie niebanalną ozdobą kuchni. Wyróżnia go subtelne wzornictwo oraz elegancja. Obudowa produktu została wykonana ze stali nierdzewnej. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego sprzęt może długo nam posłużyć.

Szerokość przedstawionego okapu wynosi 90 cm, a średnica wylotu to 150 mm. Ze względu na obecność LED-owego oświetlenia, opisywany model doskonale doświetli kuchnię. Co więcej, ma on mocny silnik wpływający na wysoką wydajność (782 m3/h). Za atut należy uznać także wykonane z aluminium filtry przeciwtłuszczowe, które można myć w zmywarce.

Konsumenci przekonują, że najlepsze czarne okapy wyspowe powinny być funkcjonalne oraz proste w obsłudze. Także model Ciarko Black Slim W 90 spełnia te warunki. Może on pełnić rolę zarówno pochłaniacza, jak też pracować w trybie wyciągu.. Do tego sprzęt posiada specjalne przyciski sterujące w dolnej części obudowy, z pomocą których można szybko ustawić odpowiednią opcję.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...