Najlepsza suszarka do owoców i grzybów Zelmer

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jaką suszarkę do owoców i grzybów Zelmer wybrać?

 

Jeśli jedną z Twoich ulubionych aktywności jest spacerowanie po lesie, to pewnie często wracasz do domu z koszem pełnym owoców i grzybów. Niestety, tego typu produkty szybko się psują, więc należy znaleźć dobrą metodę konserwowania. Polecamy Ci suszenie, ponieważ zdecydowanie zwiększa to termin przydatności do spożycia. Wymagane jest do tego jednak dobre urządzenie, które wykona ten proces w krótkim czasie. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym chcemy Cię, zachęcić do inwestycji w najlepsze suszarki do owoców i grzybów Zelmer, a dodatkowo podpowiemy Ci, jak wybrać właściwy sprzęt.

 

 

Polska marka Zelmer znana jest na całym świecie, jako jeden z lepszych producentów AGD. Firma została założona w 1937 roku i zajmowała się wtedy produkcją niewielkich maszyn użytku domowego. Obecnie Zelmer zajmuje się wytwarzaniem i dystrybuowaniem takich urządzeń, jak maszynki do mięsa, mikrofalówki, odkurzacze, miksery, tostery, krajalnice, frytkownice, czajniki, i ekspresy wysokociśnieniowe. Konsumenci chętnie sięgają po produkty tej marki, gdyż cechują się one eleganckim designem oraz efektywną pracą.

Najlepsza suszarka do owoców i grzybów Zelmer w 2019 roku, powinna posiadać dużą moc, aby zagwarantować nam szybką i wydajną pracę. Polecamy sprzęty mające od 250 W do 400 W. Jednak nie tylko moc maszyny ma znaczenie, ale również silnik elektryczny. Jeśli jesteś zainteresowany wysokiej jakości produktem, siła pracy musi wahać się od 10 W do 15 W.

Ważnym elementem jest również temperatura pracy modelu, bowiem różne owoce powinny być traktowane odmiennym poziomem ciepła, aczkolwiek wiele poradników podaje, że ok. 60 st. C to najlepszy wybór. Pamiętaj też, że im większa jest temperatura, tym więcej substancji odżywczych wyparowuje. Równocześnie, jeśli potraktujesz grube plastry owoców niewielką temperaturą, nie zostaną one wysuszone.

Niestety proces suszenia jest dość długotrwały i wymaga wielogodzinnej pracy. Z tego powodu zalecamy zainwestowanie w maszyny energooszczędne w klasie energetycznej A. W przeciwnym razie możesz narazić się na duże rachunki.

Skoro już wiesz, na co zwrócić uwagę, to polecamy Ci teraz zapoznanie się z naszym niewielkim rankingiem, w którym dokładnie opisaliśmy trzy ciekawe sprzęty.

 

 

Suszarki do owoców i grzybów Zelmer – ranking

 

 

Zelmer FD 1001

 

Zebrane owoce i grzyby możemy zjeść na obiad w postaci zupy, sosu lub ciasta. Co jednak zrobić z produktami, których nie zjedliśmy? Dobrym rozwiązaniem jest ich suszenie, a pomoże nam w tym Zelmer FD 1001, czyli bardzo wydajna suszarka.

Produkt służy do przygotowywania takich składników, jak owoce, warzywa, grzyby, zioła lub mięso. Ponieważ piętra nie mają pochłaniacza zapachów, nie radzimy na raz przygotowywać grzybów i owoców. Maszyna posiada 4 przezroczyste poziomy, co pozwala nam dokładnie obserwować proces suszenia. Atutem urządzenia jest funkcja minutnika, więc dokładnie zaplanujemy prace modelu, tak by składniki nie zostały przesuszone. Maksymalna moc pracy to 520 W, więc masz zapewnioną wydajną pracę. Całkowita pojemność sprzętu wynosi 11 l.

Wielu konsumentów doceniło łatwą obsługę sprzętu przy pomocy elektronicznego panelu. Zdaniem użytkowników ta suszarka do owoców i grzybów Zelmer w dobrej cenie to sprzęt godny polecenia.

 

 

 

 

Zelmer ZFD1100W

 

Poszukując wydajnego urządzenia do suszenia owoców, warto zastanowić się nad zakupem Zelmer ZFD1100W.  Jest to prosta w obsłudze maszyna dedykowana również do suszenia mięs i ziół. Dzięki produktowi będziesz w stanie konserwować swoje ulubione produkty.

Moc urządzenia wynosi 300 W, co w pełni wystarczy na wydajną pracę. Równocześnie produkt nie generuje zbyt dużej temperatury, która zabiera ze składników witaminy i wartości odżywcze. W zamian, praca suszarki jest dość wolna, ale mamy zapewnione lepsze efekty. Model posiada 4 sitka, które są wykonane z lekko przyciemnionego materiału, jednak wciąż możemy obserwować, co się dzieje wewnątrz suszarki. Dodatkowo aparatura wyposażona została również 2 stopnie podmuchu powietrza, które bardzo prosto regulować.

Ze względu na prostą pracę oraz łatwą obsługę wiele osób zdecydowano się na zakup prezentowanego sprzętu. Użytkownicy są z niego bardzo zadowoleni, bo mimo wolniejszej pracy zapewnia to, że wartości odżywcze pozostają w owocach. Równocześnie produkt nie zajmuje za dużo miejsca w kuchni.

 

 

 

 

Zelmer ZFD2350W

 

Jeśli planujesz kupić dobrą suszarkę do owoców, to powinieneś zdecydować się na sprzęt wysokiej jakości, który zagwarantuje Ci niezawodną pracę. Takim modelem jest właśnie Zelmer ZFD2350W. Produkt cechuje się również niewielkimi gabarytami, więc jego przechowywanie nie jest wcale trudne.

Sprzęt przeznaczony jest do suszenia ziół, mięs, grzybów oraz owoców, jednak odradzamy robienie tego na raz, bowiem zapachy wewnątrz aparatury się mieszają. Suszarka ma 4 piętra o łącznej pojemności 11 l, co pozwala na szybką obróbkę wszystkich naszych zbiorów. Całkowita moc modeli to 520 W, zatem mamy gwarancję wydajnej pracy. Sterowanie w maszynie odbywa się przy pomocy elektronicznego panelu, na którym w prosty sposób wybierzemy jeden z 2 poziomów mocy grzania. Pozwala to nam na łatwe dostosowanie trybu pracy do przygotowywanych owoców.

Wielu konsumentów doceniło obecność specjalnej funkcji automatycznego chłodzenia aparatury, zatem nie poparzymy się w czasie wyciągania owoców. Opcja ta została bardzo doceniona przez konsumentów.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...