ᐅ Dobre zgrzewarki próżniowe do żywności – Ranking i opinie 

Najlepsza zgrzewarka próżniowa do żywności

Ostatnio aktualizowane: 14.12.19

 

Jeśli chcesz przechowywać jedzenie w bezpieczny sposób, polecamy zakup zgrzewarki próżniowej do żywności. Postanowiliśmy pomóc Ci w wyborze urządzenia i przygotowaliśmy ranking. Powstał on na podstawie dokładnej analizy komentarzy wydawanych przez konsumentów. Daje to pewność, że przedstawione w zestawieniu urządzenia są godne polecenia. Według Internautów najlepszą zgrzewarką próżniową do żywności jest Profi Cook PC-VK 1080. Produkt zrobiono m.in. ze stali nierdzewnej, czyli trwałego i łatwego w czyszczeniu materiału. Sprzęt nie ulega awariom. Model nie zajmuje dużo miejsca i niewiele waży. Podstawa ma antypoślizgowe nakładki, co gwarantuje stabilność, a tym samym bezpieczeństwo użytkowania. Jeśli jednak ten produkt nie przypadł Ci do gustu, przeczytaj opisy pozostałych modeli. Na drugim miejscu w rankingu znalazła się zgrzewarka próżniowa do żywności Caso Germany VC 200. Jest to sprzęt łatwy w obsłudze. Urządzenie ma długi kabel zasilający.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką zgrzewarkę próżniową do żywności wybrać?

 

Wielu osobom na pewno zdarzyło się przygotować zbyt dużą porcję obiadu. Aby przyrządzone składniki nie uległy zepsuciu, powinniśmy je odpowiednio przechowywać. Najpopularniejszym sposobem jest podzielenie jedzenia na porcje i schowanie go do woreczków foliowych. Tym sposobem, gdy zgłodniejemy podgrzejemy dokładnie taką ilość jedzenia, na ile mamy ochotę. Wiedz jednak, że kluczem do przechowywania jedzenia w lodówce jest jego szczelne zamknięcie. Z tego powodu polecamy zakup zgrzewarki próżniowej. Urządzenie to pozwala na dużo dłuższe przechowywanie jedzenia bez obawy o rozwój pleśni. Niestety, wybór takiego sprzętu nie jest prosty. Dlatego w tymże poradniku podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Co więcej, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, gdzie znalazły się trzy najlepsze zgrzewarki próżniowe do żywności.

Decydując się na zakup takiego urządzenia warto zwrócić uwagę na to, do jakiej grubości folii jest ono przystosowane. Warto wiedzieć, że im woreczek jest grubszy, tym zwiększona jest jego wytrzymałość. Nie musisz się wtedy obawiać przypadkowych rozdarć, które mogą doprowadzić do zepsucia żywności. Niestety, nie każdy rodzaj zgrzewarki jest w stanie obsłużyć każdy rodzaj folii. Dlatego przed dokonaniem zakupu, należy dokładnie przeanalizować jaki rodzaj woreczków preferujemy i czy będą one kompatybilne z interesującym nas urządzeniem.

Kolejną właściwością, jakiej należy się przyjrzeć jest moc urządzenia. Im jest ona większa, tym krótszy jest czas pakowania. Ten parametr jest również istotny ze względu na wielkość folii. Najlepsza zgrzewarka próżniowa do żywności w 2019 roku do dużych woreczków, powinna mieć dużą moc. Bowiem, tylko wtedy maszyna będzie w stanie wyprowadzić powietrze z wnętrza. Istotnym elementem jest również wydajność pompy, która znajduje się w interesującym nas produkcie. Im ten parametr jest wyższy, tym szybciej będziemy mogli zamknąć woreczek. Będzie to szczególnie ważne w przypadku folii o dużych rozmiarach.

Jeśli zależy Ci na zakupie możliwie najlepszego sprzętu, to polecamy sprawdzenie, ile zgrzewów lub spoin, wykonuje interesujący Cię model. Niektóre zgrzewarki mają opcję wykonania aż 2 zgrzewów, co zmniejsza ryzyko nieszczelności. Jest to szczególnie ważne w przypadku zamykania wilgotnych produktów, takich jak mięso i wędliny. Niestety jedna spoina nie wystarczy, by szczelnie zamknąć taki woreczek.

 

 

Zgrzewarki próżniowe do żywności – Ranking

 

 

Profi Cook Pc-Vk 1080

 

Powodem, dlaczego wielu konsumentów decyduje się na zakup zgrzewarki Profi Cook Pc-Vk 1080 jest to, że jest ona w pełni automatyczna. Dzięki temu urządzenie samodzielnie dokonuje zgrzania, co gwarantuje lepszą precyzję. Obudowa narzędzia została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co gwarantuje małą awaryjność. Nie musisz się zatem obawiać o uszkodzenia mechaniczne, czy przypadkowe otarcia.

Dużą zaletą prezentowanego produktu jest dokładność jego zgrzewania. Dzięki użyciu najnowszych technologii możesz mieć pewność, że Twoje porcje zostały szczelnie zamknięte. Dzięki temu proces utleniania jest spowolniony, co gwarantuje wydłużenie terminu przydatności, nawet pięciokrotnie. Dodatkowo, wszystkie składniki odżywcze i witaminy są zachowane. Ponadto, woreczki, które zostały dołączone do zestawu można gotować w wodzie, jak i rozmrażać w mikrofali. Są one bowiem w pełni bezpieczne i nie wpływają na smak jedzenia.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło moc zasysania, która wynosi 12 l/minutę. Co więcej, maszyna posiada wbudowany elektroniczny monitoring temperatury. Dzięki temu dopasujesz siłę grzania do delikatnych produktów żywnościowych.

Profi Cook Pc-Vk 1080 to zgrzewarka próżniowa do żywności o mocy 120 W. Produkt ma następujące wymiary: szerokość – 15,5 cm, wysokość – 6,3 cm i głębokość – 38 cm, a waga jest równa 1,6 kg.

Zalety
Wykonanie:

Z uwagi na to, że obudowę wykonano ze stali nierdzewnej nie musimy się martwić, że znajdujący się w środku mechanizm szybko się uszkodzi, co wymusi zakup nowego modelu.

Kompaktowość:

Produkt nie zajmuje dużo miejsca, więc jego przechowywanie jest łatwe. Warto dodać, że urządzenie niewiele waży, więc z jego przenoszeniem poradzi sobie każdy.

Podstawa:

Sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu. U podstawy zamontowano specjalne, antypoślizgowe nakładki, co minimalizuje ryzyko ześlizgnięcia się zgrzewarki z blatu, a w konsekwencji jej uszkodzenia.

Torebki:

Do zestawu dołączono 18 torebek do przechowywania żywności. Torebki można gotować w wodzie, a także wkładać do kuchenki mikrofalowej, co zdaniem Internautów jest bardzo wygodne.

Obsługa:

Sprzęt ma wiele funkcji, ale w rzeczywistości jest bardzo łatwy w obsłudze.

Wady
Zamykanie:

W nielicznych komentarzach można przeczytać, że produkt trudno się zamyka (trzeba użyć dużo siły).

 

 

 

 

Caso VC 200

 

Powodem, dla którego wiele osób decyduje się na zakup zgrzewarki próżniowej jest to, że oferuje ona przechowywanie żywności bez konieczności używania konserwantów. Dlatego, jeśli pragniesz przechowywać w lodówce mięsa, warzywa, owoce lub ryby, polecamy zakup modelu Caso VC 200. Maszyna ta oferuje bowiem zgrzewanie folii do szerokości 30 cm, co sprawia, że przechowasz nawet duże porcje.

Jedną z największych zalet prezentowanego produktu jest możliwość elektronicznej regulacji temperatury. Opcja ta na pewno przyda się, gdy będziesz chciał zamknąć delikatny posiłek. Dodatkowo zgrzewarka automatycznie dzieli duże ilości produktów na mniejsze porcje, co ułatwia ich przechowywanie. System próżniowy jest w pełni automatyczny. Sprawia to, że folia zamykana jest z większą precyzją.

Za sprawą użycia nowoczesnych technologii żywność zapakowana przez prezentowaną maszynę nie traci witamin i minerałów zawartych w porcjach. Równocześnie, posiłek pozostaje świeży i zdatny do jedzenie do 5 razy dłużej, niż w przypadku przechowywania go w inny sposób.

Opinie konsumentów o tej maszynie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło niewielkie gabaryty modelu, które ułatwiają przechowywanie.

Zgrzewarka próżniowa do żywności Caso Germany VC 200 ma moc 120 W. Wymiary modelu to: 39 cm x 24,5 cm x 9 cm, a jego waga wynosi 1,9 kg.

Zalety
Stop:

Na obudowie znajduje się przycisk stop, który po naciśnięciu natychmiast przerywa pracę urządzenia. W związku z tym, jeśli popełnimy błąd, możemy szybko zareagować.

Monitorowanie temperatury:

Urządzenie ma dobrze opracowany system monitorowania temperatury zgrzewania, co sprawia, że wszystkie produkty żywnościowe są dobrze zapakowane, a tym samym odpowiednio chronione.  

Zasilanie:

Wiele osób w swoich opiniach zaznacza, że kabel zasilający jest odpowiednio długi. To daje pewność, że nic nie będzie krępowało naszych ruchów w trakcie pracy. Należy również dodać, że kabel wykonano z trwałych materiałów.

Obsługa:

Do zestawu dołączono czytelną instrukcję obsługi, dzięki czemu użytkowanie sprzętu jest łatwe, nawet dla tych użytkowników, którzy nigdy nie korzystali z tego typu urządzeń.

Wady
Obudowa:

Zdaniem nielicznej grupy konsumentów obudowa jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Po kilku tygodniach użytkowania na produkcie pojawiają się zarysowania.

 

 

 

 

Clatronic FS 3261

 

Jeśli cenisz sobie zdrowe przechowywanie jedzenia, bez konieczności używania konserwantów, to polecamy zakup modelu Clatronic FS 3261. Jest to wysokiej klasy zgrzewarka próżniowa do żywności w dobrej cenie. Dużą zaletą tego produktu jest wysoka moc, wynosząca aż 100 W. Dzięki temu maszyna pracuje bardzo szybko.

Dużym atutem produktu jest jego proste, intuicyjne użytkowanie. Sprawia to, że nawet osoby starsze, nie będą miały problemu z zapakowaniem i przechowywaniem swoich posiłków. Warto dodać, że sprzęt posiada funkcję automatycznego dzielenia porcji, co ułatwia pracę. Funkcja ta na pewno okaże się przydatna, w przypadku pakowania większej ilości produktów spożywczych.

W momencie zakupu, każdy konsument otrzymuje 3-metrową rolkę folii do pakowania. Jest ona bardzo wytrzymała i w pełni bezpieczna dla zdrowia. Dzięki temu szczelnie zamknięta żywność nie traci witamin i innych minerałów. Co więcej, świeżość porcji zostaje zachowana przez długi czas. Po wyjęciu z lodówki składniki w woreczku można gotować w wodzie albo rozmrozić w kuchence mikrofalowej.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło ergonomiczny kształt i niewielkie gabaryty zgrzewarki.

Clatronic FS 3261 to dobra zgrzewarka próżniowa do żywności do 100 zł. Moc sprzętu to 100 W. Produkt ma biały kolor.  

Zalety
Folia:

Kupując prezentowaną zgrzewarkę próżniową do żywności otrzymujemy w zestawie 3 m folii do pakowania. W efekcie możemy przystąpić do pracy zaraz po rozpakowaniu urządzenia.

Kabel:

Użytkownik ma możliwość zwinięcia kabla zasilającego do schowka. Wielu Internautów twierdzi, że jest to praktyczne rozwiązanie ułatwiające przechowywanie produktu.

Jakość:

Model został wykonany z dobrych gatunkowo tworzyw, dlatego też wykazuje odporność na uszkodzenia. Nie ma więc obaw o to, że sprzęt szybko ulegnie awarii i konieczna będzie jego naprawa, co jak wiemy, może okazać się kosztowne.

Wady
Odsysanie powietrza:

Część użytkowników uważa, że system odsysania powietrza mógłby być nieco bardziej skuteczny.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 4.48 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status