Najlepsza zgrzewarka próżniowa do folii

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaką zgrzewarkę próżniową do folii wybrać?

 

Przechowywanie produktów spożywczych w lodówce nie jest niestety tak proste, jakby się mogło wydawać. Na skutek procesu utleniania się, wiele dań szybko się psuje lub traci swoje właściwości odżywcze. Aby tego uniknąć, polecamy zakup zgrzewarki próżniowej. Wybór takiego sprzętu pozwoli Ci na przechowywanie przygotowanych porcji przez długi czas, bez konieczności używania konserwantów. Niestety, wybór odpowiedniego sprzętu nie jest wcale prostym zadaniem. Na rynku jest bowiem wiele urządzeń o wątpliwej jakości. Dlatego, aby pomóc Ci w zakupie, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę. Co więcej, na jego końcu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym znalazły się trzy najlepsze zgrzewarki próżniowe do folii.

Kupując urządzenie tego typu warto pamiętać, że posłuży Ci ono do przechowywania jedzenia, dlatego powinno być ono jak najbezpieczniejsze. Polecamy modele automatyczne, gdzie maszyna sama dobiera siłę zgrzewania. Dzięki temu masz większą gwarancję, że zapakowane składniki zostały szczelniej zamknięte, niż w przypadku urządzeń manualnych. Drugi typ sprzętów wymaga użycia siły mięśni, co w przypadku osób starszych może być problemem.

Pamiętaj, że grubość woreczka musi być dopasowana do mocy maszyny. Niestety, urządzenia o mniejszej ilości watów nie poradzą sobie z grubą folią. Z tego powodu warto zwrócić uwagę, czy przy zakupie w zestawie znajdują się już woreczki. Jeśli tak, łatwiej będzie dopasować folię do interesującego Cię modelu. Moc narzędzia powiązana jest z czasem pakowania, bowiem im jest ona większa, tym szybciej uporamy się ze zgrzewaniem woreczków. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych porcji. W tym przypadku tylko urządzenia z dużą ilością watów będą w stanie wyprowadzić całe powietrze na zewnątrz. Co więcej, jeśli chcesz zakupić możliwie najlepszy model to pamiętaj, że każda najlepsza zgrzewarka próżniowa do folii w 2020 roku powinna mieć opcję automatycznego podziału na porcję. Taka funkcja pozwoli Ci zaoszczędzić czas.

Aby mieć pewność, że interesująca Cię zgrzewarka szczelnie zamknie woreczek, należy zwrócić uwagę na to, ile zgrzewów (lub też spoin) oferuje model. Nowoczesne i wydajne modele mają aż 2 zgrzania, co minimalizuje ryzyko nieszczelności.

 

 

Zgrzewarki próżniowe do folii – Ranking

 

 

Gorenje V 110 W

 

Wielu konsumentów, którym zależy na wysokiej klasy urządzeniu zdecydowało się na zakup modelu Gorenje V 110 W. Urządzenie to gwarantuje szczelne zamknięcie woreczka, dzięki czemu wartości odżywcze oraz zapach nie ulotnią się. Moc prezentowanego sprzętu wynosi 110 W, co sprawia, że maszyna bez problemu upora się nawet z bardzo grubą folią. Co więcej, produkt będzie w stanie wyprowadzić powietrze nawet z dużych worków.

Dużą zaletą maszyny jest opcja podwójnego zgrzewu. Dzięki temu znacznie prościej będzie Ci zapakować wilgotne produkty, takie jak: mięsa, wędliny, sałatki. Nie będziesz musiał się obawiać, że na skutek wydzielonej wody, folia się rozklei. Warto dodać, że sprzęt posiada specjalną kontrolę świetlną, która informuje nas o tym, kiedy pakunek jest gotowy.

Opinie konsumentów o tym narzędziu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło niewielkie wymiary maszyny, które sprawiają, że jej przechowywanie jest bardzo proste. Szerokość urządzenia to – 37 cm, wysokość – 10 cm, zaś głębokość – 20,5 cm. Niewielka waga zgrzewarki, która wynosi 1,4 kg umożliwia łatwe przenoszenie.

 

 

 

 

Kalorik FSV1000

 

Model Kalorik FSV1000 to wysokiej jakości zgrzewarka próżniowa do folii w dobrej cenie, która pozwoli Ci na przechowywanie jedzenia. Za sprawą nowoczesnej technologii maszyna pozwala na 5-razy dłuższe przechowywanie żywności. Co więcej, zachowane zostają wszystkie witaminy i właściwości spożywcze, jak również aromat. Po wyjęciu z lodówki, składniki można gotować w woreczku we wrzącej wodzie lub podgrzać w mikrofali.

Urządzenie może być zasilane za pomocą baterii lub w przypadku rozładowania, przy pomocy przewodu zasilającego. Dzięki temu maszyna będzie gotowa do użytku w dowolnym momencie. Warto dodać, że obsługa sprzętu jest bardzo prosta. Sprzęt posiada pompkę elektryczną, a cała aparatura działa automatycznie, dzięki czemu nawet osoby starsze nie będą miały problemu z uruchomieniem zgrzewarki.

Opinie konsumentów o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło maszynę za jej niską cenę oraz trwałą obudowę. Dzięki temu model jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i drobne zarysowania, co sprawia, że może być używany przez wiele lat.

 

 

 

 

Foodsaver FFS005x

 

Decydując się na zakup zgrzewarki do folii, warto postawić na możliwie najlepszy sprzęt. Godnym polecenia modelem jest Foodsaver FFS005x, który za sprawą nowoczesnej technologii wydłuża termin przydatności zamkniętych składników. Dużą zaletą prezentowanego produktu jest jego wysoka moc, wynosząca 140 W. Co więcej maszyna posiada możliwość kontroli prędkości ssania. Użytkownik do wyboru ma 3 poziomy, co pomoże dopasować tempo pracy do wielkości woreczka.

Urządzenie posiada wbudowane kontrolki LED, które poinformują Cię o zakończeniu procesu zgrzewania. Dzięki temu możesz mieć pewność, że woreczek zostanie szczelnie zamknięty. Co więcej, taka opcja pozwala na pakowanie nie tylko produktów suchych, ale również wilgotnych. Nie musisz się zatem obawiać, że znajdująca się w nich woda doprowadzi do otwarcia folii.

Ciśnienie pompy próżniowej wynosi 0,5 bara, co sprawia, że całe powietrze zostaje wyprowadzone z pojemnika. Dzięki temu nie dochodzi do zepsucia żywności. Dużą zaletą prezentowanego modelu jest to, że tacka w zgrzewarce jest wyjmowana, co umożliwia jej mycie.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło trwałą konstrukcję maszyny oraz jej niewielkie wymiary. Sprawia to, że przechowywanie maszyny jest bardzo proste.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status