Najlepsza płyta gazowa do zabudowy 5 palników

Ostatnio aktualizowane: 23.09.20

 

Myślisz o zakupie 5-palnikowej płyty gazowej do zabudowy, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Prawdopodobnie nie chcesz poświęcać zbyt dużo czasu na szukanie odpowiedniego sprzętu, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ranking najlepszych produktów na rynku. Dzięki niemu dowiesz się, jakie sprzęty są polecane przez konsumentów. Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazła się płyta gazowa do zabudowy z 5 palnikami Amica PGCZ7411. Produkt jest dostępny w przystępnej cenie, więc na jego zakup decyduje się sporo osób. Konsumenci podkreślają, że jakość wykonania modelu jest bardzo dobra. Ma on żeliwne ruszty, które nie niszczą się na skutek działania wysokiej temperatury. Dodatkowo są one dobrze wyprofilowane, dzięki czemu ustawione na palnikach garnki nie przechylają się na boki. Godnym uwagi produktem jest także Teka CGW LUX 70 5G. Ta płyta gazowa do zabudowy z 5 palnikami ma stosunkowo dużą moc, dzięki czemu jest efektywna. Sprzęt jest łatwy w montażu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką płytę gazową do zabudowy wybrać?

 

Kuchenki wolnostojące coraz częściej ustępują miejsca płycie gazowej, która idealnie wkomponuje się w modne, minimalistycznie zaprojektowane kuchnie. Najprostszy podział takich płyt uwzględnia ich rozmiar. Podczas zakupu warto wziąć pod uwagę to, ile osób mieszka w domu. Jeśli są to maksymalnie trzy osoby zakup dużej płyty nie będzie miał sensu. Nie tylko zwiększy to koszty zakupu, ale taki sprzęt zajmie więcej miejsca w kuchni. Jeśli jednak mamy świadomość, że urządzenie czeka wysoka eksploatacja warto sięgnąć po płytę 5-palnikową, której chcemy poświęci ten artykuł.

 

 

Do produkcji płyt gazowych wykorzystuje się różne materiały. Dużą popularnością cieszą się modele emaliowane, wykończone stalą nierdzewną lub hartowanym szkłem. Do nowoczesnych pomieszczeń zazwyczaj wybieramy płyty szklane. Modele ze stali nierdzewnej są nieco odporniejsze na uszkodzenia oraz łatwiejsze w czyszczeniu.

Standardowe płyty posiadają zwykle 4 palniki. Jeśli mamy ich 5, to dodatkowym elementem grzejnym najczęściej jest palnik typu WOK z podwójnymi lub potrójnymi koronami, które zapewniają silniejsze i do tego równomiernie rozchodzenie się ciepła. Standardowy układ palników jest rozmieszczony na planie kwadratu, jednak wychodząc naprzeciw fanom nowoczesnych rozwiązań, producenci zaczęli też produkować inne sprzęty, dlatego bez problemu możemy znaleźć urządzenia na planie okręgu czy trójkąta

Istotnym elementem jest ruszt. Większość płyt posiada ruszt jednolity lub dzielony na dwie części. Popularne stają się również ruszty indywidualne. Forma jednolita jest bardziej stabilna, jednak tym samym cięższa i trudniejsza w czyszczeniu. Nie ma też możliwości umieszczenia takiego rusztu w zmywarce. Konsumenci najczęściej wybierają ruszty żeliwne lub emaliowane. Zwłaszcza te drugie są tańsze i łatwiejsze w czyszczeniu. Elementy żeliwne będą natomiast wyróżniać się trwałością.

Najlepsza płyta gazowa do zabudowy posiadająca 5 palników w 2020 roku jest wyposażona w element zabezpieczający przed niekontrolowanym wyciekiem gazu. Najczęściej zabezpieczenie to występuje w formie czujnika, który automatycznie odcina dopływ gazu, gdy wykryje zgaśnięcie płomienia.

Skoro już wiesz, jakie cechy mają najlepsze płyty gazowe posiadające 5 palników, zapraszamy Cię do dalszej części naszego artykułu, w której prezentujemy krótkie zestawienie.

 

 

Płyty gazowe do zabudowy 5 palników – ranking

 

 

Amica PGCZ7411 

 

Płyta gazowa Amica PGCZ7411 to płyta gazowa do zabudowy posiadająca 5 palników w dobrej cenie, która idealnie wpasuje się w tło eleganckiej, klasycznej, jak i nowoczesnej kuchni. Pięć palników o różnych wymiarach pozwoli nam na przyrządzenie wielodaniowych posiłków w krótkim czasie.

Sterowanie płyty znajduje się z przodu. Każdy z pięciu palników posiada pojedyncze ruszty żeliwne. Produkt ma zabezpieczenie przeciwwypływowe. Gdy płomień zgaśnie wskutek zalania palnika, system zabezpieczający automatycznie odetnie dopływ gazu. W ten sposób niebezpieczeństwo jego ulatniania się jest minimalizowane i jednocześnie eliminujemy niepotrzebne zużycie gazu. Kuchnia ma elektryczny zapalacz gazu – wystarczy tylko przekręcić pokrętło, a wybrany palnik automatycznie się zapali. Sterowanie płytą jest mechaniczne, a zapalarka gazu znajduje się w pokrętle.

Szerokość zabudowy wynosi 70 cm, a głębokość – 51 cm. Całkowita moc płyty to 10 600 W. Użytkownicy są zadowoleni z jej klasycznego designu i ilości palników tego urządzenia.

Amica PGCZ7411 to bardzo dobra płyta gazowa do zabudowy z 5 palnikami do 1000 zł. Wymiary sprzętu to: szerokość – 70 cm, głębokość – 51 cm i wysokość – 4 cm.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Użytkowanie Amica PGCZ7411 jest w pełni bezpieczne. Model ma zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Jeśli płomień palnika zgaśnie, płyta automatycznie odetnie dopływ gazu.

Żeliwne ruszty:

Sprzęt został wyposażony w żeliwne ruszty, które cechuje duża wytrzymałość na działanie wysokich temperatur. Co istotne, elementy te są łatwe w czyszczeniu.

Palnik WOK:

Płyta gazowa ma palnik WOK, który okazuje się nieoceniony w trakcie przygotowywania posiłków w dużych garnkach czy na patelniach typu WOK. Ma on dużą moc i potrójny płomień.

Estetyka:

Produkt ma czarny kolor, więc pasuje do wielu wnętrz. Ze względu na to, że do produkcji wykorzystano dobrej jakości szkło płyta prezentuje się niezwykle elegancko.

Obsługa:

Sprzęt jest łatwy w użytkowaniu. Umieszczone na obudowie pokrętła płynnie działają, co ułatwia odpowiednie ustawienie płyty gazowej. Zaletą jest także dobrze opracowana instrukcja obsługi.

Wady
Rozmieszczenie palników:

Urządzenie byłoby bardziej funkcjonalne, gdyby palniki znajdowały się w większej odległości od siebie.

 

 

 

 

Teka CGW LUX 70 5G

 

Teka CGW LUX 70 5G to płyta gazowa do zabudowy posiadająca pięć oddzielnych palników. Model ten jest wykonany ze szkła ceramicznego. Ponadto każdy palnik posiada żeliwne ruszty.

Wszystkie płyty gazowe marki Teka wyposażone są we wbudowany generator iskry. Po naciśnięciu i przekręceniu pokrętła palnik sam się zapala – nie musimy używać osobnej zapalarki czy zapałek. Sprzęt ma również zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu – w wyniku przypadkowego zgaszenia płomienia przez wiatr lub w wyniku jego zalania urządzenie odcina dopływ gazu, zwiększając tym samym bezpieczeństwo korzystania z płyty. Potrójny palnik gazowy, o mocy 4000 W pozwala na szybkie przygotowywanie dań. Ciepło jest równomiernie rozprowadzane na dnie garnka czy patelni, co gwarantuje, że przygotowanie potrawy w krótkim czasie przy maksymalnym wykorzystaniu wytworzonej energii.

Szerokość zabudowy tego modelu to 70 cm, przy głębokości 51 cm. Całkowita moc pięciu palników to 10950 W. Płyta uznawana jest za solidną, wygodną i wydajną.

Płyta gazowa do zabudowy z 5 palnikami Teka CGW LUX 70 5G ma czarny kolor. Wymiary produktu to: szerokość – 71 cm i głębokość – 51 cm.

Zalety
Szkło:

Wykorzystane do produkcji modelu szkło nie jest podatne na zarysowania. W rezultacie nawet po wielu miesiącach od zakupu produkt wygląda estetycznie.

Żeliwne podstawki:

Internauci zwracają uwagę na to, że żeliwne podstawki pod garnki mają odpowiedni kształt. Nie ma więc obaw o to, że naczynia będą się przechylać w trakcie gotowania, co z pewnością byłoby niebezpieczne.

Funkcjonalność:

Prezentowana płyta do zabudowy ma 5 palników o sporej mocy, co pozwala w krótkim czasie przygotować smaczny obiad dla całej rodziny (nie trzeba czekać, aż palnik się zwolni).

Montaż:

Urządzenie jest łatwe w montażu, dlatego też jego instalacja nie zabiera dużo czasu.

Wady
Pielęgnacja:

Konsumenci wskazują, że o ile czyszczenie szklanej części sprzętu jest bardzo proste, o tyle pielęgnacja elementów metalowych jest czasochłonna i często wymaga mocnego szorowania.

 

 

 

 

Samsung NA75J3030AS

 

Model Samsung NA75J3030AS ma pięć palników, które łącznie wytwarzają moc 11,8 kW, co pozwala szybciej ugotować wodę, ale także w krótszym czasie usmażyć zachwycające smakiem potrawy. Palnik z potrójną koroną wytwarza płomień, z pomocą którego szybciej przygotujemy potrawy. Jest idealny do dużych patelni, a także szybkiego smażenia przy użyciu patelni typu WOK.

Produkt ma także mechanizm bezpieczeństwa. Specjalne czujniki wykrywają przypadkowe zgaśnięcie płomienia. Dzięki temu mogą automatycznie odciąć dopływ gazu i zapobiec ulatnianiu. Model ma dodatkową nakładkę na ruszt, którą zaprojektowano z myślą o woku.

Wielu konsumentów cieszy również ruszt Endless Rail Grate, który umożliwia łatwe oraz bezpieczne przesuwanie naczyń. Nawet najcięższe garnki i patelnie przemieścisz bez konieczności ich podnoszenia.

Samsung NA75J3030AS to 5-palnikowa płyta gazowa do zabudowy o wymiarach: szerokość – 75 cm i głębokość – 51 cm. Produkt ma srebrny kolor.

Zalety
Elektryczna zapalarka:

Model został wyposażony w elektryczną zapalarkę, która znajduje się w pokrętle. Nie musimy więc korzystać z zapałek, aby włączyć palnik. Bez wątpienia wpływa to na wygodę użytkowania płyty.

Duży palnik:

Samsung NA75J3030AS ma duży palnik o mocy 3,8 kW, który błyskawicznie nagrzewa naczynie. Jest on bardzo przydatny, kiedy chcemy szybko przygotować obiad.

Rozstawienie palników:

Umieszczone na płycie palniki są odpowiednio rozstawione. W rezultacie możemy korzystać ze wszystkich palników jednocześnie, co zwiększa funkcjonalność urządzenia.

Wady
Pokrętła:

Znajdujące się na obudowie pokrętła są podatne na uszkodzenia. W związku z tym do ich czyszczenia trzeba używać bardzo delikatnych detergentów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status