Najlepsza lodówka side by side czarna

Ostatnio aktualizowane: 12.08.20

 

Jaką lodówkę side by side czarną wybrać?

 

Najbardziej podstawowym elementem wyposażenia każdej kuchni jest dobra lodówka. Dostępne na rynku modele różnią się od siebie zużyciem prądu, designem oraz wielkością. Szczególnym rodzajem jest model side by side, którzy oferuje dużo przestrzeni do przechowywania wszystkich składników. Niestety, zakup takiego urządzenia nie jest rzeczą prostą, również ze względu na to, że jest to droższy produkt niż standardowy sprzęt. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę, i jakie cechy powinny mieć najlepsze czarne lodówki side by side . Na końcu artykułu znajdziesz niewielki ranking z trzema dokładnie opisanymi modelami, na które można zwrócić uwagę.

Decydując się na zakup takiego urządzenia powinniśmy w pierwszej kolejności spojrzeć na klasę energetyczną. Parametr ten jest szczególnie istotny dla naszego portfela, jak również dla środowiska. Na każdym sprzęcie elektrycznym powinno znaleźć się specjalne oznakowanie od A+++ do D, gdzie pierwsza z tych wartości oznacza model najbardziej energooszczędny. Jeśli interesuje Cię najlepsza czarna lodówka side by side w 2020 roku, to radzimy wybór właśnie takiego modelu. Może się to równać dość dużym kosztem zakupu, jednak urządzenia tego typu są bardzo tanie w eksploatacji. Zupełnie inaczej jest z produktami z klasy D. Wybierając je zapłacimy niewielką cenę, jednak pobór energii będzie duży i kosztowny. Pamiętaj, że lodówki działają nieprzerwanie przez całą dobą, zatem dobrze jest kupić model, który nie będzie pobierał dużo prądu.

Kolejnym ważnym kryterium jest pojemność interesującego Cię modelu. Gabaryty sprzętu są ściśle związane ze zużyciem prądu. Im model jest większy, tym więcej prądu pobiera. Warto dodać, że urządzenia side by side często mają powiększoną chłodziarkę do pojemności 300 l, zaś zamrażarkę – 200 l. Dokonując zakupu koniecznie uwzględnij własne potrzeby. Jeśli nie zamrażasz zbyt dużych dań, to zrezygnuj z dużej zamrażarki, na rzecz większej chłodziarki.

Warto też dokładnie przeanalizować wymiary interesującej nas lodówki, tak by zmieściła się ona w naszej kuchni. Standardowe modele mają około 200 cm wysokości i od 90 cm do 120 cm szerokości, głębokość wynosi od 60 cm do 90 cm. Koniecznie weź to pod uwagę, jeśli chcesz odpowiednio dobrać urządzenie.

 

 

Lodówki side by side czarne – ranking

 

 

Samsung RS7768FHCBC

 

Jeśli interesuje Cię zakup eleganckiej lodówki side by side w czarnym kolorze, to model Samsung RS7768FHCBC na pewno Ci się spodoba. Całkowita pojemność urządzenia to 545 l, w tym zamrażalnika – 184 l, a chłodziarki – 361 l.  Klasa energetyczna tego sprzętu to A++, co czyni go tanim w eksploatacji. Warto dodać, że duża energooszczędność wpłynie dobrze nie tylko na Twój portfel, ale i środowisko.

Atutem modelu jest kompresor Digital Inverter, który optymalizuje moc pracy maszyny, równocześnie zmniejszając zużycie energii. Wewnątrz urządzenia znajduje się jasne oświetlenie LED, które nie pochłania zbyt dużo prądu. Wszystkie półki są regulowana, co sprawia, że bez trudu zaaranżujesz wnętrze wedle swoich oczekiwań. Zaletą produktu jest szuflada na lód, która jest w stanie przechować do 2 kg. Specjalny uchwyt Easy Handle sprawia, że otwieranie drzwi jest lekkie i proste. Dzięki temu nawet dzieci nie powinny mieć problemu z tą czynnością. Ta wielofunkcyjna czarna lodówka side by side w dobrej cenie posiada dystrybutor wody i lodu, który zdecydowanie ułatwia użytkowanie.

Opinie konsumentów o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło liczne funkcje, które zapobiegają zamarzaniu ścianek i skraplaniu się wody. System wywietrzników sprawia, że w lodówce możesz przechowywać nawet produkty o mocnym zapachu.

 

 

 

 

Bosch KAD90VB20

 

Ponieważ lodówka to urządzenie, które działa bez przerwy, warto zainwestować w sprzęt cechujący się cichą pracą i dużą energooszczędnością. Takim modelem jest właśnie KAD90VB20 marki Bosch. Klasa energetyczna tego modelu to A+, zaś roczne zużycie energii nie przekracza 436 kWh/rok. Z kolei emitowany dźwięk utrzymuje się na poziomie 43 dB.

Atutem prezentowanego modelu jest opcja No Frost, która zapewnia pełnię ochrony przed oblodzeniem ścianek. Pomoże Ci to oszczędzić czas na samodzielnym rozmrażaniu. Warto dodać, że urządzenie posiada opcję wytwarzania kostek lodu, tylko przy pomocy jednego dotknięcia. Z kolei innowacyjny system Multi Air flow odpowiedzialny jest za cyrkulację powietrza, co zapewnia świeżość produktów. Kolejną zaletą jest funkcja Super Cooling, która skraca czas schładzania produktów.  Cały proces programowania odbywa się za pomocą kilku przycisków.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło użycie oświetlenia LED, które nie zużywa dużo prądu, jednocześnie generując przyjazne dla oka światło.

 

 

 

 

Sharp SJ FS 810 VBK

 

Model SJ FS 810 VBK marki Sharp to bardzo innowacyjna i wydajna lodówka side by side w eleganckim, czarnym kolorze. Dzięki temu bardzo dobrze wpasuje się w nowocześnie urządzone wnętrza. Klasa energetyczna tego modelu to A+, co czyni go bardzo tanim w eksploatacji. Równocześnie, duża energooszczędność maszyny wpływa bardzo pozytywnie na środowisko, zmniejszając jego zanieczyszczenie.

Atutem prezentowanego produktu jest technologia No Frost, która zapobiega obladzaniu się ścian i skraplaniu się wody. Sprawia to, że nie będziesz już musiał samodzielnie rozmrażać maszyny. Światła znajdujące się wewnątrz lodówki wykorzystują technologię LED. Jest ona energooszczędna i przyjazna dla oka, co zdecydowanie ułatwia znalezienie potrzebnych składników. Zewnętrzny panel sterowania pozwala na dokładne zaprogramowanie temperatury i trybu pracy. Pojemność chłodziarki to 393 l, zaś wymiary modelu to: wysokość – 183 cm, głębokość – 76,6 cm i szerokość – 89 cm.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło dużą energooszczędność i sporą wydajność maszyny.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status