Najlepsza płyta indukcyjna Amica

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Wielu konsumentów wybiera płyty indukcyjne Amica. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad zakupem sprzętu tej marki, ale nie wiesz, na co się zdecydować, jesteś w odpowiednim miejscu. Na naszej stronie opublikowaliśmy ranking, w którym znajdują się dokładne opisy najczęściej polecanych przez konsumentów sprzętów. Możesz być pewny, że zamieszczone w zestawieniu produkty spełniają oczekiwania użytkowników. Najlepszą płytą indukcyjną okazała się Amica PIE6541SU. Jednym z najważniejszych atutów sprzętu jest szybkie nagrzewanie. Jest to możliwe dzięki funkcji Booster. Sporym ułatwieniem podczas przygotowywania różnego rodzaju posiłków są 3 gotowe programy pracy. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia blokada dla dzieci. Nie ma obaw o to, że Twoja pociecha samodzielnie uruchomi sprzęt, co mogłoby mieć przykre skutki. Model ma prosty, a jednocześnie atrakcyjny wygląd. Kolejnym produktem, który zdobył wiele pozytywnych opinii, jest Amica PI3510U. Ta płyta indukcyjna została wykonana z dobrych gatunkowo materiałów. Urządzenie ma wskaźnik ciepła resztkowego, co stanowi sporą zaletę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką płytę indukcyjną Amica wybrać?

 

Coraz więcej osób decyduje się na zakup płyty indukcyjnej, gdyż oferuje ona znacznie szybsze przygotowanie potraw. Co więcej, sprzęt ten działa tylko na powierzchnię pod garnkiem, a nie na całą płaszczyznę kuchenki. Dzięki temu użytkowanie urządzenia jest znacznie tańsze niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Z tego poradnika dowiesz się, jakie cechy powinny mieć najlepsze płyty indukcyjne Amica. Dodatkowo, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie z trzema godnymi polecenia modelami.

Polskie przedsiębiorstwo Amica znane jest z produkcji i dystrybucji sprzętów gospodarstwa domowego. Oferta marki jest bardzo różnorodna, znajdziemy w niej bowiem urządzenia o dużych gabarytach, jak lodówki, czy pralki, ale również niewielkie AGD. Dzięki zróżnicowanemu asortymentowi, niemal każdy konsument znajdzie coś dla siebie. Warto dodać, że wszystkie modele powstały przy użyciu najnowszych technologii i cechują się dużą energooszczędnością.

Kupując płytę indukcyjną koniecznie zwróć uwagę na ilość pól grzewczych. Liczba ta powinna być podyktowana przez Twoje potrzeby oraz wielkość kuchni. Jeśli mieszkasz sam i gotujesz tylko dla siebie, urządzenia jedno lub dwupalnikowe w pełni zaspokoją Twoje potrzeby. Jeśli jednak przygotowujesz wielodaniowe obiady dla całej rodziny warto rozważyć zakup możliwie największego urządzenia – czteropalnikowego. Jeśli Twoja kuchnia urządzona jest w nowoczesnym stylu warto przyjrzeć się kształtom oferowanych modeli. Pamiętaj, że nie musisz decydować się na tradycyjną, kwadratową płytę. Ostatnio bardzo popularne wśród klientów są urządzenie, które wyglądem przypominają orzech nerkowca.

Kolejną istotną kwestią jest sterowanie urządzeniem. Jeśli interesuje Cię najlepsza płyta indukcyjna Amica w 2021 roku to radzimy wybór intuicyjnego sprzętu z systemem dotykowym. Dzięki temu obsługa produktu będzie łatwiejsza. Bardziej nowoczesne sprzęty oferuję sterowanie za pomocą kolorowego ekranu LCD. Daje on większą kontrolę nad przygotowanymi potrawami. Warto zainwestować w model, który informuje nas nie tylko o temperaturze, ale i czasie gotowania.

 

 

Płyty indukcyjne Amica – Ranking

 

 

Amica PIE6541SU

 

Godnym polecenia i często wybieranym przez konsumentów modelem jest czteropalnikowa płyta indukcyjna Amica PIE6541SU. Ze względu na użycie najnowszych technologii prezentowany produkt jest bardzo prosty w obsłudze. Warto dodać, że jest to urządzenie energooszczędne, gdyż w czasie pracy podgrzana zostaje tylko powierzchnia pod garnkiem, a nie cała płaszczyzna.

Dużym atutem modelu jest płynna regulacja mocy grzania, która odbywa się za pomocą przesuwania palcem po specjalnym pasku – slider. Dodatkowo sprzęt ten oferuje możliwość samodzielnego wybrania jednego z dziewięciu poziomów mocy, czasowego sterowania gotowaniem oraz blokadę przed dziećmi. Co więcej, specjalna funkcja Booster pozwala na krótkotrwałe zwiększenie mocy, by szybciej przygotować danie.

Opinie konsumentów o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło funkcję Bridge, która pozwala na łączenie pól grzewczych w celu przygotowania dania w dużym garnku. Ponadto płyta została wyposażona w opcję pauzy, czyli natychmiastowego zaprzestania pracy. Pozwala ona na bezstresowe odebranie telefonu lub otworzenie drzwi listonoszowi.

Płyta indukcyjna Amica PIE6541SU ma wymiary: wysokość – 5,5 cm, szerokość – 57,6 cm i głębokość – 51,8 cm. Produkt waży 10,5 kg. Moc całkowita jest równa 7400 W.

Zalety
Szybkie nagrzewania:

Prezentowane urządzenie ma funkcję Booster, dzięki której można znacznie skrócić czas nagrzewania kuchenki. Okazuje się to przydatne szczególnie wtedy, kiedy nie mamy zbyt dużo czasu na przygotowanie jedzenia.

3 programy pracy:

Sprzęt ma 3 gotowe programy pracy, dzięki którym można łatwo przygotować daną potrawę. Temperatura 42 st. C. jest odpowiednia do topienia masła (bez obaw o jego przypalenie), 70 st. C. pozwala na stopniowe podgrzewanie zup i sosów, a temperatura 94 st. C. jest idealna do gotowania makaronu czy ryżu.

Blokada:

Jeśli masz dzieci, z pewnością zainteresuje Cię funkcja blokady. Nie musisz się obawiać o to, że Twoja pociecha przypadkowo włączy sprzęt i zrobi sobie krzywdę.

Timer:

Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja timera. Nie trzeba już stać nad kuchenką i co chwilę sprawdzać, czy makaron jest już gotowy. Wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę i wybrać czas gotowania zalecany przez producenta.

Czyszczenie:

Ze względu na gładką powierzchnię kuchenka jest łatwa w czyszczeniu.

Wady
Odciski palców:

Konsumenci wskazują, że na urządzeniu widać każdy, nawet najmniejszy odcisk palca.

 

 

 

 

Amica PI3510U

 

Jeśli metraż Twojej kuchni jest ograniczony, to polecamy model PI3510U. Jest to wysokiej klasy, bardzo wydajna i energooszczędna płyta indukcyjna Amica w dobrej cenie. Wymiary produktu to: wysokość – 4,8 cm, szerokość – 30 cm i głębokość – 52 cm. Sprzęt został wykonany z wysokiej jakości szkła, które jest odporne na uderzenia i obicia. Gwarantuje to dużą wytrzymałość powierzchni.

Atutem modelu jest jego prosta obsługa, która odbywa się za pomocą dotykowego panelu. Pozwala to również na wybranie jednego z dziewięciu poziomów mocy oraz dokładnego zaprogramowania czasu gotowania. Dzięki takim rozwiązaniom, obsługa płyty jest bardzo intuicyjna. Warto dodać, że posiada ona specjalną blokadę, która uniemożliwia dzieciom przypadkowe uruchomienie urządzenia. Użytecznym dodatkiem jest funkcja Booster, pozwalająca na czasowe zwiększenie mocy grzania. Umożliwi to szybsze przygotowanie dania, bez utraty składników odżywczych.

Wielu użytkowników doceniło urządzenia za zdolność samodzielnego wykrywania wielkości garnka. Funkcja ta sprawia, że podgrzewana jest jedynie powierzchnia pod garnkiem, a nie cała płyta. Dzięki temu zużycie energii jest mniejsze.

Model PI3510U to bardzo dobra płyta indukcyjna Amica do 1000 zł. Wymiary modelu to: szerokość – 30 cm i głębokość – 52 cm. Moc urządzenia to 3700 W.

Zalety
Podtrzymanie ciepła:

Jeśli Twoja rodzina spóźni się na obiad, nie musisz się obawiać, że potrawa wystygnie. Wszystko dzięki funkcji podtrzymania ciepła.

Rozpoznawanie wielkości garnka:

Prezentowana płyta indukcyjna automatycznie rozpoznaje wielkość naczynia i dostosowuje do niego powierzchnię grzania. To pozwala nam oszczędzić energię.

Jakość:

Do produkcji urządzenia wykorzystano dobre gatunkowo materiały. Płyta indukcyjna wykazuje dużą odporność na zarysowania, dzięki czemu sprzęt przez długi czas wygląda, jak nowy.

Wskaźnik ciepła resztkowego:

Model ma wskaźnik ciepła resztkowego. W efekcie wiesz o tym, kiedy urządzenie jest ciepłe, co minimalizuje ryzyko poparzenia dłoni.

Wady
Nie dla każdego:

Z racji tego, że sprzęt ma tylko 2 pola grzejne prawdopodobnie nie spełni oczekiwań osób, które dużo gotują.

 

 

 

 

Amica PI6144S4WSU

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez płyty indukcyjnej Amica PI6144S4WSU. Ten model musiał znaleźć się w naszym rankingu, ponieważ jest solidnie wykonany, funkcjonalny, a dodatkowo ładnie wygląda. Istotną zaletą jest to, że użytkownik może łączyć poszczególne pola grzejne, co pozwala przygotowywać jedzenie także w bardzo dużych naczyniach.

Wymiary prezentowanej płyty indukcyjnej to: szerokość – 57,6 cm, głębokość – 51,8 cm i wysokość – 5,5 cm. Moc całkowita wynosi 7400 W. Model ma biały kolor. ProBaby System zapobiega przed przypadkowym włączeniem urządzenia, co dla rodziców małych dzieci ma szczególne znaczenie. Warto wspomnieć o tym, że sprzęt ma funkcję timera, minutnika i pauzy.

Po przeczytaniu opinii na temat Amica PI6144S4WSU można dojść do wniosku, że jest to model wart polecenia. Wielu Internautów, którzy mieli okazję przetestować urządzenie zapewnia, że jest ono funkcjonalne i bez wątpienia spełni oczekiwania osób, które uwielbiają gotować. Model jest wytrzymały i bezpieczny w użyciu.

Wymiary płyty indukcyjnej Amica PI6144S4WSU są następujące: szerokość – 57,6 cm, głębokość – 51,8 cm i wysokość – 5,5 cm. Model ma moc równą 7400 W.

Zalety
Wielkość pól grzejnych:

Urządzenie ma funkcję Bridge, która pozwala na połączenie pól grzejnych, dzięki czemu możemy przygotowywać potrawę np. w dużej brytfannie.

Pauza:

Jeśli musimy na chwilę wyłączyć sprzęt, a jednocześnie nie chcemy tracić ustawień, możemy skorzystać z funkcji pauzy. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie. Pozwala w łatwy sposób wrócić do ustawień i kontynuować gotowanie.

Bezpieczeństwo:

Płyta indukcyjna jest bezpieczna w użytkowaniu. Ma na to wpływ m.in. blokada włączenia, która daje pewność, że nasze dziecko przypadkiem nie uruchomi kuchenki.

Wady
Obsługa:

Pewna grupa Internautów twierdzi, że panel sterowania nie jest czytelny, przez co na początku obsługa urządzenia wydaje się skomplikowana.

 

 

 

 

Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany:

Płyta indukcyjna Amica

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Amica PI 6140 WTK

 

Godną polecenia płytą indukcyjną, która gwarantuje pełnię bezpieczeństwa użytkowania oraz wysoką energooszczędność, jest model Amica PI 6140 WTK. Prezentowane urządzenie posiada aż cztery palniki, dzięki czemu będzie odpowiednie dla dużej rodziny.

Atutem prezentowanego produktu jest funkcja Booster, która występuje na wszystkich polach. Po jej aktywowaniu, moc urządzenia zwiększa się. Pozwala to na znacznie szybsze przygotowanie dania, bez utraty składników odżywczych. Ciekawym udogodnieniem jest opcja podtrzymania ciepła, dzięki czemu reszta domowników również będzie mogła cieszyć się ciepłym posiłkiem. Następnym udogodnieniem, który gwarantuje większą satysfakcję z użytkowania jest timer. Opcja ta pozwala na ustawienie czasu gotowania, osobno dla każdego pola.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło blokadę przed uruchomieniem przez dzieci, która chroni maluchy przed przypadkowym włączeniem płyty. Takie rozwiązanie zdecydowanie zmniejsza ilość wypadków w domu. Kolejnym udogodnieniem, które pomaga zachować większe bezpieczeństwo jest wskaźnik ciepła resztkowego. Informuje on nas o tym, czy pole wciąż jest ciepłe.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
7 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej Łuczak
Andrzej Łuczak
1 year ago

Niestety kupiłem płytę indukcyjną firmy Amica. Wcześniej używałem Gorenje. Po trzech tygodniach wyświetlacz wyświetlał połowę cyferek. Zgłoszenie reklamacji – po tygodniu przyjechał serwisant i stwierdził awarię sterownika. Zamówił część i po tygodniu wymienił. Po ok. 12 miesiącach identyczna sytuacja. Procedura taka sama. Żeby urozmaicić swoją “przygodę” z produktami firmy Amica, po remoncie kuchni kupiłem pochłaniacz dużej mocy. Po zamontowaniu zauważyłem, że stopniowanie nie wpływa na siłę ciągu. Po trzech miesiącach zepsuł się panel dotykowy. Zgłoszenie awarii – tak samo jak w płycie indukcyjnej. Przyjechał serwisant – awaria sterownika. Zdziwił się, że pochłaniacz nie stopniuje siły ciągu. Zdemontował urządzenie i zabrał… Read more »

Artur
Artur
9 months ago

Jestem użytkownikiem płyty PI6544ISU firmy Amica. Niestety gotowanie na czymś takim to tragedia. Brak płynnej regulacji mocy przez moduł grzewczy powoduje, że woda się gotuje za chwilę już nie i ponownie gotuje i znowu nie. Ugotowanie dobrego rosołu graniczy z cudem. Serwisant, który naprawiał mi ostatnio zmywarkę tej samej firmy twierdzi , że to normalne zachowanie się kuchenki indukcyjnej. 🙁

Artur
Artur
9 months ago

Nie polecam płyt indukcyjnych Amica z uwagi na brak płynnej regulacji gotowania elementu grzejnego. Kuchenka gotując potrawę raz włącza cewkę i wyłącza, włącza i wyłącza powodując, że potrawa się gotuje i nie gotuje i nie i tak w kółko.

Jachu
Jachu
1 month ago

Absolunie nie polecam sprzętu Amiki. Kupiłem w listopadzie kuchenkę indukcyjną i już drugi raz w przeciągu 1 miesiąca nie działa płyta. Oczekiwania na neaprawę to droga przez mękę – dopiero po ostrych mailach pani w serwisie daje tryb pilny ( po 14 dniach teoretycznej naprawy !! ) znów czekam na serwisanta , zobaczymy czy naprawi czy znowu po jednym dniu się zepsuje

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir