Najlepsza naleśnikarka elektryczna

Ostatnio aktualizowane: 06.08.20

 

Jaką naleśnikarkę elektryczną wybrać?

 

Osoby, które cały rok czekają na Dzień Naleśnika, powinny zaopatrzyć się w domowe urządzenie, które pozwoli na przygotowanie tego typu dań. Właściwie dobrana maszyna pozwoli nam przygotować dobrze usmażone ciasto w krótkim czasie. Jednak kluczem do poprawnego przygotowania tego dania jest wysokiej jakości sprzęt. Jeśli nie wiesz, jak go zakupić, wystarczy, że przeczytasz nasz poradnik. Zawarliśmy w nim kilka przydatnych informacji o tym, jak wybrać najlepsze naleśnikarki elektryczne.

 

 

Prezentowany typ urządzeń cechuje się niewielkimi gabarytami, zatem będzie odpowiedni do użytku domowego. Urządzenia elektryczne spotkać możemy w 2 wariantach: z jedną lub dwiema płytami grzewczymi. Pierwszy rodzaj modeli dedykowany jest do użytku w domu, zaś drugi jest odpowiedni do zastosowania w barach i restauracjach. Naturalnie, możesz wybrać wersję z 2 płytami, jednak cechuje się ona dużo większymi gabarytami, przez co jej przechowywanie będzie dość skomplikowane.

Ważnym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest moc interesującej nas maszyny. Im wartość ta będzie większa, tym szybciej nagrzeje się powłoka, a to pozwoli nam prędzej zacząć pracę. Najlepsza naleśnikarka elektryczna w 2020 roku powinna mieć nie mniej niż 900 W, bowiem gwarantuje to wydajną pracę. Ciekawym udogodnieniem, które powinno znaleźć się we wszystkich urządzeniach jest termostat, za pomocą którego lepiej będziemy kontrolować temperaturę płyt grzewczej. Pomoże to zminimalizować ryzyko przypalenia ciasta.

Najważniejszym elementem konstrukcji jest płyta grzewcza, która powinna być wykonana z żeliwa albo z emalii. W tym poradniku chcielibyśmy jednak polecić Ci pierwszy rodzaj sprzętów. Materiał ten jest bowiem znacznie bardziej wytrzymały, przez co naleśnikarka będzie Ci służyła przez dłuższy czas. Co więcej, żeliwo cechuje się tym, że równomiernie rozdysponowuje temperaturę, zatem cała powierzchnia naleśnika, zostanie równomiernie usmażona.

Pamiętaj, aby zwrócić też uwagę na obudowę, która powinna być wytrzymała i odporna na przegrzanie się. Choć sprzęty plastikowe cechują się niewielką ceną to szybko się niszczą pod wpływem działania wysokich temperatur. Z tego powodu, znacznie lepiej jest zainwestować w sprzęt stalowy.

Aby dodatkowo ułatwić Ci zakup, polecamy Ci zapoznanie się z poniższym rankingiem. Zawarliśmy w nim dokładne opisy trzech modeli, na które warto zwrócić uwagę.

 

 

Naleśnikarki elektryczne– ranking

 

 

Severin CM 2198

 

Wielbiciele smacznych naleśników, powinni zainwestować w naleśnikarkę Severin CM 2198, dzięki której w kilka minut przygotują swoje ulubione danie. Prezentowany model posiada specjalne uchwyty, które się nie nagrzewają, więc mamy zapewnioną bezpieczną pracę.

Dużym atutem jest to, że przy zakupie otrzymujemy od razu łopatkę do przewracania ciasta oraz drewniane pałeczki, co pomoże nam w przygotowaniu naleśników. Model wyposażony został w lampkę kontrolną, która poinformuje nas o nagrzanym palniku. Poza tym bezstopniowa regulacja temperatury sprawi, że łatwo dopasujemy pracę urządzenia do naszych oczekiwań. Średnica modelu to 30 cm. Moc pracy sprzętu wynosi 1000 W, co zapewnia nam wydajną pracę.

Największą zaletą, która spodobała się konsumentom jest to, że powłoka naleśnikarki została pokryta specjalną warstwą, do której nie przylega ciasto. Sprawia to, że utrzymanie w czystości tej wydajnej naleśnikarki elektrycznej w dobrej cenie jest bardzo proste. Równocześnie obsługa sprzętu, nie sprawia problemu, zatem nawet osoby starsze bez trudu przygotują na urządzeniu naleśniki.

 

 

 

 

Unold Profi 48155

 

2-go kwietnia w Anglii obchodzony jest dzień naleśnika, który stanowi odpowiednik polskiego Tłustego Czwartku. Jeśli traktujesz to święto poważnie, polecamy Ci zaopatrzyć się w dobrą naleśnikarkę elektryczną, która pozwoli na skrócenie czasu potrzebnego na usmażenie tej pysznej potrawy. Modelem, na który warto zwrócić uwagę jest Unold Profi 48155.

Prezentowane urządzenie ma palniki, na których przygotujemy naleśniki o średnicy 33 cm. Powierzchnia palników została pokryta specjalną powłoką, która gwarantuje, że ciasto nie będzie przywierało do sprzętu. Równocześnie, temperatura jest rozłożona równomiernie na całej powierzchni produktu, zatem ciasto smażone jest w takim samym stopniu na całej swojej szerokości. W aparaturze znajdziemy specjalne pokrętło służące do wybrania odpowiedniej temperatury zgodnie ze swoimi preferencjami. Maksymalne ciepło, jakie jest w stanie wydzielić produkt to 280 st. C. Moc modelu to 1250 W, co zapewnia szybkie nagrzanie się.

Obsługa maszyny jest bardzo prosta, zatem nawet osoby starsze, które nieczęsto mają kontakt ze sprzętami elektrycznymi, bez problemu uruchomią naleśnikarkę.

 

 

 

 

Tefal PY 7108

 

Naleśniki to bardzo dobre danie, które może być podawane zarówno na słodko, jak i na słono. Poza dobrze dobranymi składnikami, ważne jest również odpowiednio usmażone ciasto. Z tego powodu polecamy Ci zainwestowanie w Tefal PY 7108, czyli wysokiej jakości naleśnikarkę, która zdecydowanie skróci czas smażenia tego dania.

Prezentowany model ma aż 1500 W, co sprawia, że powierzchnia nagrzewa się bardzo szybko. Równocześnie, powierzchnia palnika jest wykonana z wysokiej jakości materiału, który jest odporny na zarysowania. Ważniejsze jest jednak to, że naleśnikarka równomiernie rozprowadza ciepło po całej powierzchni ciasta, które w konsekwencji jest jednolicie przyrumienione. Dzięki technologii Thermo-Spot będziemy wiedzieć, kiedy urządzenie nagrzało się do tego stopnia, by można było zacząć smażyć ciasto. Waga aparatury to 3 kg, zatem przenoszenie maszyny nie powinno sprawić nam zbyt dużej trudności.

Wielu konsumentów doceniło eleganckie wykonanie naleśnikarki, a także to, że pozwala na przyszykowanie dań o średnicy 35 cm. Szybka i wydajna praca również spotkała się z pozytywnymi opiniami użytkowników.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status