Najlepsza lodówko – zamrażarka dwudrzwiowa

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Jaką lodówko – zamrażarkę dwudrzwiową wybrać?

 

Lodówka to jeden ze sprzętów niezbędnych w każdym domu. W sklepach z AGD możemy znaleźć mnóstwo modeli – jedno- i dwudrzwiowych, z zamrażarką i bez. Jednak największym zainteresowaniem konsumentów cieszą się lodówko – zamrażarki. To najbardziej praktyczne sprzęty. Nasz poradnik zakupowy pomoże Ci wybrać odpowiedni sprzęt dopasowany do potrzeb Twojego gospodarstwa domowego.

 

 

W naszym przewodniku zakupowym skupimy się na modelach dwudrzwiowych typu side by side, które są odpowiednie dla dużych rodzin. To lodówko – zamrażarki z drzwiami, które swoim designem przypominają szafę. Czasem są one wyposażone w podajnik wody lub kostek lodu. Jest to duży sprzęt, warto więc się zastanowić, czy na pewno mamy na niego miejsce. Poza tym zwróćmy uwagę na to, że w tego typu modelach drzwi otwierają się w obie strony – należy uwzględnić to w planowaniu przestrzennym miejsca.

Warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną produktu. Najlepsze lodówko – zamrażarki dwudrzwiowe mają klasę energetyczną na poziomie co najmniej A+.  Każdy z plusów przy literze oznacza zmniejszenie zużycia energii o kolejne 10% w stosunku do sprzętów z klasą energetyczną A. Im bardziej energooszczędny jest sprzęt, tym jego cena zwykle jest wyższa. Ważna jest również pojemność urządzenia. Najlepsza dwudrzwiowa lodówko – zamrażarka w 2019 roku ma pojemność sięgającą aż 360 l. To bardzo dużo w porównaniu z nieco mniejszymi modelami dostępnymi na rynku, których pojemność sięga niewiele ponad 200 l. Nie każdy jednak potrzebuje tak dużej lodówki. Jeśli jesteś singlem, wystarczy Ci chłodziarka o pojemności do wcześniej wspomnianych 200 l.

Dość istotne są również dodatkowe funkcje sprzętu. Na rynku dostępne są modele z alarmem dźwiękowym informującym o zbyt wysokiej temperaturze wewnątrz urządzenia. Wygodnym rozwiązaniem jest również ekran LCD pozwalający na wygodną zmianę ustawień lodówki, takich jak np. zmiana temperatury. Czasem producenci montują w swoich lodówkach również przepiśnik, kalendarz czy notatnik. Nowością na rynku są sprzęty, których nie musimy otwierać, aby sprawdzić, co znajduje się wewnątrz. Wystarczy zapukać delikatnie w drzwi, aby zajrzeć do środka. Pozwala to na oszczędność energii.

 

 

Lodówko-zamrażarki dwudrzwiowe – ranking

 

 

Samsung RS7768FHCBC 

 

Samsung RS7768FHCBC to model w klasie energetycznej A++. Pojemność chłodziarki wynosi tu aż 361 l. Wysokość sprzętu to 178,9 cm, a szerokość modelu wynosi 91,2 cm. Sprzęt jest więc dość duży.

Prezentowany model ma system No Frost. Znacznie ułatwia on konserwację oraz przedłuża nieco czas użytkowania. Wygodna kostkarka Clear View jest wbudowana w drzwi zamrażarki. Ten element wyposażenia ma pojemność aż 2 kg, a przezroczysty pojemnik pozwala kontrolować, ile jeszcze lodu zostało. Drzwi lodówki otwierają się bardzo łatwo i lekko, a to dzięki użyciu technologii Easy Handle. Wieżowe oświetlenie LED wygląda estetycznie. Poza tym tego typu żarówki nie emitują ciepła – lodówka nie musi zużywać dodatkowej energii na chłodzenie. Mają również nieco delikatniejszą barwę niż klasyczne. Pomimo tego lodówka jest oświetlona bardzo dokładnie.

W opinii użytkowników to wydajny, wygodny w użytkowaniu sprzęt. Co prawda model jest dość duży, jednak jeśli warunki mieszkaniowe pozwalają Ci na zakup tego sprzętu, nie wahaj się zbyt długo.

 

 

 

 

Beko GN163220X

 

Model Beko GN163220X to dwudrzwiowa lodówko – zamrażarka w dobrej cenie, która ma pojemność 349 l. Jest to wysokie urządzenie – 182 cm, a jego szerokość wynosi 91 cm. Dzięki systemowi No Frost rozmrażanie lodówki nie będzie konieczne.

Wewnątrz prezentowanego modelu zamontowane zostało światło o niebieskim zabarwieniu. Ma ono zapewnić ciągłość procesu fotosyntezy, co jest przydatne w podtrzymywaniu świeżości warzyw i owoców. Zachowują one znacznie więcej wartości odżywczych niż w tradycyjnych lodówkach. Dzięki aktywnemu jonizatorowi nie musisz obawiać się o przykre zapachy wewnątrz.

Konsumenci użytkujący ten model polecają go innym również ze względu na zastosowanie do oświetlenia wnętrza żarówek LED imitujących oświetlenie dzienne. Atutem sprzętu jest też kostkarka twistowa, w której lód jest zawsze łatwo dostępny. Za pomocą jednego ruchu pokrętłem sprawimy, że kostki same wpadają do pojemnika, a specjalna tacka zapobiega rozlewaniu wody.

 

 

 

 

LG GSL761PZXV 

 

LG GSL761PZXV to lodówka o atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądzie. Klasa energetyczna A+ pozwala na oszczędność energii, a dodatkowe wyposażenie w postaci kostkarki i wygodnego wyświetlacza pozytywnie wpływa na użytkowanie sprzętu.

Materiał, z którego zostały wykonane drzwi jest dość delikatny – trzeba go czyścić dość delikatnymi środkami, a same drzwi ostrożnie otwierać i zamykać. Szerokość sprzętu to 91,2 cm, będzie więc dobrym rozwiązaniem do dość dużych kuchni. Wysokość modelu to 179 cm. Jest to pojemny sprzęt – 601 l (lodówka – 405 l i zamrażarka – 196 l)Dzięki zastosowaniu technologii No Frost rozmrażanie lodówki nie jest konieczne. Co ciekawe, temperaturą wewnątrz możemy zarządzać za pomocą telefonu.

W opinii użytkowników to wydajny sprzęt, który pracuje bardzo cicho. To ważny parametr zwłaszcza w gospodarstwach domowych, gdzie kuchnia jest połączona z salonem. Alarm ostrzeże Cię przed niedomknięciem drzwiczek. Uniwersalny, srebrny kolor będzie idealnie pasował do nowocześnie urządzonych wnętrz.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...