Najlepsza płyta ceramiczna Amica

Ostatnio aktualizowane: 21.01.20

 

Jaką płytę ceramiczną Amica wybrać?

 

Płyta ceramiczna jest ciekawą alternatywą dla modeli indukcyjnych. Często kosztuje ona znacznie mniej, a dodatkowo prezentuje się elegancko i nowocześnie. W sklepach znajdziemy mnóstwo takich produktów, różniących się między sobą kształtem czy liczbami pól grzewczych. Jak wybrać najlepszy dla siebie produkt? Aby ułatwić Ci zakupy, stworzyliśmy poniższy poradnik zakupowy. Znajdziesz w nim kilka wskazówek oraz ranking trzech płyt ceramicznych Amica.

 

 

Marka Amica to jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych producentów AGD w Polsce. Cieszy się ona dużym zaufaniem konsumentów również poza granicami naszego kraju. W ofercie firmy znajdziemy m.in.: lodówki, zmywarki, piekarniki, kuchenki i nowoczesne płyty grzewcze. Ze względu na elegancki design i funkcjonalność, wymienione sprzęty mogą sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom.

Dostępne na rynku płyty ceramiczne dzielimy na modele z ramką i bez ramki (tworzą one z blatem kuchennym jednolitą całość). W tej kwestii największy wpływ na decyzję będą miały Twoje preferencje, gdyż brak ramki, wbrew powszechnemu przekonaniu, najczęściej nie zwiększa podatności produktu na uszkodzenia.

Wybierając płytę ceramiczną, musisz zwrócić uwagę na jej rozmiar i kształt. Nie ma potrzeby inwestowania w bardzo duży model, jeśli nie gotujesz zbyt często lub mieszkasz sam. Produkty o większych wymiarach są dedykowane przede wszystkim dużym rodzinom oraz osobom, które uwielbiają gotować i samodzielnie przygotowują wszystkie posiłki. Zazwyczaj płyty mają szerokość od ok. 58 cm do 60 cm. Niemniej w razie potrzeby z pewnością znajdziesz model nieco węższy lub szerszy, nawet do 90 cm. Jeśli chodzi o kształt, to największą popularnością cieszą się produkty kwadratowe, gdyż są one najbardziej uniwersalne.

Najlepsza płyta ceramiczna Amica w 2020 roku ma pola grzewcze o odpowiednich rozmiarach. Standardowo jest ich 4, jednak niektóre modele mają 3 lub jedynie 2 pola. Zwykle mają one różne średnice. Jeśli często gotujesz w naczyniach o niestandardowych wymiarach czy kształtach, polecamy zakup płyty z wielostrefowym polem. Dostosowuje się ono do rozmiaru garnka. Dlatego znajdująca się w nim potrawa gotuje się szybciej niż na za małym lub zbyt dużym palniku. To pozwala także na efektywniejsze wykorzystanie energii elektrycznej.

 

 

Płyty ceramiczne Amica – ranking

 

 

Amica PH6121FTS

 

Płyta Amica PH6121FTS ma kwadratowy kształt i została wyposażona w cztery pola grzewcze. Jedno z nich ma podwójną, a drugie potrójną średnicę. Dzięki temu gotowanie nawet w bardzo dużym garnku nie stanowi żadnego problemu. Produkt ma timer, za sprawą którego możesz zaprogramować czas trwania gotowania (do 99 minut). To pozwala uniknąć m.in. przypalenia potrawy.

Cechą wyróżniającą powyższy model jest płynna regulacja mocy. Jej wartość określa się za pomocą specjalnego slidera, który wystarczy dotknąć palcem. Wymiary produktu to: 4,6 cm x 57,6 cm x 51,8 cm. Jest tu wskaźnik ciepła resztkowego, który gaśnie dopiero, gdy pole grzewcze ostygnie po gotowaniu. To pozwala uniknąć poparzenia dłoni.

Konsumenci uważają, iż najlepsze płyty ceramiczne Amica są bezpieczne w użytkowaniu. To samo można powiedzieć o modelu PH6121FTS. Wpływ na to ma nie tylko wspomniany wskaźnik, ale i blokada włączenia pól grzewczych przez dzieci. Takie rozwiązanie zapobiega przypadkowemu uruchomieniu produktu przez bawiące się maluchy.

 

 

 

 

Amica PH3200ZT 

 

Przedstawiamy płytę ceramiczną Amica PH3200ZT, która ma prostokątny kształt i dwa pola grzewcze. Wspomniany model został wyposażony m.in. w system automatycznego zagotowania, który jest odpowiednikiem gotowania na tzw. wolnym ogniu. Sprawdza się on w przypadku dań wymagających szybkiego zagotowania i późniejszego prażenia, bądź podgrzewania przez dłuższy czas.

Ponieważ płyta ma gładką powierzchnię, jej mycie nie jest kłopotliwe. Sensorowe sterowanie pozwala z łatwością wybrać jeden spośród 9 dostępnych poziomów mocy. Wbudowany timer umożliwia z kolei kontrolowanie czasu gotowania i wyłączenie pola grzewczego w odpowiednim momencie. Co więcej, produkt ma specjalną blokadę, która uniemożliwia włączenie go przez dzieci.

Jak wynika z opinii konsumentów, jest to płyta ceramiczna Amica w dobrej cenie. Zasługuje ona na uwagę, gdyż elegancko się prezentuje, a do tego jest funkcjonalna. Powyższy model nie zajmuje za dużo miejsca na kuchennym blacie (ma 30 cm szerokości) i nie posiada ramki, dlatego idealnie się z nim komponuje.

 

 

 

 

Amica PH6220ZT

 

Amica PH6220ZT to bezramkowa płyta z czterema polami grzewczymi. Dwa z nich mają podwójną średnicę. Wymiary produktu to: 4,8 cm x 57,6 cm x 51,8 cm. Jest tu wskaźnik ciepła resztkowego, który podświetla nagrzane pole grzewcze. Gaśnie on dopiero, gdy palnik całkowicie wystygnie.

Model PH6220ZT ma sensorowe sterowanie, które umożliwia nie tylko ustawienie mocy na odpowiednim poziomie, ale i włączenie timera czy też funkcji automatycznego zagotowania. Znacząco zwiększa to komfort użytkowania. Ponieważ produkt ma czarny kolor, idealnie dopasowuje się on do każdej kuchni.

Jednym z największych atutów płyty jest funkcjonalność. Bardzo łatwo się nią steruje i ustawia odpowiednią temperaturę, dlatego gotowane potrawy zawsze są idealne. Ze względu na różną średnicę pól grzewczych, możesz przyrządzać dania w naczyniu o niestandardowych wymiarach czy kształcie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status