Najlepsza płyta indukcyjna dwupalnikowa wolnostojąca

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Jaką płytę indukcyjną dwupalnikową wolnostojącą wybrać?

 

Do niedawna płyty indukcyjne były drogim wydatkiem, jednak obecnie ich cena jest bardzo przystępna, co sprawia, że stają się coraz popularniejsze. Chcesz wiedzieć, czym cechuje się najlepsza, wolnostojąca, indukcyjna płyta dwupalnikowa w 2020 roku? Przeczytaj nasz poradnik.

Płyta indukcyjna to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Pozwala zaoszczędzić energię i czas. Płyta dostosowuje pole powierzchni grzania do powierzchni dna naczynia, ponieważ rozpoznaje jego wielkość. Dużą zaletą jest mniejsze ryzyko poparzenia, bo ciepło przejmuje tylko garnek, a sama płyta nie nagrzewa się zbyt intensywnie.

Gotowanie na płytach indukcyjnych to także oszczędność czasu, gdyż jest zdecydowanie szybsze niż na tradycyjnych kuchenkach. Najlepsze, wolnostojące, indukcyjne płyty dwupalnikowe cechują się tym, że gdy nie są użytkowane automatycznie się wyłączają po upłynięciu określonego czasu. Zaletą jest także wygoda czyszczenia, gdyż z racji tego, że nic się nie przypala, a powierzchnia jest płaska jak szkło łatwo się czyści. Oczywiście wiele zależy od tego, jakie urządzenie wybierzemy. Warto przede wszystkim zapoznać się z ocenami innych użytkowników.

Przy zakupie płyty poleca się zwrócić uwagę na zasilanie, jakie mamy w domu. Są modele, które wymagają napięcia o wartości 400 V, a niektóre tylko 230 V. Równie istotną kwestią jest rozmiar płyty. Najpopularniejsze modele dostępne na rynku mają od 58 cm do 60 cm szerokości. W przypadku małżeństw z jednym dzieckiem lub par najlepszym rozwiązaniem będzie płyta dwupalnikowa, ponieważ jest wystarczająca do przygotowania posiłku.

Obecnie modele mają zróżnicowany sposób sterowania i tak niektóre płyty mają pokrętła, jak w kuchenkach gazowych, jednak najnowocześniejsze indukcje wyposażone są w panel dotykowy. Najczęściej znajduje się z przodu albo z boku sprzętu. Obsługa jest bardzo łatwa i szybka, dlatego ustawienie odpowiedniej temperatury nie powinno zająć więcej niż kilkanaście sekund. Dobrze, jeśli kuchenka ma szeroki zakres regulacji temperatury.

 

 

Płyty wolnostojące indukcyjne dwupalnikowe – Ranking

 

 

Sencor SCP 5404GY 

 

Sencor SCP 5404GY to model ceramicznej płyty indukcyjnej z niezależną regulacją i dwoma polami grzejnymi. Sprzęt jest chłodny w dotyku, gdyż ciepło jest wytwarzane bezpośrednio w naczyniu na skutek działania indukcji. Ta wolnostojąca, indukcyjna, płyta dwupalnikowa w dobrej cenie to oszczędność czasu i energii podczas gotowania. Indukcja zapewnia minimalne straty ciepła przy efektywności 90%.  

Pola grzejne mają średnicę 145 mm i 167 mm. Temperaturę można regulować w zakresie od 60 st. C do 240 st. C. Płyta wyposażona jest również w nóżki antypoślizgowe.

Internauci w swoich opiniach chwalą wysoki poziom bezpieczeństwa. Płyta wyłącza się automatycznie po pewnym czasie bezczynności. Sprzęt za pomocą sygnalizacji dźwiękowej ostrzega o przejściu w tryb czuwania w przypadku użycia niewłaściwego naczynia oraz gdy garnek jest odstawiany z powierzchni grzewczej.

 

 

 

 

Hyundai IND233

 

Gotowanie na płycie indukcyjnej Hyundai IND233 to najszybszy i najbardziej ekonomiczny sposób na przyrządzanie potraw. Niemal natychmiast osiąga wymaganą moc, a po zdjęciu naczynia grzanie wyłącza się automatycznie. Kuchenka indukcyjna ma dwie strefy gotowania. Moc można ustawić w 10 stopniach w przedziale od 200 W do 1600 W.

Użytkownik na pewno doceni płynność regulacji temperatury w zakresie od 60 st. C do 240 st. C. Intuicyjne pokrętło z wyświetlaczem LED i wskaźnik z kontrolkami służy do ustawiania kuchenki.

Konsumenci szczególnie cenią sobie funkcję automatycznego wyłączania kuchenki po usunięciu naczynia. Płyta o szerokości 31 cm jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Sprzęt ma nóżki antypoślizgowe i idealnie nadaje się do domków letniskowych, jak i mniejszych kuchni. Kuchenka jest lekka – jej waga to ok. 4 kg, co pozwala postawić ją na blacie, jak i łatwo przewozić w inne miejsca.

 

 

 

 

Akpo PIA3082502 

 

Płyta indukcyjna Akpo PIA3082502 ma szerokość 30 cm i jest dostępna w kolorze czarnym. Model ma dwa pola indukcyjne, w tym jedno o średnicy 14,5 cm o mocy 1,6 kW, a drugie pole 21 cm o mocy 2 kW. Produkt jest wykończony szkłem hartowanym, które chroni sprzęt przed wysokimi temperaturami.

Internauci szczególnie pozytywnie oceniają funkcję Booster, która bardzo szybko zwiększa moc pola. Kuchenka gdyż wyposażona jest w lampki sygnalizacyjne, które ostrzegają, że określone pole jest wciąż włączone lub ciepłe.

Sterowanie urządzeniem jest łatwe – zastosowano intuicyjne sensory. Płyta jest wyposażona w inteligentny timer, a także funkcję zarządzania energią. Kuchenka ma automatyczną blokadę przycisków, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy w mieszkaniu przebywają dzieci. Osoby ceniące sobie funkcjonalność, a także nowoczesny design, powinny zwrócić szczególną uwagę na ten model.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status