Najlepsze chłodziarki do wina dwustrefowe

Ostatnio aktualizowane: 01.07.20

 

Jaką chłodziarkę do wina dwustrefową wybrać?

 

Wszyscy koneserzy wina wiedzą, że jego przechowywanie nie jest proste. Różne rodzaje tego trunku potrzebują różnych temperatur, nie możemy także dopuścić do butelek światła słonecznego. Czasem ciężko stworzyć odpowiednie warunki naturalnie. Dlatego warto kupić chłodziarkę do wina. Przechowywanie w niej butelek sprawi, że alkohol długo zachowa oryginalny smak. Aby wybrać dobry produkt, powinniśmy kierować się kilkoma wskazówkami. Umieściliśmy je w poniżej.

W naszym artykule skupiliśmy się na chłodziarce dwustrefowej. Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które planują przechowywać we wnętrzu wina potrzebujące odmiennych warunków chłodniczych. Model dwustrefowy pozwoli nam ustawić w środku dwie różne temperatury, dzięki czemu smak i właściwości wina pozostaną takie same. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy kupować drugiego sprzętu.

Najważniejszą kwestią jest pojemność chłodziarki. Musimy uwzględnić, jak dużo butelek zamierzamy umieścić w środku. Najmniejsze modele pomieszczą około 6 butelek. Jeżeli jednak potrzebujesz więcej miejsca, to polecamy większe chłodziarki – takie, które pomieszczą 60 l, 150 l, 300 l, a nawet 500 l wina.

Wiele osób twierdzi, że najlepsze dwustrefowe chłodziarki do wina mają przyciemniane drzwi, które nie pozwalają, by promienie UV dostały się do wnętrza. Dzięki temu wino nie zmienia swoich właściwości. Niektóre modele nie mają przyciemnianych drzwi, ale posiadają filtr UV, który także chroni wino.

Powinniśmy poruszyć także temat oświetlenia. Najlepsza dwustrefowa chłodziarka do wina w 2020 roku ma oświetlenie LED. Nie jest ono zbyt jaskrawe, lecz wystarczająco mocne, abyśmy mogli łatwo odszukać daną butelkę. Poza tym żarówki LED są energooszczędne i mają długą żywotność.

Kolejną, ważną sprawą są półki. Najlepiej, abyśmy mogli dowolnie je przestawiać. Dzięki temu, nawet jeżeli kupimy wino w nietypowej butelce, to będziemy mogli ją łatwo umieścić w chłodziarce. Wybierzmy model z półkami, które tłumią drgania. Nawet delikatny silnik wytwarza drgania, co nie jest zbyt dobre dla wina.

Na końcu sprawdź, czy dany model posiada filtr. Wino jest bardzo wrażliwe na zapachy, które je otaczają. Dobry filtr, np. węglowy pomoże mu zachować oryginalny zapach, a przy okazji wyeliminuje nieładne aromaty z wnętrza chłodziarki.

 

 

Chłodziarki do wina dwustrefowe – ranking

 

 

Guzzanti GZ 51

 

Jeżeli jesteś koneserem zarówno białego, jak i czerwonego wina, to nie musisz się martwić. Chłodziarka Guzzanti GZ 51 daje Ci możliwość ustawienia w niej dwóch różnych stref temperatury. W ten sposób przechowasz dwa rodzaje win w jednym urządzeniu. W jednej strefie możemy ustawić temperaturę od 6 st. C do 12 st. C. W drugiej z kolei od 12 st. C do 22 st. C.

W środku urządzenia znajdziemy miejsce na 51 butelek wina. Umieścimy je na 6 półkach wykonanych z bardzo trwałego drewna, więc możemy przechowywać wino latami. Jako oświetlenie w środku chłodziarki zostały zamontowane lampki LED. Światło tego typu nie zmienia właściwości wina, lecz jest wystarczające mocne, aby zapewnić nam widoczność.

Drzwi prezentowanego produktu są przeszklone, więc mamy ciągły wgląd do środka chłodziarki. Światło słoneczne nie zaszkodzi jednak winu, ponieważ szkło ma filtr UV. Użytkownicy cenią ten model ze względu na jego niską awaryjność.

 

 

 

 

Caso 00620 

 

Do domowego przechowywania win polecamy chłodziarkę Caso 00620. W środku znajdziemy 4 półki wykonane z drewna, które możemy wyciągać na zewnątrz. W efekcie wkładanie butelek jest łatwiejsze. Na półkach zmieścimy nie więcej niż 12 butelek wina, po 6 na każdą strefę. Jedna ze stref chłodzi alkohol od 7 st. C do 18 st. C, a druga od 10 st. C do 18 st. C. Nie będzie dla nas więc problemem, aby w chłodziarce przechowywać dwa różne rodzaje tego trunku.

Jest to jedna z najcichszych chłodziarek do wina na rynku. Największy, generowany przez nią hałas to 46 dB. Możemy więc postawić prezentowany model w miejscu, w którym przebywają domownicy. Z pewnością nie będzie on przeszkadzał w rozmowie lub w oglądaniu telewizji.

Internauci wypowiadają się o prezentowanej chłodziarce bardzo pozytywnie. Uważają, że model bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, a wino zachowuje swój oryginalny smak nawet po bardzo długim czasie przechowywania.

 

 

 

 

Hoover HWX 2335 

 

Najchętniej wybieraną chłodziarką do win jest Hoover HWX 2335. Prezentowany model zdobył swoją popularność dzięki wielu użytecznym właściwościom. Jedną z nich jest bardzo łatwa obsługa produktu. Za pomocą jednego przycisku sterujemy temperaturą w dwóch strefach chłodzenia. W jednej z nich wynosi to od 3 st. C do 10 st. C, a w drugiej od 10 st. C do 18 st. C.

Półki tego modelu ustawione są pod kątem. Oszklone drzwi są przyciemnione, dzięki czemu promienie UV nie docierają do butelek. W efekcie właściwości wina się nie zmieniają.

W środku chłodziarki zmieszczą się maksymalnie 33 butelki, a ogólna pojemność sprzętu to 120 l. Internauci często wspominają o łatwej obsłudze prezentowanego produktu oraz jego dużej pojemności. Według ich opinii Hoover HWX 2335 to dobra dwustrefowa chłodziarka do wina w dobrej cenie i wypowiadają się o niej bardzo pozytywnie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status