Najlepsze zmywarki do zabudowy 45 cm

Ostatnio aktualizowane: 25.02.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najlepsze zmywarki do zabudowy o szerokości 45 cm znajdziesz w naszym rankingu. Wybraliśmy do niego sprzęty cieszące się bardzo dobrymi opiniami wśród konsumentów. To daje większą szansę na to, że zaprezentowane urządzenia spełnią Twoje oczekiwania. Z pewnością będziesz zadowolony, jeśli zdecydujesz się na zakup zmywarki do zabudowy Whirlpool WSIO3T1256PEX. Jest ona energooszczędna, więc nie ma obaw, że regularne korzystanie z niej spowoduje znaczny wzrost rachunków za energię. Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Użytkownik może wybrać jeden z kilku programów pracy. Na spore uznanie zasługuje funkcja Turbo, która umożliwia efektywne mycie naczyń w krótkim czasie. Bez wątpienia chciałbyś poznać więcej sprzętów, aby dokonać możliwie najlepszego wyboru. Wśród rekomendowanych przez nas zmywarek do zabudowy o szerokości 45 cm znajduje się Bosch SPV 44IX00E. Sprzęt ma solidnie zrobiony i niezwykle wydajny silnik. Nie generuje on dużego hałasu, więc możemy włączyć urządzenie na noc bez obaw, że nasz sen zostanie zakłócony.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką zmywarkę do zabudowy 45 cm wybrać?

 

Zmywarka to sprzęt przydatny w każdym domu. Jego używanie pozwala obniżyć rachunki za wodę, nie wspominając o naszym czasie, który możemy wykorzystywać na inne, przyjemniejsze rzeczy niż zmywanie naczyń. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i sprawdź, który z modeli dostępnych na rynku będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Jeśli dysponujesz niewielkim metrażem kuchni, możesz wyposażyć się w zmywarkę o szerokość 45 cm. Będziesz cieszyć się czystymi naczyniami a jednocześnie sprzęt nie zajmie dużo miejsca.

 

 

Wybierając zmywarkę do zabudowy w pierwszej kolejności weźmy pod uwagę, jak często będziemy jej używać i jakie naczynia będziemy myć. Najbardziej odpowiednia jest taka, która ma szuflady umożliwiające np. wygodne ustawienie wysokich naczyń, jak również rozłożenia sztućców w taki sposób, że po myciu nie trzeba będzie ich doczyszczać. Najlepsze zmywarki do zabudowy 45 cm dokładnie czyszczą i pozwalają na oszczędność wody oraz dobrą dystrybucję środka czyszczącego. To ważne, ponieważ stanowi to o wydajności urządzenia. Dobrej jakości sprzęty pozwalają na oszczędność wody. Do jednego cyklu zużywają zwykle 10 – 12 l wody. Osobom, którym zależy na oszczędzaniu wody polecamy wybór zmywarki, która dozuje wodę adekwatnie do ilości naczyń – im jest ich mniej, tym mniejszy pobór.

Dodatkowym udogodnieniem jest informowanie o zakończonej pracy. Często jest to poprzez emitowanie światła, które gaśnie w momencie skończenia mycia. Jeśli nie lubimy hałasu lub nasze gospodarstwo domowe zamieszkują małe dzieci, weźmy pod uwagę głośność pracy urządzenia. Najlepsza zmywarka do zabudowy 45 cm w 2021 roku jest na tyle cicha, że może pracować nocą nie budząc domowników.

Funkcją, na którą zwracają uwagę rodzice jest blokada przycisków zapobiegająca samodzielnemu uruchomieniu przez pociechę urządzenia. Dodatkowym, spotykanym udogodnieniem jest światło wewnętrzne, które pozwala sprawdzić stan naczyń po umyciu (obecność smug lub ich brak, osady na szklankach). Wybierajmy zmywarki, które łatwo utrzymać w czystości – najlepiej, aby ich poszczególne elementy były wykonane z surowców odpornych na korozję. Wówczas posłużą one bardzo długo i nie dojdzie do nieestetycznych odprysków.

 

 

Zmywarki do zabudowy 45 cm – ranking

 

 

Whirlpool WSIO3T1256PEX

 

Zmywarka Whirlpool WSIO3T1256PEX to model przeznaczony do zabudowy. Dokładne wymiary sprzętu to: szerokość – 44,8 cm x 82 cm x 55,5 cm. Model mieści 10 kompletów naczyń. Urządzenie nie pobiera dużo wody ani energii i jest przyjazne środowisku. Klasa energetyczna modelu to A++.

Prezentowana zmywarka ma wiele programów pracy. Największą popularnością cieszy się funkcja Turbo, która pozwala w krótkim czasie dokładnie umyć naczynia. Użytkownik może ustawić czas rozpoczęcia pracy (opóźniony start), aby naczynia były gotowe do wyjęcia rano lub po naszym powrocie z pracy. Możliwość mycia strefowego pozwala na oszczędzanie wody i sprawia, że nie musimy czekać, aż cała zmywarka zostanie zapełniona.

Osoby, które wybrały model Whirlpool WSIO3T1256PEX, uważają, że jest to efektywnie działający sprzęt. Z uwagi wyposażenie go w wiele programów, sprzęt uznaje się za funkcjonalny. Jego zaletami są: łatwa obsługa i dobrze wyprofilowane kosze. Dzięki nim można bezpiecznie ułożyć naczynia.

Whirlpool WSIO3T1256PEX to zmywarka w klasie energetycznej A++. Pojemność użytkowania wynosi 10 kompletów naczyń.

Zalety
Zmywanie strefowe:

Nie zapełniłeś jeszcze całej zmywarki, ale potrzebujesz umyć naczynia? W takim razie skorzystaj z funkcji Multizone, która pozwala wybrać dowolny kosz i wyczyścić znajdującą się w nim zastawę. To oszczędność energii elektrycznej i wody.

Higiena:

Aby zagwarantować sobie maksymalną higienę, powinniśmy od czasu do czasu włączyć specjalny program przeznaczony do usuwania bakterii. Będziemy mogli mieć pewność, że sprzęt jest idealnie czysty.

Opcja Turbo:

W wielu przypadkach, szczególnie jeśli odwiedzą nas niezapowiedziani goście, przyda nam się opcja Turbo. Pozwala ona na skuteczne umycie naczyń w krótszym czasie.

Koszyk na sztućce:

We wnętrzu zmywarki znajduje się praktyczny kosz na sztućce. Dzięki niemu możemy lepiej zorganizować przestrzeń i mamy pewność, że ostry nóż nie uszkodzi np. powierzchni talerza.

Lampka LED:

Model wyposażono w lampkę LED, która sygnalizuje etap pracy urządzenia, co ułatwia jego obsługę.

Wady
Montaż:

Trzeba wziąć pod uwagę, że montaż sprzętu może zająć nam sporo czasu i nie być tak łatwy, jak zapewnia producent.

 

 

 

 

Bosch SPV 44IX00E

 

Model Bosch SPV 44IX00E to dobry wybór dla osób ceniących ciche urządzenia z dużą ilością programów mycia. Ma on również funkcję samooczyszczenia, która znacznie przedłuża żywotność sprzętu oraz ma wpływ na czystość naczyń, które wyjmujemy ze zmywarki.

Jeśli Twoje gospodarstwo domowe zamieszkują małe dzieci, zapewne zależy Ci na cichym urządzeniu. Prezentowany sprzęt może pracować nawet nocą bez ryzyka, że obudzi domowników. Hałas generowany przez zmywarkę wynosi blisko 40 dB. Program Eco Silence Drive pracuje bez szczotek, przez co zostaje zredukowane tarcie. Dochodzi wówczas również do mniejszego zużycia energii. Z kolei system Duo Power zrasza naczynia w górnym koszu w taki sposób, aby nie zostało pominięte żadne z nich.

Użytkownikom podoba się opcja Info Light – podczas pracy urządzenia, na podłogę jest emitowana czerwona wiązka światła. Po skończonym myciu gaśnie ona automatycznie. Nie trzeba więc uchylać drzwiczek, aby sprawdzić, czy zmywanie zostało zakończone.

Zmywarka Bosch SPV 44IX00E ma wymiary: szerokość – 45 cm, głębokość – 55 cm i wysokość – 81,5 cm. Klasa energetyczna sprzętu to A+.

Zalety
Kosze:

W środku zmywarki znajdują się dobrze wyprofilowane kosze, na których można swobodnie ustawić różnego rodzaju naczynia i mieć pewność, że nie zsuną się one z półek w trakcie mycia.

Silnik:

Model ma silnik EcoSilence Drive, który zapewnia efektywną pracę. Jest przy tym niezwykle cichy, więc możemy po włączeniu urządzenia swobodnie zająć się innymi rzeczami.

Sensor:

W zmywarce umieszczono specjalne czujniki, które automatycznie określają wielkość załadunku i dostosowują do niego ilość wody i energii potrzebnej do skutecznego usunięcia wszystkich zabrudzeń z naczyń.

VarioSpeed Plus:

Jeśli chcesz szybko wyczyścić naczynia, wybierz funkcję VarioSpeed Plus. Wystarczy użyć jednego przycisku, aby skrócić czas pracy zmywarki przy zachowaniu najlepszej efektywności.

Wady
Czerwona wiązka światła:

Model wytwarza czerwoną wiązkę światła InfoLight, która pada na podłogę. Jest ona włączona, kiedy urządzenie działa, a po zakończonej pracy gaśnie. Część osób wskazuje, że światło może być nieco denerwujące, szczególnie dla zwierząt.

 

 

 

 

Hotpoint-Ariston LSTB4B01EU

 

Hotpoint-Ariston LSTB4B01EU to zmywarka do zabudowy 45 cm w dobrej cenie, która pozwala na efektywne zmywanie przy okazji oszczędzając wodę.

Urządzenie ma 4 programy, w tym jeden, który pozwala na czyszczenie z połową wsadu. To dobre rozwiązanie, jeśli ciężko Ci uzbierać całą zmywarkę naczyń w krótkim czasie. Sprzęt również suszy to, co zostało pozmywane. Technologia Active Oxygen skutecznie neutralizuje zapachy, które mogą wydobywać się z naczyń oczekujących kilka dni na umycie.

Nie musisz dodatkowo namaczać naczyń – program intensywny poradzi sobie z zaschniętymi zabrudzeniami, wykorzystując nieco wyższą temperaturę oraz większe ciśnienie wody. Jeśli natomiast na co dzień zużywasz dużo naczyń, masz możliwość skorzystania z programu ECO. Dobrze sobie radzi  z normalnymi, codziennymi zabrudzeniami.

Kupujący cenią ten model również za zabezpieczenie przed zalaniem. W razie awarii system przesyła sygnał, dzięki któremu sprzęt przerywa pracę i wypompowuje wodę.

Hotpoint-Ariston LSTB4B01EU to dobra zmywarka do zabudowy 45 cm do 900 zł. Model mieści 10 kompletów naczyń.

Zalety
Technologia Active Oxygen:

Zmywarkę zwykle uzupełniamy sukcesywnie w ciągu całego dnia. Nie musisz się martwić o to, że z resztek jedzenia, które pozostały na brudnych naczyniach, będą unosić się przykre zapachy. Zapobiega temu technologia Active Oxygen (neutralizuje nieprzyjemną woń).

Bezpieczeństwo użytkowania:

Model ma zabezpieczenie przed zalaniem. W momencie awarii urządzenie przerywa pracę i wypompowuje wodę.

Efektywność działania:

Większość użytkowników jest zgodna co do tego, że sprzęt działa efektywnie. Naczynia po umyciu są lśniące i nie ma na nich żadnych śladów zabrudzeń.

Wady
Stalowe elementy:

Na stalowych elementach urządzenia po pewnym czasie pojawiają się pierwsze oznaki korozji, co potwierdził przeprowadzony test zmywarek do zabudowy 45 cm Hotpoint-Ariston LSTB4B01EU.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Amica ZIM428E

 

Jeśli aspekty ekologiczne są dla Ciebie ważne, powinieneś zakupić  zmywarkę Amica ZIM428E. Pozwala ona na zaoszczędzenie energii elektrycznej oraz wody, co jest najbardziej odczuwalne w skali roku.

Dzięki funkcji strefowego mycia możesz ustawić naczynia na środkowej lub dolnej półce i umyć mniejszą ilość zastawy, zużywając przy tym mniej wody i prądu. Jeśli Twoje naczynia są wyjątkowo brudne, możesz użyć programu, który zmywa naczynia w 65 stopniach, przy maksymalnym wykorzystaniu detergentów. Zmywarka w ciągu jednego cyklu pracy zużywa 10 l wody.

Zdaniem kupujących zmywarka jest nie tylko oszczędna, ale i bezpieczna – w razie awarii urządzenia, zostaje niemal natychmiast odcięty dopływ wody. Zapobiega to wyciekowi wody na zewnątrz urządzenia, które mogłoby uszkodzić podłogę. Dla użytkowników bardzo wygodna jest opcja regulowania górnego kosza, dzięki czemu automatycznie zwiększa się przestrzeń na duże naczynia i garnki. Wsad wynosić około 8 kompletów naczyń.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir