Najlepsza maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków

Ostatnio aktualizowane: 25.10.20

 

Jaką maszynkę do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków wybrać?

 

Maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków jest sprzętem, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Pomaga nam on w szybkim i sprawnym przygotowaniu smacznego posiłku przy małym nakładzie pracy. Jest to urządzenie, które wciąż jest ulepszane przez producentów. Aby ułatwić Ci zakup przygotowaliśmy poradnik, w którym umieściliśmy 3 najlepsze maszynki do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków.

 

 

Na rynku znajdziemy dwa główne rodzaje maszynek tego typu. Pierwszy z nich to tradycyjny sprzęt ręczny. Ma on korbkę, którą kręcimy, aby zmielić mięso. Mimo, że jest to bardzo trwałe urządzenie, to jest coraz mniej popularne. Zamiast modeli ręcznych, wybieramy urządzenia elektryczne. Sprzęt tego typu posiada silnik, który uruchamia się po podłączeniu maszynki do prądu.

Aby wybrać dobrą maszynkę do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków, przyjrzyjmy się najpierw jej mocy. Inwestując w sprzęt o mocy nie mniejszej niż 150 W, mamy pewność, że urządzenie to poradzi sobie ze zmieleniem twardego mięsa, takiego jak baranina czy wołowina. Bardzo rzadko zdarza się także, aby taki sprzęt nagle wyłączył się na skutek przegrzania. Jeżeli jednak potrzebujemy urządzenia do mielenia drobiu i nie zamierzamy używać go zbyt często, to możemy wybrać produkt o mniejszej mocy.

Najlepsza maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków w 2020 roku to taka, która ma największą wydajność. Parametr ten oblicza się bazując na ilości mięsa, jaką urządzenie może zmielić i ile ziemniaków jest w stanie zetrzeć. Jedne z popularniejszych sprzętów mają wydajność wynoszącą 1,5 kg na minutę.

Warto wybrać maszynkę, która wyposażona została w wiele różnych nakładek. Pozwolą nam one usprawnić naszą pracę. Ciekawymi, dodatkowymi elementami są różnego rodzaju sitka, które decydują o wielkości kawałków mielonego mięsa. Maszynka może być wyposażona w przecierak, dzięki któremu przygotujemy musy. Wybierzmy również tarki o różnych powierzchniach trących, aby oprócz ziemniaków można było zetrzeć inne produkty, np. ser.

 

 

Maszynki do mielenia i tarcia ziemniaków – Ranking

 

 

Zelmer 887.54 Symbio

 

Jedną z najciekawszych pozycji w naszym zestawieniu jest Zelmer 887.54 Symbio. Jest to maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków, która ma silnik o mocy 550 W. Oznacza to, że za jej pomocą sprawnie i szybko zmielimy zarówno miękkie, jaki twarde mięso. Sprzęt ten został wykonany z najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Całe wnętrze urządzenia jest wykonane z metalu. Jego obudowa to bardzo wytrzymałe tworzywo sztuczne. Dzięki temu możemy być pewni, że przez długi okres czasu będzie nam służyło.

Maszynka ta jest w stanie zmielić 2,3 kg mięsa na minutę. Świadczy to o jej wydajności i tym, że pozwala nam bardzo szybko przygotować składniki na danie. Do zestawu wraz z głównym urządzeniem dostaniemy 3 rodzaje sitek, dzięki którym oprócz mięsa możemy także zmielić ser lub mak. Dodatkowo sprzęt został wyposażony w nasadkę masarską, co pozwoli nam na zrobienie swojej własnej, domowej kiełbasy.

Użytkownicy szczególnie cenią prostą obsługę Zelmer 87.54 Symbio. Chwalą też funkcjonalność tej maszynki.

 

 

 

 

Zelmer ZMM5580W

 

Przyjrzyjmy się dokładniej maszynce do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków Zelmer ZMM5580W. Jest to urządzenie o mocy 220 W. Oznacza to, że bez problemu poradzi sobie z mieleniem miękkiego mięsa, np. drobiu oraz z mięsami nieco twardszymi – wieprzowiną czy wołowiną. Sprzęt ten posiada funkcję Motor Blocked Power, która umożliwia nam używanie maszynki przy mocy 2000 W (przez kilka minut).

Produkt ten jest bardzo wydajny. Pozwala na zmielenie aż 2,5 kg mięsa na minutę. Standardowe urządzenia tego typu są w stanie zmielić jedynie 1,5 kg w ciągu minuty. W zestawie wraz z korpusem maszynki znajdziemy trzy różne sitka. Jedno z nich o średnicy otworów 2,7 mm, drugie 4 mm, a trzecie 8 mm. Wszystkie wykonane zostały ze stali szlachetnej.

Poza tym w zestawie znajdziemy również młynek żarnowy, wyciskarkę do cytrusów, a także dwustronny nożyk. Maszynka ta wykonana została z wysokiej jakości materiałów, dlatego też jest często wybierana przez konsumentów. Konsumenci potwierdzają, że jest bardzo solidna.

 

 

 

 

Blaupunkt FPS501

 

Urządzeniem, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest Blaupunkt FPS501. Moc tego sprzętu wynosi 150 W. Dlatego bez problemu radzi sobie z mieleniem drobiu i ścieraniem niezbyt twardych warzyw. Maszynka ta posiada 5 różnych rodzajów tarek, dlatego oprócz ziemniaków możemy nią zetrzeć również inne warzywa. Tarki wykorzystamy do drobnego i grubszego szatkowania, do cienkich i grubych plastrów i do ścierania.

Poza tym urządzenie to jest bardzo łatwe w obsłudze. Tarki mocuje się intuicyjnie. Ta maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków w dobrej cenie ma obudowę wykonaną ze stali i plastiku.

Każde ostrze sprzętu zrobione zostało ze stali szlachetnej. Konsumenci najbardziej cenią funkcjonalność produktu, a także jego estetyczny wygląd. Podkreślają, że jest wysoce bezawaryjny oraz łatwy w obsłudze.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status