Ranking 4 najlepszych zmywarek Bosch w 2021

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najlepsza Zmywarka Bosch – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dobre opinie zdobywają zmywarki Bosch, które są uznawane za efektywnie działające. Producent kładzie duży nacisk na to, aby znajdujące się w jego ofercie urządzenia spełniały wymagania nowoczesnego konsumenta. W związku z tym w sprzętach wykorzystane są najnowsze osiągnięcia technologiczne poprawiające ich funkcjonalność. Spośród polecanych modeli wybraliśmy kilka i tak oto powstał nasz ranking zmywarek Bosch. Pierwsze miejsce zajął w nim model Bosch SMV46KX00E ze specjalnym czujnikiem kontrolującym mi.n. zużycie wody. Sprzęt ma zabezpieczenie przed zalaniem. Zaletą zmywarki jest to, że ma ona specjalny program czyszczenia. Zachowanie jej w idealnej czystości nie wiąże się z żadną dodatkową pracą ze strony użytkownika. Zachęcamy też do przeczytania opisów innych urządzeń. Drugie miejsce w zestawieniu zajęła zmywarka Bosch SMS46GI05E. Mieści ona do 12 kompletów naczyń i ma funkcję opóźnionego startu. Urządzenie jest objęte 10-letnią gwarancją w zakresie rdzewienia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką zmywarkę Bosch wybrać?

 

Zmywarka to bardzo funkcjonalne urządzenie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić wodę, energię, pieniądze i czas. Niestety decyzja o kupnie właściwego sprzętu nie należy do łatwych, gdyż na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu. Aby podpowiedzieć Ci, czym kierować się podczas zakupów, przygotowaliśmy ten poradnik. Na końcu zamieściliśmy również ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze zmywarki Bosch.

 

Bosch to niemieckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji wszelkiego rodzaju artykułów gospodarstwa domowego. W ofercie firmy znajdziemy między innymi pralki, zmywarki, ekspresy, piekarniki czy chłodziarki. Marka przywiązuje najwyższą wagę do funkcjonalności oraz jakości swoich urządzeń, które charakteryzują się innowacyjnymi technologiami oraz nowoczesnym designem.

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje zmywarek: do zabudowy oraz wolnostojące. Modele do zabudowy można wkomponować w szafki kuchenne, obudowując ich drzwi frontem meblowym tak, że nie będą się wyróżniać. Tego typu sprzęty mogą być częściowo lub całkowicie zintegrowane. Podstawową różnicę stanowi tutaj umiejscowienie panelu sterującego – w pierwszym przypadku jest on widoczny od frontu urządzenia, natomiast w drugim przypadku jest ukryty w klapie zmywarki.

Kupując nową zmywarkę, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jej klasę, na która składają się trzy parametry: energooszczędność, efektywność zmywania oraz efektywność suszenia. Każdy z parametrów oznaczony jest literą od A do G, gdzie A oznacza najlepszą wydajność, a G najmniejszą. Najlepsza zmywarka Bosch w 2021 roku to model, który jest ekonomiczny, świetnie radzi sobie z trudnymi zabrudzeniami oraz bardzo dobrze suszy naczynia. Takie parametry sprawiają, że oszczędzamy energię, czas i pieniądze.

Istotna jest również pojemność sprzętu. Na rynku dostępne są modele kompaktowe, o wymiarach 50 cm wysokość oraz ok. 60 cm szerokość, a także przyrządy standardowe, których wysokość zazwyczaj wynosi ok. 80 cm., zaś szerokość jest równa 45 cm lub 60 cm.

Pojemność określa się również na podstawie liczby kompletów naczyń, które można włożyć jednocześnie do środka. Komplet stanowi jeden talerz głęboki, płaski, mały talerzyk, kubek oraz sztućce – widelec, nóż, łyżka oraz łyżeczka. Wersje kompaktowe pomieszczą od 4 do 6 kompletów, natomiast zmywarki standardowe są w stanie umyć od 8 do 15 kompletów.

 

Zmywarki Bosch – Ranking

 

1. Zmywarka Bosch SMV46KX00E

 

Prezentujemy efektywnie działającą zmywarkę Bosch SMV46KX00E o wymiarach: wysokość – 81,5 cm, szerokość – 59,8 cm i głębokość – 55 cm. Ma ona 6 programów pracy: auto 45 st. C do 65 st. C., 60 minut 65 st. C., eco 50 st. C., intensywny 70 st. C., szkło 40 st. C. i szybki. Pojemność modelu wynosi do 13 kompletów naczyń. 

Zmywarka Bosch jest bezpieczna w użytkowaniu, o czym świadczy m.in. zastosowany w niej elektroniczny system bezpieczeństwa AquaStop. Zapewnia on skuteczną ochronę przed zalaniem mieszkania w momencie wystąpienia awarii. System składa się ze specjalnych zaworów doprowadzających wodę. Wielu osobom przyda się funkcja opóźnionego startu. 

Czytając opinie na temat prezentowanej zmywarki można stwierdzić, że to urządzenie spełniające potrzeby użytkowników. Jest ono łatwe w obsłudze, a co najważniejsze, działa efektywnie, a przy tym można określić je mianem energooszczędnego.

Bosch SMV46KX00E to zmywarka przeznaczona do zabudowy. Klasa energetyczna sprzętu to A++. Pojemność wynosi do 13 kompletów naczyń.

Pros
Oszczędność:

Urządzenie wykorzystuje innowacyjną technologię ActiveWater, która gwarantuje maksymalną efektywność pracy i jednocześnie oszczędność wody i energii (ekologiczne płukanie).

Funkcja czyszczenia:

W zmywarce jest program MachineCare, który odpowiada za cykliczne czyszczenie zmywarki. Aby go uruchomić wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Szybki tryb pracy:

Użytkownik ma możliwość skorzystania z funkcji VarioSpeed Plus, która pozwala skrócić czas mycia naczyń nawet o kilkadziesiąt procent. Potwierdził to przeprowadzony przez kupujących test zmywarek Bosch.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Martwisz się o to, że w momencie awarii dojdzie do zalania mieszkania? Jeśli wybierzesz prezentowany model, nie musisz się obawiać. Ma on elektroniczny system bezpieczeństwa AquaStop chroniący przed zalaniem.

Czujnik:

Zmywarka jest wyposażona w czujnik AquaSensor, który kilkukrotnie w ciągu mycia określa stopień zabrudzenia wody i czuwa nad poziomem jej zużycia.

Wady
Głośność pracy:

W nielicznych recenzjach można przeczytać, że sprzęt generuje spory hałas w trakcie pracy, co może przeszkadzać szczególnie w nocy czy nad ranem.

 

 

 

 

2. Zmywarka Bosch SMS46GI05E

 

Bosch SMS46GI05E to efektywnie działająca zmywarka o wymiarach: głębokość – 60 cm, szerokość – 60 cm i wysokość – 84,5 cm. Pojemność modelu wynosi do 12 kompletów naczyń, w związku z tym powinien on spełnić wymagania większej rodziny. Zużycie wody na cykl wynosi 9,5 l. Poziom generowanego hałas to 44 dB. 

Zmywarka ma wymiennik ciepła, dzięki czemu możliwe jest bezpieczne zmywanie porcelany. Woda jest podgrzewana w zbiorniku do płukania, więc nie trzeba się obawiać o nagłe zmiany temperatury, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia naczyń. Przydatny okazuje się program Higiena Plus łączący płukanie i suszenie w wysokiej temperaturze. Korzystają z niego przede wszystkim rodzice małych dzieci.

Czy zmywarka Bosch SMS46GI05E to sprzęt godny uwagi? Konsumenci zgodnie twierdzą, że tak. Recenzje dotyczące produktu są w większości pozytywne. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i ma sporo opcji zwiększających jego funkcjonalność i poprawiających zadowolenie z użytkowania.

Zmywarka Bosch SMS46GI05E mieści do 12 kompletów naczyń. Zużycie wody podczas cyklu wynosi 9,5 l.

Zalety
Cichy silnik:

Sprzęt wyposażono w sprawnie działający, a przy tym cichy silnik EcoSilence Drive. W odróżnieniu od silników konwencjonalnych zapewnia on energooszczędność w połączeniu z cichą pracą.

Kosze:

W zmywarce zastosowano system koszy VarioFlex. Górny kosz ma co najmniej kilka ruchomych elementów, więc można łatwo dostosować go do aktualnych potrzeb. W zmywarce bez trudu powinien zmieścić się np. większy garnek.

Gwarancja:

Wysoką jakość wykonania potwierdza 10-letnia gwarancja producenta. Jest ona udzielana jako ochrona przed rdzewieniem urządzenia.

Blokada przycisków:

Kupujący, szczególnie będący jednocześnie rodzicami, doceniają to, że model ma elektroniczną blokadę przycisków. Nie trzeba się martwić o to, że w trakcie pracy dojdzie do przypadkowej zmiany wybranego programu czy innych ustawień.

Wady
Brak krótkiego programu pracy:

Sprzęt nie ma krótkiego programu pracy, co według części osób jest jego minusem.

 

 

 

 

3. Zmywarka Bosch SMS50D62EU

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Volteno VO606. Jest to zmywarka Bosch w dobrej cenie o klasie energetycznej A+ i wymiarach: wysokość – 84,5 cm, szerokość – 60 cm i głębokość – 60 cm.

Model ten wyposażony jest w wytrzymały i wydajny silnik EcoSilence Drive, który gwarantuje ciche i bezproblemowe działanie urządzenia przez długie lata. Posiada on także innowacyjny system filtrów oraz elektroniczny system bezpieczeństwa AquaStop. Co więcej, sensor załadunku dozuje wodę odpowiednio do ilości mytych naczyń. Takie rozwiązania sprawiają, że możemy oszczędzać wodę i energię.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadły do gustu jej funkcjonalność oraz łatwość użytkowania. Model SMS50D62EU to dobra zmywarka Bosch do 1200 zł. Klasa energetyczna urządzenia to A+. Model mieści do 12 kompletów naczyń.

Zalety
Efektywny silnik:

Zmywarka ma wydajny silnik zapewniający dobre efekty pracy. Nie generuje on uciążliwego hałasu w trakcie pracy, więc urządzenie może działać także w nocy.

HalfLoad:

Dzięki funkcji HalfLoad możliwe jest włączenie zmywarki tylko z połową załadunku, bez marnowania niepotrzebnych zasobów wody i energii. Nie trzeba więc czekać, aż naczyń do zmywania będzie wystarczająco dużo.

Ochrona przed rdzewieniem:

Wnętrze urządzenia zostało odpowiednio zabezpieczone przed rdzewieniem. Potwierdzeniem na to, że ochrona jest skuteczna, jest 10-letnia gwarancja udzielana przez producenta.

Wady
Ilość programów zmywania:

W pojedynczych komentarzach można przeczytać, że zmywarka ma stosunkowo mało programów pracy.

 

 

 

 

4. Zmywarka Bosch SMV58L60EU

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Bosch SMV58L60EU. Jest to energooszczędna zmywarka, która zapewnia maksymalną wydajność.

Model ten pozwala na oszczędzanie energii i wody dzięki optymalizacji technologii filtrów, wysokiej wydajności pompy oraz szybkiemu nagrzewaniu. Napęd EcoSilence Drive zapewnia cichą pracę i niskie zużycie prądu.

O działaniu zmywarki informuje nas czerwona wiązka światła emitowana na podłogę. Po zakończeniu pracy dioda automatycznie gaśnie. Dzięki temu nie ma konieczności uchylania drzwi, aby sprawdzić, czy naczynia zostały umyte. Co więcej, sprzęt został wyposażony w system koszy VarioFlex z szufladą Vario3, dzięki którym pojemność załadunku zwiększa się, a my zyskujemy więcej przestrzeni.

Dzięki wysokiej klasie energetycznej A++, przyrząd zużywa bardzo mało energii. Do zapewnienia optymalnego efektu zmywania wystarczy jedynie 7,5 litra wody. Wymiary zmywarki to wysokość – 81,5 cm, szerokość – 59,8 cm, głębokość – 55 cm.

Mimo, iż jest to zdecydowanie najdroższa propozycja z naszego zestawienia, konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest on solidnie wykonany. Dodatkowymi zaletami są jego atrakcyjny design, cicha praca oraz niskie zużycie energii.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Bosch SPS53E18EU

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także modelu Bosch SPS53E18EU. Jest to zmywarka o wymiarach 45 cm x 84,5 cm x 60 cm, która pomieści 9 kompletów naczyń.

Sprzęt dostosowuje optymalną ilość wody do liczby naczyń, a jego klasa energetyczna to A+.  Dzięki takim parametrom nie musimy przejmować się dużymi rachunkami za wodę i prąd. Model ten wyposażony jest także w silnik bezszczotkowy, który zapewnia wydajną i cichą pracę, oraz pomocnik dozowania kontrolujący proces rozpuszczania się tabletki i optymalizujący jej działanie.

Drzwi zmywarki zostały pokryte powłoką AntiFingerprint, dzięki której nie pozostawimy na niej odcisków palców. Posiada ona także funkcję VarioSpeed, dzięki której możemy skrócić czas trwania wybranego programu.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat tego modelu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jej wydajność, energooszczędność oraz łatwość czyszczenia.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
5 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 year ago

Bosch Spv60T. Po 5 latach eksploatacji (2 dorosłe osoby) przy korzystaniu średnio raz na tydzień, zaczęły opadać drzwi. Po rozebraniu jednego z boków okazało się że plastykowy uchwyt sznurka rozpadł się na dwie części, a ponadto z drugiej strony sprężyny, plastyk trzymający sprężynę pęknięty na całym obwodzie. Z powodu tak beznadziejnej awarii, trzeba będzie kupić nową zmywarkę (??). Takiej tandety to jeszcze nie widziałem w życiu. Drzwi zamykane na sznurek??? Przecież można by było dać taśmę, gdzie siły są poprawnie rozłożone !! No i tandetą jest plastyk kotwiczący sprężynę z drugiej strony. Bosch to obecnie tylko nazwa, a reszta to… Read more »

zdzich
zdzich
1 year ago
Reply to  Andrzej

Tez mialem taki przypadek w zmywarce bosch. Mozna kupic specjalne zestawy naprawcze, gdzie element plastikowy zastepuje sie metalowym i wtedy to juz sie trzyma na zawsze. Lipa ze od razu nie jest to zrobione tak zeby bylo trwale, tylko trzeba dokupic czesc i ja zamontowac zeby bylo ok.

Iga
Iga
3 months ago

Po roku użytkowania zmywarki Boscha SPV66TX04E mogę Wam doradzić: omijajcie to badziewie dużym łukiem. Drogi bubel kuchenny cechujący się takimi wadami, jak: 1) fatalnie zaprojektowane wnętrze (jak chcesz umyć kieliszki, musisz dokupić specjalne adaptery, inaczej myj ręcznie), 2) jeszcze gorszy system programowania: liczba programów robi wrażenie, ale tylko na początku, dopóki nie zacznie się ich używać. Fabrycznie ustawione toto na tryb pseudo-Eco, cyzli około 3,5 godziny zmywania (ładne mi eko!). Jak się człowieku pomylisz i wciśniesz nie to, co chcesz, zapomnij, że mógłbyś to zmienić. Nawet wezwany technik firmowy nie dał rady! W instrukcji nic nie znajdziesz, bo pisał to… Read more »

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir