Najlepsza płyta indukcyjna gazowa

Ostatnio aktualizowane: 30.05.20

 

Jaką płytę indukcyjną gazową wybrać?

 

Gazowa płyta indukcyjna często nazywana jest też modelem kombinowanym. Stanowi on połączenie zwykłej płyty indukcyjnej oraz kuchenki gazowej. Takie rozwiązanie ma wiele plusów i umożliwia nam gotowanie, nawet gdy pojawiła się przerwa w dostawie elektryczności. Jeżeli zastanawiasz się, jak znaleźć właściwy model, koniecznie zajrzyj do poniższego poradnika. Dla dodatkowego ułatwienia podjęcia decyzji umieściliśmy na końcu specjalny ranking 3 godnych uwagi produktów tego typu.

 

 

Do podstawowych zalet płyt indukcyjnych można zaliczyć m.in. krótki czas gotowania mający związek z wysoką wydajnością, a także możliwość bardzo szybkiej regulacji temperatury. Z kolei kuchenki gazowe docenia się za to, że przygotowywane potrawy często mają niepowtarzalny smak, wynikający z tradycyjnej metody gotowania na ogniu. Płyty kombinowane łączą więc w sobie korzyści płynące z obu tych kuchenek, dlatego może być to doskonały wybór dla osób uwielbiających gotować.

Najlepsza gazowa płyta indukcyjna w 2020 roku to taka, która będzie przede wszystkim dostosowana do naszych potrzeb. Musimy wybrać model, który będzie ułatwiał nam przygotowywanie potraw i jednocześnie nie będzie trudny w obsłudze. Na zakupach pod uwagę powinniśmy wziąć choćby liczbę pól indukcyjnych oraz palników gazowych. Od tego może zależeć komfort użytkowania produktu, dlatego tej kwestii nie wolno pomijać.

Na rynku znajdują się płyty, które różnią się między sobą liczbą poszczególnych pól do gotowania. W niektórych są dwa palniki i dwa pola indukcyjne, w innych przeważać będą palniki, a w jeszcze innych stanowiska z indukcją. Wybór należy do nas i zależy od własnych preferencji.

Pamiętajmy też, aby odpowiednio dobrać kształt płyty, aby można było dopasować ją do kuchennego blatu. Najpopularniejsze obecnie są produkty kwadratowe, jednak w razie potrzeby z pewnością uda nam się znaleźć również modele w innych kształtach, np. podłużne czy owalne.

Na komfort użytkowania płyty wpływ będzie miała także jej funkcjonalność. Jeśli zależy nam na tym, by gotowanie z pomocą nowej kuchenki było  przyjemniejsze, warto sprawdzić jej dodatkowe funkcje. Mowa tu choćby o timerze. Jego obecność sprawi, że z łatwością uda nam się zaprogramować czas gotowania na konkretnym polu grzejnym. Koniec pracy zostanie zasygnalizowany specjalnym sygnałem dźwiękowym. Przydatna może być również opcja blokady, za sprawą której dzieci nie włączą samodzielnie płyty i nie zrobią sobie krzywdy.

 

 

Gazowe płyty indukcyjne – ranking

 

 

Electrolux EGD6576NOK

 

Przedstawiamy Electrolux EGD6576NOK, czyli płytę, która została wyposażona w dwa pola indukcyjne oraz dwa palniki gazowe. Takie rozwiązanie pozwoli na swobodne gotowanie nawet wtedy, gdy w domu nie ma prądu. W ten sposób można zawsze być przygotowanym na wszystko. Produkt wyróżnia się obecnością funkcji Stop + Go, za sprawą której dane pole grzejne można przełączyć na tryb podtrzymywania ciepła.

Opisywany model ma wymiary: wysokość – 5 cm, szerokość – 59 cm i głębokość – 52 cm. Ma on kwadratowy kształt i został wykonany ze szkła, dlatego też świetnie dopasuje się do każdej kuchni, a zwłaszcza tej urządzonej w nowoczesnym stylu. Płyta posiada wiele udogodnień, takich jak wskaźnik opadania ciepła i zabezpieczenie przepływowe, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo jej stosowania.

Konsumenci twierdzą, że produkt marki Electrolux zasługuje na uwagę, gdyż bardzo estetycznie się prezentuje, a do tego jest funkcjonalny. To ciekawa alternatywa dla osób, które chcą wypróbować działanie płyty indukcyjnej, ale jednocześnie nie chcą zrezygnować z kuchenki gazowej.

 

 

 

 

Amica GC0220 PCG2.2ZPZTR

 

Płyta o nazwie Amica GC0220 PCG2.2ZPZTR została wykonana z trwałego, ceramicznego szkła i dodatkowo wykończona stalową ramką. To sprawia, że produkt może posłużyć bardzo długo i nawet przy częstej eksploatacji zachować estetyczny wygląd. Znajdują się tutaj dwa indukcyjne pola grzejne oraz dwa palniki gazowe.

Cechą charakterystyczną powyższego produktu zdecydowanie jest wysoki poziom bezpieczeństwa stosowania. Płytę wyposażono w zabezpieczenie przepływowe gazu. Jeżeli płomień palnika zgaśnie, dopływ gazu zostanie natychmiast odcięty. W ten sposób można uniknąć niebezpiecznych sytuacji dla zdrowia i życia.

Jak mówią konsumenci, ta gazowa płyta indukcyjna w dobrej cenie z pewnością zachwyci osoby, które mają wysokie wymagania, co do tego rodzaju produktów. Opisany przez nas model można niezwykle łatwo utrzymać w czystości. Dodatkowo czas gotowania w tym przypadku jest bardzo krótki, co pozwala zyskać wolną chwilę dla siebie.

 

 

 

 

Gorenje ITG 623 USC

 

Model gazowej płyty indukcyjnej Gorenje ITG 623 USC ma cztery pola grzejne, czyli dwa indukcyjne oraz dwa ruszty żeliwne. Ze względu na kwadratowy kształt, produkt dopasuje się nawet do kuchni o niewielkim metrażu i pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca. Z pewnością przypadnie on do gustu rodzinom z małymi dziećmi, a to za sprawą obecności blokady rodzicielskiej zwiększającej bezpieczeństwo maluchów.

Mówi się, że najlepsze gazowe płyty indukcyjne powinny być łatwe w obsłudze. Model marki Gorenje można za taki uznać, zwłaszcza dzięki obecności systemu o nazwie BoilControl. Zapewni on automatyczne dostosowanie mocy grzania wszystkich pól grzejnych. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć wykipienia gotującej się wody lub potrawy.

Z opinii konsumentów wynika, że podstawową zaletą produktu jest jego praktyczność. Znajduje się tutaj nie tylko timer pozwalający ściśle pilnować czasu gotowania, ale i Power Boost, czyli funkcja zwiększenia mocy, która też może okazać się niezwykle pomocna.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status