Najlepsza zgrzewarka próżniowa Hendi

Ostatnio aktualizowane: 12.08.20

 

Jaką zgrzewarkę próżniową Hendi wybrać?

 

Coraz częściej w kuchni wykorzystywane są pakowarki próżniowe, czyli urządzenia do odsysania powietrza – wysysane jest ono z wnętrza opakowania, a następnie tworzy się zgrzew szczelnie zamykający. Każdy produkt ma w zestawie pompę oraz listwę zgrzewającą, która pokryta jest teflonem. W poniższym poradniku znajdziesz przydatne wskazówki, czym charakteryzuje się najlepsza zgrzewarka próżniowa Hendi w 2020 roku. Firma Hendi od ponad 70 lat zajmuje się produkcją oraz handlem wyposażeniem gastronomicznym. W Polsce działa od 2005 roku. Ma w swojej ofercie różne urządzenia, w tym właśnie zgrzewarki.

 

 

Wyróżniamy dwa typy urządzeń: pakowarkę komorową oraz listwową. We wnętrzu pierwszej z nich umieszcza się worek z produktem. Poprzez wytworzenie próżni w całym wnętrzu urządzenia, następuje odessanie powietrza i zgrzanie folii. Komora pojemnika otwiera się samoczynnie po zakończeniu całego procesu zgrzewania. Zgrzewarka listwowa to drugi typ urządzenia, stosowany w domu lub w małej gastronomii. W tym rodzaju pakowarek worek z produktem znajduje się na zewnątrz, natomiast na listwie zgrzewającej umieszcza się koniec worka i dociska przykrywką.

Elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest moc urządzenia. Od tego parametru uzależnione jest tempo pracy zgrzewarki. Dobre produkty mają moc mieszczącą się w przedziale od 100 W do 160 W. Na rynku są również produkty o większej mocy na poziomie nawet 250 W, skierowane raczej do dużych gastronomii i sklepów.

Kolejną rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, jest to, jak długa jest listwa zgrzewająca. Dobór tego parametru zależy od tego, jakie produkty zamierzamy pakować. Najlepsze zgrzewarki próżniowe Hendi do użytku domowego mają listwę o długości ok. 30 cm. Jednak trzeba zaznaczyć, że dostępne, są też urządzenia o długości 120 cm. Wykorzystywane one są głównie w większych lokalach gastronomicznych.

Urządzenie, które zamierzamy zakupić, powinno być szczelne. Od tego czynnika zależy, czy żywność zachowa świeżość przez długi czas. Z pewnością warto zwrócić uwagę, w ile zgrzewów jest wyposażony dany produkt. Niektóre modele mają opcję podwójnego, a nawet potrójnego zgrzewania.

Każdy model jest w sposób indywidualny przystosowany do danej grubości materiałów. Im grubsze woreczki, tym większa powinna być odporność i wytrzymałość na rozdarcia. Jeżeli dany produkt będzie mieć ograniczenie do 70 mic, to niestety nie będzie można korzystać z mocniejszych rozwiązań.

 

 

Zgrzewarka próżniowa Hendi – Ranking

 

 

Hendi Budget Line 

 

Model Hendi Budget Line to produkt, którego listwa zgrzewająca ma 31 cm długości. Urządzenie jest idealne do stosowania w domu i małej gastronomii. Ta pakowarka listwowa jest bardzo łatwa oraz wygodna w obsłudze.

Stosunkowo niewielka waga – 1,74 kg, a także wymiary 390 mm x 160 mm x 92 mm umożliwiają wygodne transportowanie i przechowywanie urządzenia. Worki do zgrzewania żywności, dzięki rozmiarowi 20 cm x 30 cm i grubości 105 mikronów, dobrze nadają się do pakowania próżniowo różnych produktów spożywczych. Model ma moc 110 W.

Obudowa wykonana jest z tworzywa ABS. Urządzenie ma dwa czasy zgrzewania. Ponadto listwa zgrzewająca, która znajduje się na unoszonej pokrywie, ułatwia czyszczenie urządzenia i znacznie zmniejsza ryzyko oparzenia się podczas użytkowania produktu. Konsumenci, którzy zakupili ten produkt, uważają, że ta zgrzewarka jest łatwa w obsłudze i wysoce bezawaryjna.

 

 

 

 

Hendi 970461

 

Jeśli poszukujesz produktu, który sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak też w małych punktach gastronomicznych, to model Hendi 970461 powinien Cię zainteresować. Zgrzewarka ma certyfikat zgodności CE. Obudowa urządzenia wykonana jest z tworzywa ABS. Jest to model listwowy. Listwa zgrzewająca w tym urządzeniu ma 30 cm i pokryta jest teflonem. Wbudowany nóż umożliwia łatwe przycięcie zgrzanego worka.

Szybka i oszczędna praca jest możliwa dzięki mocy 190 W i wydajności pompy 10 l/min. Kompaktowe wymiary 38 cm x 18 cm x 8 cm i niewielka waga 2,3 kg umożliwiają wygodne transportowanie i przechowywanie produktu.

Ta zgrzewarka próżniowa w dobrej cenie współpracuje z workami moletowanymi, czyli pojedynczymi i ucinanymi z rolki. Na obudowie znajduje się wejście przewodu, który przeznaczony jest do tego, by usuwać powietrze z butelek i pojemników. Użytkownicy pozytywnie oceniają ten produkt, ponieważ jest uniwersalny i porządnie wykonany.

 

 

 

 

Hendi 970362

 

Produkt Hendi 970362 wykonany jest ze stali nierdzewnej i wyposażony w profesjonalną pompę oraz manometr próżniowy. Urządzenie ma jeden program manualny i dwa automatyczne oraz wyposażone jest w wyświetlacz cyfrowy. W tym modelu istnieje możliwość regulowania czasu zgrzewania.

Łatwa obsługa, duża wydajność, a także niewielkie rozmiary sprawiają, że model Hendi 970362 bardzo dobrze nadaje się zarówno do sklepów, użytku domowego, jak również do profesjonalnej gastronomii.

Długość listwy zgrzewającej ma 35 cm i kompatybilna jest z torebkami o długości 32 cm. Moc tego urządzenia to 250 W, natomiast wydajność próżniowej pompy tłokowej to 15 l/min. Produkt przeznaczony jest do użytku tylko z workami momentowymi. Wymiary tego modelu 37 cm x 28 cm x 17 cm. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na ten produkt listwowy, uważają, że jest trwały i wykonany z dobrej jakości materiałów.  

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status