Najlepsza pakowarka próżniowa do żywności

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaką pakowarkę próżniową do żywności wybrać?

 

Aby zachować świeżość produktów spożywczych, musimy umieścić je w specjalnych pojemnikach, które nie dopuszczają powietrza do środka, a najlepszym rozwiązaniem jest odsysanie powietrza z takiego opakowania. Do pakowania produktów używa się pakowarki próżniowe, które są teraz ogólnodostępne. Niewiele osób wie jakie cechy ma dobry produkt tego typu, więc wybór odpowiedniego może być dość trudny. Na szczęście w naszym poradniku umieściliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci w zakupach.

Pierwszym z parametrów, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest długość listwy zgrzewającej. To od niej zależy, jak duże będą opakowania próżniowe, a także jak dużą ilość jedzenia możemy wsadzić do środka. Zazwyczaj znajdziemy modele z listwą długości około 30 cm. Bardzo łatwo jednak znaleźć dłuższe sprzęty – zwykle jednak są one droższe i bardziej profesjonalne.

Osoby, które już wielokrotnie korzystały z tego typu sprzętu, uważają, że najlepsze pakowarki próżniowe do żywności mają dużą moc, np. 90 W. Od tego parametru zależy szybkość pracy urządzenia oraz jego efektywność. Jest to szczególnie ważne, jeżeli decydujesz się na model, który może pakować bardzo duże rzeczy.

Ważnym elementem każdej pakowarki do żywności jest wyświetlacz. Powinien być on czytelny tak, aby każda z informacji była dobrze widoczna. Jest to bardzo ważne, kiedy chcemy często zmieniać ustawienia urządzenia.

Najlepsza pakowarka próżniowa do żywności w 2020 roku ma różne, ciekawe funkcje, które ułatwią nam pracę. Jest to na przykład zmiana sposobu zgrzewania. Funkcja ta pozwala nam na dopasowanie grubości zgrzewu do grubości stosowanej folii. Z kolei moc odsysania powietrza sprawia, że możemy regulować prędkość pracy.

Uważnie doczytaj, czy produkt, który zamierzasz kupić, może pracować z każdą folią. Czasem zdarza się, że niektóre modele mogą rozrywać zbyt cienką folię. Inne mogą nie domykać zbyt grubej folii. Niektóre modele są skonstruowane do zgrzewania tylko jednego rodzaju folii.

 

 

Pakowarki próżniowe do żywności – ranking

 

 

Profi Cook PC-VK 1080 

 

Profi Cook PC-VK 1080 jest to bardzo dobrze wykonana pakowarka próżniowa. Materiał obudowy to stal nierdzewna. Jest to bardzo mocny materiał, który nawet w przypadku bardzo częstej eksploatacji nie ulegnie zniszczeniu.

Długość listwy wynosi 30 cm, jest to również maksymalna szerokość torebki, w jaką włożymy nasze jedzenie. Jeżeli chodzi o długość pakunku, to nie ma żadnego nałożonego limitu. Dodatkowo w zestawie znajdziemy kilka specjalnych torebek, w które możemy włożyć żywność. Pakunki nadają się do umieszczania w mikrofalówce oraz gotującej się wodzie. Jest to pakowarka, która jednocześnie zgrzewa oraz separuje jedzenie.

Jeżeli pakujemy w torebkę delikatniejsze produkty, to nie musimy się martwić, że zostaną one spłaszczone. Pakowarka sama dobiera odpowiednią temperaturę, aby zachować żywność w całości.  Właśnie dlatego jest to bardzo często wybierany model. Oprócz tego wiele osób chwali mocny materiał, z jakiego pakowarka jest wykonana.

 

 

 

 

Concept FRESH 

 

Concept FRESH to pakowarka, która ma bardzo dużą moc odsysania powietrza. Z pomocą tego urządzenia jesteśmy w stanie odessać powietrze z dużego worka i w rezultacie przechowywać pożywienie przez bardzo długi czas. Użytkownicy potwierdzają, że składniki umieszczone w lodówce nie psują się przez kilka tygodni. Jeżeli chodzi o zamrażarkę, to może to nawet być kilka miesięcy.

Urządzenie najlepiej pracuje w połączeniu z folią ryflowaną, którą możemy dokupić. Długość listwy produktu wynosi 28 cm. Z kolei waga pakowarki to 1,2 kg. Przestawianie modelu w inne miejsce nie będzie więc problemem. Moc 90 W sprawia, że z pomocą pakowarki możemy szybko zamknąć wiele produktów w foliowych torebkach. Wiele osób wspomina również, że urządzenie pakuje bardzo szczelnie.

Użytkownicy zauważyli, że pakowarka bardzo ładnie się prezentuje, więc może być również ozdobą naszej kuchni. Jest to także kompaktowe urządzenie, więc nie będzie zabierać dużo miejsca na blacie.

 

 

 

 

Sencor SVS 1010WH

 

Chcielibyśmy zaprezentować Sencor SVS 1010WH. Jest to pakowarka próżniowa do żywności w dobrej cenie, która pozwala zapakować jedzenie w małe torebki. Urządzenie ma jedną, bardzo dużą zaletę. Zamyka ono w torebki zarówno jedzenie mokre, jak i suche.

Szerokość listwy produktu wynosi 30 cm. Do zestawu dołączono również kilka torebek próżniowych. Na obudowie produktu znajdują się jedynie 3 przyciski, a na dodatek są one dobrze opisane. Dlatego obsługa modelu jest bardzo łatwa. Pakowarka ładnie się prezentuje, więc z pewnością nie będzie wyróżniać się na tle nowocześnie urządzonej kuchni.

W zestawie znajduje się również wężyk, który możemy używać także do odsysania powietrza z pudełek czy butelek. Jest to sprzęt, który bardzo szczelnie pakuje wszystkie produkty, więc nie musisz się martwić, że się one popsują. Wiele osób chwali pakowarkę za łatwą obsługi, a także za dołączenie wężyka odsysającego powietrze.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status