Najlepsza zmywarka Electrolux

Ostatnio aktualizowane: 16.11.18

 

Jaką zmywarkę Electrolux wybrać?

 

W obecnych czasach zmywarki goszczą w większości domów. Nie tylko ułatwiają nam pracę w kuchni, ale pozwalają też na znaczne oszczędności w zużyciu wody, przez co z każdym dniem zyskują kolejnych zwolenników. W rzeczywistości jednorazowo ręczne mycie może doprowadzić do zużycia nawet kilkakrotnie więcej wody, niż miałoby to miejsce przy użyciu zmywarki. Poza tym rzadko kiedy jesteśmy w stanie umyć naczynia w temperaturze wystarczająco wysokiej, by zabić wszystkie bakterie, bez jednoczesnego poparzenia naszych dłoni – nie jest to kwestia, o którą  musimy się martwić używając zmywarki. W tym artykule chcemy przedstawić Ci kwestie dotyczące wyboru zmywarki, a także przedstawimy Ci propozycje Electrolux. Jest to szwedzka marka, od lat obecna w wielu polskich domach. Znana jest ze szczegółowego wykonania swoich produktów, którymi konsumenci mogą cieszyć się przez lata.

 

 

Jest kilka ważnych spraw, o których powinniśmy pomyśleć przed wyborem urządzenia. Jedną z nich jest kwestia klasy energetycznej. Najlepsza zmywarka Electrolux w 2018 roku to ta, które ma  klasę energetyczną przynajmniej B, a najlepiej A. Oznacza najwyższą oszczędność energetyczną. Odradza się zakup produktu w klasie D. Nie tylko zużywa on najwięcej energii, ale i ma najmniejszą wydajność pracy.

Wybierając nową zmywarkę do naszej kuchni musimy pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku i wybraniu odpowiedniego modelu do liczby domowników, a także dostosować wybór do powierzchni kuchni. Nie ma sensu inwestować w dużą zmywarkę, niezależnie od tego, jak atrakcyjna nam się wydaje, jeśli w naszym domu mieszkają na przykład 3 osoby. Największe zmywarki mają szerokość 60 cm i mieszczą do 15 kompletów naczyń, a nieco mniejsze mają 45 cm szerokości i mieszczą do 10 kompletów. Możemy zdecydować się także na model kompaktowy, który standardowo może pomieścić 6 zestawów naczyń.

Tak, jak wszystkie dostępne obecnie artykuły gospodarstwa domowego, producenci zmywarek prześcigają się w coraz to nowocześniejszych rozwiązaniach, zapewniają nam szeroki wybór programów pracy dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Standardowymi programami pracy, które możemy znaleźć w niemalże wszystkich modelach są między innymi: mycie ECO, czyli program ekonomiczny, mycie przyśpieszone, a także mycie delikatne (zalecane do mycia kieliszków i delikatnych szklanek) oraz mycie automatyczne.

 

 

Zmywarki Electrolux – ranking

 

 

Electrolux ESL4500LO

 

Model ESL4500LO to zmywarka Electrolux w dobrej cenie, która dobrze sprawdzi się w domu czteroosobowej rodziny. Nowoczesny i minimalistyczny design sprawia, że idealnie wkomponuje się we wnętrze naszej kuchni. Wymiary prezentowanego modelu to: wysokość – 81,8 cm, szerokość –  44,6 cm oraz głębokość – 55 cm.

Produkt ma klasę energetyczną A+, przez co będzie on dbał o oszczędne zużycie wody i energii w naszym domu. W tym urządzeniu zastosowano nowoczesny program Auto Flex, który dostosowuje niezbędną ilość wody i prądu do stopnia zabrudzenia załadunku.

Kolejnym atutem, na który wyjątkowo często zwracają uwagę konsumenci, jest umieszczony na panelu zmywarki wskaźnik LED, który sam będzie przypominać nam o ewentualnej potrzebie uzupełnienia soli i płynu nabłyszczającego. Te z kolei będą utrzymywać wnętrze zmywarki w idealnej wręcz czystości, co znów przekłada się na jakość zmywania.

 

 

 

 

Electrolux ESF4200LOW 

 

Produktem, którego nabycie warto rozważyć, to wąska zmywarka wolnostojąca Electrolux ESF4200LOW. Jej niewielkie wymiary sprawiają, że idealnie nadaje się do kuchni o małej powierzchni. Nietuzinkowy dobór programów pozwoli nam dostosować zmywanie do nagłych sytuacji, między innymi dzięki możliwości programowi 30-minutowego zmywania czy też programowi opóźnionego startu – o 3 godziny.

Model ten ma wbudowany pomocny wskaźnik LED, który przypomina nam o potrzebie uzupełnienia soli  i płynu nabłyszczającego w dozownikach. Produkt został również wyposażony w dwie nowoczesne technologie. Pierwsza z nich to Aqua Control, która w przypadku jakiejkolwiek awarii chroni nas przed ewentualnym wyciekiem wody na zewnątrz. Drugie udogodnienie to system Sensor Control, który automatycznie dobiera program zmywania do wielkości załadunku.

W urządzeniu umieszczono także wygodne wsporniki Soft Grip, dzięki którym już nigdy nie będziemy musieli martwić się o nasze kieliszki. Dla wielu konsumentów istotne jest również małe zużycie wody – zaledwie 9,5 l na każde uruchomienie zmywarki. Produkt cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów, którzy uważają, że najlepsze zmywarki Electrolux są oszczędne oraz pracują cicho nie przeszkadzając domownikom.

 

 

 

 

Electrolux ESL2400RO

 

Model Electrolux ESL2400R0 to kompaktowa zmywarka przeznaczona do zabudowy. Dzięki klasie energetycznej A+, gwarantuje  możliwie najniższe zużycie energii. Niewielkie rozmiary zmywarki idą w parze z niewielkim zużyciem wody, wynoszącym jedynie 6,5 litra na każdy cykl. Model  ESL2400R0 ma pojemność o 1/4 większą niż inne zmywarki o tych samych gabarytach, co ma związek z zastosowaniem wygodnych koszy.

Produkt został wyposażony w system chroniący przed wyciekiem wody na wypadek ewentualnej awarii. Idealne dostosowanie do naszych potrzeb gwarantuje nam 6 różnych cykli (również 20 minutowy) oraz opóźnienie zmywania nawet o 24 godziny, przez co urządzenie zdobywa uznanie wśród konsumentów.

Skuteczność suszenia sprawia, że możemy używać naszych naczyń zaraz po zakończonym cyklu, bez zagrożenia poparzeniem. Dodatkowym udogodnieniem jest zastosowanie wskaźnika braku soli i nabłyszczacza w dozownikach. Wielu konsumentów chwali sobie opcję automatycznego wyłączenia zmywarki po zakończonym programie, co zapobiega zbędnemu zużyciu energii.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...