Najlepsza maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Przejrzeliśmy dokładnie ofertę rynkową maszynek do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków. Zapoznaliśmy się z opisami różnych urządzeń, przeczytaliśmy też setki komentarzy konsumentów. Nasza analiza pozwoliła nam wskazać te sprzęty, które obecnie są jednymi z najlepszych. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła maszynka do mielenia mięsa Bosch CompactPower MFW3X14W z wydajnym silnikiem o mocy 2000 W MBP. Sprzęt jest zrobiony z wytrzymałych materiałów, więc odznacza się wytrzymałością. Sitka ze stali nierdzewnej nie są podatne na zniekształcenia. Bosch CompactPower MFW3640A to kolejna godna polecenia maszynka do mięsa. Jest ona ceniona za wydajność i łatwą obsługę. Moc urządzenia wynosi 1600 W MBP.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką maszynkę do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków wybrać?

 

Maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków jest sprzętem, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Pomaga nam on w szybkim i sprawnym przygotowaniu smacznego posiłku przy małym nakładzie pracy. Jest to urządzenie, które wciąż jest ulepszane przez producentów. Aby ułatwić Ci zakup przygotowaliśmy poradnik, w którym umieściliśmy 3 najlepsze maszynki do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków.

 

 

Na rynku znajdziemy dwa główne rodzaje maszynek tego typu. Pierwszy z nich to tradycyjny sprzęt ręczny. Ma on korbkę, którą kręcimy, aby zmielić mięso. Mimo, że jest to bardzo trwałe urządzenie, to jest coraz mniej popularne. Zamiast modeli ręcznych, wybieramy urządzenia elektryczne. Sprzęt tego typu posiada silnik, który uruchamia się po podłączeniu maszynki do prądu.

Aby wybrać dobrą maszynkę do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków, przyjrzyjmy się najpierw jej mocy. Inwestując w sprzęt o mocy nie mniejszej niż 150 W, mamy pewność, że urządzenie to poradzi sobie ze zmieleniem twardego mięsa, takiego jak baranina czy wołowina. Bardzo rzadko zdarza się także, aby taki sprzęt nagle wyłączył się na skutek przegrzania. Jeżeli jednak potrzebujemy urządzenia do mielenia drobiu i nie zamierzamy używać go zbyt często, to możemy wybrać produkt o mniejszej mocy.

Najlepsza maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków w 2021 roku to taka, która ma największą wydajność. Parametr ten oblicza się bazując na ilości mięsa, jaką urządzenie może zmielić i ile ziemniaków jest w stanie zetrzeć. Jedne z popularniejszych sprzętów mają wydajność wynoszącą 1,5 kg na minutę.

Warto wybrać maszynkę, która wyposażona została w wiele różnych nakładek. Pozwolą nam one usprawnić naszą pracę. Ciekawymi, dodatkowymi elementami są różnego rodzaju sitka, które decydują o wielkości kawałków mielonego mięsa. Maszynka może być wyposażona w przecierak, dzięki któremu przygotujemy musy. Wybierzmy również tarki o różnych powierzchniach trących, aby oprócz ziemniaków można było zetrzeć inne produkty, np. ser.

 

Maszynki do mielenia i tarcia ziemniaków – Ranking

 

1. Maszynki do Mielenia Bosch CompactPower MFW3X14W

 

Bosch CompactPower MFW3X14W to godny polecenia sprzęt przeznaczony zarówno do mielenia mięsa, jak i krojenia warzyw w plastry czy wiórki. Urządzenie przydaje się do ucierania ziemniaków na placki ziemniaczane. W komplecie są sitka o różnej grubości (2,7 mm, 4 mm i 8 mm). Kupujący otrzymuje też nasadkę do wyrobu domowej kiełbasy.

Maszynka do mielenia mięsa ma moc równą 2000 W MBP. Wydajność mielenia wynosi do 4 kg na minutę. Nie tylko parametry, ale i dobre opinie na temat urządzenia są potwierdzeniem efektywności jego działania. Jeśli dojdzie do blokady sprzętu np. z powodu kości w mięsie, można skorzystać z funkcji rewers.

Producent tej maszynki do mielenia zadbał nie tylko o jej sprawność i solidność wykonania, ale także praktyczność. Użytkownicy sprzętu wypowiadają się pozytywnie na temat zastosowanych rozwiązań. Urządzenie ma m.in. schowek na akcesoria i przewód zasilający, a także gumowe nakładki u podstawy.

Maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków Bosch CompactPower MFW3X14W ma moc równą 2000 W MBP. Wydajność pracy wynosi do 4 kg w ciągu minuty.

Zalety
Wytrzymałe sitka:

W zestawie znajdują się sitka o różnej grubości: 2,7 mm, 4 mm i 8 mm. Do ich wykonania wykorzystano wysokiej jakości stal nierdzewną, która nie tylko wykazuje odporność na korozję, ale też zniekształcenia.

Nasadka do nadziewania kiełbas:

Kupujący otrzymuje wraz z urządzeniem specjalną nasadkę do nadziewania kiełbas.

Efektywność działania:

Maszynka do mielenia ma moc 2000 W MBP, co gwarantuje efektywną pracę. Sprzęt można wykorzystać nie tylko do obróbki mięsa, ale też warzyw.

Funkcja rewers:

Maszynka ma funkcję rewers, czyli można cofnąć jej obrót i bez trudu usunąć element, który uniemożliwia dalsze mielenie np. kość.

Gumowe końcówki:

Test maszynek do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków pokazał, że korzystanie z urządzenia jest bezpieczne. U podstawy znajdują się m.in. gumowe nakładki, które zapewniają stabilność.

Wady
Głośna praca:

Sprzęt generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy, co może wywoływać irytację.

 

 

 

 

2. Maszynki do Mielenia Bosch CompactPower MFW3640A

 

Polecamy Twojej uwadze maszynkę do mielenia mięsa Bosch CompactPower MFW3640A o mocy 1600 W MBP. Wydajność urządzenia wynosi 1,9 kg na minutę. Jego wymiary to ok.: 25 cm x 16 cm x 23 cm, a waga wynosi 4,4 kg. W komplecie dostępna jest m.in. nasadka do robienia kiełbasy. Są też sitka z oczkami o średnicy 2,7 mm, 4 mm i 8 mm.

Osoby, które korzystają z tej maszynki w swoim domu, doceniają ją za 2-stopniową regulację prędkości, a także funkcję biegu wstecznego. Otwór na składniki jest odpowiednio duży, dlatego nie trzeba kroić mięsa na bardzo małe kawałki. Maszynka ma praktyczny schowek na akcesoria. Antypoślizgowe stopki chronią przed ślizganiem się sprzętu po kuchennym blacie.

W większości publikowane w Internecie opinie na temat tego urządzenia są bardzo dobre. Konsumenci doceniają sprzęt marki Bosch za solidność wykonania, praktyczność i prosty, estetyczny design.

Bosch CompactPower MFW3640A to dobra maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków do 450 zł. Moc urządzenia jest równa 1600 W MBP.

Zalety
Regulacja prędkości:

Warto docenić, że można regulować prędkość pracy sprzętu i dopasowywać ten parametr do tego, co w danej chwili przygotowujemy.

Szatkownice:

Urządzenie jest dostępne w sprzedaży z 4 rodzajami szatkownic. Do wyboru są akcesoria: Do krojenia, tarcia na dużych oczkach, rozdrabniania i tarcia ziemniaków.

Wygoda użytkowania:

Korzystanie z tej maszynki do mielenia mięsa jest wygodne, bo ma ona duży otwór, do którego wkłada się kawałki mięsa. Ponadto w zestawie znajduje się praktyczny popychacz.

Schowek na przewód zasilający:

Z uwagi na to, że urządzenie ma specjalny schowek na przewód zasilający, kabel można wyciągnąć tylko na potrzebną długość.

Wady
Czasochłonna pielęgnacja:

Użytkownicy przyznają, że pielęgnacja sprzętu zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

3. Maszynki do Mielenia Bosch CompactPower MFW3850B

 

Zachęcamy do sprawdzenia opisu maszynki do mielenia mięsa Bosch CompactPower MFW3850B o mocy 1800 W MBP i wydajności do 1,9 kg na minutę. W sprzęcie zastosowano dwustronny nożyk, który odznacza się większą wytrzymałością. Sitka o grubości 2,7 mm, 4 mm i 8 mm są zrobione ze stali nierdzewnej.

Maszynkę do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków wyposażono w szatkownicę z 4 bębnami. Dzięki niej urządzenie zyskuje na uniwersalności. Z jego pomocą można szybko pokroić warzywa i przygotować np. placki ziemniaczane. Zrobione ze stali nierdzewnej bębny są łatwo do utrzymania w czystości. Sprzęt można wykorzystać jako wyciskarkę do cytrusów.

Osoby, które zdecydowały się kupić ten sprzęt uważają, że była to dobra decyzja. Maszynka do mielenia działa sprawnie, jest łatwa w obsłudze i co najważniejsze znajduje zastosowanie nie tylko do przygotowywania dań z mięsa.

Maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków Bosch CompactPower MFW3850B ma moc 1800 W MBP. W zestawie znajdują się sitka o średnicy oczek: 2,7 mm, 4 mm i 8 mm.

Zalety
Metalowa komora:

Maszynka ma metalową komorę mielenia, która gwarantuje sprawność przez długi czas. Warto też zwrócić uwagę na efektywnie działający silnik, który nie nagrzewa się za mocno w trakcie pracy.

Uniwersalność:

Sprzęt może być wykorzystany nie tylko do mielenia mięsa, ale też krojenia warzyw m.in. w plastry czy drobne wiórki. Korzystając z tej maszynki, można też wycisnąć świeży sok z cytrusów.

Funkcja rewers:

Jeśli dojdzie do zablokowania sprzętu, można wcisnąć przycisk rewers i cofnąć pracę ostrzy.

Wady
Słabej jakości nasadka:

W komplecie znajduje się nasadka do robienia domowej kiełbasy. Jakość wykonania tego akcesorium nie jest najlepsza.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Zelmer 887.54 Symbio

 

Jedną z najciekawszych pozycji w naszym zestawieniu jest Zelmer 887.54 Symbio. Jest to maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków, która ma silnik o mocy 550 W. Oznacza to, że za jej pomocą sprawnie i szybko zmielimy zarówno miękkie, jaki twarde mięso. Sprzęt ten został wykonany z najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Całe wnętrze urządzenia jest wykonane z metalu. Jego obudowa to bardzo wytrzymałe tworzywo sztuczne. Dzięki temu możemy być pewni, że przez długi okres czasu będzie nam służyło.

Maszynka ta jest w stanie zmielić 2,3 kg mięsa na minutę. Świadczy to o jej wydajności i tym, że pozwala nam bardzo szybko przygotować składniki na danie. Do zestawu wraz z głównym urządzeniem dostaniemy 3 rodzaje sitek, dzięki którym oprócz mięsa możemy także zmielić ser lub mak. Dodatkowo sprzęt został wyposażony w nasadkę masarską, co pozwoli nam na zrobienie swojej własnej, domowej kiełbasy.

Użytkownicy szczególnie cenią prostą obsługę Zelmer 87.54 Symbio. Chwalą też funkcjonalność tej maszynki.

 

Zelmer ZMM5580W

 

Przyjrzyjmy się dokładniej maszynce do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków Zelmer ZMM5580W. Jest to urządzenie o mocy 220 W. Oznacza to, że bez problemu poradzi sobie z mieleniem miękkiego mięsa, np. drobiu oraz z mięsami nieco twardszymi – wieprzowiną czy wołowiną. Sprzęt ten posiada funkcję Motor Blocked Power, która umożliwia nam używanie maszynki przy mocy 2000 W (przez kilka minut).

Produkt ten jest bardzo wydajny. Pozwala na zmielenie aż 2,5 kg mięsa na minutę. Standardowe urządzenia tego typu są w stanie zmielić jedynie 1,5 kg w ciągu minuty. W zestawie wraz z korpusem maszynki znajdziemy trzy różne sitka. Jedno z nich o średnicy otworów 2,7 mm, drugie 4 mm, a trzecie 8 mm. Wszystkie wykonane zostały ze stali szlachetnej.

Poza tym w zestawie znajdziemy również młynek żarnowy, wyciskarkę do cytrusów, a także dwustronny nożyk. Maszynka ta wykonana została z wysokiej jakości materiałów, dlatego też jest często wybierana przez konsumentów. Konsumenci potwierdzają, że jest bardzo solidna.

 

Blaupunkt FPS501

 

Urządzeniem, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest Blaupunkt FPS501. Moc tego sprzętu wynosi 150 W. Dlatego bez problemu radzi sobie z mieleniem drobiu i ścieraniem niezbyt twardych warzyw. Maszynka ta posiada 5 różnych rodzajów tarek, dlatego oprócz ziemniaków możemy nią zetrzeć również inne warzywa. Tarki wykorzystamy do drobnego i grubszego szatkowania, do cienkich i grubych plastrów i do ścierania.

Poza tym urządzenie to jest bardzo łatwe w obsłudze. Tarki mocuje się intuicyjnie. Ta maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków w dobrej cenie ma obudowę wykonaną ze stali i plastiku.

Każde ostrze sprzętu zrobione zostało ze stali szlachetnej. Konsumenci najbardziej cenią funkcjonalność produktu, a także jego estetyczny wygląd. Podkreślają, że jest wysoce bezawaryjny oraz łatwy w obsłudze.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status