Najlepszy blender Braun

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

Blendery Braun – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jak wybrać najlepszy blender Braun?

 

Pojawienie się blenderów ręcznych w znacznym stopniu ułatwiło pracę w kuchni. Dzięki takiemu sprzętowi nie musimy już płakać podczas krojenia cebuli, bądź w pocie czoła ucierać składniki. Nie tylko urządzenie takie jest bardzo przydatne podczas gotowania, zazwyczaj też ma ono małe rozmiary. Oznacza to, że nawet jak jesteśmy właścicielami małej kuchni to jest szansa, że taki blender się nam w szafkach zmieści. Gdy zamierzamy dokonać zakupu takiego sprzętu warto rozglądnąć się za modelem renomowanej firmy. Dlaczego? Kupując urządzenie no-brand nie mamy gwarancji, że urządzenie będzie dobrze pracować. A w razie problemów może okazać się, że taka firma nie ma serwisu gwarancyjnego, i by przywrócić sprawność takiemu sprzętu będziemy sami musieli zapłacić za naprawę. Ewentualnie będziemy mogli się zdecydować na zakup nowego urządzenia.

 

 

Jedną z renomowanych firm produkujących małe AGD jest Braun. Ta niemiecka firma powstała we Frankfurcie nad Menem w 1921 roku. Została założona przez inżyniera Maxa Braun, który zajął się produkcją komponentów radiowych. Obecnie jest to wielomiliardowy koncern, który produkuje całą gamę produktów. W jego portfolio znajdziemy zarówno urządzenia do pielęgnacji, tj. golarki czy depilatory, jak i różnego typu artykuły gospodarstwa domowego, np. ekspresy do kawy, czy miksery. Firma Braun produkuje również blendery.

Chcąc kupić dobry sprzęt warto się do takiego zakupu przygotować. Przed pójściem do sklepu, bądź złożeniem zamówienia przez Internet zastanów się, jakie najlepszy blender Braun w 2020 roku powinien mieć cechy i parametry. By ułatwić Ci zadanie poniżej przedstawiamy kilka najbardziej istotnych.

Oprócz mocy, która w urządzeniach tego typu determinuje, do jakich prac będziemy mogli go używać sprawdź, z jakiego materiału zostały wykonane ostrza i wszystkie końcówki. Te elementy wykonują najcięższą pracę, więc powinny być zrobione z wytrzymałych materiałów. A jeśli szukasz sprzętu wielofunkcyjnego zwróć uwagę na liczbę elementów w zestawie. Ewentualnie dopytaj, czy istnieje możliwość dokupienie pojedynczych części. Dodatkowo najlepsze blendery Braun są wzbogacane nowoczesnymi technologiami, które ułatwiają i usprawniają użytkownikowi pracę.

Wszystkie te cechy posiadają trzy blendery Braun, które poniżej pokrótce przedstawiliśmy.

 

 

Blendery Braun – Ranking

 

 

Braun MQ 9087 Gourmet 

 

Braun MQ 9087 Gourmet to bogato wyposażony blender ręczny przeznaczony dla szefów kuchni i osób, które często i dużo gotują. W skład zestawu wchodzą: końcówka do miksowania, końcówka do puree, trzepaczka oraz końcówka do ugniatania ciasta. Dodatkowo w podstawowym wyposażeniu mamy malakser, mini rozdrabniacz, tarczę do frytek, tarczę do słupków Julienne i tarczę do krojenia i ścierania.

Takie wyposażenie powoduje, że model ten jest wszechstronny i możemy go wykorzystać zarówno do ubijania, rozdrabniania, jak i siekania oraz miksowania. Oprócz bogatego oprzyrządowania urządzenie zostało wyposażone w szereg nowoczesny technologii, które sprawiają, że praca w kuchni jest łatwiejsza. Mamy tutaj ACTIVE Blade, czy ruchome ostrze. Podczas pracy ostrze porusza się w górę i w dół powodując, że nigdzie nie gromadzą się niezmiksowane fragmenty produktów. Blender został wyposażony także w technologię PowerBell PLUS, która zwiększa obszar cięcia noży.

Każdą pracę wykonamy więc szybciej i dokładniej. W tym modelu znajdziemy szereg innych technologii, np. Smart Speed, SPLASHControl czy EasyClick+. Konsumenci są zachwyceni Braun MQ 9087 Gourmet. Oprócz oczywistych zalet, jakimi są wyposażenie i nowoczesne technologie wskazują, że urządzenie działa cicho i ma odpowiednią moc.

 

 

 

 

Braun MQ 5045 Aperitive

 

Trudno jest znaleźć najlepszy blender Braun w dobrej cenie. Jeśli poszukujesz takiego to powinieneś przyglądnąć się modelowi Braun MQ 5045 Aperitive. Urządzenie jest dla osób, które poszukują funkcjonalności i małych rozmiarów. W zestawie wraz z „motorem” o mocy 750 W znajdziemy kielich o pojemności 600 ml, szatkownicę o objętości 350 ml oraz blender kielichowy o kubaturze 1,5 litra.  

Oprócz tego mamy dołączoną metalową końcówkę miksującą i trzepaczkę do ubijania ze stali nierdzewnej. Takie wyposażenie sprawia, że Braun MQ 5045 Aperitive przyda się zarówno do ubijania piany, robienia koktajlu owocowego, jak i do poszatkowania cebuli czy ziół. Użytkownik ma do dyspozycji 21 prędkości. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w technologię PowerBell, która sprawia, że blender rozdrobni każdy, nawet twardy produkt.

W tym modelu znajdziemy także technologię SplashControl, która zapobiega rozpryskiwaniu się przetwarzanej żywności. Większość opinii konsumentów o tym sprzęcie jest pozytywna. Wskazują w nich, że pomimo małych wymiarów model ten jest bardzo funkcjonalny.

 

 

 

 

Braun MQ 775 Patisserie 

 

Braun MQ 775 Patisserie to ręczny blender o mocy 750 W. Składa się on z kilku elementów, które powodują, że po jego zakupie będziemy w stanie wykonać wszystkie prace w kuchni, od ubijania piany poprzez mieszanie i miksowanie po rozdrabniania i siekanie. W wyposażeniu tego sprzętu znajdziemy ostrze do rozdrabniania/siekania, pojemnik do rozdrabniania z pokrywką, robot wielofunkcyjny i tarcze do siekania i szatkowania, przecierającą oraz do krojenia i ścierania.

Dodatkowo w zestawie znajduje się końcówka do ubijania, a także kubek miksujący o pojemności 1,5 litra. Bardzo dużym ułatwieniem jest możliwość mycia w zmywarce elementów urządzenia. A jeśli masz małe dzieci na pewno zainteresuje Cię informacja, że sprzęt został wyposażony w przycisk bezpieczeństwa, który znajduje się na górze blendera. By uruchomić urządzenie musimy najpierw odblokować ten przycisk. W modelu tym producent zastosował technologię PowerBell, która powoduje, że szybciej i dokładniej przetwarza on składniki.

Jest to spowodowane kształtem stopy. Również jej kształt zapewnia użytkownika o tym, że podczas pracy mieszane składniki nie wylądują na wszystkich szafkach i ścianach w kuchni. Konsumenci doceniają to urządzenie za cichą pracę oraz wielofunkcyjność.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status