Najlepsza płyta ceramiczna a indukcyjna

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaką płytę ceramiczną a indukcyjna wybrać?

 

Gotowanie to czynność, którą wykonujemy codziennie. Sprzęty kuchenne pobierają najwięcej prądu spośród wszystkich urządzeń, jakie mamy w domu. Dlatego coraz częściej zastanawiamy się, jak zmniejszyć rachunki. Odpowiedzią może być płyta indukcyjna lub ceramiczna. Aby mieć pewność, że wybierzesz dobrej jakości model, przygotowaliśmy niewielki poradnik. Znajdziesz w nim informacje o tym, jakie cechy ma najlepsza płyta w 2021 roku .

 

 

Przedmiotem artykułu jest porównanie dwóch najpopularniejszych rodzajów płyt – indukcyjnych i ceramicznych. Oba urządzenia wykonane są z wysokiej jakości materiałów, jednak wykorzystują inną technologię. Płyty indukcyjne wykonane są ze szkła hartowanego, które jest odporne nawet na mocny nacisk. Pod blatem znajdują się niewielkie cewki, które generują szybkozmienne pole magnetyczne. Sprzęty ceramiczne mają gładką powierzchnię, pod którą znajdują się elementy grzejne (spirale elektryczne lub lampy halogenowe). Za sprawą takiej konstrukcji, blat nagrzewa się bardzo szybko.

Poszukując dobrej jakości modelu, musisz zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W przypadku urządzenia indukcyjnego blat pozostaje zimny, podczas gdy pola są gorące. Zmniejsza to ryzyko oparzenia się. Sprzęty ceramiczne stygną dość powoli, więc należy uważać, aby się nie poparzyć.

Koniecznie sprawdź też, jak należy czyścić produkt, który Cię interesuje. Modele indukcyjne pozostają chłodne, więc nie przypalają się na nich zarówno resztki jedzenia, jak i środki czystości. Ponieważ powierzchnia jest gładka, mycie ich przebiega szybko. Czyszcząc najlepsze płyty ceramiczne poczekaj aż cała ich powierzchnia będzie zimna. W zależności od sprzętu, czas ten wynosi od 30 min do 1 godziny. Powierzchnia jest płaska i gładka, więc sam proces czyszczenia jest bardzo łatwy.

Zwróć uwagę, że na kuchenkach ceramicznych możesz używać wszystkich typów garnków. Z kolei w przypadku płyt indukcyjnych, wymagany jest zakup specjalnych naczyń. Koniecznie zwróć uwagę czy dno jest dostatecznie grube, by wytrzymać generowane ciepło. Na rynku dostępne są specjalne garnki z ferromagnetyków, które dostosowano do tego typu urządzeń.

 

 

Płyty  – ranking

 

 

Electrolux EHH16340FK

 

Jeśli pragniesz kupić wysokiej klasy płytę indukcyjną to polecamy model EHH16340FK marki Electrolux. Sprzęt ten powstał z użyciem innowacyjnej technologii, więc jego obsługa jest bardzo prosta, a praca wydajna. Ciekawym udogodnieniem jest wskaźnik ciepła resztkowego, który poinformuje Cię, czy pole wciąż jest gorące. Minimalizuje to ryzyko oparzenia.

Dużą zaletą płyty jest prosta obsługa urządzenia. Dzięki temu nawet osoby starsze, które nieczęsto obcują z nowoczesną aparaturą nie będą miały problemu z użyciem modelu. Atutem jest opcja rozpoznawania obecności garnka. Za jej sprawą podgrzana zostaje powierzchnia pod naczyniem, a nie cała płyta. Pozwoli Ci to na oszczędzenie prądu. Chwilę po zdjęciu garnka z kuchenki następuje wyłączenie pola. Przydatnym udogodnieniem jest funkcja Stop+Go, która pozwala na tymczasowe wyłączenie sprzętu.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne, gdyż wykonano go z dobrej jakości materiałów. Prezentowane urządzenie to funkcjonalna płyta w dobrej cenie. Wiele osób doceniło prostą obsługą oraz niskie zużycie energii.

 

 

 

 

Whirlpool ACM 808 BA S

 

Nowoczesna i prosta w obsłudze płyta indukcyjna Whirlpool ACM 808 BA S to urządzenie, które powinno pojawić się w każdym domu. Produkt wyposażony jest w ceramiczny blat, który jest odporny na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Szerokość modelu to 58 cm, więc bez trudu umieścisz go na blacie. Moc całkowita wynosi 7200 W, co zapewnia wydajną pracę.

Produkt ten posiada 4 pola o różnych wymiarach. Jednak dwa z nich można połączyć w jedno, by uporać się z dużym naczyniem, takim jak brytfanna. Sterowanie jest dotykowe poprzez panel znajdujący się na froncie. Użyjesz go nie tylko do wybrania temperatury, ale możesz też użyć funkcji Booster, czyli szybszego gotowania, która znajduje się na każdym polu. Płyta posiada 9 stopni mocy, co pozwoli na precyzyjne dobranie trybu pracy do posiłku. Na wyświetlaczu ukazuje się poziom mocy, timer, a także wskaźnik stref grzewczych dla każdego pola.

Elegancki design oraz duża wydajność pracy to główne zalety produktu. Konsumenci docenili również technologię Flexi Cook, która pozwala połączyć 2 pola w jedno, by podgrzać na nim duże naczynie.

 

 

 

 

Bosch PIE631FB1E

 

Elegancka płyta indukcyjna Bosch PIE631FB1E to dobrej jakości produkt o szerokości 60 cm. Na ceramicznej powierzchni znajdują się 4 pola grzewcze. Po ustawieniu garnka, podgrzewany będzie tylko obszar pod nim, a nie cała powierzchnia. Uchroni to domowników przed poparzeniami i zapewnia mniejsze zużycie prądu.

Sterowanie sprzętem odbywa się poprzez panel dotykowy, który umieszczono na przodzie. Przy jego pomocy ustawisz odpowiednią temperaturę, zaprogramujesz czas pracy oraz wybierzesz jeden z 9 poziomów mocy. Dużym udogodnieniem jest funkcja Power Boost, która automatycznie zwiększa moc o 50% na wybranym polu. Wiedz, że jest ona dostępna na całej powierzchni płyty. Choć obsługa jest prosta, to włączanie i wyłączanie wymaga dłuższego przytrzymania przycisku. Jest to zabezpieczenie przed dziećmi, które w czasie zabawy mogą przypadkiem dotknąć rozgrzanej płyty.

Choć nie jest to najtańszy model na rynku, posiada wiele zalet, które ułatwiają jego obsługę i czynią gotowanie prostszym. Właśnie dlatego tak wiele osób zdecydowało się na zakup płyty.   

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir