Najlepsza suszarka do owoców i grzybów MPM

Ostatnio aktualizowane: 20.02.20

 

Jaką suszarkę do owoców i grzybów wybrać?

 

Pyszne, własnoręcznie ususzone grzyby to doskonały dodatek do pierogów. Natomiast suszone owoce to wspaniała zdrowa przekąska, która w domowym wydaniu będzie pozbawiona konserwantów. Suszenie owoców i grzybów klasycznymi metodami jest pracochłonne i niestety może wiązać się z całkowitą porażką, bo susząc takie składniki na słońcu, przy dużej wilgotności, może rozwinąć się pleśń. Dlatego też polecamy zakup specjalnego urządzenia, które ułatwi przygotowanie suszonych grzybów i owoców. W tym poradniku postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie cechy ma najlepsza suszarka do owoców i grzybów MPM w 2020 roku.

 

 

Dlaczego marka MPM? Przede wszystkim ze względu na świetny stosunek jakości do ceny. Jest to popularny w Polsce producent niedrogiego AGD, które z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie konsumentów.

Chociaż wydawałoby się, że większa moc jest wskazana, w suszarkach do grzybów raczej powinniśmy postawić na mniejszą, gdyż takie urządzenia mają działać bez przerwy przez kilka godzin. Oznacza to, że pobór prądu będzie dość spory. Jednocześnie musimy pamiętać, że za duża moc może skutkować nie wysuszeniem, a spaleniem grzybów. Poza tym, jak już wspomnieliśmy chodzi o pobór prądu. W przypadku owoców czas suszenia może wynosić nawet 15 godzin. Warto tutaj zwrócić też uwagę, czy urządzenie jest w stanie tak długo działać. Ważne jest również to, aby suszarka miała regulację temperatury suszenia.

 

Duża ilość sit wydaje się atrakcyjna, bo jednocześnie wysuszymy sporą ilość owoców, kwiatów, ziół, warzyw lub grzybów. Jednak więcej niż 6 poziomów, to za dużo. Wtedy model jest mniej wydajny i nie suszy zbyt równomiernie. Uwzględnij też własne potrzeby. Najpopularniejsze są modele, które mają 4-5 poziomów. Pamiętaj też, że im wyższy jest sprzęt, tym trudniej się go przechowuje w szafkach. Tutaj warto też przyjrzeć się średnicy modelu.

Przy zakupie zwróćmy uwagę na takie aspekty jak solidne wykonanie produktu oraz jego system obsługi. Jeśli suszarka będzie zbyt skomplikowana, nie będziemy z niej korzystać. Natomiast kiepska jakość będzie skutkować tym, że model szybko się zepsuje.

Aby ułatwić Ci wybór poniżej przedstawiamy zestawienie, które zawiera najlepsze suszarki do owoców i grzybów MPM. Przedstawione produkty różnią się mocą, ilością sit oraz ceną.

 

 

Suszarki do owoców i grzybów MPM – Ranking

 

 

MPM MSG-02

 

Suszarka do grzybów MPM MSG 02 o mocy 400 W, to model składający się z 5 sitek. Urządzenie pozwala szybko i skutecznie ususzyć nie tylko grzyby i owoce, ale też warzywa, zioła i kwiaty.

Prezentowany sprzęt ma 3-stopniową regulację nadmuchu gorącego powietrza, a więc szybko i łatwo dostosujesz pracę suszarki do swoich potrzeb. Ponadto należy zauważyć, że model ma pięć sit z możliwością regulacji poziomu ich ustawienia, co też pozwala na dostosowanie urządzenia na potrzeby suszenia. Taka ilość pięter pozytywnie wpływa na efektywność suszenia produktów.

Jak zauważają konsumenci jest to dość solidny sprzęt. Ze względu na białą, bardzo klasyczną obudowę pasuje do każdej kuchni. Bardzo pozytywnie oceniono też energochłonność suszarki.

Należy również zauważyć, że model ten ma średnicę 33 cm. Jest to więc produkt, którego przechowywanie w szafkach nie będzie stanowić większego problemu.

 

 

 

 

MPM MSG-04

 

Suszarka do grzybów MSG-04 marki MPM o mocy wynoszącej 400 W to nieco mniejsza propozycja, która ma cztery piętra. Każde z nich to praktyczne sitko poprawiające wydajność działania sprzętu.

Model ten ma średnicę 33 cm i ze względu na niewielkie gabaryty nie zajmuje dużo miejsca. Poza sezonem na pewno znajdziesz miejsce na schowanie urządzenia, a w sezonie suszenia owoców i grzybów nie będzie zabierało ono dużo miejsca na blacie.

Produkt posiada możliwość ustawiania wysokości sitek, a także 3-stopniową regulację nadmuchu gorącego powietrza. W ten sposób szybciej i bez większych problemów dostosujemy sprzęt do naszych potrzeb.

Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta. Jest zaliczany do tych mniej awaryjnych, a przy tym wydajnych i dość energooszczędnych. Wiele osób zauważa, że model ten cechuje się świetnym stosunkiem ceny do jakości wykonania, a poza tym ma całkiem atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

MPM MSG-05

 

Suszarka MPM MSG-05 to szybkie i bardzo skuteczne urządzenie o mocy 250 W. Zużywa mniej prądu niż nasze pozostałe propozycje, ale sam proces suszenia jest nieco dłuższy. Jeśli jednak suszysz wyjątkowo delikatne kwiaty, zioła czy owoce, taki model z całą pewnością sprosta Twoim wymaganiom.

Produkt ten posiada cztery regulowane sita w zakresie od 2,5 cm do 4,5 cm odległości. W ten sposób łatwo dostosujesz suszarkę do potrzeb danego składnika. Urządzenie jest skuteczne, a przy tym ładnie wykonane.

Prezentowany model ma średnicę 33 cm, co jest standardowym wymiarem w sprzętach tej marki. Wpływa to pozytywnie na przechowywanie urządzenia. Zdecydowanie zajmuje on mniej miejsca w kuchni, która i tak jest zawsze przepełniona różnego typu AGD. Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że jest to bardzo solidny sprzęt, który przy okazji jest łatwy w użyciu.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status