Najlepsza płyta indukcyjna dwupalnikowa do zabudowy

Ostatnio aktualizowane: 18.02.20

 

Jaką płytę indukcyjną dwupalnikową do zabudowy wybrać?

 

W dzisiejszych czasach płyty indukcyjne coraz częściej wypierają tradycyjne kuchenki gazowe. Mają one wiele zalet, dzięki czemu są chętnie wybierane do nowoczesnych kuchni. Dużą popularnością cieszą się również modele do zabudowy oddzielone od piekarnika, gdyż zapewniają więcej przestrzeni i lepszą organizację pracy. W naszym artykule podpowiadamy, czym charakteryzują się najlepsze dwupalnikowe płyty indukcyjne do zabudowy oraz jak wybrać właściwy model.  

 

 

Płyta indukcyjna wykorzystuje pole magnetyczne, dzięki czemu grzeje szybciej i wydajniej niż tradycyjne kuchenki gazowe czy elektryczne. Jej dużą zaletą jest fakt, że nagrzewa tylko obszar pod naczyniem, pozostawiając pozostałą część blatu chłodną. W ten sposób korzystanie jest bezpieczne, a produkt zużywa mniej energii elektrycznej.

Przed zakupem płyty indukcyjnej powinniśmy przemyśleć jej rozmiar. W mniejszych kuchniach oraz dla dwuosobowych rodzin lub osób, które rzadko gotują, dobrze sprawdzi się wersja dwupalnikowa. Miłośnikom przyrządzania potraw i wieloosobowym rodzinom polecamy zakup większego modelu, na przykład cztero- lub pięciopalnikowego.

Pola grzewcze mogą mieć także różny kształt i rozmiar. W sklepach możemy spotkać standardowe, okrągłe palniki, a także wersje poszerzane, składające się z dwóch lub trzech dodatkowych okręgów, umożliwiające gotowanie w garnkach o różnych wielkościach. Często spotykane są także pola kwadratowe lub prostokątne, przeznaczone do podgrzewania dań w naczyniach o tym kształcie.

Najlepsza dwupalnikowa płyta indukcyjna do zabudowy w 2020 roku ma również intuicyjny system sterowania. Zazwyczaj wykorzystuje się mechaniczne gałki lub dotykowe suwaki. W sprzedaży dostępne są również modele z kolorowymi wyświetlaczami LCD. Droższe płyty wyposażone są w sterowanie sensorowe, umieszczone z przodu lub z boku sprzętu.

Korzystanie z płyty indukcyjnej jest możliwe tylko wtedy, gdy użyjemy specjalnych naczyń wykonanych ze stali ferromagnetycznej. Pamiętajmy, aby nie stawiać na tego typu kuchence zwykłych garnków, gdyż mogą ją uszkodzić. Naczynia na indukcję mają specjalne oznakowanie w formie symbolu przypominającego spiralę.

Płyty indukcyjne mają także szereg dodatkowych funkcji, które usprawniają ich używanie. Wśród najbardziej przydatnych wyróżnia się rozpoznawanie wielkości naczynia, czujnik kontroli gotowania, programowany czas pracy czy booster (opcja przyspieszania grzania).

 

 

Płyty indukcyjne dwupalnikowe do zabudowy – Ranking  

 

 

Amica PI3510U

 

Każdy z nas chce, aby zakupiona płyta grzewcza wyróżniała się funkcjonalnymi rozwiązaniami oraz była wygodna i łatwa w użyciu. Takim modelem jest produkt Amica PI3510U, cieszący się dużą popularnością wśród konsumentów na całym świecie.

Produkt wyposażony jest w funkcję Booster, dzięki której osiąga maksymalną temperaturę w bardzo krótkim czasie. Sprawia to, że nasze ulubione dania są gotowe dużo szybciej, a posiłek nie traci przy tym żadnych wartości odżywczych.

Urządzenie wyposażone jest w szereg opcji zwiększających jego funkcjonalność. Jest to na przykład wskaźnik ciepła resztkowego, który informuje o poziomie nagrzania palnika. Na uwagę zasługuje także system automatycznego podgrzewania, który obniża temperaturę do takiej, która jest odpowiednia do podgrzania lub prażenia dania.

Urządzeniem steruje się przy użyciu intuicyjnego panelu dotykowego. Sprzęt jest bezpieczny dzięki blokadzie włączenia przez dzieci. Według opinii konsumentów, sprzęt Amica PI3510U jest bezawaryjny oraz łatwy i wygodny w użyciu.

 

 

 

 

Beko HDMI 32400 DTX

 

Dwupalnikowa płyta indukcyjna do zabudowy w dobrej cenie to niezbędny element wyposażenia każdej mniejszej kuchni. Godnym uwagi sprzętem jest model Beko HDMI 32400 DTX, który gwarantuje szybkie przygotowanie ulubionych potraw, przy jednoczesnym niskim zużyciu energii.

Jest to płyta grzewcza wyposażona w dwa palniki, której całkowita szerokość wynosi 30 cm. Urządzeniem można wygodnie sterować – jest to możliwe dzięki zastosowaniu panelu dotykowego. Sprzęt jest bezpieczny w użyciu, gdyż zastosowano w nim liczne zabezpieczenia. Są to między innymi opcja automatycznego wyłączania czy blokada przed dziećmi.

Podczas produkcji płyty zastosowano liczne innowacyjne rozwiązania, takie jak technologię Booster. Dzięki niej pole grzewcze osiąga maksymalną temperaturę w zaledwie kilka minut, skracając w ten sposób proces gotowania. Wygodną opcją jest również timer, który wyłącza płytę po wyznaczonym czasie.

Płyta Beko HDMI 32400 DTX to model, który jest chętnie wybierany przez konsumentów ze względu na łatwość czyszczenia oraz prostą obsługę.

 

 

 

 

CANDY CDI30 

 

CANDY CDI30 to płyta indukcyjna z dwoma polami grzewczymi, która doskonale sprawdzi się w mniejszych kuchniach. Jest to również bardzo dobry wybór dla osób, które rzadko gotują.

Pola grzewcze tego modelu mają różną moc (1,7 kW i 1,2 kW), dzięki czemu możemy jednocześnie przygotować dania, które wymagają powolnego oraz dłuższego gotowania. Urządzeniem steruje się przy pomocy panelu dotykowego, umieszczonego w przedniej części. Sprawia to, że obsługa sprzętu jest łatwa i wygodna.

Urządzenie wyposażone jest w możliwość zablokowania funkcji i ustawień. Dzięki niej możemy zabezpieczyć płytę przed przypadkowym uruchomieniem grzania czy niechcianym zwiększeniem temperatury.

Produkt ma także liczne dodatkowe opcje, zwiększające jego funkcjonalność. Są to timer, rozpoznawanie obecności garnka, sterowanie sensorowe czy wyświetlanie ustawionej mocy grzania. Konsumenci podkreślają, że płyta indukcyjna CANDY CDI30 szybko się nagrzewa i łatwo ją utrzymać w czystości.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status