Najlepsza zamrażarka mała

Ostatnio aktualizowane: 18.09.20

 

Jaką zamrażarkę małą wybrać?

 

Jednym z bardziej niezbędnych sprzętów domowych jest zamrażarka, gdyż pozwala na bezpieczne przechowywanie żywności przez długi czas. Zazwyczaj urządzenie połączone jest z chłodziarką, ale można je również zakupić osobno. Przedmiotem tego poradnika będą najlepsze małe zamrażarki, które są odpowiednie do pomieszczeń o ograniczonym metrażu. Zachęcamy Cię do lektury tego artykułu, w którym zamieściliśmy wiele przydatnych porad.

 

Udając się na zakupy musisz zdecydować, czy lepszy będzie dla Ciebie model szafkowy czy też skrzyniowy. Drugi typ urządzeń zajmuje dość dużo miejsca, dlatego w poradniku skupimy się na sprzętach szafkowych. Takie modele swoim wyglądem przypominają klasyczne lodówki, jednak są znacznie mniejsze, więc bez trudu znajdziemy dla nich miejsce w kuchni. Co więcej, ten typ zamrażarek można zabudować.

Jedną z najważniejszych kwestii jest klasa energetyczna maszyny, którą chcesz zakupić. Każde urządzenie jest w oznakowane literami od A+++ do D, gdzie A oznacza sprzęt najbardziej energooszczędny, a D – najmniej energooszczędny. Modele w wysokiej klasie energetycznej pozornie wydają się drogie, jednak ich eksploatacja jest bardzo tania. Najlepsza mała zamrażarka w 2020 roku nie powinna pobierać zbyt dużo prądu.

Gdy będziesz w sklepie, na pewno zauważysz, że każde urządzenie posiada określoną ilość gwiazdek. Nie są one jednak elementem dekoracyjnym, a ważną informacją o maksymalnej temperaturze mrożenia. Sprzęt może mieć od 1 do 4 takich oznaczeń. Maszyna mająca 1 gwiazdkę gwarantuje mrożenie do temperatury -6 st. C. W takich zamrażarkach jedzenie powinno być przechowywane nie dłużej niż 1 tydzień. 2 gwiazdki oznaczają, że maksymalna wartość mrożenia to –12 st. C, a okres przechowywania to 4 tygodnie. Trzecim typem są modele z 3 znakami, których minimalna temperatura wynosi – 18 st. C. W takich maszynach możesz przechowywać jedzenie przez okres 1 roku. Ostatnim rodzajem są zamrażarki z 4 gwiazdkami, które zapewniają mrożenie do -24 st. C i przechowywanie przez okres ponad roku.

 

 

Zamrażarki małe – ranking

 

 

Whirlpool AFB601AP 

 

Zamrażarka Whirlpool AFB601AP to wydajny model szufladowy o pojemności 88 l. Urządzenie może służyć jako sprzęt wolnostojący lub też do zabudowy. Ze względu na niewielkie wymiary (głębokość – 58 cm, szerokość – 55 cm i wysokość – 85 cm) produkt dobrze sprawdzi się w niewielkiej kuchni.

Największym atutem produktu jest klasa energetyczna A+, dzięki czemu koszty eksploatacji sprzętu są bardzo niskie. Dobowe zużycie energii to 0,48 kWh, a w rozliczeniu rocznym wynosi to 175,2 kwh. Zamrażarka sterowana jest mechanicznie, co oznacza, że każdy użytkownik może samodzielnie ustawić wszystkie parametry. Do tego możesz też dostosować do swoich potrzeb temperaturę całego urządzenia. We wnętrzu modelu znajduje się specjalna komora, w której możesz obniżyć temperaturę. Klasa zamrażania tego sprzętu to 3 gwiazdki, co pozwala na przechowywanie zamrożonych dań i produktów przez rok.

Opinie konsumentów o tej zamrażarce są bardzo pochlebne, gdyż wiele osób doceniło wysoką jakość wykonania oraz dużą wydajność. Równocześnie, sprzęt jest pojemny, więc zmieścisz w nim wszystkie potrzebne Ci artykuły spożywcze.

 

 

 

 

Amica FZ138.3AA

 

Zamrażarka Amica FZ138.3AA to eleganckie i nowoczesne urządzenie szufladowe o pojemności 80 l. Sprzęt może być używany jako model wolnostojący lub do zabudowy. Wymiary modelu to: wysokość – 84,5 cm, szerokość – 54,6 cm i głębokość – 57,1 cm.

Klasa energetyczna tego produktu to A++, co oznacza, że koszty eksploatacji są bardzo małe, a jednocześnie nie zanieczyszczasz środowiska. Roczny pobór energii wynosi około 136 kWh. Kolejnym atutem jest cicha praca urządzenia, wytwarza ono hałas na poziomie 38 dB. Dzięki temu praca urządzenia nie będzie przeszkadzała ani Tobie, ani reszcie domowników. Z kolei klasa zamrażania to 3 gwiazdki, oznacza to, że maksymalna temperatura we wnętrzu to – 18 st. C, a czas przechowywania produktów spożywczych może wynieść nawet 1 rok. Równocześnie, w ciągu 24 h sprzęt jest w stanie zamrozić do 5 kg składników. Zaś w momencie awarii prądu, optymalna temperatura mrożenia zostanie utrzymana przez 10 h.

Wysokiej jakości wykonanie oraz tania eksploatacja to główne powody, które przekonały konsumentów do zakupu tego urządzenia.

 

 

 

 

Electroline BD-40

 

Jeśli poszukujesz dobrej zamrażarki, to model Electroline BD-40 na pewno Ci się spodoba. Jest to wysokiej jakości sprzęt szufladowy o pojemności 40 l, który prosto zabudować. Dzięki temu urządzenie nie będzie zabierało cennego miejsca w kuchni. Wymiary maszyny to: szerokość – 48 cm, wysokość – 48,7 cm i głębokość – 45 cm.

Klasa energetyczna tej zamrażarki to A+, co oznacza, że koszty użytkowania modelu są bardzo niskie. Roczne zużycie prądu utrzymuje się na poziomie 153 kWh. Wnętrze składa się z 2 poziomów, na których można umieścić wszystkie składniki. Maszyna jest w stanie zamrozić do 2 kg składników przez 24 h. Zaś w momencie awarii prądu, minusowa temperatura zostanie utrzymana przez 10 h. Z kolei klasa zamrażania to 3 gwiazdki, więc wszystkie potrawy mogą być przechowywane w środku przez około rok.

Według wielu konsumentów ta wydajna mała zamrażarka w dobrej cenie to sprzęt, który można polecić wszystkim osobom z niewielką kuchnią. Urządzenie jest łatwe do zabudowania.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status