Najlepsza płyta indukcyjna Bosch

Ostatnio aktualizowane: 25.04.18

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką płyta indukcyjna Bosch wybrać?

 

W tym poradniku chcemy opisać najlepsze płyty indukcyjne Bosch, które coraz skuteczniej wypierają kuchenki gazowe i ceramiczne. Mimo tego, że za taką kuchenkę trzeba nieco więcej niż za gazową zapłacić, to jednak oszczędność energii i wygoda powoduje, że szybko taki wydatek się zwraca. Kuchenkę taką znacznie łatwiej utrzymać w czystości, palniki nie nagrzewają się przy równoczesnym, szybkim procesie gotowania.

Wszystkie płyty indukcyjne dostępne na rynku działają podobnie. Różni je jedynie ilość dostępnych funkcji, jakość materiałów użytych do ich produkcji, tym samym, jakość całego urządzenia i co za tym idzie – cena.

Pod szklanym blatem znajdują się cewki, które generując szybkozmienne pole magnetyczne oddziaływają na garnki wykonane z ferromagnetyków. Tylko takie stopy powodują indukcję prądów wirowych i rozgrzewanie się garnka. Garnek musi mieć przede wszystkim przewodzące dno, dlatego też na rynku można dostać szereg rozmaitych podstawek, które mogą służyć, jako ferromagnetyk dla naczyń aluminiowych czy szklanych.

Standardem płyty indukcyjnej Bosch w dobrej cenie jest, że posiada 4 pola grzewcze umieszczone na kwadratowej lub zbliżonej do kwadratu płycie. Pola te zwykle mają kształt koła lub owalu, niektóre są wielostrefowe i dopasowują się do wielkości i kształtu garnka. Są również płyty, które pozwalają na łączenie pól, co pozwala na gotowanie w bardzo dużych naczyniach.

Najlepsza płyta indukcyjna Bosch w 2018 roku, jest również wyposażona w szereg funkcji dodatkowych. Przede wszystkim można zaprogramować czas gotowania na danym polu. Gdy upłynie ustawiony czas kuchenka zawiadomi nas o tym. Rozpoznawanie wielkości garnka, o którym już pisaliśmy wcześniej, to kolejna funkcja. „Memory” umożliwia zapisanie ulubionych ustawień, aby do nich szybko powrócić przy kolejnym gotowaniu. Natomiast, gdy potrzebujesz nagle wyjść podczas gotowania obiadu funkcja Stop&Go wstrzyma działanie płyty.

Gdyby się zdarzyło, że Twoje potrawy zaczną kipieć, i przez jakiś czas nie będzie reakcji z Twojej strony, to kuchnia samoczynnie wyłączy się tym samym zapobiegając uszkodzeniom kuchenki. Funkcja Bridge, również opisywana wcześniej, pozwala na równoczesne używanie dwóch płyt grzejnych dla dużego garnka. Kuchenki takie zwykle też mają funkcje pozwalające na automatyczne zmniejszenie temperatury grzania, po zagotowaniu się potrawy, a także funkcje Booster czy Power, która jest z kolei funkcją intensywnego grzania i szybkiego gotowania. A dla rodziców przydatne są blokady, które nie pozwalają na uruchomienie palników przez dzieci.

 

 

Płyta indukcyjna Bosch – Ranking

 

 

Bosch PIE631FB1E

 

Płyta Indukcyjna Bosch PIE 631FB1E jest wyposażona w 4 pola grzejne i 17 poziomów mocy. Mamy tu 2 palniki o mocy średniej, czyli 1,8 kW, jeden palnik duży z mocą 2,2 kW i jeden mały 1,4 kW. Funkcja przyspieszonego gotowania o nazwie PowerBoost pozwala na trzy razy szybsze gotowanie niż bez użycia tej funkcji.

Z przodu płyty znajduje się intuicyjny, dotykowy panel sterowania. Za pomocą niego możesz wybrać strefy gotowania i ustawić dokładny poziom mocy.

Tu również zobaczysz, jaki jest poziom zużycia energii. Za pomocą tego panelu możesz też ustawić szybki start kuchni, czyli uruchomić funkcję QuickStart, albo wznowić gotowanie uruchamiając funkcję ReStart. Wymiary tego modelu wynoszą: wysokość 5,1 cm, szerokość 56 cm i głębokość 50 cm, waga natomiast to 12 kg.

A czarny kolor dodaje urządzeniu elegancji i szyku. Według użytkowników tej płyty jest to model, który się szybko nagrzewa, pracuje cicho i się nie zawiesza.

 

 

 

 

Bosch PIB 672F17E

 

Łączną moc grzewczą 7200 W posiada model Bosch PIB 672F17E. Jest to kuchenka, o rzadko spotykanym, białym kolorze zaopatrzona w 4 pola grzejne. Wymiary tej płyty to wysokość 5,6 cm, szerokość 60,6 cm i wysokość 57,2 cm i jest ona okolona ramką. Płyta jest wyposażona w elektroniczne sterowanie umieszczone z przodu przez polami grzewczymi.

Za pomocą tego sterowania użytkownik może ustawić timer dla każdego pola grzewczego oddzielnie, wybrać jeden z 17 stopni mocy dla każdego palnika, albo włączyć funkcję Booster. Model ten również został wyposażony w 2-stopniowy wskaźnik opadania ciepła oraz sygnał dźwiękowy końca pracy, a także zabezpieczenie przed włączeniem kuchenki przez dzieci.

Cztery pola indukcyjne mają różną średnicę i moc. Pierwsze z nich ma średnicę 180 mm i moc 1800 W, drugie o średnicy 180/200 mm i mocy 1800/2000, trzecie to moc 1400 W i średnica pola 145 mm, a czwarte ma moc 2200 W i średnicę 210 mm.

Użytkownicy chwalą ten model, jako prosty i wygodny do obsługi. Również opisują jego bezawaryjne działanie, a także ładny efekt wizualny, jaki płyta tworzy w wystroju kuchni.

 

 

 

 

Bosch PXY675DE3E

 

Bosch PXY675DE3E, to płyta indukcyjna o wadze 14 kg i wymiarach: wysokość 5,1 cm, szerokość 56 cm i głębokość 56 cm. Łączną moc, jaką ma kuchenka to 7400 W. A składają się na nią 2 pola grzewcze o wymiarach 380 mm x 230 mm z mocą 3,7 kW, lub 4 pola o średnicy 230 mm i mocy 3,7 kW. Każde z pól ma 17 poziomów mocy do ustawienia przez użytkownika.

Ponadto model ten został wyposażony w funkcję timer z możliwością wyłączenia dla każdego pola, elektroniczne rozpoznawanie obecności naczyń, automatyczne przenoszenie ustawień, czasowy wyłącznik bezpieczeństwa, czy funkcję MoveMode Plus.

Ponadto wszystkie pola są wyposażone w możliwość szybkiego gotowania – czyli funkcję Booster. Kuchenka też ostrzega użytkownika przed palnikiem, który zawiera ciepło resztkowe. Użytkownik może również korzystać z funkcji QuickStart, ReStart, czy za pomocą sensora ustawić smażenie z pięcioma różnymi temperaturami. Na wyświetlaczu też pojawia się informacja o zużyciu energii.  

Te wszystkie możliwości spowodowały, że kuchenka cieszy się powodzeniem wśród użytkowników. Dodatkowo jest ona łatwa w obsłudze i prosta do czyszczenia.

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...