Najlepsza maszyna do lodów domowych

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jaką maszynę do lodów domowych wybrać?

 

W ciepłe dni jedzenie lodów to nasz sposób na ochłodzenie się. Niestety, produkty, które możemy zakupić w sklepie, często mają w składzie konserwanty lub poprawiacze smaku, zatem nie są one zbyt zdrowe. Szczególnie odradzane są małym dzieciom, które cierpią na alergie spożywcze. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem własnej maszyny, która pozwoli na samodzielne wyrabianie deserów z ulubionych składników. Takie rozwiązanie pozwoli Ci na przygotowanie smaków, które Twoja pociecha lubi najbardziej. Ponieważ wybór takiego sprzętu nie jest prosty, przygotowaliśmy ten oto poradnik oraz ranking, który zawiera trzy najlepsze maszynki do lodów domowych.

 

 

Wybierając urządzenie tego typu koniecznie zwróć uwagę na jego moc. To od tego parametru zależy szybkość mieszania oraz jakość wyrobionej masy. To z kolei ma bezpośredni wpływ na smak deseru. Jeśli nasze składniki zostaną źle ubite, danie nie wyjdzie tak, jak planowaliśmy.

Drugim ważnym elementem jest misa mrożąca. To w niej nasze lody zostają ubite, a następnie odstawione do zamrażarki, gdzie tężeją. Jeśli interesuje Cię najlepsza maszyna do lodów domowych w 2020 roku, koniecznie zwróć uwagę na jej gabaryty. Ważne jest, aby model, który pragniesz zakupić zmieścił się w Twojej zamrażarce. Z tego powodu kluczowe jest by misa nie była zbyt wielka. Równocześnie, wiedz, że duże elementy nie gwarantują precyzji ubijania. Może się zatem zdarzyć, że składniki nie zostaną ubite na jednolitą masę, co negatywnie wpłynie na smak lodów. Ponadto duże misy potrzebują do pracy więcej energii elektrycznej. Z tego powodu polecamy zakup dwóch pomniejszych elementów niż jednego dużego. Zdecydowanie ułatwi to przechowywanie i zagwarantuje precyzyjną pracę.

 

 

Maszyny do lodów domowych – ranking

 

 

Unold 48845

 

Jeśli jedynym powodem, dlaczego nie jesz lodów jest wysokie stężenie konserwantów w produktach w sklepach, polecamy Ci inwestycję w domowe urządzenie. Sprzętem, na który warto zwrócić uwagę jest Unold 48845. Maszyna ta pozwala na przyrządzenie ulubionego deseru w dietetycznej wersji.

Prezentowany model ma moc aż 180 W, co umożliwia szybką i efektywną pracę. Już po paru minutach od umieszczenia składników w misce, zostają one przerobione na gładką masę. Pojemność misy to 2 litry, co pozwala na przygotowanie porcji dla dużej grupy osób. Wytrzymały silnik jest gwarantem ciągłej pracy. Wszystkie elementy, które znajdują się w konstrukcji wykonano ze stali nierdzewnej. Dzięki temu, urządzenie wystarczy nam na kilkanaście lat. Nie musisz się bowiem martwić o uszkodzenia mechaniczne czy awarie lub korozję.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło dużą efektywność pracy urządzenia. Możliwość przygotowania własnej wersji deseru i samodzielne wybranie składników przekonały liczne grono użytkowników do kupna tej maszyny. Poza tym użytkownicy bardzo pozytywnie oceniają design produktu.

 

 

 

 

De’Longhi IC 8500

 

Jeśli jesteś zainteresowany dobrej jakości maszyną do lodów, to polecamy Ci zakup sprzętu De’Longhi IC 8500. Urządzenie to pozwala na domowe przygotowanie ulubionych deserów ze sprawdzonych składników.

Moc prezentowanego produktu to 6 W, co pozwala na powolne, lecz dokładne przygotowanie masy lodowej. Misę wykonano z aluminium, czemu zawdzięczamy niewielki ciężar całej aparatury. Dodatkowo, ułatwia to nam przenoszenie produktu. Pojemność tego elementu wynosi 1,5 l, co gwarantuje przyrządzenie 0,8 kg lodów. Z takiej ilości na pewno przygotujemy deser dla dużej grupy ludzi. Zestaw obejmuje również poręczną łyżkę do nakładania gałek. Warto dodać, że przezroczysta przykrywka pozwala na ciągłą kontrolę stopnia zamrożenia składników. Zaś po zakończonych przygotowaniach, maszynę można zdemontować, aby wyczyścić wszystkie jej elementy.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło wydajność pracy oraz dużą funkcjonalność sprzętu. Dzięki maszynie będziemy mogli się cieszyć pysznymi lodami.

 

 

 

 

Severin EZ 7402

 

Jeśli lubisz lody, polecamy Ci zakup domowego sprzętu, dzięki któremu przygotujesz wyśmienity deser. Pozwoli to na wyeliminowanie niepotrzebnych cukrów. Maszyną, która Ci na to pozwoli jest Severin EZ 7402. Moc przyrządu to 5 W, co pozwala na dokładne wyrobienie masy na lody, sorbety, mrożone napoje lub mrożone jogurty.

Czas potrzebny na przygotowanie deseru to jedynie 30 min. Proces ten musi zostać jednak poprzedzony przechowywaniem misy chłodzącej w zamrażarce przez 8 godzin. Zimno przechodzi wtedy przez podwójne ścianki, co potęguje efekt schładzania składników. Pojemność pojemnika to 1 l, dzięki czemu przygotujemy dobrej jakości deser dla kilku osób. Ta maszynka do lodów domowych w dobrej cenie powinna zostać w całości zdemontowana w celu wyczyszczenia poszczególnych elementów. Waga całego sprzętu to 2,8 kg, co gwarantuje bezproblemowe przenoszenie go. Wymiary urządzenie to: szerokość – 23,5 cm, długość – 21,5 cm i wysokość – 28, 5 cm.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło łatwy system obsługi modelu. Poza tym maszyna jest w stanie przygotować dość dużo zimnego deseru, co na pewno ucieszy nasze pociechy.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status