Najlepsza waga kuchenna elektroniczna

Ostatnio aktualizowane: 12.08.20

 

Jaką wagę kuchenną elektroniczną wybrać?

 

Elektroniczne wagi kuchenne są funkcjonalne i bardzo przydatne w kuchni. Pozwalają one precyzyjnie odmierzyć odpowiednią ilość składników, w efekcie czego potrawy czy wypieki są zawsze idealne. W poniższym poradniku znajdziesz kilka informacji na temat zakupu takich urządzeń. Poza cennymi wskazówkami umieściliśmy tu również ranking trzech dobrej jakości modeli.

 

 

Jednym z największych atutów wag elektronicznych jest niezwykle łatwa obsługa. Wystarczy włączyć sprzęt jednym przyciskiem i położyć na nim określone składniki, aby sprawdzić, ile ważą. Informacja na ten temat ukaże się na wyświetlaczu, dlatego z odczytaniem wyniku nikt nie będzie mieć problemów. Co więcej, takie urządzenia wyróżniają się znacznie wyższą dokładnością pomiaru niż modele mechaniczne.

Najlepsze elektroniczne wagi kuchenne  powinny być praktyczne. Wpływ na to ma m.in. opcja przelicznika jednostek wagowych, która pozwala odmierzyć składniki nie tylko w gramach, ale i np. funtach. Dzięki temu znacznie łatwiej przygotujesz potrawy, bazując na zagranicznych przepisach, gdyż nie musisz przeliczać jednostek.

Ponieważ elektroniczne modele zasilane są bateriami, dobrze jest wybrać sprzęt wyposażony we wskaźnik ich zużycia. Wówczas zawsze wiedzieć, kiedy baterie należy wymienić, aby waga działała niezawodnie przez cały czas.

Robiąc zakupy, koniecznie zwróć też uwagę na maksymalne obciążenie produktu. Przeciętnie dostępne w sklepach urządzenia dokonują pomiaru składników o wadze od 0,5 kg do 5 kg. Jeżeli często zdarza Ci się odmierzać warzywa czy owoce, poszukaj modelu o dużym obciążeniu. Przy konieczności ważenia składników sypkich (takich jak mąka czy cukier), może być ono znacznie mniejsze.

Co ważne, najlepsza elektroniczna waga kuchenna w 2020 roku jest precyzyjna. Dlatego nie zapomnij o sprawdzeniu dokładności pomiaru wybranego przez siebie modelu. Zwykle wynosi ona do ok. 2 g lub 3 g, a im mniejsza będzie ta cyfra, tym lepiej. Wówczas będziesz mieć pewność, że do potraw czy ciast dodajesz dokładnie tyle składników, ile określają przepisy.

Niektóre urządzenia są wyposażone w miskę, która umożliwia szybsze odmierzanie i wysypywanie produktów spożywczych. Zwykle jest ona zdejmowana, co ułatwia jej umycie po zakończeniu ważenia. Niemniej modele pozbawione tego elementu również mogą okazać się wyjątkowo komfortowe w użytkowaniu. Wiele zależy od Twoich preferencji.

 

 

Elektroniczne wagi kuchenne – ranking

 

 

VITAMMY Light 

 

Chcielibyśmy Ci zaprezentować VITAMMY Light, czyli wagę kuchenną dedykowaną diabetykom, sportowcom oraz innym osobom, które muszą precyzyjnie odmierzać składniki. Dokładność pomiaru powyższego modelu wynosi 1 g/1 ml, a maksymalne obciążenie to 5 kg. Choć nie został on wyposażony w miskę, to jest wygodny w użytkowaniu. Wpływ na to ma czytelny wyświetlacz oraz dotykowa klawiatura.

Przedstawiony model został wyposażony w bazę 999 produktów spożywczych. Pozwala ona z łatwością obliczyć zawartość soli, białka, tłuszczu czy też kalorii w przyrządzanej potrawie. Co więcej, urządzenie pomoże też wyznaczyć wymienniki węglowodanowe w każdym posiłku (inaczej jednostki chlebowe). Ta opcja ułatwia obliczenie diabetykom odpowiedniej dawki insuliny.

Waga VITAMMY Light jest niezwykle popularnym sprzętem, czego dowodem jest bardzo duża liczba pozytywnych komentarzy na jej temat. Konsumenci chwalą ją za kompaktowe wymiary (157 mm x 224 mm x 17 mm) oraz efektowny design. Poza tym wspomniany model ma wskaźnik wyładowania baterii i możliwość zapisania w pamięci do 99 wyników pomiaru.

 

 

 

 

SALTER 1060 WHDR 

 

Elektroniczna waga SALTER 1060 WHDR ma maksymalne obciążenie do 10 kg oraz funkcjonalną misę do odmierzania składników. Z tego względu nie mogliśmy jej pominąć w tym rankingu. Dokładność pomiaru sprzętu to 2 g. Wymiary wspomnianego modelu wynoszą: 22 cm x 22 cm x 22 cm.

Cechą wyróżniającą wagę jest dużych rozmiarów wyświetlacz z funkcją podświetlenia. Jego średnica to 5 cm. Urządzenie zasilane jest 3 bateriami AAA dołączonymi do zestawu. Pozwala ono na dokonywanie pomiaru zarówno w gramach, jak i funtach, co jest bardzo dużym ułatwieniem. Poza tym model SALTER 1060 WHDR daje możliwość ważenia płynów, a wszystko za sprawą funkcji Aquatronic.

Zaletą opisanego wyżej modelu jest praktyczność. Pozwala on na dodawanie i zerowanie, w efekcie czego możesz odmierzyć w naczyniu kilka różnych składników na raz. Co więcej, dołączona do kompletu miska została wykonana ze stali nierdzewnej. Sprawdzi się ona nie tylko do ważenia, ale również przygotowywania ciasta na wypieki.

 

 

 

 

Esperanza Lemon EKS002G

 

Jeśli celem Twoich poszukiwań jest elektroniczna waga kuchenna w dobrej cenie, w takim razie przyjrzyj się modelowi Esperanza Lemon EKS002G. Jego maksymalne obciążenie to 5 kg, a dokładność pomiaru wynosi 1 g. Oznacza to, iż urządzenie jest bardzo precyzyjne i niemal niezawodne.

Sprzęt odmierza składniki w trzech różnych jednostkach: g, lb lub oz. Jego wymiary wynoszą: 20,5 cm x 16,5 cm x 2 cm. Wagę wyposażono w duży wyświetlacz LCD, który jest bardzo czytelny i ułatwia odczytanie wyniku pomiaru. Natomiast wskaźnik niskiego poziomu zasilania poinformuje Cię, kiedy należy wymienić baterię.

Po zapoznaniu się z opiniami konsumentów można wywnioskować, że atutem wagi marki Esperanza jest oryginalny wygląd. Model jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, m.in. żółtej i różowej, co czyni go ciekawą ozdobą kuchni. Poza tym sprzęt pozwala odmierzyć zarówno składniki suche, jak też płynne, a to podnosi jego funkcjonalność.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status