fbpx

Najlepsza zmywarka Bosch

Ostatnio aktualizowane: 21.07.19

 

Jaką zmywarkę Bosch wybrać?

 

Zmywarka to bardzo funkcjonalne urządzenie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić wodę, energię, pieniądze i czas. Niestety decyzja o kupnie właściwego sprzętu nie należy do łatwych, gdyż na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu. Aby podpowiedzieć Ci, czym kierować się podczas zakupów, przygotowaliśmy ten poradnik. Na końcu zamieściliśmy również ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze zmywarki Bosch.

 

Bosch to niemieckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji wszelkiego rodzaju artykułów gospodarstwa domowego. W ofercie firmy znajdziemy między innymi pralki, zmywarki, ekspresy, piekarniki czy chłodziarki. Marka przywiązuje najwyższą wagę do funkcjonalności oraz jakości swoich urządzeń, które charakteryzują się innowacyjnymi technologiami oraz nowoczesnym designem.

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje zmywarek: do zabudowy oraz wolnostojące. Modele do zabudowy można wkomponować w szafki kuchenne, obudowując ich drzwi frontem meblowym tak, że nie będą się wyróżniać. Tego typu sprzęty mogą być częściowo lub całkowicie zintegrowane. Podstawową różnicę stanowi tutaj umiejscowienie panelu sterującego – w pierwszym przypadku jest on widoczny od frontu urządzenia, natomiast w drugim przypadku jest ukryty w klapie zmywarki.

Kupując nową zmywarkę, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jej klasę, na która składają się trzy parametry: energooszczędność, efektywność zmywania oraz efektywność suszenia. Każdy z parametrów oznaczony jest literą od A do G, gdzie A oznacza najlepszą wydajność, a G najmniejszą. Najlepsza zmywarka Bosch w 2019 roku to model, który jest ekonomiczny, świetnie radzi sobie z trudnymi zabrudzeniami oraz bardzo dobrze suszy naczynia. Takie parametry sprawiają, że oszczędzamy energię, czas i pieniądze.

Istotna jest również pojemność sprzętu. Na rynku dostępne są modele kompaktowe, o wymiarach 50 cm wysokość oraz ok. 60 cm szerokość, a także przyrządy standardowe, których wysokość zazwyczaj wynosi ok. 80 cm., zaś szerokość jest równa 45 cm lub 60 cm.

Pojemność określa się również na podstawie liczby kompletów naczyń, które można włożyć jednocześnie do środka. Komplet stanowi jeden talerz głęboki, płaski, mały talerzyk, kubek oraz sztućce – widelec, nóż, łyżka oraz łyżeczka. Wersje kompaktowe pomieszczą od 4 do 6 kompletów, natomiast zmywarki standardowe są w stanie umyć od 8 do 15 kompletów.

 

 

Zmywarki Bosch – Ranking

 

 

Bosch SMV58L60EU

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Bosch SMV58L60EU. Jest to energooszczędna zmywarka, która zapewnia maksymalną wydajność.

Model ten pozwala na oszczędzanie energii i wody dzięki optymalizacji technologii filtrów, wysokiej wydajności pompy oraz szybkiemu nagrzewaniu. Napęd EcoSilence Drive zapewnia cichą pracę i niskie zużycie prądu.

O działaniu zmywarki informuje nas czerwona wiązka światła emitowana na podłogę. Po zakończeniu pracy dioda automatycznie gaśnie. Dzięki temu nie ma konieczności uchylania drzwi, aby sprawdzić, czy naczynia zostały umyte. Co więcej, sprzęt został wyposażony w system koszy VarioFlex z szufladą Vario3, dzięki którym pojemność załadunku zwiększa się, a my zyskujemy więcej przestrzeni.

Dzięki wysokiej klasie energetycznej A++, przyrząd zużywa bardzo mało energii. Do zapewnienia optymalnego efektu zmywania wystarczy jedynie 7,5 litra wody. Wymiary zmywarki to wysokość – 81,5 cm, szerokość – 59,8 cm, głębokość – 55 cm.

Mimo, iż jest to zdecydowanie najdroższa propozycja z naszego zestawienia, konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest on solidnie wykonany. Dodatkowymi zaletami są jego atrakcyjny design, cicha praca oraz niskie zużycie energii.

 

 

 

 

Bosch SPS53E18EU

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także modelu Bosch SPS53E18EU. Jest to zmywarka o wymiarach 45 cm x 84,5 cm x 60 cm, która pomieści 9 kompletów naczyń.

Sprzęt dostosowuje optymalną ilość wody do liczby naczyń, a jego klasa energetyczna to A+.  Dzięki takim parametrom nie musimy przejmować się dużymi rachunkami za wodę i prąd. Model ten wyposażony jest także w silnik bezszczotkowy, który zapewnia wydajną i cichą pracę, oraz pomocnik dozowania kontrolujący proces rozpuszczania się tabletki i optymalizujący jej działanie.

Drzwi zmywarki zostały pokryte powłoką AntiFingerprint, dzięki której nie pozostawimy na niej odcisków palców. Posiada ona także funkcję VarioSpeed, dzięki której możemy skrócić czas trwania wybranego programu.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat tego modelu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jej wydajność, energooszczędność oraz łatwość czyszczenia.

 

 

 

 

Bosch SMS50D62EU

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Volteno VO606. Jest to zmywarka Bosch w dobrej cenie o klasie energetycznej A+ i wymiarach: wysokość – 84,5 cm, szerokość – 60 cm i głębokość – 60 cm.

Model ten wyposażony jest w wytrzymały i wydajny silnik EcoSilence Drive, który gwarantuje ciche i bezproblemowe działanie urządzenia przez długie lata. Posiada on także innowacyjny system filtrów oraz elektroniczny system bezpieczeństwa AquaStop. Co więcej, sensor załadunku dozuje wodę odpowiednio do ilości mytych naczyń. Takie rozwiązania sprawiają, że możemy oszczędzać wodę i energię.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadły do gustu jej funkcjonalność oraz łatwość użytkowania.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status