Najlepsze roboty kuchenne Tefal

Ostatnio aktualizowane: 16.11.18

 

Jaki robot kuchenny Tefal wybrać?

 

Uznaną marką produkującą artykuły gospodarstwa domowego jest Tefal. To francuska firma założona ponad 60 lat temu. Obecnie sprzedaje swoje produkty w 120 krajach na świecie. Cieszą się one wielką popularnością wśród klientów, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz wysokiej jakości i niezawodności.

Robot kuchenny jest sprzętem, który musi się znaleźć w kuchni każdego, kto regularnie gotuje. Wielofunkcyjny robot znacznie ułatwia pracę i zdecydowanie skraca czas przygotowania posiłków. Zastępuje kilka urządzeń, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca. W obecnych czasach nie jest już artykułem luksusowym. Jest po prostu niezbędny w każdej kuchni!

Rynek oferuje duży wybór, więc podjęciem decyzji należy przemyśleć, jakie funkcje będą nam najbardziej przydatne, porównać ceny, wybrać markę i wreszcie najodpowiedniejszy dla siebie model. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na moc silnika. Powinna ona zawierać się pomiędzy 800, a 1000 W. W urządzeniach o niższej mocy silnik szybciej się przegrzewa i trzeba je wyłączyć zaledwie po 10 minutach pracy. Wydajne urządzenie powinno pracować z szybkością 300 obrotów na minutę oraz posiadać regulację prędkości obrotów. Przydatny jest także tryb pracy pulsacyjnej. Umożliwia on stopniowe rozdrabnianie twardych produktów. Na trwałość ma wpływ materiał, z którego zostały wykonane elementy wyposażenia. Najbardziej trwałe wykonane są ze stali nierdzewnej, aluminium lub stali szlachetnej INOX. Najlepsze roboty kuchenne Tefal to roboty planetarne, to znaczy, że mieszadła obracają się wokół własnej osi oraz wokół krawędzi misy.

 

 

Roboty kuchenne Tefal – ranking

 

 

Tefal QB505G38

 

Wielofunkcyjny planetarny robot kuchenny Tefal QB505G38 posiada w komplecie wiele akcesoriów i przystawek, co sprawia, że jest bardzo uniwersalny w użytkowaniu. Uruchamia się go za pomocą pokrętła, a prędkość obrotów regulowana jest elektronicznie.

Obudowa ma opływowy, elegancki kształt. Wykonana jest z tworzywa sztucznego, a misa o pojemności 4,6 l ze stali nierdzewnej z osłoną chroniącą przed rozchlapywaniem. Do wyrabiania ciast służą wysokiej jakości, wytrzymałe akcesoria – odlewany hak do wyrabiania ciast ciężkich (np. na pizzę, chleb), odlewane mieszadło do lżejszych ciast i tortów oraz trzepaczka o konstrukcji, która pozwala na ubijanie także bardzo małych ilości. Posiada funkcję pracy pulsacyjnej. Ważną przystawką jest blender ze szkła o pojemności 1,5 l, jak również

sokowirówka. Zestaw zawiera maszynkę do mielenia mięsa, a także tarki o małych i dużych oczkach do ucierania oraz krojenia w plastry warzyw i owoców . Ten robot nie posiada opcji szatkowania produktów. Do zestawu dołączona jest książka kucharska zawierająca 25 przepisów na potrawy, które można przygotować z pomocą robota. Silnik ma moc 900 W i regulację 6 prędkości obrotów. Wymiary opakowania: 60 x 40 x50 cm. Klienci podkreślają jego wysoką profesjonalność, możliwość mycia elementów w zmywarce, cicho pracujący silnik oraz że jest to najlepszy robot kuchenny Tefal w dobrej cenie.

 

 

 

 

Tefal Masterchef Pro QB625D38

 

Wielofunkcyjny robot kuchenny Tefal Masterchef Pro QB625D38 jest idealny do przygotowania ciast. W zestawie znajdują się trzy akcesoria do wyrabiania ciast: hak, mieszadło i trzepaczka do ubijania poruszające się planetarnie. Solidna obudowa o ponadczasowym kształcie jest metalowym odlewem w kolorze srebrnym, a misa o pojemności aż 5,5 l z pokrywą i uchwytami wykonana jest ze stali nierdzewnej.

W zestawie znajduje się również blender ze szklanym dzbankiem, tarki do owoców i warzyw, a także maszynka do mielenia mięsa. Robot wyposażony jest w silnik o mocy 1200 W i regulację 6 prędkości obrotów. Obroty reguluje się mechanicznie – za pomocą pokrętła. Posiada funkcję pracy pulsacyjnej.

Do kompletu producent dołącza książkę z przepisami kulinarnymi. Wymiary opakowania: 64 x 32 x 52 cm. Użytkownicy tego robota wysoko oceniają cichą pracę silnika i łatwość czyszczenia. Podkreślają także jego elegancki wygląd.

 

 

 

 

Tefal Masterchef QB612D38

 

Wielofunkcyjny robot kuchenny Masterchef Gourmet QB612D38 to robot, w którym trzepaczka, hak (z odlewanej stali) i mieszadło poruszają się planetarnie, co zapewnia szybsze i dokładniejsze połączenie mieszanych produktów. Obudowa wykonana jest z odlewanej stali.

Powierzchnia jest zmatowiona, przez co robot zyskuje bardzo elegancki wygląd. Misa o pojemności 4,6 l ma wygodny uchwyt i pokrywę chroniącą przed rozchlapaniem. Wykonana jest z odlewanego metalu. W zestawie znajduje się także blender ze stali nierdzewnej z wyjmowanym ostrzem, co ułatwia czyszczenie. Szatkownica posiada 4 nasadki ze stali nierdzewnej. Z ich pomocą można trzeć owoce i warzywa na grube lub drobne wiórki, a także kroić na plastry.

Silnik robota ma moc 1100 W. Uruchamia się go mechanicznie – za pomocą pokrętła, które służy także do regulacji obrotów (6 prędkości). Posiada funkcję pracy pulsacyjnej. Miłym dodatkiem od producenta jest książka z przepisami kulinarnymi  dołączona do zestawu.

Wymiary opakowania: 40 x 40 x 58 cm. Klienci, którzy zakupili robot kuchenny Tefal w 2018 roku, cenią go za wielofunkcyjność, cichą pracę silnika i łatwość czyszczenia. Doceniają również jego ekskluzywny wygląd.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...