Najlepsza zmywarka 45 cm

Ostatnio aktualizowane: 19.10.20

 

Potrzebujesz nowej zmywarki, której szerokość nie przekracza 45 cm? W naszym zestawieniu z pewnością znajdziesz odpowiedni model. Po dokładnej analizie opinii kupujących udało nam się wytypować kilka godnych uwagi sprzętów. Przykładem jest mieszczące 9 kompletów urządzenie Bosch SPS25CI03E, które nie generuje dużego hałasu w czasie pracy. Ma ono pięć różnych programów zmywania, a także funkcję opóźnienia startu do 24 godzin. Zmywarka stylowo się prezentuje, na co wpływa obudowa w kolorze inox. Zabezpieczono ją specjalną powłoką, dlatego nie zostają na niej ślady po palcach. Chcesz kupić sprzęt o nieco większej pojemności? W takim razie powinien zainteresować Cię model Beko DFS26024W, mieszczący do 10 kompletów. Dno komory jest wykonane ze stali nierdzewnej, a to gwarantuje odpowiedni poziom higieny, a także trwałość urządzenia. Po zakończeniu zmywania naczynia są całkowicie suche, więc można je schować do szafki.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką zmywarkę 45 cm wybrać?

 

Ważnym urządzeniem, które ułatwi nam codzienne czynności jest zmywarka. Dzięki niej nie będziemy musieli wiele godzin zmywać piętrzących się garnków. Sprzęt jest szczególnie przydatny w przypadku dużej rodziny, bowiem pozwala nam na lepsze zorganizowanie czasu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy wie, jak zakupić dobrej jakości urządzenie. Z tego powodu, przygotowaliśmy ten oto poradnik zawierający informacje o tym, jakie cechy mają najlepsze zmywarki o szerokości 45 cm. Dodatkowo wzbogaciliśmy nasz artykuł niewielkim rankingiem, w którym znajdziesz trzy ciekawe modele, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

 

Sprzęty o szerokości 45 cm są zazwyczaj dedykowane dla średniej wielkości rodzin. We wnętrzu modelu zmieści się około 10 kompletów naczyń. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdy mamy ograniczoną przestrzeń w domu.

W pierwszej kolejności powinieneś się zastanowić, czy lepsza będzie dla Ciebie zmywarka wolnostojąca, czy do zabudowy. Decyzja ta powinna zostać podjęta w oparciu o wielkość Twojej kuchni. Jeśli jest ona niewielka i zależy Ci na oszczędności miejsca, zalecamy zakup sprzętu dedykowanego do zabudowy. Alternatywą są urządzenia wolnostojące, które dobrze sprawdzają się w dużych i otwartych przestrzeniach.  

Najlepsza zmywarka 45 cm w 2020 roku powinna być wydajna i energooszczędna. Z tego powodu przed dokonaniem zakupu upewnij się, jaka jest klasa energetyczna interesującego Cię sprzętu. W tym poradniku chcielibyśmy polecić Ci urządzenia o klasie A++, bowiem w czasie pracy nie zużywają one za dużo prądu. Warto również przyjrzeć się poborowi wody przez maszynę, gdyż ten parametr również naraża nas na dodatkowe koszty. Najpopularniejsze zmywarki zużywają około 10 l – 15 l w czasie jednego cyklu.

Kolejną właściwością, na jaką każdy z nas powinien zwrócić uwagę jest poziom emitowanego hałasu przez maszynę. Jeśli model pracuje zbyt głośno, będzie nam przeszkadzać w codziennym życiu. Szczególnie polecamy inwestycje w sprzęty, które emitują hałas nie przekraczający 40 dB.

 

 

Zmywarki 45 cm – ranking

 

 

Bosch SPS25CI03E

 

Bosch SPS25CI03E to zmywarka, której pojemność wynosi 9 kompletów naczyń. Jest ona dostępna w kolorze inox i elegancko się prezentuje w kuchni. Sprzęt wyposażono w opatentowany napęd EcoSilence Drive, który zapewnia mu cichą pracę (nie ma szczotek, które powodowałyby tarcie). Wymiary modelu są równe: 45 cm x 84,5 cm x 60 cm.

Urządzenie ma 5 programów zmywania: Eco, Garnki, Auto, Szkło i Godzinny. Jeśli pojawi się taka potrzeba, możemy opóźnić jego start, nawet do 24 godzin. Zmywarka ma system koszy Vario, wysokość tego górnego można regulować, a w dolnym znajduje się pojemnik na sztućce.

Kupującym bardzo podoba się urządzenie, gdyż jest łatwe w obsłudze. Wyposażono je w kilka praktycznych rozwiązań, takich jak sygnalizacja braku soli i nabłyszczacza oraz wskaźnik końca programu (w minutach). Ponadto obudowa została pokryta powłoką AntiFingerprint, która zapobiega powstawaniu nieestetycznych śladów po palcach. To sprawia, że jej czyszczenie nie jest kłopotliwe.

Urządzenie Bosch SPS25CI03E ma wymiary: 45 cm x 84,5 cm x 60 cm. To model w klasie energetycznej A+, jego pojemność to 9 kompletów.

Zalety
5 programów zmywania:

Urządzenie ma 5 programów zmywania, różniących się temperaturą (od 35 do 70 st. C).

Powłoka AntiFingerprint:

Sprzęt ma obudowę w kolorze inox, ale nie zostają na niej nieestetyczne ślady po palcach. Pokryto ją powłoką AntiFingerprint, która temu zapobiega.

System koszy Vario:

Zmywarka jest wyposażona w system koszy Vario, pozwalający na odpowiednie rozmieszczenie nawet bardzo dużych talerzy i garnków.

Cicha praca:

Model nie generuje dużego hałasu, ponieważ ma opatentowany napęd EcoSilence Drive.

Praktyczne wskaźniki:

Urządzenie ma kilka wskaźników, w tym braku soli oraz nabłyszczacza. Przeprowadzony test zmywarek o szerokości 45 cm pokazał, że są one przydatne.

Wady
Brak funkcji połowy załadunku:

Sprzęt nie ma funkcji połowy załadunku, pozwalającej na zmywanie niewielkiej ilości naczyń przy zmniejszonym zużyciu prądu i wody.

 

 

 

 

Beko DFS26024W

 

Bardzo popularny jest sprzęt Beko DFS26024W, mieszczący maksymalnie 10 kompletów. Jego całkowite wymiary to: 44,8 cm x 85 cm x 60 cm. Dno komory jest zrobione ze stali nierdzewnej, co ułatwia utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny, a ponadto zwiększa trwałość urządzenia. Zmywarka jest wyposażona w cicho działający silnik inwerterowy.

Wewnątrz komory znajduje się trzypoziomowy system Acrobat, który daje możliwość umieszczenia w środku nawet bardzo wysokich naczyń. Do wyboru mamy 6 programów zmywania różniących się temperaturą (od 35 do 70 st. C), czas trwania tego najkrótszego to  30 minut.

Na temat zmywarki Beko można znaleźć wiele pozytywnych recenzji. Konsumenci chwalą ją za kompaktowe wymiary, efektywne działanie, a także czytelny i wyraźny wyświetlacz LCD, który znacząco ułatwia obsługę. Sprzęt ma system Water Safe, który gwarantuje ochronę przed wypływem wody oraz zalaniem pomieszczenia. Wyposażono go też we wskaźniki: braku soli oraz braku nabłyszczacza.

Model Beko DFS26024W jest zaliczany do klasy A++, jego pojemność to 10 kompletów. To dobra zmywarka o szerokości 45 cm do 1200 zł.

Zalety
Technologia GlassShield:

Sprzęt wykorzystuje technologię GlassShield, która pozwala na efektywne mycie szklanek i kieliszków, bez ryzyka ich pęknięcia.

System suszenia gorącym powietrzem:

Po wyjęciu umytych naczyń z komory możemy je schować do szafki, ponieważ są suche. Odpowiada za to innowacyjny system suszenia gorącym powietrzem.

Ochrona przed zalaniem:

Nie trzeba się martwić, że w wyniku awarii urządzenia kuchnia zostanie zalana. Ma ono system Water Safe, który zapewnia ochronę przed wypływem wody.

Dno ze stali nierdzewnej:

Materiałem wykonania dna komory jest stal nierdzewna, a nie plastik. To sprawia, że sprzęt jest trwalszy.

Wady
Nieelegancka obudowa:

Są osoby, które uważają, że biała obudowa jest mało elegancka. Według nich zmywarka nie prezentuje się dobrze w nowocześnie urządzonej kuchni (choć to zależy też od własnych preferencji).

 

 

 

 

Candy CDP 2L949X

 

Prezentujemy zmywarkę Candy CDP 2L949X, której pojemność to 9 kompletów. Ma ona obudowę w kolorze inox, dobrze pasuje do nowocześnie urządzonej kuchni. We wnętrzu komory nie zostają resztki jedzenia czy inne zanieczyszczenia, zapobiega temu samoczyszczący filtr. Sprzęt ma też filtr antybakteryjny, skutecznie neutralizujący bakterie i inne mikroorganizmy.

Wymiary urządzenia są równe: 44,8 cm x 61,7 cm x 85 cm. Poziom generowanego hałasu wynosi 49 dB, a to oznacza, że sprzęt pracuje cicho i nie powinien przeszkadzać domownikom. W komorze możemy odpowiednio poukładać szklanki, kieliszki, sztućce, talerze i duże garnki, górny kosz ma regulowaną wysokość.

Zdaniem konsumentów zmywarka ma kilka ważnych atutów: wskaźnik braku nabłyszczacza i soli, jest pojemna, a do tego do wyboru jest 5 różnych programów pracy. Jeśli to konieczne, możemy opóźnić start zmywania (do 9 godzin). Zewnętrzny panel z elektronicznym wyświetlaczem LED sprawia, że obsługa sprzętu nie jest skomplikowana.

Candy CDP 2L949X to zmywarka mieszcząca maksymalnie 9 kompletów. Jej wymiary są równe: 44,8 cm x 61,7 cm x 85 cm. To model w klasie energetycznej A++.

Zalety
Funkcja Express:

Kiedy nam się spieszy, możemy włączyć funkcję Express i skrócić czas zmywania naczyń o ok. 25%. Po jej uruchomieniu podgrzewanie wody i suszenie talerzy trwa krócej.

Wygodne układanie naczyń:

Niezależnie od rozmiaru, wszystkie naczynia możemy odpowiednio poukładać wewnątrz komory. Wysokość górnego kosza możemy regulować, a nawet go złożyć. Ponadto do dyspozycji mamy półeczki na filiżanki.

Łatwa obsługa:

Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, na co wpływa m.in. duży i czytelny wyświetlacz LCD. Zmywarka ma wskaźnik braku soli i nabłyszczacza, dlatego nie musimy się zastanawiać, kiedy należy uzupełnić poziom detergentów.

Wady
Opóźnienie startu do kilku godzin:

Niektórym kupującym nie odpowiada to, że start zmywania naczyń można opóźnić maksymalnie do 9 godzin. Ich zdaniem minimum to kilkanaście godzin.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Bosch SPS53M88EU

 

Poszukując wysokiej jakości zmywarki, która pomoże Ci w krótszym czasie uporać się z brudnymi naczyniami, polecamy zastanowić się nad modelem Bosch SPS53M88EU. Jest to wysokiej jakości sprzęt, który dzięki technologii Active Water cechuje się niskim zużyciem wody oraz energii.  Klasa energetyczna modelu to A++, zaś w czasie 1 cyklu maszyna zużywa 8,5 l.

Prezentowany model to bardzo dobry sprzęt, który idealnie sprawdzi się w domu, gdzie mieszka czteroosobowa rodzina, bowiem pomieści on aż 9 kompletów naczyń. Warto dodać, że urządzenie posiada 5 wbudowanych programów, które pozwolą dopasować sposób pracy do rodzaju mytej zastawy. Dużym udogodnieniem jest specjalny wskaźnik, który poinformuje nas o tym, ile jeszcze czasu do końca cyklu. Warto dodać, że można wstawić mycie połowy załadunku zmywarki.

Klienci, którzy zdecydowali się na ten zakup są bardzo z niego zadowoleni. Prosta obsługa sprawia, że nawet starsze osoby nie będą miały problemu z obsługą zmywarki.

 

 

Electrolux ESL4500LO

 

Bardzo ciekawym sprzętem, na który powinieneś zwrócić uwagę, gdy wybierasz zmywarkę, jest Electrolux ESL4500LO. To bardzo nowoczesna maszyna o klasie energetycznej  A+. Dzięki temu w czasie pracy urządzenie nie pobiera zbyt dużej ilości energii, co pozytywnie odbija się na Twoich rachunkach.

Warto zaznaczyć, że zmywarka odznacza się wysoką efektywnością suszenia, dzięki czemu po wyjęciu wszystkie naczynia dobrze się prezentują i są gotowe do postawienie na stole. Model jest odpowiedni dla czteroosobowej rodziny, bowiem zmieści aż 10 kompletów naczyń. W czasie pracy poziom generowanego przez maszynę hałasu nie przekracza 47 dB, zatem nie przeszkadza pozostałym domownikom. Roczne zużycie wody sprzętu nie przekracza 2660 l.

Za sprawą eleganckiego wyglądu oraz prostej obsługi wiele osób decyduje się na zainwestowanie w ten model. Co więcej, wielu konsumentów doceniło, że ta zmywarka o szerokości 45 cm w dobrej cenie jest wydajna i dobrze myje naczynia.

 

 

Beko DFS05011X

 

Model Beko DFS05011X to godna polecenia zmywarka, która powinna znaleźć się w niemal każdym domu. Największą zaletą prezentowanego sprzętu jest jego prosta obsługa. Zatem użytkownicy w każdym wieku nie będą mieli problemu z wybraniem jednego z 5 programów pracy.

Klasa energetyczna sprzętu to A+, co na pewno ucieszy Twój portfel. Eksploatacja urządzenia jest bardzo tania. W wielu testach zostało udowodnione, że zmywarka bardzo efektywnie suszy naczynia, zatem zaraz po wyjęciu można je postawić na stół i podać w nich jedzenie. Duża pojemność sprawia, że we wnętrzu zmieści się nawet 10 kompletów. Atutem jest również cicha praca, bo poziom hałasu nie przekracza 49 dB. Specjalny system ochronny sprawia, że nawet w momencie awarii woda nie wyleje się ze zmywarki. Nie musisz się zatem obawiać o zalanie podłogi.

Konsumenci docenili to, że roczne zużycie wody nie przekracza 3640 l, co gwarantuje duże oszczędności. Poza tym sprzęt cechuje się korzystnym stosunkiem ceny do jakości wykonania.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status