Najlepszy czajnik elektryczny energooszczędny

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki czajnik elektryczny energooszczędny wybrać?

 

Jednym z podstawowych sprzętów, które powinien znaleźć się w każdym domu jest czajnik. Wiele osób decyduje się jednak na zakup klasycznych modeli, bowiem uważają je za bardziej energooszczędne. Do niedawna była to prawda, jednak obecnie, dzięki nowym technologiom produkty elektryczne również są energooszczędnym wyborem. Ponieważ wciąż wiele osób nie wie, jak zakupić tego rodzaju produkty, przygotowaliśmy ten oto poradnik, którego lektura ułatwi znalezienie sprzętów o dobrej jakości. Dodatkowo, dowiesz się, jakie powinny być najlepsze energooszczędne czajniki elektryczne. Na końcu artykułu znajdziesz też niewielki dodatek w postaci rankingu, w którym opisaliśmy trzy ciekawe urządzenia, na które warto zwrócić uwagę.

 

 

Kupując czajnik, powinniśmy upewnić się, by interesujący nas sprzęt miał klasę energetyczną w przedziale A – A+++. Tego typu modele nie tylko pozwalają nam na zmniejszenie naszych rachunków za prąd, ale do tego mniejsze zużycie energii ma również pozytywne konsekwencje dla naszego środowiska.

W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdź moc modelu. To dzięki temu parametrowi, będziemy mieć zapewnioną wydajną pracę. Jest to bardzo ważne, gdyż tylko sprzęty z dużą ilością watów pozwolą nam na przygotowanie kilku litrów wody w krótkim czasie. W zależności od typu urządzenia, czajnik może mieć od 200 W do 2200 W (sprzęty z grzałką spiralną) lub od 600 W do 3100 W (urządzenia płytowe). Różnica między tymi dwoma modelami polega na tym, że w pierwszym z nich, jeśli woda nie zakryje elementu grzejnego, zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia kamienia. Z kolei drugi rodzaj sprzętów, z grzałką płytową, potrzebuje mniejszej ilości wody do pracy.

Następną rzeczą, jest obudowa interesującego Cię urządzenia. Jest to bardzo ważne, gdyż czajniki narażone są nie tylko na działanie czynników zewnętrznych, ale również wysokiej temperatury z zewnątrz. Najczęściej w sklepach znajdziemy produkty plastikowe, które są mało wytrzymałe i dość awaryjne. Wiedz jednak, że materiał ten nie nagrzewa się za szybko. Najlepszy energooszczędny czajnik elektryczny w 2017 roku, powinien być wykonany z wysokiej jakości surowca, takiego jak stal nierdzewna. Gdyż, atutem takich urządzeń jest wytrzymała obudowa, która dodatkowo pozwala na utrzymanie ciepłej temperatury wody.

 

 

Czajniki elektryczne energooszczędne – ranking

 

 

Severin WK-3644

 

Urządzeniem, które posiada taką cechę jest Severin WK-3644. Produkt ten ma pojemność 0,5 l, więc będzie odpowiedni dla niewielkiej rodziny. Sprzęt ten jest jednak najczęściej używany w czasie wyjazdów w plener.

Moc urządzenia wynosi 650 W, więc mamy zapewnioną wydajną pracę. Sprawia to, że w razie potrzeby możesz zagotować wodę kilkukrotnie, bez obawy o awarię sprzętu. Co więcej, czas potrzebny do zagotowania pełnego dzbanka wynosi nie więcej niż 3 minuty. Na uwagę zasługuje też to, że urządzenie samo wyłącza się po zagotowaniu. O końcu pracy poinformuje nas specjalna lampka. Poza tym system sprawia, że nie włączysz pustej maszyny. Niewielka, metalowa siateczka przy dziubku filtruje przepływającą wodę.

Osoby, które zakupiły ten oto czajnik są z niego bardzo zadowolone, gdyż pozwala on na szybkie przygotowanie odpowiedniej ilości wody. Do tego, przy zakupie otrzymujemy również niewielki kubek z plastiku oraz łyżeczkę, które przydadzą się podczas wyjazdów w plener.

 

 

 

 

Concept RK-7010

 

Pakując się na wyprawę pod namiot, warto zastanowić się nad zabraniem ze sobą podręcznego czajnika. Dzięki niemu, będziesz mógł napić się przegotowanej wody, zrobić herbatę lub danie instant w dowolnym momencie. Sprzętem, na który warto zwrócić uwagę jest model Concept RK-7010. Pojemność tego modelu wynosi 0,4 l, więc jest doskonały dla osoby żyjącej samotnie lub jako sprzęt turystyczny.

Za sprawą niewielkiej wagi i małych gabarytów, produkt ten jest bardzo poręczny i na pewno nie będzie stanowił zbyt dużego obciążenia. Moc urządzenia wynosi 600 W, co zapewnia nam nie tylko wydajną pracę, ale i krótki czas gotowania wody. Do tego model posiada opcję automatycznej zmiany napięcia, zatem będziesz mógł z niego korzystać w każdym kraju na świecie. Element grzewczy jest ukryty, więc nie ulegnie uszkodzeniu w czasie przenoszenia. Dodatkowo, czajnik posiada też specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Kontrola pracy tego produktu jest bardzo prosta, dlatego wiele osób go zakupiło. Co więcej, urządzenie jest wygodne i poręczne, a do tego przy zakupie otrzymamy również 2 kubeczki, w których w czasie podróży przygotujemy herbatę.

 

 

 

 

Eldom C110

 

Jeśli szukasz dobrego czajnika elektrycznego, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i podróży, to polecamy Ci zainwestowanie w Eldom C110. Pojemność naczynia wynosi 0,6 l, zatem będzie on odpowiedni, aby przygotować herbatę dla 2 osób w czasie wędrówki. Może też z niego korzystać niewielka rodzina.

Dość duża moc, która wynosi 800 W, sprawia, że praca modelu jest bardzo wydajna. Co więcej, czas potrzebny na zagotowanie wody wynosi zaledwie kilka minut. Na obudowie znajduje się wskaźnik poziomu wody, zatem bez trudu ocenisz, czy gotująca się ciecz wystarczy Ci na przygotowanie napoju. Urządzenie posiada też automatyczny wyłącznik, zatem nie musisz obawiać się ewentualnych awarii lub wygotowania się wody. Na obudowie znajduje się też termiczny bezpiecznik, który zapewnia pełną ochronę w czasie użytkowania.

Konsumenci kupili ten produkt głównie ze względu na jego kompaktowe wymiary, które pozwalają na łatwe przenoszenie modelu. Do tego w opinii użytkowników ten elegancki, energooszczędny czajnik elektryczny w dobrej cenie to urządzenie,  które powinien mieć przy sobie każdy podróżnik.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir