Najlepsza płyta indukcyjna dwupalnikowa Amica

Ostatnio aktualizowane: 19.04.19

 

Jaką płytę indukcyjną dwupalnikową Amica wybrać?

 

Indukcyjna płyta to świetny wybór dla osób, którym zależy na skróceniu czasu gotowania potraw oraz zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej. Poza czteropalnikowymi modelami znajdziemy też takie z dwoma polami grzejnymi, które doskonale sprawdzają się w niewielkiej kuchni. Jak wybrać właściwy sprzęt? Pomoże Ci w tym nasz poradnik z rankingiem prezentującym trzy modele Amica.

 

 

Dlaczego marka Amica? To popularna, polska firma produkująca AGD: pralki, zmywarki, czajniki, kuchenki itp. Wszystkie wymienione sprzęty wyróżniają się nie tylko łatwą obsługą czy praktycznością, ale i stylowym designem. Poza tym urządzenia Amica zdobywają prestiżowe nagrody, takie jak Polska Nagroda Jakości, Produkt Roku czy wyróżnienia międzynarodowych instytucji, m.in. Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen.

Jeśli chodzi o płyty indukcyjne, to do wyboru mamy urządzenia z ramką i bez niej. W tej kwestii decydują przede wszystkim nasze preferencje. Mówi się jednak, że urządzenia bezramkowe wyglądają elegancko, ale jednocześnie są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne (z uwagi na brak zabezpieczonych krawędzi). Jeżeli chcemy więc, żeby płyta była bardziej odporna na pęknięcia, wybierzmy produkt ze stalową ramką (taki sprzęt stosunkowo trudno jest uszkodzić).

Co decyduje o tym, jaka jest najlepsza dwupalnikowa płyta indukcyjna Amica w 2019 roku? Wielu konsumentów twierdzi, że istotną rolę odgrywa przede wszystkim sposób sterowania. Tego typu urządzenia są wyposażone w panel dotykowy, a więc obsługuje się je podobnie jak smartfony czy tablety. Regulacja mocy pól grzejnych może być skokowa lub płynna, a najważniejsze jest to, abyśmy mogli bez problemu dopasować działanie sprzętu do swoich potrzeb.

Warto również sprawdzić, czy wybrana płyta jest wyposażona w funkcje zwiększające komfort jej użytkowania, a tym samym przyjemność gotowania. Mowa tu np. o opcji Booster, za sprawą której możemy zwiększyć moc grzania pola, aby potrawa była gotowa szybciej, ale też nie straciła cennych wartości odżywczych. W domach zamieszkiwanych przez małe dzieci przydatna jest również blokada rodzicielska, zabezpieczająca przed włączeniem urządzenia przez maluchy. Poza tym najlepsze dwupalnikowe płyty indukcyjne Amica mają timer pozwalający na zaprogramowanie czasu gotowania oraz wskaźnik ciepła resztkowego. Pokazuje on, czy dane pole grzejne jest nagrzane do wysokiej temperatury po odstawieniu z niego naczynia.

 

 

Dwupalnikowe płyty indukcyjne Amica – Ranking

 

 

Amica PI3510U 

 

Amica PI3510U to model bezramkowy, a więc możemy go idealnie dopasować do blatu kuchennego. Płyta ma wymiary: szerokość – 30 cm i głębokość – 52 cm. Urządzeniem bardzo łatwo się steruje, ponieważ wyposażono go w wygodny przycisk Plus&Minus, umożliwiający szybkie zwiększenie lub zmniejszenie mocy danego pola grzejnego. Poza tym produkt ma blokadę, dzięki której bawiące się w kuchni pociechy nie włączą samodzielnie sprzętu.

Płyta jest wyposażona w funkcję Booster, a także we wskaźnik ciepła resztkowego. To sprawia, że unikniemy poparzenia dłoni w wyniku dotknięcia rozgrzanego po gotowaniu pola grzejnego. Opisywany model ma też opcję pauzy, która wyłącza urządzenie w momencie, gdy np. musimy na chwilę wyjść, a po ponownym naciśnięciu sensora sprzęt włącza się z zachowaniem wcześniej wybranych ustawień. Urządzenie wyróżnia się zastosowaniem funkcji podtrzymywania ciepła. Umożliwia ona utrzymanie temperatury pola na poziomie ok. 65 st. C, w efekcie czego gotowa potrawa nie wystygnie.

Po zapoznaniu się z recenzjami konsumentów można wywnioskować, że płyta stylowo wygląda, a z jej obsługą nie powinny mieć problemu nawet te osoby, które do tej pory używały zwykłej kuchenki gazowej. Urządzenie sprawia, że gotowanie trwa krócej, a więc możemy szybko podać domownikom lub zaproszonym gościom ciepłe danie. Warto dodać, że produkt rozpoznaje wielkość ustawionego na nim garnka i dostosowuje w ten sposób powierzchnię grzania.

 

 

 

 

Amica PI3512T 

 

Płyta Amica PI3512T jest modelem bezramkowym, jej wymiary to: szerokość – 30 cm i głębokość – 52 cm. Sprzęt ma zintegrowany, sensorowy panel sterujący pozwalający na łatwe ustawienie optymalnej mocy pola grzejnego czy włączenie wybranej, przydatnej w danym momencie funkcji. Produkt wyposażono w timer ułatwiający kontrolę czasu gotowania oraz blokadę włączenia urządzenia przez dzieci.

Co ważne, ta dwupalnikowa płyta indukcyjna Amica w dobrej cenie ma system ProBaby. Za sprawą tego typu rozwiązania powierzchnia płyty w czasie gotowania i zdjęciu naczynia z pola grzejnego pozostaje chłodna (temperatura podnosi się tylko wewnątrz garnka). Minimalizuje to ryzyko poparzenia dłoni. Przedstawiony model ma ponadto wskaźnik ciepła resztkowego, funkcję Booster i podtrzymywania ciepła. Na płycie możemy bez przeszkód gotować w małych, jak i większych naczyniach. Jedno pole ma średnicę 18 cm (jego moc całkowita to 1,4 kW), a drugie – 22 cm (jego moc całkowita to 3 kW).

Konsumenci uważają, że to nowocześnie wyglądający sprzęt, który można bez przeszkód zamontować w kuchni o niewielkim metrażu. Urządzenie ma opcję rozpoznawania wielkości garnka. Gładka, szklana powierzchnia płyty jest łatwa do utrzymania w czystości, ponieważ w razie zabrudzenia wystarczy przetarcie jej miękką gąbką lub ściereczką nasączoną w wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu. Model Amica PI3512T jest komfortowy w użytkowaniu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...