Najlepszy blender ręczny Braun

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaki blender ręczny Braun wybrać?

 

Jeśli akurat zastanawiasz się nad zakupem blendera ręcznego, dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy poradnik zakupowy, który nieco ułatwi Ci podjęcie decyzji w sprawie kupna takiego urządzenia. Wybraliśmy modele marki Braun, aby nieco przybliżyć Ci parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze tego praktycznego sprzętu.

Marka Braun dostarcza nam od wielu lat praktycznych urządzeń znacznie ułatwiających prowadzenie gospodarstwa domowego oraz dbanie o urodę. Urządzenia tej firmy są znane na całym świecie, a ich jakość pozwoliła Braun na zdobycie tytułu jednej z najchętniej wybieranych przez konsumentów marek sprzętu użytkowego.

Blendera możemy używać zarówno do rozdrabniania lodu, jak i robienia shake’ów czy ciasta na naleśniki. Część modeli ma dodatkowe pojemniki i końcówki służące do siekania np. warzyw czy owoców. To idealne rozwiązanie dla zabieganych osób. Sprzęt pozwala nam szybko przygotować sosy, kremy czy koktajle. Przy tego typu pracach warto zaopatrzyć się w urządzenie ręczne, aby szybko i wygodnie zmielić potrzebne składniki lub przygotować całość potrawy.

Im większa moc urządzenia, tym szybsza i wydajniejsza jest jego praca. Najbardziej sprawdzą się urządzenia sieciowe o mocy 600 W – 700 W. Wiele osób podkreśla, że najlepsze blendery ręczne Braun mogą pracować na wysokich obrotach nawet kilka minut i to właśnie moc ma szczególnie znaczenie. Zaledwie 200 W sprzęty nie będą tak wydajne, jak modele 700 W.

Blender jest zwykle wykonany z tworzyw sztucznych oraz metalu. Rączka wykonana z tworzywa sztucznego znacznie uprzyjemnia użytkowanie urządzenia, ponieważ wtedy lepiej leży ono w dłoni. Co do końcówki siekającej, dobrze, aby była wykonana ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest odporny na wysoką temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne.

Najlepszy blender ręczny Braun w 2020 roku ma w zestawie komplet noży, które pomagają w przygotowaniu np. sorbetów lub siekaniu warzyw na zupę. Poza tym ma on kilka praktycznych końcówek, przez co zastępuje z powodzeniem kilka kuchennych urządzeń. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca w kuchennych szafkach. Przydatną funkcją urządzenia jest również regulacja prędkości, która umożliwia nam dostosowanie szybkość siekania lub mieszania w zależności od tego, jak drobno posiekanych produktów potrzebujemy lub jakiej gęstości cieczy oczekujemy.

 

 

Blendery ręczne Braun – ranking

 

 

Braun MQ 745 Aperitive

 

Jeśli poszukujesz wielofunkcyjnego, solidnego urządzenia, model Braun MQ 745 Aperitive o mocy 750 W powinien spełnić Twoje oczekiwania. Z jego pomocą przygotujesz smoothie, drinki i koktajle, tak jak lubisz – szybko i smacznie.

Urządzenie opiera się na technologiach – PowerBell oraz Smart Speed. Pierwsza z nich polega na połączeniu noży i stopy w taki sposób, aby móc rozdrabniać nawet najtwardsze produkty. Druga z technologii pozwala na kontrolę nad pracą urządzenia za pomocą zwiększania i zmniejszania nacisku na guzik, co pozwala intuicyjnie stopniować siłę rozdrabniania produktu.

Kupujący wśród zalet urządzenia wymieniają zabezpieczenie przed przegrzaniem, które wpływa na zwiększenie trwałości urządzenia. Poza tym przycisk bezpieczeństwa zapobiegający uruchomieniu przypadkowo lub przez dziecko znacznie wpływa na bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Zdaniem konsumentów skład zestawu pozwala na zastąpienie produktem marki Braun co najmniej kilku urządzeń – w komplecie znajduje się szatkownica, trzepaczka, blender kielichowy.

 

 

 

 

Braun MQ 9087 Gourmet

 

Braun MQ 9087 Gourmet to sprzęt, dzięki któremu zmiksujesz, rozdrobnisz i ubijesz składniki na ulubione potrawy. Moc urządzenia wynosi aż 1000 W, dzięki czemu z łatwością pokruszysz nim nawet lód.

Końcówka miksująca wykonana jest ze stali nierdzewnej, podobnie ostrza. Sprzęt ma wielostopniową regulację prędkości, co pozwala nam dostosować jego pracę do aktualnie przetwarzanego składnika. Model jest zasilany sieciowo, więc może pracować dość długo. W zestawie z blenderem znajduje się pojemnik z tworzywa sztucznego o pojemności 0,35 l. Komplet zawiera również mieszadło do ugniatania, dwie tarcze – do cięcia w plastry i szatkowania oraz końcówka do puree.

Posiadacze sprzętu uważają go za bardzo wygodny z powodu miękkiego uchwytu i kształtu, który jest dobrze dopasowany do dłoni. Włącznik i wyłącznik ze wskaźnikiem świetlnym znacznie ułatwia użytkowanie i zwiększa bezpieczeństwo pracy z blenderem, co jest szczególnie ważne, gdy wykonujemy potrawy w pośpiechu lub gdy towarzyszą nam małe dzieci. Dla użytkujących dużą zaletą jest również to, że poszczególne części sprzętu (oprócz rączki z silnikiem) można myć w zmywarce.

 

 

 

 

Braun MQ 5045 Aperitive 

 

Zastanawiając się, który blender ręczny Braun w dobrej cenie będzie zawierał bogato wyposażony zestaw oraz gwarantował godne zastępstwo dla kilku urządzeń kuchennych, wiele osób wskazało model Braun MQ 5045 Aperitive.

To urządzenie o mocy 750 W pracuje dość cicho, co jest ważne dla rodziców małych dzieci. Stopa miksująca i ostrza zostały wykonane ze stali nierdzewnej, co świadczy o ich solidności i wytrzymałości na ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie temperatury. Praca blendera w trybie turbo pozwala na rozdrabnianie twardych warzyw i owoców. Technologia Splash Control zapewnia ciągłą rotację składników w taki sposób, aby nie zabrudzić kuchni.

Kupujący potwierdzają opinię producenta o funkcjonalności urządzenia. Bardzo praktyczny kielich o pojemności 600 ml pozwala na rozdrobnienie składników potraw i przechowywanie ich w estetycznym pojemniku, co za szczególną zaletę uważają osoby, które często gotują. Solidne wykonanie sprzętu oraz dość niska waga (około 800 g) pozwalają na jego dość długie używanie za pomocą jednej ręki.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status