Najlepsza zmywarka 45 cm

Ostatnio aktualizowane: 07.04.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką zmywarkę 45 cm wybrać?

 

Ważnym urządzeniem, które ułatwi nam codzienne czynności jest zmywarka. Dzięki niej nie będziemy musieli wiele godzin zmywać piętrzących się garnków. Sprzęt jest szczególnie przydatny w przypadku dużej rodziny, bowiem pozwala nam na lepsze zorganizowanie czasu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy wie, jak zakupić dobrej jakości urządzenie. Z tego powodu, przygotowaliśmy ten oto poradnik zawierający informacje o tym, jakie cechy mają najlepsze zmywarki o szerokości 45 cm. Dodatkowo wzbogaciliśmy nasz artykuł niewielkim rankingiem, w którym znajdziesz trzy ciekawe modele, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

 

Sprzęty o szerokości 45 cm są zazwyczaj dedykowane dla średniej wielkości rodzin. We wnętrzu modelu zmieści się około 10 kompletów naczyń. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdy mamy ograniczoną przestrzeń w domu.

W pierwszej kolejności powinieneś się zastanowić, czy lepsza będzie dla Ciebie zmywarka wolnostojąca, czy do zabudowy. Decyzja ta powinna zostać podjęta w oparciu o wielkość Twojej kuchni. Jeśli jest ona niewielka i zależy Ci na oszczędności miejsca, zalecamy zakup sprzętu dedykowanego do zabudowy. Alternatywą są urządzenia wolnostojące, które dobrze sprawdzają się w dużych i otwartych przestrzeniach.  

Najlepsza zmywarka 45 cm w 2020 roku powinna być wydajna i energooszczędna. Z tego powodu przed dokonaniem zakupu upewnij się, jaka jest klasa energetyczna interesującego Cię sprzętu. W tym poradniku chcielibyśmy polecić Ci urządzenia o klasie A++, bowiem w czasie pracy nie zużywają one za dużo prądu. Warto również przyjrzeć się poborowi wody przez maszynę, gdyż ten parametr również naraża nas na dodatkowe koszty. Najpopularniejsze zmywarki zużywają około 10 l – 15 l w czasie jednego cyklu.

Kolejną właściwością, na jaką każdy z nas powinien zwrócić uwagę jest poziom emitowanego hałasu przez maszynę. Jeśli model pracuje zbyt głośno, będzie nam przeszkadzać w codziennym życiu. Szczególnie polecamy inwestycje w sprzęty, które emitują hałas nie przekraczający 40 dB.

 

 

Zmywarki 45 cm – ranking

 

 

Bosch SPS53M88EU

 

Poszukując wysokiej jakości zmywarki, która pomoże Ci w krótszym czasie uporać się z brudnymi naczyniami, polecamy zastanowić się nad modelem Bosch SPS53M88EU. Jest to wysokiej jakości sprzęt, który dzięki technologii Active Water cechuje się niskim zużyciem wody oraz energii.  Klasa energetyczna modelu to A++, zaś w czasie 1 cyklu maszyna zużywa 8,5 l.

Prezentowany model to bardzo dobry sprzęt, który idealnie sprawdzi się w domu, gdzie mieszka czteroosobowa rodzina, bowiem pomieści on aż 9 kompletów naczyń. Warto dodać, że urządzenie posiada 5 wbudowanych programów, które pozwolą dopasować sposób pracy do rodzaju mytej zastawy. Dużym udogodnieniem jest specjalny wskaźnik, który poinformuje nas o tym, ile jeszcze czasu do końca cyklu. Warto dodać, że można wstawić mycie połowy załadunku zmywarki.

Klienci, którzy zdecydowali się na ten zakup są bardzo z niego zadowoleni. Prosta obsługa sprawia, że nawet starsze osoby nie będą miały problemu z obsługą zmywarki.

 

 

 

 

Electrolux ESL4500LO

 

Bardzo ciekawym sprzętem, na który powinieneś zwrócić uwagę, gdy wybierasz zmywarkę, jest Electrolux ESL4500LO. To bardzo nowoczesna maszyna o klasie energetycznej  A+. Dzięki temu w czasie pracy urządzenie nie pobiera zbyt dużej ilości energii, co pozytywnie odbija się na Twoich rachunkach.

Warto zaznaczyć, że zmywarka odznacza się wysoką efektywnością suszenia, dzięki czemu po wyjęciu wszystkie naczynia dobrze się prezentują i są gotowe do postawienie na stole. Model jest odpowiedni dla czteroosobowej rodziny, bowiem zmieści aż 10 kompletów naczyń. W czasie pracy poziom generowanego przez maszynę hałasu nie przekracza 47 dB, zatem nie przeszkadza pozostałym domownikom. Roczne zużycie wody sprzętu nie przekracza 2660 l.

Za sprawą eleganckiego wyglądu oraz prostej obsługi wiele osób decyduje się na zainwestowanie w ten model. Co więcej, wielu konsumentów doceniło, że ta zmywarka o szerokości 45 cm w dobrej cenie jest wydajna i dobrze myje naczynia.

 

 

 

 

Beko DFS05011X

 

Model Beko DFS05011X to godna polecenia zmywarka, która powinna znaleźć się w niemal każdym domu. Największą zaletą prezentowanego sprzętu jest jego prosta obsługa. Zatem użytkownicy w każdym wieku nie będą mieli problemu z wybraniem jednego z 5 programów pracy.

Klasa energetyczna sprzętu to A+, co na pewno ucieszy Twój portfel. Eksploatacja urządzenia jest bardzo tania. W wielu testach zostało udowodnione, że zmywarka bardzo efektywnie suszy naczynia, zatem zaraz po wyjęciu można je postawić na stół i podać w nich jedzenie. Duża pojemność sprawia, że we wnętrzu zmieści się nawet 10 kompletów. Atutem jest również cicha praca, bo poziom hałasu nie przekracza 49 dB. Specjalny system ochronny sprawia, że nawet w momencie awarii woda nie wyleje się ze zmywarki. Nie musisz się zatem obawiać o zalanie podłogi.

Konsumenci docenili to, że roczne zużycie wody nie przekracza 3640 l, co gwarantuje duże oszczędności. Poza tym sprzęt cechuje się korzystnym stosunkiem ceny do jakości wykonania.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status