Najlepszy blender Moulinex 

Ostatnio aktualizowane: 23.02.20

 

Blendery Moulinex – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaki blender Moulinex wybrać?

 

Każdą wiosną i latem wraca moda na koktajle i smoothie ze świeżych owoców i warzyw. Urządzeniem, które pomoże Ci je przygotować jest blender. Jest to jeden z najbardziej podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego. Maszyna pozwoli Ci też przygotować różnorodne dania, takie jak pasty, sosy czy napoje. Niestety zakup takiego modelu nie jest zbyt prosty, dlatego zdecydowaliśmy się pomóc osobom, które nie wiedzą na co zwrócić uwagę. Po lekturze naszego poradnika dowiesz się, jakie cechy powinny mieć najlepsze blendery Moulinex. Dodatkowo, aby ułatwić zakup, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie z trzema ciekawymi modelami, na które dobrze zwrócić uwagę.

 

 

Francuska marka Moulinex jest znanym producentem małego AGD. W swojej ofercie firma posiada: blendery, młynki do kawy, gofrownice, tostery, wyciskarki i ekspresy do kawy. Wszystkie urządzenia cechują się dużą wydajnością i eleganckim designem.

Jeśli interesuje Cię najlepszy blender Moulinex w 2020 roku to polecamy zastanowić się nad tym, jaki typ urządzenia Cię interesuje. Do wyboru masz sprzęty ręczne oraz kielichowe. Do zalet pierwszego rodzaju produktów trzeba zaliczyć kompaktowe rozmiary. Niestety, maszyna musi być używana bezpośrednio w misce lub garnku. Zaś produkty kielichowe, które inaczej nazywa się stacjonarnym, posiadają swój własny pojemnik do mieszania składników. Co więcej, cechują się one znacznie większą mocą, a co za tym idzie, również wydajnością.

Pierwszym kryterium wyboru jest moc urządzenia. Im jest ona większa, tym bardziej wydajna jest praca sprzętu. Produkty ręczne mogą mieć od 600 W do 700 W. Jest to dostateczna siła, aby przygotować pastę z ulubionych warzyw lub zrobić zupę – krem. Z kolei blendery kielichowe dysponują około 1500 W. Najsłabszym rodzajem są modele bezprzewodowe, które działają na baterie. Niewielka siła 200 W nie pozwala na używanie ich do twardych substancji.

Najważniejszym elementem budowy każdego blendera są znajdujące się w nim noże. Jeśli element ten będzie niskiej jakości, sprzęt będzie bardziej awaryjny oraz zmieszanie składników będzie zabierało więcej czasu. Tanie urządzenia mają noże dwuskrzydłowe. Dla porównania, większość produktów kielichowych wyposażona jest w elementy czteroskrzydłowe, które są w stanie zmielić duże i twarde kawałki jedzenia.

 

 

Blendery Moulinex – ranking

 

 

Moulinex DD1001

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości blendera ręcznego to model Moulinex DD1001 na pewno Ci się spodoba. Jest to godna polecenia maszyna o mocy wynoszącej 350 W. Sprzęt ten przeznaczony jest do składników o niezbyt dużej twardości, takich jak sosy, zupy, pasty, hummus czy smoothie. Mimo tego, że sprzęt ma niewielkie rozmiary oferuje dużo pracy w kuchni.

Ten wydajny blender Moulinex w dobrej cenie posiada plastikową końcówkę, która można myć w zmywarce. Pozwoli to na dokładną dezynfekcję elementu i usunięcie wszystkich składników spożywczych. Podczas zakupu otrzymujemy również pojemnik z miarką o pojemności 800 ml. Pozwoli to na lepsze odmierzenie składników na koktajle. Warto dodać, że produkt posiada ergonomiczną końcówkę, za którą możemy zawiesić urządzenia na ścianie. Zdecydowanie ułatwia to przechowywanie. Model posiada 2 ostrza, co gwarantuje dobre, precyzyjne cięcie. Daje nam to możliwość dokładniejszego blendowania różnych, nawet bardzo twardych składników. Maszyna posiada jedną intensywną prędkość pracy, co jest gwarantem wydajnej pracy. Długość końcówki miksującej wynosi 19,8 cm.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło prostą obsługę blendera, bowiem by go uruchomić wystarczy przycisnąć duży przycisk. W momencie zdjęcia nacisku, maszyna przestaje pracować. Dodatkowo, liczna grupa klientów pochwaliła niewielką wagę urządzenia, gdyż pozwala ona na długi czas pracy.

 

 

 

 

Moulinex AT712G

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem dobrej jakości blendera, polecamy Ci zapoznanie się z ofertą marki Moulinex. W szczególności warto przyjrzeć się bliżej modelowi AT712G. Jest to bardzo innowacyjne i wydajne urządzenie o mocy 400 W. Dzięki temu parametrowi maszyna nadaje się do przygotowania past z warzyw, musów, smoothie, zup i hummusu.

Przy zakupie klienci otrzymują przezroczysty pojemnik do przygotowywania koktajli oraz past. Zbiornik ma pojemność aż 0,5 l, czyli 200 g, co pozwala na przygotowanie odpowiedniej ilości deseru lub innego dania. Ostre noże pozwalają na szybkie i efektywne pocięcie składników, nawet tych bardzo twardych. Jednak główną funkcją produktu jest miażdżenie, miksowanie i emulgacja. Obsługa modelu jest bardzo prosta i intuicyjna, co sprawia, że nawet osoby starsze mogą bez problemu obsługiwać aparaturę. Dodatkowo, utrzymanie maszyny w czystości również jest bardzo proste. Specjalna powłoka ułatwia zmywanie pozostałości odżywczych. Poszczególne elementy wystarczy jedynie opłukać pod gorącą wodą. Blender posiada 2 tryby prędkość oraz funkcję Turbo, co zdecydowanie skraca czas na przygotowanie dania.

Prezentowany sprzęt posiada wiele pozytywnych recenzji. W swoich komentarzach konsumenci docenili dużą wydajność pracy modelu oraz dodatkową funkcję turbo, która pozwala na przyspieszenie pracy na kilka sekund. Jest to głównie używane w przypadku nieco twardszych elementów.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status