ᐅ Dobre maszynki do mielenia mięsa elektryczne – ranking i opinie

Najlepsza maszynka do mielenia mięsa elektryczna

Ostatnio aktualizowane: 14.12.19

 

Jaką maszynkę do mielenia mięsa elektryczną wybrać?

 

Wśród sprzętów domowych, które muszą znaleźć się w każdej kuchni znajduje się maszynka do mielenia mięsa. Urządzenie tego typu pomoże nam nie tylko przygotować kotlety mielone czy własne kiełbasy, ale również surówki i purée z warzyw. Aby jednak gotowanie się powiodło, niezbędny jest zakup możliwie najlepszego modelu. W tym celu polecamy Ci nasz poradnik, z którego dowiesz, jak zakupić taki sprzęt . W artykule zaprezentowaliśmy kilka istotnych cech, jakie powinny wyróżniać najlepszą elektryczną maszynkę do mielenia mięsa w 2019 roku.

 

 

Zanim przejdziemy do konkretnych wytycznych, jakimi powinieneś się kierować, chcielibyśmy powiedzieć, dlaczego polecamy akurat sprzęty elektryczne. Maszyny tego typu są znacznie prostsze w obsłudze i nie wymagają użycia zbyt dużej siły. Jest to bardzo ważne, gdyż mielenie mięsa na duży obiad może zająć kilkadziesiąt minut. Poza tym modele elektryczne pozwolą na oszczędność czasu, gdyż wytrzymały silnik znacznie szybciej upora się ze składnikami. Wymagają one jedynie wybrania odpowiedniego przycisku i umieszczenia składników w otworze.

Najlepsze elektryczne maszynki do mięsa muszą być wykonane z wytrzymałych materiałów. W pierwszej kolejności, zwróć uwagę na obudowę, która zazwyczaj zrobiona jest z tworzywa sztucznego. Ważne jest, aby powłoka nie ulegała zniszczeniu na skutek wibracji silnika. Co więcej, istotne również jest to, aby materiał, z jakiego wykonano maszynkę nie przewodził temperatury, gdyż przy intensywnej pracy, silnik nagrzewa się. Dodatkowo, polecamy zainwestowanie w sprzęt o gładkiej powierzchni, który łatwo wyczyścisz. Niestety w zakamarkach zbiera się brud, co utrudnia czyszczenie. Na szczególną uwagę zasługują maszyny, w których obudowie możemy schować zapasowe noże lub końcówki. Dzięki temu mniejsze elementy nie ulegają zagubieniu.

Kolejną rzeczą, którą powinieneś sprawdzić jest to, czy na spodzie maszyny znajduje się powłoka antypoślizgowa. Jest to bardzo ważne, gdyż w czasie pracy maszynka może wibrować i zmieniać swoje położenie. Obecność powłoki sprawia, że obsługa urządzenie będzie bezpieczniejsza.

Następnie przyjrzyj się z czego wykonano samą maszynę. W tym poradniku polecamy sprzęty, które zrobiono ze stali nierdzewnej, gdyż jest ona bardzo odporna na korozję i uszkodzenia mechaniczne.

Ostatnim elementem, który wymaga naszej uwagi jest moc maszyny. Im więcej watów ma sprzęt, tym jego praca jest szybsza i wydajniejsza. Poza tym duża siła silnika umożliwia zmielenie bardzo twardych kawałków mięsa. Co więcej, moc maszyny przekłada się też na czas pracy. Jeśli Twój model ma ponad 500 W, to na pewno będziesz mógł go nieustannie używać przez kilkadziesiąt minut. Na ryku dostępne są urządzenie, które mają moc od 250 W do 2000 W.

 

 

Maszynki do mielenia mięsa elektryczne – ranking

 

 

Zelmer 887.84 MP Symbio

 

Jeśli poszukujesz urządzenia, które ułatwi Ci przygotowanie sałatek, surówek oraz mięsa mielonego, to polecamy zainwestowanie w Zelmer 887.84 MP Symbio. Jest to nowoczesna i bardzo wydajna maszynka elektryczna, która powinna znaleźć się w każdej kuchni.

Największą zaletą modelu jest duża moc (1500 W), co sprawia, że urządzenie może pracować bez przerwy przez kilkadziesiąt minut. Poza tym sprzęt dobrze poradzi sobie z twardymi kawałkami mięsa oraz warzyw. Za sprawą nowoczesnego silnika, maszyna jest w stanie zmielić aż 2,3 kg produktów w przeciągu 1 minuty.

Kolejnym atutem są materiały, z których wykonano urządzenie. Komora do mielenia została wykonana z wysokiej jakości metalu. Masz więc pewność, że nawet długa eksploatacja nie zniszczy maszyny.

Tym, co spotkało się z pozytywną reakcją konsumentów jest bogate wyposażenie urządzenia. Przy zakupie dostaniesz aż 3 sitka (do mielenia, sera białego oraz mięsa), co ułatwi przygotowanie obiadu. Zestaw obejmuje również 2 dodatkowe sitka o różnej ilości oczek.

 

 

 

 

Caso Germany FW2000

 

Model Caso Germany FW2000 to dobrej jakości maszynka do mielenia, która zasilana jest elektrycznie. Dzięki temu sprzęt pozwoli Ci na szybką pracę.

Powodem, dla którego tak wiele osób zakupiło ten oto model jest jego moc, która równa jest 2000 W. Sprawia ona, że urządzenie może pracować przez kilkadziesiąt minut, bez strachu o przegrzanie silnika.

Materiałami, z których wykonano sprzęt, jest metal oraz stal nierdzewna, gdyż oba tworzywa są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, maszyna nie jest podatna na  korozję, co zwiększa jej żywotność. Cała konstrukcja została pokryta powłoką o wysokim połysku, dlatego by ją wyczyścić nie musisz używać chemikaliów, wystarczy gąbka namoczona wodą. W uzyskaniu odpowiedniego efektu zmielenia składników pomoże Ci bieg wsteczny. Przy zakupie otrzymasz nasadkę masarską oraz 3 sitka do mielenia.

Obsługa maszyny jest nie tylko prosta, ale i bardzo bezpieczna. Obudowa nie nagrzewa się, więc nie musisz wykonywać licznych przerw, by ochłodzić silnik. Konsumenci docenili też dużą moc produktu.

 

 

 

 

MPM MMM-03M

 

Urządzeniem, które na pewno pomoże Ci w przygotowaniu obiadu jest MPM MMM-03M. Prezentowany model to wysokiej jakości maszynka do mięsa, która zasilana jest elektrycznie. Dzięki temu czas potrzebny na obrobienie składników jest bardzo krótki.

Moc sprzętu wynosi 1200 W, więc na pewno poradzi on sobie z twardymi kawałkami mięsa oraz nie ugotowanymi warzywami, jak ziemniaki. Elementem, który ułatwia pracę jest bieg wsteczny. Na uwagę zasługuje obudowa, którą wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Materiał ten jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, otarcia, ale też  korozję. Sprawia to, że przez długi czas, będzie się dobrze prezentował. Do tego montaż i demontaż poszczególnych elementów jest bardzo prosty, zatem zajmie nam kilka sekund. Dużym atutem są nóżki antypoślizgowe, które zapewniają stabilność maszynie.

Wiele osób doceniło dużą moc produktu, dzięki czemu przygotowanie składników zajmuje kilka minut. Co więcej, mocna obudowa nie nagrzewa się. Z tego powodu prezentowana elektryczna maszynka do mielenia mięsa w dobrej cenie, to urządzenie warte zakupu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status