Najlepsza pakowarka próżniowa domowa

Ostatnio aktualizowane: 22.10.20

 

Jaką pakowarkę próżniową domową wybrać?

 

Pakowanie próżniowe to doskonały sposób na przedłużenie świeżości różnych produktów spożywczych. Do tej metody przechowywania żywności potrzebujemy jednak odpowiedniego urządzenia, czyli pakowarki. Przygotowaliśmy poradnik, który pozwoli Ci zdecydować, który sprzęt wybrać. Na końcu artykułu znajduje się zestawienie prezentujące trzy ciekawe i łatwe w obsłudze modele.

Zapakowane próżniowo artykuły spożywcze nie mają styczności z powietrzem, dlatego nie rozwijają się w nich bakterie i można je dłużej przechowywać (w odpowiednich warunkach nawet do kilkunastu miesięcy). Pakowarka próżniowa to urządzenie pozwalające na łatwe i szybkie usunięcie powietrza z opakowań z żywnością. Wiele osób mówi, że takie urządzenie powinno znaleźć się w każdym domu. Jak jednak znaleźć dobry sprzęt? Najlepsza domowa pakowarka próżniowa w 2020 roku ma kompaktowe wymiary i jest lekka. Ważne jest też to, aby model miał wydajną pompę (minimum to 10 l/min) i dużą moc, najlepiej ponad 100 W. To daje nam pewność, że urządzenie będzie niezawodnie działać i znacząco ułatwi nam przechowywanie jedzenia.

W sklepach czy lokalach gastronomicznych używa się sprzętów komorowych, które są stosunkowo duże, ale też bardzo szybko działają. W domach znacznie lepiej sprawdzają się urządzenia listwowe wymagające użycia specjalnych woreczków foliowych o określonych wymiarach. Warto sprawdzić, czy do wybranej przez nas pakowarki dołączono folię do pakowania oraz wężyk pozwalający na odsysanie powietrza. To pozwala nam sporo zaoszczędzić, a także wypróbować działanie sprzętu zaraz po zakupie.

Szukając idealnego urządzenia należy także zwrócić uwagę na długość listwy zgrzewającej, gdyż od tego zależy, jakiej wielkości opakowania próżniowe możemy szczelnie zamknąć. Standardowo jest to ok. 30 cm. Ważną rolę odgrywa również to, czy urządzenie ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, które zapobiega awarii silnika w wyniku długiego użytkowania urządzenia.

Najlepsze domowe pakowarki próżniowe wyposażone są m.in. w antypoślizgowe nóżki zapobiegające przesuwaniu się sprzętu na blacie kuchennym. Jeżeli zamierzamy często korzystać z urządzenia, upewnijmy się, że nie generuje zbyt dużego hałasu. Inaczej domownicy będą skarżyć się na zakłócanie spokoju, dla nas także wydawane przez pakowarkę dźwięki szybko staną się irytujące.

 

 

Domowe pakowarki próżniowe – Ranking

 

 

Bartscher VAK 100 300741 

 

Pakowarka Bartscher VAK 100 300741 ma moc 130 W i wyposażono ją w listwę zgrzewającą o długości 30 cm. Sprzęt ma białą obudowę wykonaną z tworzyw sztucznych, dlatego elegancko prezentuje się w kuchni. Wydajność pompy próżniowej modelu to ok. 12 l/min, za wytwarzanie próżni odpowiada elektroniczne sterowanie.

Urządzenie ma wymiary: szerokość – 40 cm, wysokość – 10 cm i głębokość – 18,5 cm. Produkt waży ok. 2,8 kg. Do zestawu dołączono 2 rolki folii do pakowania próżniowego (o wymiarach: 300 cm x 20 cm i 300 cm x 30 cm), a także wąż łączący. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, na przednim panelu znajdują się dobrze opisane przyciski sterujące.

Na podstawie opinii wydawanych przez konsumentów można stwierdzić, że urządzenie marki Bartscher jest niewielkie, ale wyjątkowo funkcjonalne. Z pomocą opisywanego modelu możemy zapakować próżniowo różne produkty spożywcze – mięsa, owoce, warzywa, a nawet artykuły sypkie, jak ryż czy kasza. Produkt wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

Hendi Budget Line 

 

Hendi Budget Line to sprzęt z obudową wykonaną z tworzywa ABS. Prezentowany model ma moc 110 W, a wydajność pompy wynosi 11 l/min. Listwa zgrzewająca ma wymiary: szerokość – 0,2 cm i długość – 31 cm. Pakowarka pozwala na wybór jednego z dwóch dostępnych czasów pakowania.

Urządzenie waży 1,74 kg, jego całkowite wymiary to: 39 cm x 16 cm x 9,2 cm. Listwa zgrzewająca znajduje się na podnoszonej pokrywie. Takie rozwiązanie sprawia, że ryzyko poparzenia się podczas pracy sprzętu jest zmniejszone do minimum. To ułatwia także czyszczenie produktu. Do pakowania próżniowego w tym przypadku należy używać worków moletowanych, których maksymalna szerokość wynosi 31 cm.

Konsumenci uważają, że pakowarka nadaje się do użytku w domu, jak i w niewielkim lokalu gastronomicznym. Urządzenie Hendi Budget Line bardzo cicho pracuje, a w dodatku ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. To model działający bardzo szybko, za sprawą którego przedłużymy świeżość zakupionych artykułów spożywczych, jak też przyrządzonych potraw.

 

 

 

 

Sencor SVS 1010WH 

 

Przedstawiamy urządzenie Sencor SVS 1010WH o mocy 110 W i pompie o wydajności 12 l/min. To domowa pakowarka próżniowa w dobrej cenie, która jest wyposażona w termiczny bezpiecznik zapobiegający przegrzaniu silnika. Produkt ma wymiary: 6,5 cm x 35,5 cm x 15,5 cm i waży 1,27 kg.

Przedstawiony model ma rolkę zgrzewającą o długości 30 cm. Z uwagi na intuicyjną obsługę nie powinniśmy mieć problemu z użytkowaniem pakowarki. Na obudowie znajdują się kontrolki LED informujące o pracy sprzętu. W zestawie otrzymujemy wężyk umożliwiający odsysanie powietrza z pudełek lub innych opakowań oraz folię do pakowania.

Produkt zdobył uznanie konsumentów, ponieważ jest niewielki i łatwo się go przechowuje. W podstawie urządzenia znajdują się antypoślizgowe nóżki. Wiele osób podkreśla, że pakowarka wygląda elegancko i łatwo się ją myje, a do tego nie hałasuje podczas pracy.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status