ᐅ Dobre zmywarki 60 cm – Rankingi i opinie

Najlepsza zmywarka 60 cm

Ostatnio aktualizowane: 10.12.19

 

Jaką zmywarkę 60 cm wybrać?

 

W dzisiejszych czasach coraz mniej osób wyobraża sobie ręczne mycie naczyń, które niszczy dłonie i zajmuje dużo czasu. Wiele rodzin decyduje się na zakup zmywarki, dzięki której oszczędzają energię, wodę i pieniądze. W sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele typów urządzeń i różnią się one od siebie wymiarami, funkcjami i designem. W niniejszym poradniku skupiamy się na zmywarkach o szerokości 60 cm i podpowiadamy, jak wybrać najlepszy model.

 

 

W sklepach możemy spotkać dwie podstawowe wersje zmywarek: do zabudowy i wolnostojące. Pierwszy typ można wkomponować w meble kuchenne poprzez obudowanie drzwi identycznym frontem, jakie mają pozostałe szafki. Dzięki temu urządzenie nie rzuca się w oczy, w odróżnieniu od modelu wolnostojącego. Ten typ można z kolei ustawić w dowolnym miejscu w kuchni, a górną część zastąpić blatem.

Nabywając nową zmywarkę w pierwszej kolejności warto sprawdzić jej klasę, na którą składają się trzy parametry: efektywność zmywania, efektywność suszenia i energooszczędność. Klasy oznaczone są literami od G (najmniejsza wydajność) do A++ (największa wydajność). Najlepsze zmywarki 60 cm mają klasę A++, co oznacza, że są ekonomiczne, bardzo dobrze myją i suszą naczynia, a w ten sposób pozwalają nam na oszczędności.

Ważna jest też pojemność sprzętu, którą określa się na podstawie liczby kompletów naczyń, jakie możemy zmieścić w środku. Jeden zestaw składa się z głębokiego i płaskiego talerza, małego talerzyka, kubka i sztućców – widelca, noża, łyżki i łyżeczki. Urządzenia o szerokości 60 cm mieszczą 14 kompletów.

Istotny jest też poziom hałasu, jaki generuje urządzenie. Kupując nowy sprzęt chcemy, aby cicho pracował, dlatego zdecydujmy się na model, który generuje hałas na poziomie od 37 do 58 db. Najlepsza zmywarka 60 cm w 2019 roku wyposażona jest również w szereg dodatkowych funkcji, które ułatwiają jej użytkowanie. Są to między innymi opcja opóźnionego startu, elektroniczny sensor wykrywający zabrudzenia czy dostosowanie ilości pobieranej wody do liczby naczyń w zmywarce.

 

 

Zmywarki 60 cm – Ranking  

 

 

Bosch SMV68TX04E 

 

Jeśli szukasz dobrej jakości zmywarki, która charakteryzujące się dużą ładownością oraz niskim zużyciem wody i energii, koniecznie zapoznaj się z modelem Bosch SMV68TX04E. Zastosowanie nowoczesnych technologii, inteligentnych funkcji myjących i energooszczędnego silnika sprawia, że zmywanie naczyń jest jednocześnie efektywne i wydajne.

Urządzenie wyposażone jest w kosze VarioFlex z elastyczną regulacją, dzięki którym załadunek naczyń odbywa się szybko i łatwo. Składane elementy pozwalają dostosować przestrzeń w środku do wielkości naczyń, a uchwyty przydają się do wieszania kieliszków. Dodatkowy poziom załadunku stanowi szuflada na sztućce.

Wymiary urządzenia to 60 cm x 55 cm x 81,5 cm i pomieści ono 14 kompletów naczyń. Sprzęt pracuje bardzo cicho (42 db) i energooszczędnie (klasa A++), a liczne programy piorące umożliwiają dopasowanie do potrzeb użytkownika. Konsumenci zgodnie uznają, że sprzęt jest łatwy w obsłudze, dokładnie myje naczynia i pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

 

 

 

 

Amica ZWM626IES 

 

Modelem zmywarki wolnostojącej, który na pewno świetnie wkomponuje się w wystrój wnętrza Twojej kuchni jest urządzenie Amica ZWM626IES. Zmywarka jest energooszczędna, bardzo pojemna i komfortowa w obsłudze.

Urządzenie przeznaczone jest do zmywania 14 kompletów naczyń. Składane elementy koszów pozwalają na dostosowanie miejsca wewnątrz do dużych garnków i patelni. Na górze urządzenia znajduje się wygodna szuflada na sztućce, która zastępuje tradycyjne kosze. Co więcej, kosze można dowolnie podnosić i opuszczać i w ten sposób dowolnie zagospodarować przestrzeń w zmywarce.

Zmywarka wyposażona jest w sensor załadunku umożliwiający dozowanie odpowiedniej ilości wody. Dzięki funkcji opóźnionego startu możemy rozpocząć mycie o dowolnej porze dnia. Z kolei skrócony program pozwala na dokładne mycie naczyń w czasie krótszym niż 30 minut. Wymiary sprzętu to wysokość – 84,5 cm, szerokość – 59,8 cm i głębokość – 60 cm. Jego klasa energetyczna to A++. Według konsumentów ta zmywarka 60 cm w dobrej cenie szybko i sprawnie suszy naczynia oraz jest wygodna i łatwa w obsłudze.

 

 

 

 

Whirlpool WFO3C236X 

 

Zmywarka Whirlpool WFO3C236X cechuje się minimalnym zużyciem wody i energii, dużą przestrzenią dla naczyń, łatwą obsługą oraz bardzo dobrymi efektami zmywania dzięki licznym programom. Jest to model wolnostojący o wymiarach 60 cm x 60 cm x 85 cm, który znajdzie zastosowanie w każdej kuchni.

Urządzenie wyposażone jest w technologię 6 zmysł, która skutecznie usuwa nawet bardzo uporczywe zabrudzenia. Wbudowane czujniki odpowiednio dobierają temperaturę i ilość wody, a także czas zmywania, dzięki czemu możemy cieszyć się zawsze czystymi naczyniami. Sprzęt mieści 14 kompletów naczyń. Jego klasa energetyczna to A++, dzięki czemu efektywnie myje, suszy i oszczędza energię. Specjalny zbiornik Green Tank sprawia, że urządzenie zużywa zaledwie 6 litrów wody.

Zmywarka ma liczne opcje, które zwiększają jej funkcjonalność. Są to między innymi opóźniony start, elektroniczny sensor wykrywający zabrudzenia, zabezpieczenie przed wydostaniem się wody czy regulowane i składane kosze. Model Whirlpool WFO3C236X jest wysoko ceniony przez konsumentów ze względu na niezawodność, energooszczędność oraz komfortową obsługę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status