Najlepsza płyta indukcyjna Bosch

Ostatnio aktualizowane: 24.11.20

 

Dobra płyta indukcyjna musi być łatwa w obsłudze i mieć odpowiednią ilość pól grzewczych. Warto również upewnić się, że wybrany produkt ma zabezpieczenia chroniące m.in. przed przypadkowym włączeniem przez dzieci. Wymienione kryteria wzięliśmy pod uwagę podczas przygotowywania zestawienia najpopularniejszych modeli marki Bosch. Wytypowaliśmy je po sprawdzeniu trendów zakupowych obowiązujących w tym segmencie rynku i przeanalizowaniu opinii konsumentów. Dzięki temu udało nam się wywnioskować, że najwięcej pochlebnych komentarzy zdobył produkt Bosch PIE631FB1E – płyta indukcyjna w czarnym kolorze, którą z łatwością dopasujesz do swojej kuchni. Wspomniany model jest wyposażony w timer z opcją automatycznego wyłączania danego pola grzewczego. Możesz w ten sposób uniknąć przypalenia potrawy. Na drugim miejscu plasuje się Bosch PIB 672F17E. Produkt ma 4 pola grzewcze i jest dostępny w kolorze białym. To powoduje, że płyta prezentuje się niezwykle stylowo. Warto dodać, że model ten pozwala na skrócenie czasu przyrządzania dań i zmniejszenie rachunków za zużycie energii elektrycznej.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką płyta indukcyjna Bosch wybrać?

 

W tym poradniku chcemy opisać najlepsze płyty indukcyjne Bosch, które coraz skuteczniej wypierają kuchenki gazowe i ceramiczne. Mimo tego, że za taką kuchenkę trzeba nieco więcej niż za gazową zapłacić, to jednak oszczędność energii i wygoda powoduje, że szybko taki wydatek się zwraca. Kuchenkę taką znacznie łatwiej utrzymać w czystości, palniki nie nagrzewają się przy równoczesnym, szybkim procesie gotowania.

Wszystkie płyty indukcyjne dostępne na rynku działają podobnie. Różni je jedynie ilość dostępnych funkcji, jakość materiałów użytych do ich produkcji, tym samym, jakość całego urządzenia i co za tym idzie – cena.

Pod szklanym blatem znajdują się cewki, które generując szybkozmienne pole magnetyczne oddziaływają na garnki wykonane z ferromagnetyków. Tylko takie stopy powodują indukcję prądów wirowych i rozgrzewanie się garnka. Garnek musi mieć przede wszystkim przewodzące dno, dlatego też na rynku można dostać szereg rozmaitych podstawek, które mogą służyć, jako ferromagnetyk dla naczyń aluminiowych czy szklanych.

Standardem płyty indukcyjnej Bosch w dobrej cenie jest, że posiada 4 pola grzewcze umieszczone na kwadratowej lub zbliżonej do kwadratu płycie. Pola te zwykle mają kształt koła lub owalu, niektóre są wielostrefowe i dopasowują się do wielkości i kształtu garnka. Są również płyty, które pozwalają na łączenie pól, co pozwala na gotowanie w bardzo dużych naczyniach.

Najlepsza płyta indukcyjna Bosch w 2020 roku, jest również wyposażona w szereg funkcji dodatkowych. Przede wszystkim można zaprogramować czas gotowania na danym polu. Gdy upłynie ustawiony czas kuchenka zawiadomi nas o tym. Rozpoznawanie wielkości garnka, o którym już pisaliśmy wcześniej, to kolejna funkcja. „Memory” umożliwia zapisanie ulubionych ustawień, aby do nich szybko powrócić przy kolejnym gotowaniu. Natomiast, gdy potrzebujesz nagle wyjść podczas gotowania obiadu funkcja Stop&Go wstrzyma działanie płyty.

Gdyby się zdarzyło, że Twoje potrawy zaczną kipieć, i przez jakiś czas nie będzie reakcji z Twojej strony, to kuchnia samoczynnie wyłączy się tym samym zapobiegając uszkodzeniom kuchenki. Funkcja Bridge, również opisywana wcześniej, pozwala na równoczesne używanie dwóch płyt grzejnych dla dużego garnka. Kuchenki takie zwykle też mają funkcje pozwalające na automatyczne zmniejszenie temperatury grzania, po zagotowaniu się potrawy, a także funkcje Booster czy Power, która jest z kolei funkcją intensywnego grzania i szybkiego gotowania. A dla rodziców przydatne są blokady, które nie pozwalają na uruchomienie palników przez dzieci.

 

 

Płyty indukcyjne Bosch – Ranking

 

 

Bosch PIE631FB1E

 

Płyta Indukcyjna Bosch PIE 631FB1E jest wyposażona w 4 pola grzejne i 17 poziomów mocy. Mamy tu 2 palniki o mocy średniej, czyli 1,8 kW, jeden palnik duży z mocą 2,2 kW i jeden mały 1,4 kW. Funkcja przyspieszonego gotowania o nazwie PowerBoost pozwala na trzy razy szybsze gotowanie niż bez użycia tej funkcji.

Z przodu płyty znajduje się intuicyjny, dotykowy panel sterowania. Za pomocą niego możesz wybrać strefy gotowania i ustawić dokładny poziom mocy.

Tu również zobaczysz, jaki jest poziom zużycia energii. Za pomocą tego panelu możesz też ustawić szybki start kuchni, czyli uruchomić funkcję QuickStart, albo wznowić gotowanie uruchamiając funkcję ReStart. Wymiary tego modelu wynoszą: wysokość 5,1 cm, szerokość 56 cm i głębokość 50 cm, waga natomiast to 12 kg.

A czarny kolor dodaje urządzeniu elegancji i szyku. Według użytkowników tej płyty jest to model, który się szybko nagrzewa, pracuje cicho i się nie zawiesza.

Model Bosch PIE631FB1E ma wymiary: 59,2 cm x 52,2 cm x 5,1 cm. Wyposażono go w 4 pola grzewcze. To dobra płyta indukcyjna Bosch do 1500 zł w czarnym kolorze, która umożliwia szybkie i efektywne gotowanie.

Zalety
Funkcja Power Boost:

Po włączeniu funkcji Power Boost mamy możliwość zwiększenia mocy grzewczej i tym samym skrócenia czasu gotowania potraw. To bardzo przydatna opcja, gdy chcemy szybko przyrządzić posiłek.

Nowoczesny design:

Płyta prezentuje się elegancko i nowocześnie, więc łatwo dopasujemy ją do wystroju kuchni. Dzięki niej pomieszczenie wygląda stylowo.

Prosta obsługa:

Produkt ma intuicyjny panel sterowania umożliwiający szybki wybór strefy gotowania, a także ustawienie odpowiedniego poziomu mocy.

Funkcjonalność:

Ze względu na liczbę pól grzewczych opisywany model pozwala na szybkie gotowanie nawet w 4 garnkach jednocześnie. To bardzo dobry wybór dla kilkuosobowej rodziny.

Timer:

Ponieważ płytę wyposażono w timer ryzyko przypalenia potrawy jest zmniejszone do minimum. Wszystko przez to, że po upływie określonego czasu dane pole automatycznie się wyłącza.

Wady
Zbyt głośny wentylator:

Większość konsumentów zauważyła, że wentylator zbyt głośno pracuje. Przez to podczas gotowania zakłócamy spokój innych domowników.

 

 

 

 

Bosch PIB 672F17E

 

Łączną moc grzewczą 7200 W posiada model Bosch PIB 672F17E. Jest to kuchenka, o rzadko spotykanym, białym kolorze zaopatrzona w 4 pola grzejne. Wymiary tej płyty to wysokość 5,6 cm, szerokość 60,6 cm i wysokość 57,2 cm i jest ona okolona ramką. Płyta jest wyposażona w elektroniczne sterowanie umieszczone z przodu przez polami grzewczymi.

Za pomocą tego sterowania użytkownik może ustawić timer dla każdego pola grzewczego oddzielnie, wybrać jeden z 17 stopni mocy dla każdego palnika, albo włączyć funkcję Booster. Model ten również został wyposażony w 2-stopniowy wskaźnik opadania ciepła oraz sygnał dźwiękowy końca pracy, a także zabezpieczenie przed włączeniem kuchenki przez dzieci.

Cztery pola indukcyjne mają różną średnicę i moc. Pierwsze z nich ma średnicę 180 mm i moc 1800 W, drugie o średnicy 180/200 mm i mocy 1800/2000, trzecie to moc 1400 W i średnica pola 145 mm, a czwarte ma moc 2200 W i średnicę 210 mm.

Użytkownicy chwalą ten model, jako prosty i wygodny do obsługi. Również opisują jego bezawaryjne działanie, a także ładny efekt wizualny, jaki płyta tworzy w wystroju kuchni.

Produkt Bosch PIB 672F17E ma 4 pola grzewcze. Jego wymiary to: 60,6 cm x 52,7 cm x 5,6 cm. Płyta jest dostępna w białym kolorze.

Zalety
Jakość dźwięku:

Model jest głośny, wysyła bardzo wyraźne sygnały. Usłyszymy jego pracę, nawet gdy będzie się znajdował głęboko w torbie.

Wykonanie:

Dobre wykonanie produktu sprawia, że przetrwa on najgorsze warunki: niskie i wysokie temperatury, wilgoć, słońce oraz działanie wiatru.

Zasięg:

Zasięg sprzętu wynosi kilkadziesiąt metrów. Test krótkofalówek Baofeng pokazał, że można porozumiewać się z osobami, które znajdują się od nas w znacznej odległości.

Wady
Skomplikowana obsługa:

W komplecie nie znajdziemy instrukcji obsługi po polsku. Dlatego musimy odkryć urządzenie na zasadzie prób i błędów.

 

 

 

 

Bosch PXY675DE3E

 

Bosch PXY675DE3E, to płyta indukcyjna o wadze 14 kg i wymiarach: wysokość 5,1 cm, szerokość 56 cm i głębokość 56 cm. Łączną moc, jaką ma kuchenka to 7400 W. A składają się na nią 2 pola grzewcze o wymiarach 380 mm x 230 mm z mocą 3,7 kW, lub 4 pola o średnicy 230 mm i mocy 3,7 kW. Każde z pól ma 17 poziomów mocy do ustawienia przez użytkownika.

Ponadto model ten został wyposażony w funkcję timer z możliwością wyłączenia dla każdego pola, elektroniczne rozpoznawanie obecności naczyń, automatyczne przenoszenie ustawień, czasowy wyłącznik bezpieczeństwa, czy funkcję MoveMode Plus.

Ponadto wszystkie pola są wyposażone w możliwość szybkiego gotowania – czyli funkcję Booster. Kuchenka też ostrzega użytkownika przed palnikiem, który zawiera ciepło resztkowe. Użytkownik może również korzystać z funkcji QuickStart, ReStart, czy za pomocą sensora ustawić smażenie z pięcioma różnymi temperaturami. Na wyświetlaczu też pojawia się informacja o zużyciu energii.  

Te wszystkie możliwości spowodowały, że kuchenka cieszy się powodzeniem wśród użytkowników. Dodatkowo jest ona łatwa w obsłudze i prosta do czyszczenia.

Bosch PXY675DE3E to płyta indukcyjna w czarnym kolorze, którą wyposażono w 4 pola grzewcze. Wspomniany model ma wymiary: 60,6 cm x 52,7 cm x 5,1 cm.

Zalety
Sensor smażenia:

To, co wyróżnia produkt to praktyczny sensor smażenia, czyli system mierzący temperaturę i regulujący moc pola grzewczego. W ten sposób mamy możliwość przygotowania smacznych i aromatycznych dań na patelni. Dodatkowo unikamy przypalenia tłuszczu.

FlexInduction:

Funkcja FlexInduction umożliwia automatyczne zwiększenie mocy grzewczej dowolnego pola do 50%, aby szybciej osiągnąć odpowiednią temperaturę. Przez to gotowanie zajmuje mniej czasu niż dotychczas.

Szybkie czyszczenie:

Płyta ma funkcję ShortClean, za sprawą której możemy na chwilę wyłączyć pola grzewcze, aby pozbyć się zanieczyszczeń. Wystarczy wyłączyć wspomnianą opcję, aby powrócić do gotowania.

Wady
Trudność w usuwaniu uporczywych zabrudzeń:

Żeby pozbyć się przypalonych resztek jedzenia zazwyczaj trzeba użyć specjalnego skrobaka (nie wystarczy zastosowanie łagodnego detergentu). Dla wielu konsumentów jest to męczące i do tego czasochłonne.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status