Najlepsza płyta indukcyjna Siemens

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jaką płytę indukcyjną Siemens wybrać?

 

Osoby, którym nie zależy na piekarniku lub mają już osobne urządzenie, często wybierają płyty indukcyjne. Jest to również dobry sprzęt, aby umieścić go w domku letniskowym lub kuchni polowej. Nie zabiera zbyt dużo miejsca, lecz pozwala na przygotowanie ulubionych dań. Podczas wybierania takiego sprzętu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Każdy z nich opisaliśmy poniżej, więc po przeczytaniu artykułu z pewnością będziesz wiedział, jakie urządzenie najlepiej wybrać.

 

 

Każda z opisanych przez nas płyt indukcyjnych jest produktem Siemens, firmy, która zajmuje się produkcją różnych sprzętów elektronicznych. Każdy z nich jest wyposażony w nowoczesny system obsługi, który ma wiele funkcji, lecz jest jednocześnie łatwy w sterowaniu. Dlatego wiele osób decyduje się na sprzęty Siemens.

Najlepsza płyta indukcyjna Siemens w 2020 roku jest kompaktowa. Jest to urządzenie, które czasem traktowane jest jako sprzęt dodatkowy. Dlatego nie powinno ono zabierać zbyt dużo miejsca. Na rynku możemy znaleźć płyty indukcyjne, które zmieszczą się nawet na małym blacie. Ich wymiary zazwyczaj nie przekraczają 60 cm x 50 cm.

Warto dokładniej przyjrzeć się polom grzewczym. Znajdziemy sprzęt z 1, 2, 4, a nawet 5 polami grzewczymi. Ich liczba zależy od naszych preferencji oraz potrzeb. Pamiętaj jednak, że im więcej jest pól, tym więcej miejsca będzie płyta zabierała na szafie. Na rynku znajdziemy również urządzenia bez podziału na pola.

Wiele osób uważa, że najlepsze płyty indukcyjne Siemens mają kilka przydatnych funkcji. Jedną z najpopularniejszych jest timer, czyli ręczne ustawienie czasu gotowania. Jeżeli bardzo się spieszysz, to z pewnością przyda Ci się funkcja przyspieszenia gotowania, nazywana zazwyczaj Power Boost. Wiele modeli daje użytkownikowi możliwość zatrzymania na chwilę pracy, aby można było w tym czasie otworzyć np. drzwi gościom. Nie musimy się więc martwić, że przypalimy jedzenie, kiedy nie będzie nas w kuchni.

Zdecydowana większość modeli ma dotykowy panel sterowania. Prezentuje się on bardzo dobrze, a sterowanie nim nie sprawia większego problemu. Z jego pomocą możemy łatwo ustawić temperaturę oraz wybrać odpowiednią funkcję.

 

 

Płyty indukcyjne Siemens – ranking

 

 

Siemens EH651FFB1E

 

Siemens EH651FFB1E to płyta indukcyjna, która przyda się w każdej kuchni. Jest to jeden z najbezpieczniejszych modeli dostępnych na rynku. Ma on specjalne zabezpieczenie przed dziećmi, więc z pewnością Twoja pociecha nie uruchomi płyty, kiedy nie będzie Cię pobliżu. Urządzenie automatycznie wyłącza się, kiedy przez pewien czas nie jest używane. Ma ono również wskaźnik, który pokazuje stopień zalegania ciepła.

Sprzęt ma kilka ciekawych funkcji. Jedną z nich jest wskaźnik zużycia energii. Ta płyta indukcyjna Siemens w dobrej cenie jest również wyposażona w standardowy timer, który oznajmia koniec gotowania głośnym sygnałem dźwiękowym. Mamy również możliwość wyłączenia każdego pola z osobna. Wymiary płyty wynoszą 56 cm x 49 cm.

Elektroniczne rozpoznawanie obecności naczyń działa bardzo sprawnie. Sensorowe sterowanie jest intuicyjne i nie sprawia problemów. Użytkownikom najbardziej spodobała się duża ilość funkcji prezentowanego produktu. Uważają oni również, że płyta bardzo dobrze się prezentuje.

 

 

 

 

Siemens ED652FSB1E 

 

Chcielibyśmy zaprezentować jeden z najczęściej wybieranych produktów Siemens – model ED652FSB1E. Na początku należy wspomnieć o ciekawym designie płyty indukcyjnej. Jest ona beżowa, a pola grzewcze zostały zaznaczone na brązowo. Produkt z pewnością będzie wyglądał dobrze w każdej, nowoczesnej kuchni. Wymiary płyty wynoszą 51 cm x 56 cm.

Produkt jest wykonany z ceramiki. Ma on 4 pola grzejne i możemy je wszystkie używać jednocześnie, więc w szybki sposób przygotujemy obiad składający się z kilku potraw. Panel dotykowy jest bardzo łatwy w obsłudze i nie musimy się zastanawiać, którą z opcji wybrać. Urządzenie rozpoznaje naczynia i automatycznie rozpoczyna ich ogrzewanie.

Warto również wspomnieć, że urządzenie ma ciekawą funkcję Power Boost, która przyspiesza gotowanie. Dzięki funkcji reStart możemy na chwilę przerwać gotowanie, aby zrobić coś ważnego. Użytkownikom najbardziej podoba się nietypowy design prezentowanego produktu. Inni z kolei wspominają o bardzo łatwej obsłudze płyty.

 

 

 

 

Siemens EX675LXC1E 

 

Siemens EX675LXC1E to płyta indukcyjna, która sprawdzi się w każdej kuchni. Na początku skupmy się na polach grzewczych. Płyta jest podzielona na 4 pola, lecz jeżeli chcemy, to możemy je wszystkie połączyć ze sobą i wtedy możemy postawić garnek w dowolnym miejscu. Dlatego gotowanie w bardzo dużych naczyniach nie będzie już problemem.

Płyta ma kilka ciekawych funkcji. Jedną z najbardziej użytecznych jest PowerBoost. Działa ona na zasadzie zwiększenia mocy nawet do 50%. Dlatego gotowanie zajmuje około 1/3 czasu mniej niż zazwyczaj. Płyta jest czarna i bardzo dobrze się prezentuje. Jej dotykowy panel jest intuicyjny i łatwo pomaga wybrać odpowiedni przycisk.

Wymiary urządzenia to 56 cm x 49 cm. Płyta jest również wyposażona w timer oraz licznik czasu gotowania. Wszystkie funkcje są chwalone przez osoby, które już zdążyły zaopatrzyć się w sprzęt. Podoba im się również możliwość połączenia pól grzewczych.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status